Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wiślacy opuszczający stadion wobec zamknięcia przez wojewodę sektora gości na mecz z Widzewem - fot. kibicewisly.pl
Wiślacy opuszczający stadion wobec zamknięcia przez wojewodę sektora gości na mecz z Widzewem - fot. kibicewisly.pl
Wtorek, 30 kwietnia 2013 r. godz. 16:22

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Piłka nożna bez wojewody

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Sporym echem odbiły się problemy kibiców Widzewa z wyjazdem na mecz ligowy w Krakowie. Wojewoda małopolski podjął bowiem decyzję o zamknięciu sektora gości za odpalenie w nim pirotechniki przez... kibiców Legii. Legioniści co prawda ukarani zostali jednocześnie grzywną i zakazem wyjazdowym na Wisłę w kolejnym sezonie, ale mało kto spodziewał się jakichkolwiek konsekwencji z tego tytułu pod adresem RTS-u.

Widzewiaków próbował popierać Zbigniew Boniek, a także kibice Wisły Kraków. Na nic to się zdało. Mimo przeciwności losu, łodzianie pojechali do Krakowa, mając niemal zagwarantowane, że meczu nie obejrzą. 1800 osób przemaszerowało z dworca ulicami Krakowa na stadion przy Reymonta, gdzie "zgodnie z planem" nie zostali wpuszczeni na stadion.Ciekawie było na derbach Dolnego Śląska - wysoka frekwencja na stadionie Zagłębia, liczny młyn i dwie prezentacje. Do tego wypełniony sektor gości i fruwające race ze strony wrocławian. Legia nie wykorzystała wszystkich wejściówek na wyjazd do Gliwic, ale i tak pojawiła się na tym wyjeździe w dobrej liczbie. Bez kibiców gości rozegrane zostały spotkania Górnika z Ruchem oraz Jagiellonii z Lechem.

W niższych ligach ciekawie zapowiadały się derby pomiędzy Polonią Bytom a GieKSą. Ze względu na oszczędności ze strony bytomian, na stadion wpuszczonych zostało tylko 200 kibiców gości. Derby Rzeszowa na stadionie Stali obejrzało 800 kibiców Resovii. Stal tymczasem zaprezentowała dwie oprawy. Kilka dni później Stal w dobrej liczbie pojawiła się na wyjazdowym meczu z Siarką.

Pod względem opraw meczowych działo się niewiele. Górnik zaprezentował malowaną sektorówkę wyśmiewającą Ruch. Ultrasowało także Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Chojniczanka, Stal Rzeszów, Stal Gorzyce, zaś anty-oprawę przygotowała Polonia Bytom (gorzej wyszło z jej prezentacją).

Ekstraklasa:

Wisła Kraków 1-0 Widzew Łódź (1800).
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków - fot. kibicewisly.pl Wojewoda małopolski zamknął sektor gości dla kibiców Widzewa za... odpalenie przez fanów Legii pirotechniki na stadionie przy Reymonta. PZPN próbował wymóc na wojewodzie zmianę chorej decyzji, podobne starania czynili wiślacy. Ostatecznie Widzew (1200) z Ruchem (600) pojechali do Krakowa, zdając sobie sprawę, że meczu i tak nie obejrzą. Przyjezdni przemaszerowali przez Kraków i dotarli na stadion, ale na sektor gości nie zostali wpuszczeni. Na stadionie tego dnia niespełna 8 tysięcy kibiców. Wisła postanowiła zaprotestować przeciwko wygłupom wojewody i zaczęła doping dopiero w 65. minucie. Wcześniej skandowali jedynie "piłka nożna dla kibiców" czy "bez Widzewa nie śpiewamy". Na płocie wywiesili transparent "Piłka nożna bez wojewody".

Zagłębie Lubin 4-0 Śląsk Wrocław (1000).
Zagłębie Lubin na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. wks.pl Wrocławianie wykorzystali przyznaną im przez Zagłębie pulę wejściówek. W sektorze gości wywiesili sporo flag, w tym płótno "Wrocławska arystokracja". Zaprezentowali flagowisko, serpentyny oraz kilkadziesiąt rac, z których większość poleciała w sektory gospodarzy lub w stronę murawy. Później rozciągnęli jeszcze mini sektorówkę. Lubinianie zaprezentowali kartoniadę z motywem znanym z jednego z płócien - "HZL" i transparentem "Patrząc w oczy pełne złości, jesteście świadomi swej słabości". W drugiej połowie lubinianie zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki w połączeniu z pirotechniką.

Piast Gliwice 0-0 Legia Warszawa (850).
Piast Gliwice na meczu z Legią - fot. Mishka To rzadkość, żeby fani Legii nie wykorzystali pełnej puli biletów na mecz wyjazdowy, a tak właśnie zdarzyło się przy okazji wyjazdowego meczu w Gliwicach. W sektorze gości pojawiło się Zagłębie (155). Gospodarze z licznym młynem i sporą frekwencją na stadionie. Doping z obu stron niezły, ale bez rewelacji.

