Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa ŁKS-u na meczu z Wisłą Kraków
Oprawa ŁKS-u na meczu z Wisłą Kraków
Wtorek, 25 października 2011 r. godz. 16:53

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Nie znacie dnia, ani godziny...

Bodziach

W minionym tygodniu rozegrano część meczów 1/8 finału PP oraz kolejną serię spotkań ligowych. Na wyjazdach bardzo dobrze pokazali się lechici w Gdańsku i Widzew przy Łazienkowskiej. Łodzianie pokazali kolejną, po meczu w Poznaniu, odsłonę "Against Modern Ultras", odpalając pirotechnikę i rzucając ją na murawę.

Będzie zakaz dla Widzewa?
Można się spodziewać, że oprócz zamkniętego sektora gości na meczu Pucharu Polski z Legią, widzewiaków czeka zakaz wyjazdowy do końca roku. O ile na stadion udało się im wnieść pirotechnikę, to weryfikacji nie przeszły trzy przywiezione przez RTS flagi, w tym charakterystyczne płótno "Awanturnicy".

ŁKS wpuścił Wisłę, ale nie wpuści Ruchu
Wisła jest pierwszą ekipą, która w tym sezonie pojechała na wyjazd na ŁKS. Biała Gwiazda pojawiła się w sektorze gości na ŁKS-ie w 400 osób. Wiślacy chyba bardziej niż krajowymi wyjazdami, żyją teraz meczami swojej drużyny w europejskich pucharach - wykupili wszystkie bilety na wyjazdowy mecz z Fulham w Londynie. Wiadomo natomiast, że ŁKS nie wpuści kibiców gości na meczu z Ruchem, tłumacząc to niepodpisaniem przez Stowarzyszenie kibiców Ruchu porozumienia z Ekstraklasą SA, na mocy którego zobowiązaliby się do przestrzegania prawa na meczach.

Wielkie Derby?
Mecz Górnika z Ruchem trudno nazywać Wielkimi Derbami, bowiem na stadionie KSG zabrakło kibiców gości, a zabrzanie konsekwentnie protestują, nie prowadząc dopingu na meczach u siebie. Niebiescy tymczasem dzień przed meczem pojawili się na treningu swoich zawodników, mobilizując ich do maksymalnego wysiłku w spotkaniu z lokalnym rywalem, a po zwycięskim spotkaniu 1500 fanów z pirotechniką witało autokar z drużyną.

Wyjazdowe problemy KSP
Polonia Warszawa w ostatnim czasie rzadko udaje się na wyjazdy. Tak było w przypadku pucharowego meczu ze ich byłą zgodą, Arką. W Gdyni nie pojawił się żaden kibic KSP. Nieco lepiej było w Krakowie, gdzie na meczu zgody zameldowała się (na sektorach gospodarzy) delegacja polonistów.

Derby Radomia i Dolnego Śląska
Dwa ciekawe derbowe spotkania rozegrano w niższych klasach rozgrywkowych. W Radomiu 4 tysiące osób obejrzały mecz Radomiaka z Bronią, bo tylko tyle osób zezwoliła wpuścić policja. Broniarze pod względem frekwencji nie zachwycili. Na meczu obie strony pokazały parę choreografii. Fotoreportaż z meczu Radomiak - Broń
Tymczasem w Głogowie miejscowy Chrobry grał z Górnikiem Wałbrzych. Obie ekipy pod względem frekwencji pokazały się z dobrej strony. Także i w tym przypadku nie mogło zabraknąć oprawy.

Kolejne mecze PP
Przed nami kolejne spotkania Pucharu Polski. Najciekawiej mogło być przy Łazienkowskiej, ale Widzew za rzucanie racami na meczu ligowym nie zostanie wpuszczony na Legię. W Limanowej policja, ze względu na przyjazd Wisły, obawia się o bezpieczeństwo w mieście.

Z dotychczasowych meczów najlepiej wypadł wyjazd Górnika do dalekiego Wejherowa. Zabrzanie na stadion nie weszli, ale mimo zamkniętego sektora gości, pojawili się w przy stadionowym lasku. W PP na szczeblu okręgowym ciekawie było na meczu RKS-u Radomsko z GKS-em Bełchatów.

Lechia przeciwko trenerowi
Pisaliśmy już, że lechiści nie są zadowoleni z trenera Kafarskiego. Jeden z fanów Lechii proponował, że on bezpłatnie zajmie miejsce obecnego szkoleniowca, ale nie spotkało się to z aprobatą działaczy. Na meczu z Lechem gdańszczanie zaprezentowali sektorówkę z przekreśloną podobizną szkoleniowca i hasło "Precz z Kafarem".

