Nasze jest mistrzostwo, potęga i chwała na wieki! - fot. Mishka / Legionisci.com

Na stadionach: Wysyp opraw na koniec sezonu

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Za nami dwie ostatnie kolejki piłkarskiej ekstraklasy, w których działo się zdecydowanie więcej niż do tej pory. Oprawa meczu Legia - Lech była na światowym poziomie. Widzew i Zagłębie Lubin, na pożegnanie z ekstraklasą, obrzucili boisko racami, przez co sędziowie nie dokończyli spotkania. Ponadto Lech zaprezentował oprawę na meczu z Ruchem, a Ruch na meczu z Pogonią.

Ultrasowali także Jagiellonia, Cracovia oraz Pogoń, która zaprezentowała ponoć największą sektorówkę w Polsce i Europie (nie sprawdzaliśmy tego). Najsmutniej było na meczu dwóch protestujących ekip - Wisły z Zawiszą. Wiślacy zapewniają, że jedynym wyjściem jest "głowa" Bednarza. Osuch jest właścicielem klubu, więc albo sprzeda udziały w dobre ręce, albo w Bydgoszczy dalej wszystko będzie stało na głowie. Słabo wygląda to tym bardziej, że klub wywalczył awans do europejskich pucharów i piłkarsko sprawił olbrzymią niespodziankę.

Na meczach niższych lig ciekawie było w Katowicach, gdzie miejscowy GKS podejmował Tyski GKS. Dolcan Ząbki zaprezentował nową sektorówkę. Ultrasowali także Igloopol, Resovia, Sokół Nisko, ŁKS, Moto-Jelcz Oława, Bytovia i Stal Mielec.

Ekstraklasa - 37. kolejka:

Legia Warszawa 2-0 Lech Poznań (1200).
Oprawa kibiców Legii na meczu z Lechem - fot. Mishka Lechici przyjechali do Warszawy w zaledwie 1200 osób, w tym KSZO (16) i Cracovia, nie wykorzystując pełnej puli wejściówek. W sektorze gości wywiesili kilka flag. Legia wypełniła stadion do ostatniego miejsca i zaprezentowała efektowną oprawę na trzy trybuny. Z dachu na Żylecie opuszczona została malowana sektorówka przedstawiająca króla z eLką w kołeczku, który zasiadł na tronie, a u jego stóp znajdowali się przedstawiciele innych klubów - m.in. Lecha, Ruchu, Widzewa, Cracovii, Wisły czy Jagiellonii. Poniżej rozciągnięty został wysoki, malowany transparent z hasłem "Nasze jest mistrzostwo, potęga i chwała na wieki". Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa - fot. Paula Duda Powiewały także czerwone, białe i zielone flagi na kiju, a całość uzupełniły czerwone i zielone świece dymne. Na trybunach Deyny i Brychczego zaprezentowane zostały folie aluminiowe w barwach. W II połowie na Żylecie zawisła (i spłonęła pod koniec meczu) stracona przez Lecha flaga "Rezydenci". Legioniści wywiesili transparent poświęcony pogrzebowi Jaruzelskiego na Powązkach. Lechici zaprezentowali malowaną sektorówkę z hasłem "Mistrz powróci", nad którą odpalili kilkadziesiąt rac, a uzupełnieniem były czarne chorągiewki. Legia na koniec rzuciła serpentyny i konfetti oraz odpaliła różnorodne piro - świece, race, wulkany.


Zagłębie Lubin 3-3 Widzew Łódź (1100).
Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin Łodzianie na ostatni mecz w ekstraklasie pojechali w koszulkach z hasłem "Czy wygrywasz, czy nie...". Na płocie wywiesili transparent mający być dopełnieniem hasła z koszulek - "Ja i tak kocham cię". Pod koniec meczu widzewiacy rzucili na boisko około 30 rac, przez co sędzia przedwcześnie zakończył zawody. Zagłębie, które również spada z ligi, wywiesiło transparent skierowany do władz klubu - "7 lat rządów - 2 spadki. Plan naprawczy wykonany, do 1 ligi spadamy". Lubinianie także odpalili kilkanaście rac, które rzucili na boisko.

