Fani Arki zapowiedzieli protest meczu z Legią w Gdyni - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Fani Arki bojkotują mecz z Legią, ale do Warszawy przyjadą

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Tak jak przy okazji ostatniego ligowego meczu Arki z Legią z poprzedniego sezonu, tak i tym razem, spotkaniu Pucharu Polski, w Gdyni towarzyszyć będzie bojkot ze strony fanatyków Arki. Arkowcy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bojkotują wszystkie mecze, które ich klub rozgrywa na stadionie GOSiR. Tego dnia fani zbiorą się przed stadionem.

Arkowcy protestują przeciwko klubowym działaczom, a przyczyny takiego stanu rzeczy znaleźć można na stronie bojkot-arka.info. Bojkot dotyczy jedynie meczów w Gdyni. Na Łazienkowską kibice z Trójmiasta przyjadą i już dziś zapowiadają mobilizację w swoich szeregach. Przypomnijmy, że w ostatni weekend Arka stawiła się w Elblągu w 700 osób, chociaż otrzymała tylko 500 biletów.

Fani Legii do Gdyni oficjalnie nie będą mogli pojechać, bowiem ciąży na nich zakaz wyjazdowy w PP za zeszłoroczny finał tych rozgrywek w Bydgoszczy. Legionistów na nowym stadionie Arki zabraknie drugi raz z rzędu.

Co ciekawe podczas ostatniego meczu Arka - Legia w Gdyni prowadzony był protest. Wtedy gospodarze wywiesili na płocie stylizowany na flagę RPA transparent "Mistrzowska atmosfera" i przez cały mecz trąbili wuwuzelami. Zachowanie kibiców nie spodobało się jednemu z działaczy Arki, który zareagował bardzo nerwowo, co jeszcze bardziej zaogniło stosunki na linii kibice - działacze.

Mecz Arka - Legia w 1/2 finału Pucharu Polski odbędzie się w środę 4 kwietnia o 18:30. Rewanż przy Łazienkowskiej dokładnie tydzień później.Sektor gości w Gdyni pozostanie znowu pusty. Legioniści mają zakaz za finał PP w Bydgoszczy - fot. Mishka / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.