Najlepsza oprawa ostatniego tygodnia, a może i sezonu - fot. Mishka

Na stadionach: Nie jechać na wyjazd jest ciężkim grzechem

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w ekstraklasie. Wiadomo, że do I ligi spadł GKS Bełchatów, a do niższej klasy rozgrywkowej "poleciała" Polonia. W ostatniej kolejce sezonu legioniści udowodnili, że nie mają sobie równych w kwestii opraw meczowych. Choreografa "Habemus Campione" zaprezentowana na meczu ze Śląskiem jest bez wątpienia jedną z najlepszych w obecnych rozgrywkach.

Kilka dni wcześniej nieźle ultrasował także Lech na wyjazdowym meczu ze Wrocławiu. Oprawy prezentowali również fani Lechii, Śląska, Polonii, Górnika, Sandecji, Zawiszy i Cracovii.

Pod względem liczb wyjazdowych najlepiej pokazał się Lech we Wrocławiu, wykorzystując pulę 2200 wejściówek. Druga najlepsza liczba należy do Legii (1000 w Chorzowie) i również ograniczona jest tylko pojemnością sektora. W niższych klasach rozgrywkowych ciekawie było na meczu Gwardii Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg czy meczach przyjaźni Sandecja - Cracovia i Czarni Jasło - Stal Mielec.

Ekstraklasa - 30. kolejka:

Lechia Gdańsk 0-2 Górnik Zabrze (435).
Lechia Gdańsk na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. torcida.eu Na daleki wyjazd do Trójmiasta zabrzanie wybrali się w 435 osób, w tym Wisłoka (4) i GKS (3). Fani KSG wywiesili kilka flag, a także zaprezentowali flagi na kiju i pirotechnikę. Na meczu łącznie 13 tysięcy widzów. Lechiści przypuścili nieudaną próbę przechwycenia flag Górnika. Zaprezentowali także malowaną sektorówkę, flagowisko i piro.

Piast Gliwice 2-3 GKS Bełchatów (301).
Na ostatni, jak się okazuje, mecz GKS-u w ekstraklasie pojechało 301 fanów, w tym Wisła Sandomierz (10). Przyjezdni wywiesili 6 flag i machali 220 flagami na kiju. Piast zaprezentował flagi na kiju.

Wisła Kraków 0-1 Zagłębie Lubin (300).
Wisła Kraków na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. kibicewisly.pl Lubinianie pojechali do Krakowa w 300 osób, w tym Odra Opole (25). Prowadzili sporadyczny doping. Z powodu zamknięcia przez wojewodę małopolskiego sektora C za odpalenie przez wiślaków piro na meczu z Ruchem, tym razem młyn gospodarzy usytuowany był w jednym z narożników. Na trybunach łącznie 13,7 tysiąca osób.

Pogoń Szczecin 3-1 Polonia Warszawa (120).
Pogoń Szczecin na meczu z Polonią Warszawa - fot. pogononline.pl Niewiele ponad 4 tysiące kibiców przyszło na ostatni meczu sezonu z Polonią. Młyn gospodarzy skromny. Zaprezentowali transparent "Ireneusz Król dziękujemy" w odniesieniu do nieprzyznania licencji KSP. Goście niespodziewanie do Szczecina przyjechali w 120 osób, w tym Sandecja (6). W sektorze gości wywiesili dwie swoje flagi i jedno płótno "Sączersów".

Lech Poznań 2-0 Korona Kielce (100).
Lech Poznań na meczu z Koroną Kielce - fot. kkslech.com Ciekawy mecz przy Bułgarskiej obejrzało 21 tysięcy widzów. Koroniarze przyjechali w 100 osób, w jednakowych żółtych koszulkach z hasłem "JKP" i zaprezentowali malowany transparent "Jesteśmy Kibicami Piłkarskimi" (drugie dno tego hasła odnosi się do kieleckiej policji), flagi na kiju i pirotechnikę. Lechici na tym meczu pożegnali dwóch zawodników - Reissa i Djurdjevicia. Temu pierwszemu przygotowano sektorówkę z jego podobizną i hasłem "Dziękujemy kapitanie!". Obaj zawodnicy po meczu weszli na gniazdo, gdzie odpalili race.