Oprawy
Najlepszą oprawę przygotowali fani ŁKS-u, którzy zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent z postaciami w barwach kilkunastu klubów oraz hasło "Nie znacie dnia ani godziny...". Na pożegnanie z Oporowską Śląsk zaprezentował również choreografię, ale ta nie była tak bardzo udana, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę detale.

W niższych klasach rozgrywkowych oprawy zaprezentowali m.in. fani Radomiaka, Broni, Chrobrego, Górnika Wałbrzych, Hutnika Huta Czechy i Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk 0-0 Lech Poznań (2030).
Lechici wcześniej zapowiedzieli, że na ten wyjazd pojadą i będą jak dawniej prowadzić doping. Mecz wywołał większe zainteresowanie kibiców, ale do zapełnienia stadionu było jeszcze bardzo daleko. Ostatecznie spotkanie obejrzało ok. 25 tysięcy osób, w tym 2-tysięczna grupa z Poznania. Lechiści wyrazili swoje niezadowolenie wobec trenera Kafarskiego, nazywanego prześmiewczo "Mourinho z Kaszub". Na jego "cześć" zaprezentowano flagę z przekreśloną twarzą szkoleniowca oraz hasłem "Lechia to my! Precz z Kafarem!". Lech bardzo dobrze oflagował swój sektor, w widocznym miejscu wieszając płótna zaprzyjaźnionej Arki. Prowadzili przeciętny doping.

Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź (1400).
Przy Łazienkowskiej stawiło się 1400 kibiców gości, w tym Ruch (100). Przyjezdni ubrani byli w jednakowe czerwone koszulki i wywiesili kilkanaście flag. Widzewiacy zaprezentowali ułożoną z szarf flagę "Visitors" w barwach RTS-u, a chwilę później odpalili kilkanaście rac, z których część rzucono na murawę. Sędzia przerwał spotkanie na kilka minut, a w sektorze gości interweniowała ochrona. Większość repertuaru Widzewa stanowiły bluzgi na Legię. Legioniści ze słabszym niż zwykle dopingiem. Na meczu było 21,5 tysiąca widzów. Fotoreportaż z meczu

ŁKS Łódź 1-2 Wisła Kraków (399).
Fani ŁKS-u przygotowali czytelną oprawę, składającą się z malowanej sektorówki, hasła "Nie znacie dnia ani godziny..." oraz stojących w płomieniach postaci w barwach Motoru, Pogoni, Zagłębia S., Arki, Widzewa, Ruchu, Jagiellonii, Legii, Wisły, Zagłębia L., Cracovii, Korony i Śląska.
Wiślacy byli pierwszą w tym sezonie ekipą, która mogła przyjechać na mecz do Łodzi. W sektorze gości było ich 399. Wywiesili 4 niewielkie flagi.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce (137).
Fani Korony do Lubina przyjechali w 137 osób i w sektorze gości wywiesili dwie flagi. Młyn Zagłębia skromniejszy niż na dotychczasowych spotkaniach.

Jagiellonia Białystok 1-0 GKS Bełchatów (120).
GKS przyjechał do Białegostoku w 120 osób. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. W trakcie spotkania rzucili konfetti i machali flagami na kiju. Na trybunach łącznie niespełna 4 tysiące widzów.

Cracovia Kraków 0-0 Polonia Warszawa ().
Rzadko Polonia rusza ostatnio na wyjazdy, ale na gościnnym dla nich stadionie Pasów się pojawili. Fani KSP zasiedli na sektorach Cracovii. Mecz przyjaźni obejrzało 7,5 tysiąca widzów.

Śląsk Wrocław 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (72).
Śląsk rozegrał ostatnie spotkanie na stadionie przy Oporowskiej przed przenosinami na obiekt zbudowany na Euro 2012. Fani WKS-u oprawą postanowili pożegnać swój stadion. Pasy materiału i transparent utworzyły hasło pisane na murze "Twierdza Wrocław od zawsze poddaje się ostatnia!". Wywiesili też transparent odnośnie marszu niepodległości na wrocławskim rynku. Goście przyjechali w 72 osoby i próbowali dopingować. Wywiesili jedną flagę.

