Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 13 maja 2014 r. godz. 14:21

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Pamiętasz świat, który nas otaczał? Tam wspomnieniami wracam

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W końcu mieliśmy wysyp ciekawych opraw meczowych, gorzej było z formą wyjazdową. Najlepszą choreografię w miniony weekend pokazali legioniści, którzy po raz pierwszy wykorzystali do prezentacji konstrukcję dachu. Ciekawą, nieco odschoolową prezentację przygotowali "Portowcy".

Przyzwoicie wypadły także oprawy w niższych ligach, za które należy pochwalić Zagłębie Sosnowiec, ŁKS Łódź czy Mazovię Mińsk Mazowiecki. Ultrasowali także fani Siarki, Pogoni Siedlce, Czarnych Węgrów, Wisłoki Dębica i Warty Poznań.

Zdecydowanie słabiej wyglądały w minionym tygodniu liczby wyjazdowe. Dość powiedzieć, że najliczniejszym wyjazdem, biorąc pod uwagę wszystkie klasy rozgrywkowe, był niespełna 450-osobowy wyjazd Górnika do Poznania... Poza tym Piast w 270 osób pojawił się na Cracovii, a pikniki z TSP zawitały do Kielc w 55 "kóz". Na pozostałych stadionach przyjezdnych nie uświadczono. Przyczyny były różne - zamknięte sektory (Białystok, Wrocław), zakazy wyjazdowe (Lechia), bojkoty (Zawisza) czy konflikt z działaczami (Wisła).

Wiślacy do Warszawy przyjechać nie mogli. Działacze krakowskiego klubu zablokowali dużej grupie fanów Wisły karty kibica. Z tego też powodu wiślacy nie będą wspierać III-ligowych rezerw na meczu z Hutnikiem Kraków.

Najbardziej kuriozalną decyzją w ostatnim czasie było jednak orzeczenie wojewody dolnośląskiego, Tomasza Smolarza. Ten zamknął dwie trybuny na stadionie Śląska (młyn i sektor gości) na dwa mecze. Szkopół w tym, że nie na dwa kolejne, tylko... wybrane dwa. I tak kara obejmowała mecz z Widzewem, na najbliższym meczu z Podbeskidziem obowiązywać nie będzie, ale znowu będzie egzekwowana na pojedynku z Cracovią. Majstersztyk. Wrocławianie co prawda zapowiedzieli odwołanie, ale trudno spodziewać się, by coś ono dało.

Klub z Wrocławia próbuje tłumaczyć, że zrobił wszystko, by na meczu z Zagłębiem Lubin było spokojnie i w efekcie były to, zdaniem WKS-u, najspokojniejsze dolnośląskie derby od lat. "(...) Wniosek Policji spowodowany był użyciem środków pirotechnicznych na tych trybunach podczas spotkania Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Kibice Zagłębia odpalili pięć rac świetlnych i trzy tzw. ognie wrocławskie, z kolei kibice Śląska pięć świec dymnych.
WKS Śląsk Wrocław intensywnie przygotowywał się do tego spotkania. Tradycyjnie z inicjatywy Klubu w tygodniu poprzedzającym mecz zorganizowano spotkanie z przedstawicielami m.in. Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w celu przygotowania planu zabezpieczenia imprezy masowej. Na podstawie tych ustaleń, Klub zaangażował w zabezpieczenie meczu prawie dwukrotnie większą od ustawowo wymaganej liczbę ochroniarzy. Co istotne, Klub zawnioskował o wsparcie działań ochrony przy użyciu psów specjalnie przeszkolonych do wykrywania materiałów pirotechnicznych. Wykorzystano w działaniach psy tropiące ze Straży Granicznej i właśnie Policji. Przeprowadzono też szczegółową inspekcję Stadionu Wrocław w celu wykrycia ewentualnie ukrytych tam niedozwolonych środków. W wyniku działań podjętych przez organizatora, zatrzymano sześć osób, które usiłowały wnieść na teren imprezy masowej środki pirotechniczne. Osoby te zostały przekazane przez pracowników ochrony w ręce Policji. Dzięki działaniom organizatora i ochrony, udaremniono wniesienie kilkudziesięciu środków pirotechnicznych, co jest pomijane przez Policję w komunikatach dotyczących meczu. Szczegółowa i drobiazgowa kontrola, prowadzona przez służby organizatora, spowodowała, że na stadion wniesiono zatem jedynie kilkanaście sztuk niedozwolonych środków, co przy łącznej frekwencji 11.156 osób stanowiło absolutny margines widowni. (...)" - czytamy w komunikacie klubowym.