Jagiellonia Białystok 1-0 Ruch Chorzów (42).
Jagiellonia Białystok na meczu z Ruchem Chorzów - fot. jagiellonia.net Ruch, mimo zamkniętego sektora gości, przyjechał do Białegostoku w 42 osoby. Początkowo mieli problemy z wejściem na stadion, głównie przez barwy klubowe, ale z pomocą przyszli białostoczanie i prezes Jagiellonii.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Niezła frekwencja na meczu Widzewa z Podbeskidziem - ok. 7 tysięcy osób, w tym ponad 900 dzieci z okazji Dnia Dziecka, które zasiadły w sektorze gości. Doping widzewiaków zdecydowanie słabszy w porównaniu z meczem z Legią.

Legia Warszawa 5-0 Śląsk Wrocław (-).
Legia Warszawa na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. Mishka Fanów Śląska zabrakło na trybunach z powodu zakazu wyjazdowego do końca roku, więc Legia sprzedała miejsca na sektor gości swoim fanom i na trybunach pojawiło się 30,8 tys. widzów, czyli komplet. Legioniści przygotowali dwie oprawy, a pierwsza z nich opóźniła rozpoczęcie spotkania o... 15 minut. Na trzech trybunach przygotowana została baloniada z 90 tysięcy baloników w barwach Legii ułożonych w pionowe pasy. Na Żylecie natomiast rozciągnięta została malowana sektorówka stylizowana na herb papieski, transparent "Habemus Campione", do tego kilka tysięcy białych flag jako tło i... dym z białych świec i białych rac. Później rzucono kilkanaście tysięcy serpentyn i mnóstwo konfetti. W drugiej połowie legioniści zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki oraz kilkadziesiąt rac i świec dymnych. Na ogrodzeniu pojawiła się flaga "Mistrz Polski" oraz transparenty "Ireneusz Król dziękujemy! :)", "Danijel, hvala za sve" i "Marek Hanior Hanna, Uwaga! Pedofil". Po meczu kilkadziesiąt tysięcy fanów świętowało mistrzostwo na Starówce, gdzie zapłonęło... grubo ponad 1500 rac! Relacja z trybun

Ekstraklasa - 29. kolejka:

Śląsk Wrocław 1-1 Lech Poznań (2200).
Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. wroclawianie.info Bardzo dobry wyjazd Lecha do Wrocławia. Lechici z dobrym dopingiem, wywiesili też zdobytą przed kilku laty flagę jednego z FC WKS-u. Poznaniacy zaprezentowali w sektorze gości oprawę z wykorzystaniem sporej liczby rac. Śląsk przygotował kartoniadę z datą "1956" oraz transparentem "Braterstwo narodów zobowiązuje. Razem stanęli przeciw komunie".

Ruch Chorzów 0-0 Legia Warszawa (1000).
fot. Mishka / Legionisci.com Do Chorzowa pojechał komplet legionistów, czyli 1000 osób. W sektorze gości zawisły 3 flagi i transparent. Warszawiacy mieli problemy z pociągiem w Katowicach i nie czekając na nowy skład, ruszyli z buta na stadion Ruchu. Na meczu Legia ze słabym dopingiem. Warto dodać, że w sektorze gości po przerwie pojawił się prezes klubu. Chorzowianie zaprezentowali skromną oprawę - kartoniadę w barwach, mini sektorówki i nową flagę "Śląscy ekstremiści". Ich doping również słaby.

Korona Kielce - Widzew Łódź (700).
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce - fot. widzewtomy.net Po ostatnim meczu wojewoda zamknął młyn Korony, więc kibice próbowali wykupić bilety na trybunę za drugą bramką, przy sektorze gości, ale klub im to uniemożliwił, wstrzymując sprzedaż wejściówek na te sektory. Korona na meczu ze sporadycznym dopingiem pikników i problemami z policją w pobliżu stadionu. Widzew dobrze oflagował swój sektor i prowadził dobry doping. Otrzymali tylko 600 biletów, dodatkowo 100 osób zasiadło na sektorach gospodarzy.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (414).
Wyjątkowo słaba frekwencja ze strony gospodarzy - mniej niż 5 tysięcy osób. Lechia przyjechała w 414 głów i prowadziła dobry doping. Zagłębie w drugiej połowie machało flagami na kiju i odpaliło piro.