Pogoń Szczecin 2-1 Korona Kielce (111).
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin - fot. pogon.v.pl Koroniarze przyjechali do dalekiego Szczecina w 111 osób. W sektorze gości wywiesili 3 flagi. Portowcy z bardzo skromnym młynem, jak i frekwencją na całym stadionie. Piątkowy mecz obejrzało zaledwie 3500 widzów.

Polonia Warszawa 0-1 GKS Bełchatów (103).
GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa Początkowo ten mecz miało obejrzeć maksymalnie 999 widzów z powodu problemów KSP ze spłaceniem zaległości wobec firmy ochroniarskiej. Ostatecznie ograniczenia nie było, a na trybunach zasiadło niewiele ponad 2 tysiące osób. Na głównej poloniści zaprezentowali kilkadziesiąt flag na kiju. GKS wywiesił w sektorze gości 3 flagi. Było ich 103, w tym Wisła Sandomierz (7). Przez zdecydowaną większość meczu nie prowadzili dopingu. Co warte podkreślenia, cała grupa - w tym osoby spoza listy wyjazdowej - weszła na stadion w ciągu 10 minut.

Lechia Gdańsk 1-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (32).
Lechia Gdańsk na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała - fot. lechia.net Skromna grupa z Bielska pojechała do Trójmiasta. Frekwencja na największych polskich stadionach cały czas wygląda bardzo słabo. Na obiekcie w Gdańsku zajętych było niespełna 10 tysięcy z 43 tys. dostępnych miejsc. Lechiści bez oprawy.

Górnik Zabrze 2-0 Ruch Chorzów (-).
Górnik Zabrze na meczu z Ruchem Chorzów - fot. torcida.eu Derbowe spotkanie trudno nazywać "Wielkimi Derbami", kiedy może obejrzeć je tylko 3 tysiące osób, do tego bez kibiców gości. Ruch przyszedł na trening swoich piłkarzy przed meczem i mobilizował zawodników do walki. Zabrzanie zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą rolnika z widłami, traktor, wiatrak itp. oraz hasło "Niebieskie żniwa", do tego transparent "...Na więcej opraw zabrakło paliwa...". Prezentacja odnosiła się do jednej z opraw Ruchu na meczu z Lechem Poznań.

Jagiellonia Białystok 0-1 Lech Poznań (-).
Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań - fot. jagiellonia.net Trzy i pół tysiąca osób obejrzało poniedziałkowy mecz w Białymstoku. Lechici na stadion nie weszli z powodu remontu jednej z ulic przy stadionie. Ciekawe jak długo potrwa ta poważna budowlana inwestycja. Jagiellonia z delikatnie przerzedzonym oflagowaniem i dopingiem przez cały mecz.

I liga:

Polonia Bytom - GKS Katowice (200).
GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Polonią Bytom - fot. gieksiarze.pl Katowiczanie otrzymali na ten mecz 200 biletów i tylu pojechało ich do Bytomia. Wywiesili flagę "Persona Non Grata" i prowadzili doping przez cały mecz. Polonia zaprezentowała niewielki młyn oraz malowaną sektorówkę skierowaną do Górnika i GKS-u. Początkowo bytomianie wciągnęli płótno bokiem. Gospodarzy wspierał Góral Żywiec.

Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz (131).

Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz (120).
Na wyjazdowe spotkanie w środku tygodnia pojechało 120 fanów Zawiszy. Mieli problemy z wejściem na stadion, więc 80 osób, które zdążyło dostać się na sektor, opuściło trybuny. Wszyscy obserwowali mecz zza ogrodzenia.

Bogdanka Łęczna - Cracovia (76).

Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn (54).
Stomilowcy na swój najdalszy wyjazd pojechali w 54 osoby, w tym Polonia Bydgoszcz (2) i Wisła Płock (2). Wywiesili 5 flag.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia (57).
Arkowcy przyjechali do Nowego Sącza w 26 osób, wspierani przez Cracovię (29) i Polonię Bytom (2). Zajęli miejsca na trybunie gospodarzy.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica (11).
Cracovia - Olimpia Grudziądz (4).

II liga:

Siarka Tarnobrzeg - Stal Rzeszów (320).
Siarka Tarnobrzeg na meczu ze Stalą Rzeszów - fot. Gospodarzy w młynie około 300, wspierani przez Jagiellonię i Wisłę, z dobrym dopingiem. W trakcie meczu zaprezentowali niewielką sektorówkę w kształcie koszulki. Dobra liczba Stali Rzeszów, która przyjechała w 320 osób.


Elana Toruń - Raków Częstochowa (145).

Stal Rzeszów - Resovia (800).
Gospodarze przygotowali dwie oprawy - pierwsza to sektorówka z kostuchą i hasłem "To jest wasze przeznaczenie" z odpalonymi na górze racami. Druga to kolejna malowana sektorówka, flagi na kiju i transparent "Świadkiem jest mi Bóg, w Rzeszowie liczy się jeden klub".