W niższych ligach najciekawiej było na meczach Zagłębia Sosnowiec z Polonią Bytom, Wisły Płock z GKS-em Tychy i JKS-u Jarosław z Polonią Przemyśl.

Ekstraklasa:

Lech Poznań 2-1 Górnik Zabrze (447).
Lech Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze - fot. torcida.eu Ponad 20 tysięcy fanów obejrzało spotkanie przy Bułgarskiej. Lechici wywiesili transparent odnoszący się do wygranej poznaniaków z Gazetą Wyborczą - "Żytnicki, Kącki - kiedy przeprosicie za swoje kłamstwa?". Górnik przyjechał w 447 osób z kilkoma flagami.

Cracovia 1-5 Piast Gliwice (270).
Piast przyjechał do Krakowa w 270 osób. Mieli problemy z policją, przez co na miejsce dotarli z małym opóźnieniem.

Korona Kielce 3-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (55).
6 tysięcy kibiców pojawiło się na trybunach, ale kolejny raz kielczanie nie prowadzili dopingu. W sektorze gości zasiadło 55 pikników z Bielska, którzy wywiesili dwie niewielkie flagi, w tym płótno "Kozy".

Pogoń Szczecin 0-2 Lechia Gdańsk (-).
Pogoń Szczecin na meczu z Lechią Gdańsk Portowcy w drugiej połowie zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, folii aluminiowych, pasów materiału, transparentu "Brygada Ultras", a także pirotechniki. Lechistów brak z powodu zakazu wyjazdowego za odpalenie pirotechniki podczas marcowego meczu w Poznaniu. Komisja Ligi ukarała Lechię zakazem wyjazdowym na 5 meczów.

Legia Warszawa 5-0 Wisła Kraków (-).
Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa - fot. Mishka / Legionisci.com 27 tysięcy osób obejrzało mecz Legii z Wisłą, niestety na stadionie zabrakło przyjezdnych. Legia wysłała bilety do Krakowa, ale działacze krakowskiego klubu nie byli zainteresowani ich dystrybucją. Legia z efektowną oprawą, na którą składała się opuszczona z dachu sektorówka przedstawiająca piłkarza z numerem startowym 1916 mijającego linię mety, malowany transparent "Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa", flagi na kiju oraz kartony. Legioniści z dobrym dopingiem i kilkoma wrzutami na prezesa Wisły Jacka Bednarza. Wywiesili także transparenty "Bednarz, Kowalczyk, Kucharski - ideały się sprzedały", "Andrzej Fonfara. Tylko zwycięstwo Bracie" i "Hanior szmato zdechniesz w lato".

Ruch Chorzów 3-1 Zawisza Bydgoszcz (-).
Chorzowianie na meczu wywiesili transparent skierowany do Górnika - "Torcida Scorpion. Na komendę spierda... - ch... w dupie macie! J... policyjne Gówno". Poza tym prowadzili niezły doping, który ubarwiał dialog młyna z pozostałymi sektorami. Zawiszy z wiadomych powodów brak. Ruch poważnie mobilizuje się teraz na wyjazd na Łazienkowską.

Śląsk Wrocław 1-0 Widzew Łódź (-).
Fatalnie wyglądały trybuny wrocławskiego stadionu na meczu z Widzewem, gdy zasiadło na nich niewiele ponad 5700 osób. Widzewiacy na wyjazd pojechać nie mogli z powodu zamknięcia sektora gości przez wojewodę dolnośląskiego. Za pirotechnikę odpaloną na meczu Śląsk - Zagłębie zdecydowano się ukarać wrocławian zamknięciem trybuny B (młyna) oraz sektora dla przyjezdnych na dwa mecze. Co ciekawe, mecze, na których obowiązywać będzie kara... wybrano. Trybuny zamknięte były na meczu z Widzewem, na kolejnym spotkaniu z Podbeskidziem będą otwarte i ponownie zamknięte zostaną na pojedynek z Cracovią. Śląsk zapowiada odwołanie. "Pierwszy raz spotykam się z zamknięciem trybun nie na najbliższe mecze, ale jak w tym przypadku na pierwszy i trzeci. Ciekawa ta wybiórczość" - napisał na Twitterze rzecznik Śląska Michał Mazur.

Jagiellonia Białystok 1-0 Zagłębie Lubin (-).
Słaba frekwencja w Białymstoku - mecz obejrzało 3600 widzów. Nic ciekawego się nie działo.

I liga:

Wisła Płock - GKS Tychy (485).
Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn (18).

