Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Radość piłkarzy Legii po zdobyciu Pucharu Polski w 2008 roku - fot. Woytek
Radość piłkarzy Legii po zdobyciu Pucharu Polski w 2008 roku - fot. Woytek
Piątek, 29 kwietnia 2011 r. godz. 12:03

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Skorża 11. trenerem, który zdobędzie z Legią PP?

Bodziach

Maciej Skorża ma szansę zostać jedenastym trenerem, który zdobędzie z Legią Puchar Polski. Wszystko wskazuje na to, że może to być jedyne trofeum, jakie urodzony w Radomiu trener zdobędzie z klubem z Łazienkowskiej. Do tej pory ośmiu trenerów zdobywało z Legią po jednym Pucharze Polski. Tylko Lucjan Brychczy w roli pierwszego trenera dokonał tego trzykrotnie, a Paweł Janas dwa razy.

Dwukrotnie Legię w finale PP prowadzili jeszcze dwaj trenerzy - Jaroslav Vejvoda i Andrzej Strejlau. Obaj jednak zaliczyli po jednej porażce. Vejvoda w drugim występie, kiedy Legia przegrała na stadionie Śląskim z Górnikiem 0-2, zaś Strejlau przy pierwszym podejściu - w 1988 roku legioniści po rzutach karnych przegrali z Lechem na stadionie Widzewa. Okazję do rehabilitacji Strejlau miał już rok później i wtedy prowadzona przez niego Legia pewnie pokonała Jagiellonię.

Dla Macieja Skorży tegoroczny finał PP będzie trzecim w jego trenerskiej karierze. W 2007 roku prowadzona przez niego Dyskobolia Grodzisk Wlkp. pokonała w Bełchatowie Koronę 2-0. Rok później Bełchatów nie był już tak szczęśliwy dla prowadzonej przez niego Wisły. Ta przegrała z Legią, trenowaną wówczas przez Jana Urbana, po rzutach karnych.

3 maja tego roku Skorża stanie przed szansą na wywalczenie dla Legii 14. Pucharu Polski, a sam może zostać jedenastym szkoleniowcem, który tego dokonał. Tylko wygrana z Lechem może sprawić, że właściciele klubu pozostawią go na stanowisku na przyszły sezon.

Trenerzy, którzy zdobyli z Legią Puchar Polski: Janos Steiner (1955), Ryszard Koncewicz (1956), Virgil Popescu (1964), Jaroslav Vejvoda (1966), Lucjan Brychczy (1973, 80, 90), Ignacy Odron (1981), Andrzej Strejlau (1989), Paweł Janas (1994, 95), Mirosław Jabłoński (1997), Jan Urban (2008)

Trenerzy, którzy przegrywali z Legią w finale PP: Wacław Kuchar (1952), Jaroslav Vejvoda (1969), Tadeusz Chruściński (1972), Andrzej Strejlau (1988), Władysław Stachurski (1991), Dariusz Kubicki (2004).Lucjan Brychczy jako I trener zdobył z Legią 3 Puchary Polski - fot. Woytek


Mina Macieja Skorży po przegranym finale PP z Legią w 2008 roku - fot. WoytekZgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!