REKLAMA
REKLAMA

Będą dwie nazwy stadionu?

Tomek Janus, źródło: polskieradio.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa poinformowała dziś, że przez najbliższe trzy lata swoje mecze będzie rozgrywała na Pepsi Arenie. Jak donosi serwis polskieradio.pl, stadion przy Łazienkowskiej może mieć jednak dwie nazwy. Rada Miasta może bowiem ustanowić nazwę obiektu, która, w odróżnieniu od jej komercyjnego odpowiednika, będzie obowiązywała na stałe. Rozbieżności między klubem a miastem, dotyczące prawa do sprzedaży nazwy stadionu, pojawiły się już kilka miesięcy temu.

Przedstawiciele miasta uważali, że to ono ma prawo do dysponowania nazwą. Innego zdania byli przedstawiciele Legii. Jak informują media, decyzja została ostatecznie podjęta przez klub bez wiedzy miasta. "Nie chcę tego komentować, ponieważ żadna ze stron nie informowała mnie o ewentualnym porozumieniu. Dowiedziałem się o tym od dziennikarzy" - zaznacza dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Wiesław Wilczyński.

Jak czytamy na stronach polskieradio.pl, przedstawiciele miasta i klubu mieli spotkać się przed podpisaniem umowy ze sponsorem, ale do tego nie doszło.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.