II liga:

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom (430).
Ciekawy mecz w Sosnowcu, który rozegrano przy pełnych trybunach. Gospodarze wspierani przez BKS (230), Legię (200), Olimpię i Czuwaj. Sosnowiczanie zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę przedstawiającą orła w koronie duszącego orła Śląskiego oraz transparent "Na tej ziemi tolerancja jest słabością" oraz flagi na kiju. Przed meczem sosnowiczanie urządzili efektowny przemarsz z centrum miasta na stadion. Polonia wykorzystała przyznaną im pulę biletów i nieźle oflagowała sektor gości. Przyjezdni wspierani przez Górala Żywiec (100), Arkę (4) i Odrę Opole (2).

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów (81).
Na najdalszy wyjazd Chrobry pojechał w 56 osób, wspierany przez Stilon (25). Przyjezdni wywiesili trzy flagi.

Świt Nowy Dwór Maz. - Olimpia Elbląg (33).

Niższe ligi:

JKS Jarosław - Polonia Przemyśl (250).
Polonia na najciekawszy wyjazd pojechała do Jarosławia w 250 osób, w tym Wisła (10) i Stalówka (2). W sektorze gości wywiesili 4 flagi. W drugiej połowie dojechało 39 fanów Stalówki i 10 Wisły, ale nie zostali wpuszczeni na stadion. JKS ze skromną oprawą.

Chemik Pustków - Igloopol Dębica (140).

GKS II Bełchatów - Broń Radom (92).
Większość przyjezdnych została zawrócona przez policję sprzed stadionu. Na trybuny udało się przedostać jedynie 12 Broniarzom.

Śląsk II Wrocław - Lechia Dzierżoniów (40).

Mazovia Mińsk Maz. - Victoria Kałuszyn (61).
Mazovia Mińsk Maz. na meczu z Victorią Kałuszyn Na derbach Mazovia wystawiła 140-osobowy młyn, w tym Hutnik Huta Czechy (12) i Pogoń Grodzisk (3). Mazovia z dwiema oprawami. Na pierwszą składały się malowana sektorówka z wizerunkiem kibica, transparent "Nie ma takiej mocy jak w złości i gniewie", folie aluminiowe i 14 rac. Druga z opraw to transparent "Pamiętasz świat, który nas otaczał? Tam wspomnieniami wracam", transparenty na kijach, które utworzyły napis "OLDSCHOOL", czerwone i niebieskie balony oraz czerwone i niebieskie świece dymne. Victoria stawiła się w Mińsku w 61 osób, w tym Orzeł Parysów (10) i Jutrzenka Cegłów (9) z jedną flagą. Przyjezdni z dobrym dopingiem. Do Mińska przyjechało ponadto 80 pikników z Kałuszyna.

Czarni Węgrów - Polonia Warszawa (0).
Gospodarzy w młynie 40. Na stadion nie wpuszczano kibiców w barwach Legii. Mocno obstawione były wszystkie drogi wjazdowe do miasta. Polonia nie wysłała listy wyjazdowej, stąd brak KSP na meczu. Gospodarze zaprezentowali oprawę, którą możecie obejrzeć poniżej.


Wyjazd tygodnia: 447 kibiców Górnika w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Wisłą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Wisłą Kraków:


Lech Poznań na meczu z Górnikiem Zabrze:
Ruch Chorzów na meczu z Zawiszą Bydgoszcz:
Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Lubin:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Śląsk Wrocław na meczu z Widzewem Łódź:


Pogoń Szczecin na meczu z Lechią Gdańsk:Zagłębie Sosnowiec na meczu z Polonią Bytom:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Siarka Tarnobrzeg na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Pogoń Siedlce na meczu z Olimpią Zambrów:


Czarni Węgrów na meczu z Polonią Warszawa:


Górnik Łęczna na meczu z Kolejarzem Stróże:


Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Maz.:


Mazovia Mińsk Maz. na meczu z Victorią Kałuszyn:Wisłoka Dębica na meczu z OKS-em Mokrzyszów:


GKS Katowice na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Wisła Płock na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Bytovią Bytów:


Dolcan Ząbki na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Warta Poznań na meczu z Rakowem Częstochowa:


ŁKS Łódź na meczu z Wartą Działoszyn:Polonia Przemyśl na wyjazdowym meczu z JKS-em Jarosław:


Falubaz Zielona Góra na wyjazdowym meczu z Unią Leszno:


GKS Jastrzębie na meczu z Drzewiarzem Jasienica:


Chełmianka Chełm na wyjazdowym meczu z Sokołem Sieniawa:


