33. kolejka Ekstraklasy: Na czele bez zmian

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mistrz Polski Legia Warszawa rozgromiła w piątkowy wieczór Wisłę 5-0 i jest już na prostej drodze do obrony tytułu. Tempa nie zwalnia także Lech, który wygrał w sobotę z Górnikiem Zabrze 2-1. Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Kielcach, gdzie Korona, która przegrywała 1-2, najpierw doprowadziła do remisu, a kilka minut później strzeliła zwycięską bramkę. 3 punkty zainkasował także Ruch, który pokonał Zawiszę 3-1. W poniedziałek Widzew przegrał ze Śląskiem po kontrowersyjnym rzucie karnym w 86. minucie.

Kiepski weekend mają za sobą obie krakowskie drużyny - Cracovia przegrała z Piastem aż 1-5. Serię już pięciu meczów bez zwycięstwa notuje Zagłębie Lubin i jest coraz bliżej spadku.