Marek Saganowski po strzeleniu gola dobijającego Wisłę Kraków - fot. Mishka / Legionisci.com

Legia Warszawa 5-0 Wisła Kraków

W drugim piątkowym spotkaniu 33. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa zdeklasowała na własnym stadionie Wisłę Kraków, pokonując ją aż 5-0. Przyjezdni nie mieli w tym starciu zupełnie nic do powiedzenia. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli: Michał Żyro, Michał Kucharczyk, Tomasz Jodłowiec, Dossa Junior i niezawodny Marek Saganowski. Po tym meczu drużyna Henninga Berga ma w tabeli już 41 punktów i oczywiście piastuje zaszczytne pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Siedem minut po rozpoczęciu gry prowadzenie powinni objąć legioniści. Po błędzie w defensywnie rywali w klarownej sytuacji znalazł się Michał Żyro, lecz atakowany z tyłu wyraźnie przestrzelił. Chwilę potem ten sam zawodnik ruszył prawym skrzydłem, ale dośrodkowując trafił wprost w dobrze interweniującego Michała Miśkiewicza. Potem gra nieco się wyrównała, jednak krakowianie nadal skupiali się tylko na grze z kontry. W 17. minucie na mocną próbę z rzutu wolnego zdecydował się Dariusz Dudka i na szczęście dla gospodarzy futbolówka odbiła się od legijnego muru. Trzy minuty później gracze Franciszka Smudy nie wykorzystali swojej najlepszej okazji. Wilde-Donald Guerrier ograł na lewej stronie Bartosza Bereszyńskiego, odegrał do niepokrytego Semira Stilicia, ale jego strzał tylko wstrząsnął poprzeczką.
Niewykorzystana szansa zemścił się na przyjezdnych zaledwie za kilkadziesiąt sekund. Michał Żyro doszedł do dalekiego podania z głębia pola, poradził sobie z dwójką obrońców, i mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza z Krakowa. Po utracie gola wiślacy zostali niemal zamknięci na własnej połowie. "Biała Gwiazda" nie potrafiła poradzić sobie z sunącymi atakami warszawskiej drużyny i nie miała pomysłu jak przedostać się przez dobrze dysponowaną obronę mistrzów Polski. W 36. minucie Legia Warszawa w pełni zasłużenie podwyższyła prowadzenie. Bartosz Bereszyński popędził prawym skrzydłem, zacentrował do Ondreja Dudy, ale ten odepchnięty przepuścił piłkę do Michała Kucharczyka. Pomocnik "Wojskowych", nie zastanawiając się długo, pewnym wolejem uderzył poniżej interweniującego Michała Miśkiewicza i zdobył swojego siódmego gola w tym sezonie ekstraklasy. Chwilę przed przerwą Legia trafiła po raz kolejny. Po wrzutce Tomasza Brzyskiego najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Tomasz Jodłowiec i piękną główkował pokonał golkipera Wisły.

Kilka minut po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Michał Kucharczyk. Zawodnik Legii doszedł do podania od Miroslava Radovicia, jednak jego strzał zdołał sparować Michał Miśkiewicz. W 49. minucie rajdem przez środek boiska popisał się Ivica Vrdoljak. Chorwat swój bieg zakończył mocnym uderzeniem wybronionym przez bramkarza rywali. Po godzinie gry dryblingiem w pole karne przyjezdnych przedarł się Michał Żyro, który w ostatnim momencie został powstrzymany przez jednego z obrońców przeciwnika. Za moment ten sam zawodnik przymierzył w długi róg i piękną robinsonadę zaprezentował Miśkiewicz.
W 60. minucie swoje premierowe trafienie dla Legii zaliczył Dossa Junior. Środkowy obrońca gospodarzy dokładną główką wykończył dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego i zdobył upragnioną bramkę dla swojego klubu. Dwadzieścia minut przed końcem zawodów indywidualną akcję pokazał Ondrej Duda. Słowak łatwo ograł jednego z defensorów, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem wiślaków posłał piłkę obok słupka. W 79. minucie, wprowadzony w drugiej połowie, Marek Saganowski raz jeszcze pokazał, że "Sagan" czym starszy, tym lepszy. Doświadczony napastnik Legii zmienił tor lotu piłki po wysokim zagraniu jednego z piłkarzy i przytomnym uderzeniem zdobył dla gospodarzy piątego gola. W doliczonym czasie gry Wisłę powinien dobić Helio Pinto, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Miśkiewiczem.