Pogoń Siedlce - Stal Stalowa Wola (142).

Olimpia Elbląg - Wisła Płock (72).
Do Elbląga pojechało 61 fanów z Płocka. Goście wspierani przez Stomil (12), dobrze oflagowali swój sektor.

Resovia - Olimpia Elbląg (49).
Olimpia pojechała do Rzeszowa w 45 osób, wspierana przez Legię (3) i Zagłębie (1). Wywiesili 3 flagi i prowadzili rwany doping. Resovii w młynie ponad 200.

Rozwój Katowice - Chrobry Głogów (44).
Rozwój Katowice - Chrobry Głogów (35).
Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec (30).
Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork (20).

Chojniczanka Chojnice - Moto-Jelcz Oława (15).
Chojniczanka Chojnice na meczu z Moto-Jelczem Oława Mecz przyjaźni w Chojnicach, na którym zaprezentowana została sektorówka z łączonymi herbami obu klubów, flagi na kiju i transparent "Jest ryzyko, jest zabawa. Chojniczanka i Moto-Jelcz Oława". Obie ekipy w młynie w 150 osób.

Pelikan Łowicz - Siarka Tarnobrzeg (0).

Świt Nowy Dwór Maz. - Olimpia Elbląg ().
Działacze Świtu nie zgodzili się na wpuszczenie ZKS-u na sektory gospodarzy, wobec czego kibice Świtu opuścili trybuny i oglądali mecz zza ogrodzenia.

Niższe ligi:

Szczakowianka Jaworzno - Odra Wodzisław (100).
Wodzisławianie przyjechali do Jaworzna w 100 osób z czterema flagami. Prowadzili doping przez większość spotkania. Szakowianka zaprezentowała transparenty na dwóch kijach tworzące hasło "Młoda Armia" oraz transparent "Tempa nie zwalnia".

Błękitni Stargard Szczeciński - Gwardia Koszalin (65).

Orlicz Suchedniów - KSZO (62).
Goście z jedną flagą i dobrym dopingiem. Gospodarze z 20-osobowym młynem.

Polonia Świdnica - Promień Żary (51).
Gospodarze wystawili 150-osobowy młyn, wspomagany przez 50 kibiców Górnika Wałbrzych. Wywiesili trzy flagi i dopingowali cały mecz. Goście w 34 osoby, z dopingiem, wspierani przez Miedź Legnica (17). Obie strony z oprawami - gospodarze zaprezentowali chaos z flag na kiju i transparentów na dwóch kijach w asyście świec dymnych i stroboskopów, a goście machali dużymi flagami na kiju.

Gwarek Ornontowice - Góral Żywiec (45).
Mimo 10-miesięcznego zakazu wyjazdowego, fani Górala po raz kolejny dostali się na stadion i wspierali swój zespół.

Zawisza II Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek (45).
Warmia Grajewo - Orzeł Kolno (21).

Stilon Gorzów - ŁKS Łęknica (0).
Stilonu w młynie około 300. Wywiesili transparenty "Stop policyjnej prowokacji" oraz "Gazeta Wyborcza = Gówno Prawda".

Legion Warszawa - Drukarz Warszawa (16).

Puchar Polski - wojewódzki:

GKP Pszczew - Stilon Gorzów (90).
Stilonu w Międzyrzeczu 90 osób z pięcioma flagami i niezłym dopingiem.

Odra Opole 5-0 Odra Wodzisław (60).
W tygodniu do Opola pojechało 60 fanów Odry Wodzisław. Goście bez flag i ze sporadycznym dopingiem. Gospodarze z 300-osobowym młynem.


Wyjazd tygodnia: 1800 fanów Widzewa i Ruchu w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreografie Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Piast Gliwice na meczu z Legią:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na meczu z Widzewem:


Ruch Chorzów na treningu przed meczem z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na meczu z Ruchem Chorzów:


Lechia Gdańsk na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na meczu ze Śląskiem Wrocław:Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa:


Polonia Bytom na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Polonią Bytom:
Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Pogonią Siedlce:
Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu z Resovią:


Chojniczanka Chojnice na meczu z Moto-Jelczem Oława:


Siarka Tarnobrzeg na meczu ze Stalą Rzeszów:


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Bytovią:


Odra Wodzisław na wyjazdowym meczu ze Szczakowianką Jaworzno:


Szczakowianka Jaworzno na meczu z Odrą Wodzisław:


GKS Katowice na meczu z Flotą Świnoujście:
Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Dolcanem Ząbki:
Dolcan Ząbki na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Stomil Olsztyn na meczu z LKS-em Nieciecza:


Cracovia na meczu z Olimpią Grudziądz:


Stal Gorzyce na meczu z Sokołem Nisko:Sokół Nisko na wyjazdowym meczu ze Stalą Gorzyce:


Stal Rzeszów na derbach z Resovią:Elana Toruń na meczu z Rakowem:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Elaną:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki:


Resovia na derbach ze Stalą Rzeszów:


/Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!