Górnik Zabrze 1-2 Ruch Chorzów (-).
Wielkie Derby Śląska tym razem nie miały nic ze swojej wielkości. Nie dość, że na stadion nie mogli wejść fani Ruchu, to jeszcze liczbę widzów ograniczono do 3 tysięcy. Niebiescy przed meczem mobilizowali swoich piłkarzy na treningu, na którym pojawili się w 400 osób, odpalili race i wywiesili transparent "Nas tam nie będzie, lecz my w was wierzymy, walką i ambicją szczewa rozgomimy". Po zwycięskim dla Ruchu spotkaniu 1500 fanów witało swoich piłkarzy na stadionie przy Cichej. Wobec bojkotu fanów KSG, na trybunach nie było atmosfery z jakiej słynęli zabrzanie.

I liga:

Wisła Płock 0-0 Pogoń Szczecin (300).
Portowcy wspierani przez Legię przyjechali do Płocka w około 300 osób (nie wszyscy weszli na sektor). Frekwencja na stadionie fatalna - niespełna 1500 osób. W drugiej połowie "Nafciarze" zaprezentowali flagowisko. Gospodarzy wspierało 14 fanów Stomilu.

Arka Gdynia - Polonia Bytom (150).
Na mecz przyjaźni do Trójmiasta pojechało 150 fanów z Bytomia. Przyjezdni zasiedli w jednym miejscu, gdzie wywiesili 4 flagi. Przy prowadzeniu Arki 3-0 gospodarze dopingowali piłkarzy gości do strzelenia bramki.

Kolejarz Stróże - LKS Nieciecza (59).
Na derbowe spotkanie kibice Niecieczy udali sie w 59 osób. Wywiesili jedną małą flagę oraz sektorówkę. Gospodarzy w młynie 40. Na stadionie w Strózach pojawiła się 400 osób.

Bogdanka Łęczna 0-2 Sandecja Nowy Sącz (42).
Sandecję wspierało 6 fanów Czarnych Jasło.

Zawisza Bydgoszcz - Warta Poznań (20).
Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz (2).

II liga:

Chrobry Głogów - Górnik Wałbrzych (400).
Ciekawe spotkanie w Głogowie, na które obie strony odpowiednio się zmobilizowały. Chrobry wystawił 600-osobowy młyn, w tym Stilon (45). Zaprezentowali oprawę z przesłaniem "Wspólne bale, harce i wojaże - nam zostaną jak na ciele tatuaże". Goście ubrani byli w jednakowe białe peleryny, machali flagami na kiju, pokazali sektorówkę z okazji 65-lecia klubu w połączeniu z pirotechniką. Górnika wspierali Slavia (10), GKS Tychy (9), Zawisza (8), Arka (7), Gwardia (5) i Polonia Świdnica.

ROW Rybnik - Miedź Legnica (40).
Gospodarzy w młynie 130. Zaprezentowali flagi na kiju oraz mini sektorówkę w asyście balonów. Wraz z nimi Naprzód Rydułtowy i Górnik. Miedź przyjechała w 40 osób i sporadycznie dopingowała.

Pogoń Siedlce 1-2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (-).
Gospodarzy w młynie 150, z dobrym dopingiem.

Stal Rzeszów - Stomil Olsztyn (-).

Elana Toruń - Jarota Jarocin (0).
Młyn gospodarzy liczył 300 osób.

Jeziorak Iława - Resovia Rzeszów (0).
Jeziorak na tym meczu świętował 5-lecie swojej grupy ultras. Wystawili 180-osobowy młyn, w tym Elana (31). Prowadzili nie najgorszy doping i zaprezentowali flagi na kiju. Oprawy z ich strony jednak nie było. Jeziorak odpalił pirotechnikę - race (35) i OW (20).

Niższe ligi:

Naprzód Rydułtowy - GKS Jastrzębie (300).
Początkowo spotkanie miało się odbyć bez publiczności, ale ostatecznie na stadion wpuszczono fanów obu ekip. Naprzodu na meczu 150 głów, wspieranych przez ROW i Górnik. Goście przyjechali w ponad 300 osób.

Odra Bytom Odrzański - Stilon Gorzów (170).
Mimo zakazu wyjazdowego, na mecz przyjechało 70 fanów Stilonu, wspieranych przez setkę Chrobrego. Wywiesili 4 flagi, w tym jedno płótno głogowian.