Polonia Warszawa 1-1 Piast Gliwice (280).
Polonia Warszawa na meczu z Piastem Gliwice Poloniści na pożegnanie z ekstraklasą przygotowali oprawę poświęconą właścicielowi klubu, Ireneuszowi Królowi. Na płocie wywiesili transparent "Kłamstwo ma krótkie nogi i podwójny podbródek...", sektorówkę z przekreśloną twarzą Króla oraz kilkadziesiąt takich transparentów na dwóch kijach. Piłkarze KSP zaprezentowali tymczasem koszulki "Królu złoty, gdzie są banknoty?!". Piast przyjechał w 280 osób autokarami, które w drodze na mecz miały spotkanie z Jagiellonią jadącą do Bełchatowa. Przez to właśnie spotkanie Piast dotarł dopiero na drugą połowę.

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok (90).
Bełchatowianie utworzyli na tym meczu 600-osobowy młyn, wspierany przez Wisłę Sandomierz (22). Przez całe spotkanie prowadzili niezły doping. Jagiellonia w skromnej liczbie, bez flag i ze sporadycznym dopingiem. Pozostała grupa białostoczan (40) miała "przygody" na trasie i nie dojechała do Bełchatowa.

Górnik Zabrze 0-1 Wisła Kraków (-).
Górnik Zabrze na meczu z Wisłą Kraków Zabrzanie zaprezentowali na meczu oprawę składającą się z trzech transparentów "Po pierwsze nie dla pieniędzy, Po drugie nie dla sławy, Robimy dla Was oprawy". Do tego doszły flagi na kiju, sektorówki i pirotechnika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Pogoń Szczecin (-).
Na meczu 3 tysiące widzów i brak przyjezdnych z powodu zamkniętego sektora gości. TSP zaprezentowało sektorówkę, baloniki, konfetti i flagi na kiju.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz 1-2 Cracovia (1000).
Sandecja na meczu z Cracovią - fot. sandecja.net Mecz przyjaźni w Nowym Sączu obejrzał nadkomplet publiczności. Po tym jak zamknięte zostały bramy wejściowe na stadion z powodu zapełnienia trybun, fani wjechali z bramą. Sandecja, wspierana przez Czarnych Jasło i Koronę, wystawiła 500-osobowy młyn. Cracovia przyjechała w 1000 osób. Zaprezentowano zgodową oprawę - pasy materiały, malowaną sektorówkę z herbami obu klubów oraz transparent "Szacunek, honor, przyjaźń - tak się ekipa trzyma".

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn (298).
Prawie trzy setki Stomilu pojechały na wyjazdowy mecz do Gdyni. Wraz z nimi Wisła Płock (12) i Polonia Bydgoszcz (9). Przyjezdni wywiesili 11 flag. Goście prowadzili doping przez cały mecz.

LKS Nieciecza 0-1 Zawisza Bydgoszcz (270).
Zawisza pojechał do Niecieczy w 270 osób, z czego 20 nie weszło na stadion. Prowadzili niezły doping przez całe spotkanie.

Cracovia - GKS Tychy (250).
Cracovia na meczu z GKS-em Tychy - fot. tylkocracovia.pl Ze strony gospodarzy na tym meczu malowana sektorówka z okazji Dnia Dziecka, podwieszona pod dach sektorówka przedstawiająca drużynę, która zdobyła dla Cracovii pierwsze mistrzostwo Polski. Później pokazali jeszcze flagowisko w asyście rac. GKS Tychy przyjechał w 250 osób, z trzema flagami.

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice (153).
GKS pojechał do Grudziądza w 153 osoby, w tym Banik (4) i Górnik (1). Nie wszyscy przyjezdni weszli na stadion. Sektor gości został dobrze oflagowany.

Zawisza Bydgoszcz 2-2 Flota Świnoujście ().
Zawisza Bydgoszcz na meczu z Flotą Świnoujście - fot. zawiszafans.pl Na meczu z Flotą Zawisza wystawia liczny młyn, który dopinguje całe spotkanie. Zawisza wspierany przez ŁKS (120), w trakcie meczu prezentuje oprawę składającą się z pasów materiału tworzących flagę, a uzupełnieniem były flagi na kiju po bokach oraz piro. Flota przyjechała w kilkadziesiąt osób, z dwiema flagami i sporadycznym dopingiem.

