fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legioniści w reprezentacjach. Trening dopiero w środę

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po spotkaniu z Cracovią trener Jan Urban dał swoim podopiecznym 3 dni wolnego. Zawodnicy spotkają się na treningu dopiero w środę o godzinie 17, jednak aż 9 z nich i tak przebywa na zgrupowaniach reprezentacji.

Powołania od Waldemara Fornalika do pierwszej reprezentacji otrzymali Jakub Wawrzyniak, Jakub Rzeźniczak i Jakub Kosecki. Mają oni szansę gry w dwóch meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata: 6 września o godz. 20:45 z Czarnogórą w Warszawie i 10 września o 20:45 z San Marino.

Z kolei Dominik Furman i Michał Żyro jadą na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21, prowadzonej przez Marcina Dornę. Polacy zmierzą się ze Szwecją w ramach eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Spotkanie zostanie rozegrane 6 września o godz. 18:30 w Malmö, natomiast cztery dni później biało-czerwoni spotkają się towarzysko z Portugalią. Ten mecz odbędzie się 10 września o godz. 17:15 w Melgaço.

Patryk Mikita oraz wypożyczeni Mateusz Długołęcki i Kamil Kurowski zagrają w reprezentacji U-20, prowadzonej przez Jacka Zielińskiego, w Turnieju Czterech Narodów. Rywalami Polaków będą Niemcy (6 września w Fullendorfie) i Włosi (11 września w Szczecinie).

Jakub Arak oraz wypożyczony do Podbeskidzia Aleksander Jagiełło otrzymali powołania od Marcina Sasala do reprezentacji U-19. W dniach 3-13 września wezmą udział w konsultacji szkoleniowej połączonej z dwumeczem ze Słowacją.

Legijni stranieri
Wladimer Dwaliszwili, Dossa Junior oraz Henrik Ojamaa otrzymali powołania do reprezentacji swoich krajów. Gruzini zmierzą się u siebie z Francją oraz Finlandią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, natomiast drużyna narodowa Cypru powalczy o punkty z Norwegią w Oslo oraz ze Słowenią na własnym terenie. Natomiast kadra Estonii najpierw podejmie u siebie Holandię, a następnie zagra z Węgrami w Budapeszcie.

Powołanie do kadry miał także Dusan Kuciak, ale ze względu na uraz kolana nie będzie mógł bronić barw Słowacji w dwumeczu z Bośnią i Hercegowiną.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.