Mazur Pisz na meczu z Fortuną Gągławki:


Victoria Kałuszyn na wyjazdowym meczu z Mazovią Mińsk Mazowiecki:


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (41)

eses, 13.05.2014 14:30:56 - *.ip.netia.com.pl

"...pokazali legioniści, którzy po raz pierwszy wykorzystali do prezentacji konstrukcję dachu..." - nieprawda, dach był już wykorzystany do oprawy na Koronie 14.02.2014 ;)

cierlik, 13.05.2014 14:41:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Super oprawa Portowców!!! POZDRO BRACIA TAK TRZYMAĆ DALEJ;)

, 13.05.2014 14:42:28 - *.core.ynet.pl

Piro w Szczecinie ,Pogoń

do eses, 13.05.2014 14:44:35 - *.dynamic.mm.pl

Ale chodzi o to że Legia po raz pierwszy.
A po drugie to polonia,gks katowice już wcześniej robili podwieszane

Legionista, 13.05.2014 14:49:19 - *.168

E czego sie Kóz czepiacie? Zajebista miejscowosc!!!

@do eses, 13.05.2014 14:50:46 - *.ip.netia.com.pl

a niby co napisałem? Na meczu z Koroną w lutym fajerwerki odbijały się od dachu więc można uznać, że wtedy został wykorzystany po raz pierwszy :)

sloik, 13.05.2014 14:55:22 - *.201

Jestem legionista od 3 sezonow. Pozdro bracia. Mam nadzieje ze oprawa z Lechem bedzie na maxa. W moich stronach kiedys rzadzil widzew ale to juz historia.

BEDZIN, 13.05.2014 15:01:33 - *.internetdsl.tpnet.pl

NADESZŁA KARA NIE BEDZIE SKISLEJ W PUCHARACH

@@ do eses, 13.05.2014 15:11:13 - *.dynamic.mm.pl

Aha spoko nie zauważyłem daty.Ale te fajerwerki to był niewypał jak dal mię one miały raczej polecieć nad dachem

jkl, 13.05.2014 15:13:21 - *.dynamic.chello.pl

Wreszcie relacje z wyjazdów ksp i tak to powinno wygląć a nie ukrywanie że istnieją.To nie służy młodym kibicom na Legii.ŁKS przez wiele lat ukrywał fakt istnienia Widzewa aż obudzili się na początku lat 90-tych gdy Widzew był już równą przeciwwagą dla ŁKSu,a w początkach lat 80tych Widzew nie miała startu do ŁKSu.

klimat, 13.05.2014 15:27:11 - *.dynamic.chello.pl

Ile Dolcanu w Gdynii?

Drugi filmik z Sosnowca,fajny klimat jak ze starych czasów pierwsze 20 minut to częste bluzgi i pociski na siebie i zgody.

VK, 13.05.2014 15:37:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Redakcjo, jak piszecie relację to piszcie z obu stron. Chodzi mi o mecz Mazovia Mińsk Maz. - Victoria Kałuszyn, nie ma relacji i fotek ze strony Victorii. Na forum fanatycy.warszawa.pl fotki i relacja VK.

Wiślak, 13.05.2014 15:44:01 - *.centertel.pl

Szacun chłopaki ! Piłka nożna ! Dla kibiców !

dewas, 13.05.2014 15:50:24 - *.193

Nie piszcie na TSP, że to kozy...wywiesili flagę Kozy bo to gmina sąsiadująca z Bielskiem i to pewnie flaga ichniejszego FC

ja kibol , 13.05.2014 15:52:46 - *.17

na Legii byl tez transparent SŁONIU PDW :)

wujek, 13.05.2014 15:53:33 - *.multimo.pl

Victoria Kałuszyn w 61osób w Mińsku.

TSW, 13.05.2014 17:05:44 - *.dynamic.chello.pl

Moze ktos powiedziec jakie byly wrzuty na bednarza? bo w tv nie slyszalem

MMz, 13.05.2014 17:05:58 - *.wifikomputer.pl

Wszyscy to wiecie MAZOVIA rządzi w powiecie

P, 13.05.2014 17:15:31 - *.dab.02.net

Redakcjo badzcie obiektywni, oprawa w szczecinie duzo lepsza niz nasza, klimat i wykonanie

kamil86, 13.05.2014 17:27:42 - *.play-internet.pl

Mazovia świetne oprawy ;)

ja, 13.05.2014 17:38:27 - *.dynamic.chello.pl

Jakie znów folie aluminiowe?
To szare to były kartoniki.

