REKLAMA

Profus chce wykupić Legię?

Bodziach, źródło: Sport Śląski / Wirtualna Polska - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach Fakt poinformował, że Grupa ITI myśli o sprzedaniu Klubu Piłkarskiego Legia. Tymczasem Sport Śląski podaje, że odkupieniem akcji Legii jest zainteresowany jeden z najbogatszych Polaków, Marek Profus.

Nie wiadomo, na ile prawdziwa jest informacja, bowiem wcześniej bardzo dużo mówiło się o tym, że Profus kupi inne kluby - m.in. Koronę, Łódzki Klub Sportowy czy Górnika Zabrze. "Pierwsza była propozycja ze strony Korony Kielce. Zaczęliśmy prowadzić rozmowy z władzami miasta, ono bowiem jest właścicielem klubu. Kiedy sprawa została nagłośniona, zgłosiły się do mnie inne kluby: ŁKS, Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin" - zdradził "Sportowi Śląskiemu" Profus.

Według informacji gazety, Profus chciałby przede wszystkim zainwestować w Legię. Dopiero jeśli nie uda mu się nabyć akcji klubu z Łazienkowskiej, ma wrócić do rozmów z Koroną. Majątek Profusa jest wyceniany na 1,5 miliarda złotych. Za KP Legia będzie musiał zapłacić ITI przynajmniej 200 milionów złotych.

Biznesmen jest m.in. twórcą Międzynarodowej Giełdy Towarowej oraz menadżerem wielu piłkarzy. Wydaje również tygodnik "Piłka Nożna".

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.