Radomiak Radom - Broń Radom (200).
Dzień przed meczem fani Radomiaka przyszli na trening swoich graczy w 80 osób i motywowali ich dopingiem do walki na całego. Na płocie wywiesili hasło "Nie ma litości, połamcie tym k... kości". Spotkanie obejrzał komplet, 4 tysięcy widzów (na tyle klub otrzymał pozwolenie od policji), z czego 1000 osób utworzyło młyn. Gospodarze z dobrym dopingiem. Na płocie wywiesili m.in. transparenty "Do końca zakazu dni odliczam, pier... was k... z Narutowicza", "11 tysięcy na 11.11.11". Na początku spotkania Radomiak zaprezentował oprawę - sektorówkę z nazwą klubu oraz transparenty tworzące hasło "Doping, wyjazdy, oprawy, awantury. Każdy za każdego, nie przełamiesz tej struktury" oraz flagi na kiju.
Przyjezdni wywiesili transparent "Jest od czerwca nowa zgoda psy - Radomiak - wojewoda!!!". Oprawa Broni była wcześniej znana gospodarzom meczu i zaprezentowali oni odpowiedź - "Taka wasza natura, że farmazon goni bzdura". W drugiej połowie Radomiak zaprezentował jeszcze flagi na kiju, w połączeniu z balonami i pirotechniką. Broń z przeciętnym dopingiem i... wuwuzelami. Rywale zareagowali na nie natychmiast okrzykiem "Oj co ja słyszę, na Broni same Małysze".

Olimpia Miączyn 1-4 Hetman Zamość (80).
Hetman w 80 głów dotarł do Miączyna, gdzie prowadził bardzo dobry doping.

Sparta Szepietowo - Ruch Wysokie Mazowieckie (55).
ŁKS Łomża miał olbrzymie problemy z dotarciem na spotkanie, na którym chcieli wesprzeć swoich przyjaciół. Ostatecznie Sparta wystawiła 150-osobowy młyn i zaprezentowała flagowisko nad transparentem "Ta ziemia jest nasza". Gości 55.

Mazovia Mińsk Mazowiecki 1-1 Victoria Kałuszyn (50).
Na derbowe spotkanie gospodarze wystawili 160 osobowy młyn i zaprezentowali oprawę - podświetlony pirotechniką foliowy napis "To my rozpalamy ten stadion". Ponadto zaprezentowali sektorówkę z herbem oraz białe i niebieskie elementy imitujące skrzydła i niebo, a do tego styropianowy napis "Fly to glory". Wraz z nimi Hutnik Huta Czechy z flagą. "Victa" przyjechała w 50 osób.

Lechia Dzierżoniów 2-0 Polonia Świdnica (42).
Spotkanie, które cieszyło się sporym zainteresowaniem, miało kiepską oprawę. Na mecz wpuszczono bowiem jedynie 199 widzów, w tym 19 fanów gości. Policja robiła wszystko, żeby kibice Polonii nie dotarli do Dzierżoniowa. Na mecz dojechało ostatecznie 42 fanów gości, w tym Górnik Wałbrzych (13), Gwardia Koszalin (5) i GKS Tychy (4). Spotkanie obejrzeli zza ogrodzenia. Lechia, z powodu ograniczeń, nie wystawiła młyna. Następnego dnia 16 kibiców Polonii z dwiema flagami wspierało Górnika w Głogowie.

Orkan Rumia - Kaszubia Kościerzyna (30).

Hutnik Huta Czechy 3-2 Jutrzenka Cegłów (8).
Na tym spotkaniu młyn gospodarzy liczył 30 osób. Zaprezentowali flagowisko w asyście pirotechniki. Goście przyjechali w osiem osób i kilka razy zaznaczyli swoją obecność. Obie ekipy sławiły Legię.

Rodło Kwidzyn 2-2 Grom Nowy Staw (0).
Gospodarze wystawili 55-osobowy młyn, a na płocie wywiesili do góry kołami zdobytą flagę Gromu oraz szale Pogoni Prabuty, Gromu i Lechii. Wywiesili też foliowy napis "Fanatycy", podświetlony stroboskopami i świecami dymnymi.

Legia Chełmża 1-2 Pomorzanin Toruń (0).
Gospodarzy w młynie 60, z transparentem "Poodbierajcie barwy, z handlu wycofajcie flary. Na stadionach niech zagości jednolity kolor szary". Wywiesili na płocie folię "Wojna" i odpalili świece dymne w barwach, stroboskopy i petardy hukowe.

