Jan Urban - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Górnik był lepszym zespołem

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii): Wszystkiego najlepszego dla Górnika z okazji jubileuszu. Nie chcieliśmy im sprawić prezentu z tej okazji, ale tak wyszło. Wygrali zasłużenie, Górnik był zespołem lepszym. Dla nas było to ósme spotkanie rozgrywane co 3-4 dni i widać było, że Górnik jest szybszy, dynamiczniejszy, szybciej operuje piłką niż my. Po bramce kontaktowej na 2-1 staraliśmy się odrobić straty, ale to się nie udało.

- Szkoda, że mieliśmy jeden dzień mniej odpoczynku, bo przy takim maratonie, jaki gramy, jeden dzień to skarb. Widać było, że nie byliśmy w stanie zregenerować się na tyle, żeby stawić czoła Górnikowi, który na swoim stadionie jest nie do pokonania. Gratulacje Rysiu za zwycięstwo i powodzenia w Pucharze Polski.

- Nie jest łatwo robić dublet za każdym razem. Chcieliśmy obronić Puchar, wiedzieliśmy, że to spotkanie jest drogą do finału, bo wiemy, kto został w rozgrywkach. Potem są dwumecze, nie ma drużyn, które by nas ograły. Teraz był jeden mecz, na wyjeździe, wiedzieliśmy z jaką drużyną gramy. To, co dziś byliśmy w stanie pokazać na boisku okazało się za mało na Górnika. Są takie mecze, gdzie 2-3 zawodników gra słabiej i trzeba do nich dotrzeć, ukierunkować, żeby poprawili grę. W pierwszej połowie nie było w naszym zespole gracza wyróżniającego się, nie było płynności w grze, nie mogliśmy rozegrać 4-5 podań, ale wynikało to z tego, że Górnik był szybszy, agresywniejszy, dynamiczniejszy i nie pozwolił nam na to.
Piłkarze wiedzą, że wygrywając bylibyśmy bardzo blisko obrony tytułu. Wiem, że stać nas na lepszą grę. Wielu zawodników było dziś zmotywowanych powołaniami do reprezentacji, ale najgorsze, gdy zawodnik chce, ale nie daje rady, a tak dziś było.

- Czy na wiosnę będę trenerem Legii? Spotkamy się z prezesem, trzeba porozmawiać o sezonie, o tym co myślimy, jak to wygląda. Nie ma się co martwić. Życzę wszystkim wesołych świąt i miłej zabawy sylwestrowej, a na wiosnę widzimy się lub nie.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.