Dolcan Ząbki - Arka Gdynia ().
Przeszło 100-osobowa grupa arkowców miała problemy na trasie na wysokości Ostródy. Kibice nie chcieli pozwolić na zawinięcie przez policję 5 osób i zostali przetrzymani przez 5 godzin w jednym miejscu, przez co nie mieli szans na dotarcie do celu. Na stadionie ostatecznie pojawiło się 8 fanów Arki, z czego czterech na trybunie gospodarzy.

Kolejarz Stróże - Polonia Bytom (60).
Warta Poznań - Miedź Legnica (0).
Bogdanka Łęczna - Sandecja Nowy Sącz (0).

II liga:

Zagłębie Sosnowiec 3-0 Elana Toruń (406).
Elana (106) wspierana przez Ruch (300). Zagłębie z niedużym młynem na krytej.

Wisła Puławy - Stal Rzeszów (58).

Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola (7).
Stalówka weszła na stadion mimo zakazu wyjazdowego i spora w tym zasługa gospodarzy.

Niższe ligi:

Kujawianka Izbica Kujawska - Włocłavia Włocławek (120).

Czarni Jasło - Stal Mielec (70).
Czarni Jasło i Stal Mielec na zgodowym spotkaniu - fot. Zgodowe spotkanie w Jaśle zmobilizowało gospodarzy do wystawienia 80-osobowego młyna. Dołączyli do niego fani Stali Mielec, którzy przyjechali z dwiema flagami. Zaprezentowano transparent "Braci się nie traci - te słowa mówią wszystko JKS - FKS", w asyście flag na kiju w barwach obu klubów.

Centra Ostrów Wielkopolski - KKS Kalisz (56).
Piast Kobylin - Górnik Konin (49).

ŁKS Łomża - Warmia Grajewo (46).
Gospodarzy w młynie 300, z dobrym dopingiem i oprawą składającą się z sektorówki i transparentu "Duma, honor, tradycja". Warmia przyjechała w 46 osób, z czterema flagami. Machali flagami na kiju i odpalili stroboskopy.

Karpaty Klimkówka - Sanovia Lesko (43).
Przyjezdni zaprezentowali transparenty tworzące hasło "Nie jechać na wyjazd jest ciężkim grzechem... gdy trzeba, to wpierd... przyjmiemy z uśmiechem". Całość podświetlono stroboskopami i racami.

Grom Lipowo - Drukarz Warszawa (7).

Inne dyscypliny:

Żużel: Polonia Bydgoszcz - Apator Toruń (500).
Derbowe spotkanie rozegrano w środę i pojechało na nie 500 "Krzyżaków". Goście wywiesili 3 flagi, ale nie przygotowali oprawy. Gospodarze ze słabym młynem.


Wyjazd tygodnia: 2200 fanów Lecha we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Oprawa Legii na meczu ze Śląskiem

Legia Warszawa na meczu ze Śląskiem Wrocław:Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na meczu z Legią:
Śląsk Wrocław na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:Górnik Zabrze na meczu z Wisłą Kraków:
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Sandecja na meczu z Cracovią:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:
Górnik Konin na meczu z Fogo Luboń:


Polonia Warszawa na meczu z Piastem Gliwice:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu w Niecieczy:


LKS Nieciecza na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Flota Świnoujście na wyjazdowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z Flotą Świnoujście:
ŁKS Łomża na meczu z Warmią Grajewo:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Pogoń Szczecin na meczu z Polonią Warszawa:


Polonia Warszawa na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Jagiellonia Białystok na meczu z Ruchem Chorzów:


Cracovia na meczu z GKS-em Tychy:

Lechia Gdańsk na meczu z Górnikiem Zabrze:

Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:Hutnik Kraków na meczu z Wisłą Sandomierz:


Czarni Jasło i Stal Mielec na zgodowym spotkaniu:
Lech Poznań na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Wisła Kraków na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Widzew Łódź na meczu z Podbeskidziem:


Apator Toruń na wyjazdowym meczu z Polonią Bydgoszcz:


Gwardia Koszalin - Kotwica Kołoberzeg:


Sanovia Lesko na wyjazdowym meczu z Karpatami Klimkówka:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Stomil Olsztyn na meczu z GKS-em Katowice:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechią Gdańsk:


Bug Wyszków na meczu z Mazurem Gostynin:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.