ME: Zagłębie Lubin 1-4 Legia

źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 21. kolejki Młodej Ekstraklasy Legia Warszawa rozgromiła Zagłębie Lubin 4-1. Do przerwy 1-0 prowadzili jednak gospodarze. Legioniści wszystkie bramki zdobyli w 2. połowie spotkania. Strzelili je: Paweł Wolski, Jan Grzesik i Jakub Arak (2). Warszawski zespół zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli ME, z 5 punktami przewagi nad Śląskiem.

W spotkaniu wystąpiło 3 debiutantów, występujących dotąd w Młodych Wilkach 95: defensywny pomocnik Mateusz Zawal, ofensywny pomocnik Robert Śmigielski oraz najskuteczniejszy napastnik juniorów starszych (19 goli w tym sezonie) Jakub Arak. Cała trójka w opinii trenera pokazała się z bardzo dobrej strony - Arak zdobył dwa gole, Śmigielski asystował dwukrotnie, zaś Zawal dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych w środku pola.

Dla piłkarzy Legii była to pierwsza wygrana w Lubinie w historii rozgrywek Młodej Ekstraklasy.

ME: Zagłębie Lubin 1-4 (1-0) Legia Warszawa
1-0 43' Wojciech Trochim
1-1 56' Paweł Wolski b.a.
1-2 69' Jakub Arak (as. Marcel Gąsior)
1-3 73' Jakub Arak (as. Robert Śmigielski)
1-4 90' Jan Grzesik (as. Robert Śmigielski)

Zagłębie: Amadeusz Skrzyniarz – Robert Dziedzina, Csaba Horvath, Jakub Borowski, Mateusz Magdziak, Jan Wojciechowski (65' Wojciech Galas), Maciej Kowalski-Haberek, Wojciech Trochim (46' Jarosław Kubicki), Daniel Gałach (83' Karol Hodowany), Damian Kowalczyk (65' Krzysztof Piątek).

Legia: Igor Berezowski – Paweł Wolski, Łukasz Bogusławski, Michał Grudniewski, Kamil Mazek – Mateusz Długołęcki (30’ Mateusz Zawal) - Michał Bajdur, Maciej Prusinowski (46’ Robert Śmigielski), Marcel Gąsior, Przemysław Mizgała (80’ Jan Grzesik) – Patryk Mikita (55’ Jakub Arak)