Piłkarze Górnika chcą dogonić w tabeli Legię - fot. Mishka

Górnik chce dogonić Legię w tabeli

Górnik zupełnie niespodziewanie w obecnym sezonie ma szansę na awans do europejskich pucharów. Na 5 kolejek przed końcem podopieczni Adama Nawałki zajmują siódme miejsce w tabeli z trzema punktami straty do trzeciej Legii. Górnik w ostatnich kolejkach mierzył się z drużynami z czołówki. Najpierw przegrał w Białymstoku 0-2, później niespodziewanie pokonał na wyjeździe Wisłę 2-0, a w miniony weekend przegrał w Poznaniu z Lechem 0-2.

Dziś zabrzanie zagrają u siebie z Legią. Do tej pory Górnik zdecydowanie lepiej radził sobie przed własną publicznością, gdzie z 12. meczów wygrał 7, zaliczył 3 remisy i 2 porażki. "Na pewno wszyscy jesteśmy zmobilizowani przed meczem z Legią. Ostatni mecz z Lechem chcieliśmy wygrać, ale się nie udało. Górnik we wtorek postara się pokazać lepiej niż w Poznaniu. Chcemy dogonić Legię w tabeli. Każdy z nas chce wygrać z Legią" - powiedział GornikTV przed dzisiejszym meczem Aleksander Kwiek.

Jesienią na Łazienkowskiej Legia szczęśliwie wygrała 2-1. Zabrzanie prowadzili od 53. minuty po golu Daniela Sikorskiego i taki wynik utrzymywał się do 88. minuty gry. W końcówce bramki dla Legii zdobyli Radović i Mezenga i trzy punkty zostały w Warszawie. W przypadku wygranej zabrzan 1-0 lub każdej powyżej jednej bramki, Górnik przegoni Legię w tabeli.