Karpaty Krosno - Polonia Przemyśl (0).
Gospodarzy w młynie ponad 200.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

RKS Radomsko - GKS Bełchatów II ().
W Pucharze Polski w Radomsku grała młodzieżowa drużyna GKS-u i na ten bliski wyjazd wybrało się 170 fanów z Bełchatowa. Na stadion weszli bez problemów. W sektorze gości wywiesili dwie flagi, a w trakcie spotkania odpalili pirotechnikę nad transparentem "Pozdrawiamy naszych wrogów". W trakcie meczu nie brakowało obustronnych bluzgów. RKS wystawił 200-osobowy młyn, wywiesił tylko jedną flagę i zaprezentował nieskomplikowaną baloniadę.

Puchar Polski:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław (120).
Wrocławianie do Bielska pojechali w 120 osób, ale tylko 90 z nich weszło na stadion. Przyjezdni prowadzili sporadyczny doping.

Gryf Wejherowo 1-0 Górnik Zabrze (86).
Zabrzanie wybrali się do Wejherowa w 86 osób, ale nie dane im było dostać się na stadion. Decyzją PZPN spotkanie rozgrywano bez udziału kibiców gości. Część z nich mecz obejrzała zza ogrodzenia. Gospodarze zaprezentowali flagowisko.

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork (55).
Fani MKS-u na wyjazd do Zdzieszowic pojechali w 55 osób. W sektorze gości wywiesili trzy flagi. Wobec porażki ich piłkarzy, było to dla nich pożegnanie z tegorocznym Pucharem Polski.

Arka Gdynia 3-1 Polonia Warszawa (0).
Niespełna 4 tysiące kibiców obejrzały mecz Arki z Polonią. Gospodarze ograniczyli się do dopingu i wywieszenia transparentu zachęcającego do wzięcia udziału w marszu niepodległości, zaplanowanym na 11 listopada. Polonia nie pojechała do Gdyni.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Siemaszka Piekary - AZS II Politechnika Warszawska (0).
Gospodarzy w młynie 20, z dobrym dopingiem. Wywiesili dwie flagi. Gości brak.

Koszykówka: Zastal Zielona Góra - Turów Zgorzelec (63).
Koszykówka: Nysa Kłodzko - Stal Ostrów Wlkp. (10).
Koszykówka: Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (5).
Koszykówka: Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. (5).
Koszykówka: Start Gdynia - Rosa Radom (0).
Koszykówka: Zastal II Zielona Góra - Górnik Wałbrzych (0).
Koszykówka: Polonia Przemyśl - Znicz Basket Pruszków (0).
Koszykówka: WKK Wrocław - AZS Koszalin (0).
Koszykówka: SKK Siedlce - Sokół Łańcut (0).
Koszykówka: AZS Koszalin - Zastal Zielona Góra (0).
Koszykówka: ŁKS Łódź - Kotwica Kołobrzeg (0).

Hokej: Cracovia - GKS Jastrzębie (40).


Wyjazd tygodnia: 2000 fanów Lecha w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Oprawa ŁKS-u na meczu z Wisłą

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.Lech w Gdańsku - fot. lechia.net


Ruch na treningu przed meczem z Górnikiem - fot. niebiescy.pl


Powitanie piłkarzy Ruchu po meczu na stadionie - fot. niebiescy.pl


Broń na derbach z Radomiakiem - fot. radomiak.com.pl


Radomiak - fot. radomiak.com.pl


Gryf Wejherowo na meczu PP z Górnikiem - fot. torcida.eu


Chrobry Głogów na meczu z Górnikiem Wałbrzych - fot. chrobry.glogow.pl


Górnik Wałbrzych w Głogowie - fot. chrobry.glogow.pl


Podbeskidzie we Wrocławiu - fot. wroclawianie.info


Zawisza na meczu z Wartą - fot. zawiszafans.pl


Warta Poznań w Bydgoszczy - fot. zawiszafans.pl


GKS Jastrzębie w Rydułtowych


Naprzód Rydułtowy na meczu z GKS-em Jastrzębie


RKS Radomsko na meczu z GKS-em Bełchatów

Doping na meczu Legia - Widzew (legionisci.tv):


Oprawa ŁKS-u na meczu z Wisłą (lksfans.tv):


Doping Lecha w Gdańsku:


Feta Ruchu po wygranym meczu z Górnikiem (niebiescy.pl):


Doping Ruchu na treningu przed meczem z Górnikiem (niebiescy.pl):


Doping na meczu Radomiak - Broń:


Przejazd autokarów z fanami Lecha w Gdańsku:


Doping Wisły na meczu z ŁKS-em (skwk.pl):


Doping i oprawa Mazovii Mińsk Maz.:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!