Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Zbigniew Zamachowski w roli Jerzego Pawłowskiego w filmie Kryptonim Gracz
Zbigniew Zamachowski w roli Jerzego Pawłowskiego w filmie Kryptonim Gracz
Poniedziałek, 12 marca 2012 r. godz. 14:47

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Filmoteka legionisty: Kryptonim gracz

Bodziach

Jerzy Pawłowski był szablistą Polski wszech czasów. Oprócz wspaniałych występów na Igrzyskach Olimpijskich oraz wielu innych światowych imprezach sportowych, Pawłowski wiódł podwójne życie, za które został aresztowany na 25 lat. Wiernemu przez całą karierę warszawskiej Legii zawodnikowi poświęcony jest film "Kryptonim Gracz", w którym postać Pawłowskiego gra Zbigniew Zamachowski. W dokumencie nie przedstawiano jednak sportowych sukcesów szablisty. Skupiono się na jego działalności jako agenta.

"(...) To zarzuty o charakterze politycznym, gospodarczym, finansowo-dewizowym i zarzuty o charakterze, powiedzmy, kryminalnym. Kariera bogata, to i kartoteka bogata" - zwraca się do Pawłowskiego w pierwszych scenach filmu śledczy WSW, 17 kwietnia 1975 roku, grany przez Daniela Olbrychskiego.

O tym, jak wyglądało pozasportowe życie Jerzego Pawłowskiego można dowiedzieć się z tej kilku dziesięciominutowej produkcji. Polecam. W niedługim czasie zaprezentujemy na LL! także książki poświęcone Pawłowskiemu.

Tytuł: Kryptonim Gracz
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska
Obsada: Zbigniew Zamachowski, Dominika Ostałowska, Daniel Olbrychski, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Krzysztof Kolberger, Mariusz Benoit
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 90 minut


Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1


przeczytaj więcej o: , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!