(( ][_, )), 13.05.2014 18:14:42 - *.dynamic.chello.pl

film Mazura Pisz kręcony chyba krzesłem...

do P, 13.05.2014 18:20:12 - *.dynamic.chello.pl

Nasz oprawa w tej kolejce była naj(L)epsza

Bardzo fajna sentymentalna oprawa Mazovii hasło kocur "Pamiętasz swiat,który nas otaczał? Tam wspomnieniami wracam".Ile Dolcanu w Gdynii? Jak na przebyte km widzę na fotce że pojechali lepiej niż połówa drużyn w I lidze Brawo

L87, 13.05.2014 19:14:53 - *.opera-mini.net

Jesli chodzi o Zaglebie to chodzi o Czuwaj Przemysl?

Phoenix(L)k, 13.05.2014 19:15:17 - *.dynamic.chello.pl

do TSW:
Choćby takie, które tłumaczyły Bednarzowi, że na imię ma ... niekoniecznie Jacek...;)

do jkl, 13.05.2014 19:16:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ty chyba się rzeczywiście za bardzo na ŁÓDŹ oglądasz. człowieku w Warszawie nigdy nie będzie tak jak w Łodzi. tutaj każdy z pokolenia na pokolenie kibicuje L. Polonia ma za małą siłę przebicia, agitacji czy kaptowania na swoją stronę żeby być jakąkolwiek przeciwwagą dla Legii... wy kibicowsko jesteście II ligą (posługując się obecnymi terminami).

do jkl, 13.05.2014 19:25:37 - *.117

Spadaj, dziewczyno ;). Uwaga bo KSP kiedykolwiek zagrozi Legii.

CHELMZA, 13.05.2014 19:41:52 - *.pool.mediaWays.net

NAS w jablonowie 60 plus 50 brodnica plus fc sparty jablonowo kilkunastu.cizsa i spokoj tylko na koniec lekkie gazowanie.CHELMZA DWIE LEGIE JEDNA WIARA.

ocecha, 13.05.2014 20:29:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hasło Zagłębia z nuty PIH - Nic o Nas bez Nas :)

midr, 13.05.2014 20:44:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oprawy LEGII sa zawsze najlepsze ! LEGIA !!!

Ząbkvia, 13.05.2014 20:58:04 - *.86

Nas na Arce 86 głów wspierają nas z bracia z Huraganu, Olimpii oraz CKS Czeladź.

abc, 13.05.2014 21:05:46 - *.systemia.pl

WARTA mega słabo z dopingiem, Raków ich zdominował pod względem dopingu, chociaż na początku siedzieli cicho, trochę pocisków na gospodarzy

Tifosi, 13.05.2014 21:06:33 - *.warszawa.vectranet.pl

Piast widzę trochę przypakował...

wtk, 13.05.2014 22:11:46 - *.dynamic.chello.pl

troche nudne te oprawy WKS. ciągle to samo ...

jkl, 13.05.2014 22:49:18 - *.dynamic.chello.pl

Piszę obiektywnie nie mam nic wspólnego z nielicznymi fanatycznymi.Widać jeszcze młodzi jesteście,w wielu miastach lekceważono rywala.Oni nie są II ligą kibicowską tylko czwartą,ale odpuszczanie pomijanie faktów istnienia wroga często szkodzi mocnejszej ekipie.

L84, 14.05.2014 00:05:57 - *.opera-mini.net

Mazovia genialne oprawy.! :)

ciekawww, 14.05.2014 08:39:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Z tego też powodu wiślacy nie będą wspierać III-ligowych rezerw na meczu z Hutnikiem Kraków. "

chyba właśnie BĘDĄ ;)

Sett, 14.05.2014 09:31:53 - *.dynamic.chello.pl

Gratulacje dla Mazovii! Jestem pełny uznania

MA(L)Y, 14.05.2014 12:01:56 - *.dynamic.chello.pl

Nasza Legia w top 5 ultras https://www.youtube.com/watch?v=5m2zf9wBeD4

do ocecha, 15.05.2014 21:43:16 - *.radom.vectranet.pl

Nie z nuty Pih'a tylko z radomskiej konstytucji "Nihil Novi" z 1505 roku: "Nihil Novi sine communi consensu" potocznie tłumaczy się jako „nic o nas bez nas”...

Kibic bielskiej piłki, 15.05.2014 23:48:14 - *.bielskobiala.vectranet.pl

Redakcjo bolą te Pikniki z Bielska jednak nie wszystkich da się
ośmieszyć - zastraszyć. Tak w temacie zagorzały od zawsze kibic LEGI i BKS-u.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!