Korona Kielce 1-5 Śląsk Wrocław (700).
Korona Kielce na meczu ze Śląskiem Wrocław - fot. mks-korona-kielce.pl Wrocławianie wykorzystali przyznaną im pulę biletów i nieźle oflagowali sektor gości. Doping kielczan słaby. W Ich młynie wisiało płótno "Liberta per gli ultras". Śląsk wspierany przez Motor (30) i Wisłę (3).

Piast Gliwice 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (100).
Piast przed meczem zorganizował wspólny przemarsz z miasta na stadion. Na trybunach zaprezentowali sektorówkę i odpalili kilka rac. Goście w skromnej liczbie, wywiesili dwie flagi, mieli mini sektorówkę oraz transparent z podziękowaniami dla trenera Ojrzyńskiego.

Ruch Chorzów 0-0 Pogoń Szczecin (99).
Ruch Chorzów na meczu z Pogonią Szczecin - fot. niebiescy.pl Chorzowianie na meczu zaprezentowali sektorówkę z czternastoma wyklejonymi gwiazdkami wokół "eRki", a także dwa transparenty - "Czternastokrotni mistrzowie" i "U nas świeci się najwięcej". Ruch odpalił przy tej oprawie ognie wrocławskie i stoboskopy, ale nie dały one pożądanego efektu. Po zwinięciu sektorówki gospodarze odpalili 40 rac i machali flagami na kiju. Pogoni 99 osób, z trzema flagami i sporadycznym dopingiem.

Wisła Kraków 2-1 Zawisza Bydgoszcz (-).
Mecz dwóch drużyn, które protestują, był niezwykle smutny. Na trybunach zasiadło niespełna 5 tysięcy osób i nie działo się nic ciekawego.

Cracovia Kraków 2-2 Jagiellonia Białystok (-).
Mecz bez kibiców gości (zakaz). "Pasów" na trybunach ok. 6 tysięcy. Zaprezentowali podwieszaną do dachu sektorówkę z hasłem "Jesteśmy z wami bracia za kratami. My Was wszystkich PozDraWiamy".

Górnik Zabrze 0-2 Lechia Gdańsk (-).
Trzy tysiące fanów na trybunach. Gospodarze z dopingiem cały mecz, bez oprawy.

Ekstraklasa - 36. kolejka:

Lech Poznań 4-0 Ruch Chorzów (406).
Lech Poznań na meczu z Ruchem Chorzów - fot. kkslech.com Chorzowianie kilka dni po wyjeździe do Warszawy, podróżowali do Poznania. Na wyjazd pojechało ich 406, z czego w sektorze gości zasiadły 372 osoby. "Niebiescy" dobrze oflagowali sektor i prowadzili niezły doping, jak na swoją liczbę. Lechici zaprezentowali oprawę: transparenty i sektorówki z hasłami "Nigdy się nie poddawaj" i "Nigdy się nie przyznawaj". Całość uzupełniły białe i niebieskie kartoniki oraz pirotechnika odpalona po bokach.

Lechia Gdańsk 2-2 Wisła Kraków ().
Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk - fot. lechia.net Na ten mecz wiślacy w końcu mogli pojechać, bo Lechia nie wymagała od zaprzyjaźnionej Wisły kart kibica, w związku z czym nie obowiązywały ich zakazy klubowe. Na trybunach zaprezentowano płótno "Wisła z Lechią krzyczą razem, czas pożegnać się z Bednarzem". Lechiści wywiesili też transparent z przekreśloną twarzą zmarłego generała Jaruzelskiego oraz hasło "Nie płaczemy po Wojciechu".

Jagiellonia Białystok 4-4 Korona Kielce (-).
Jagiellonia Białystok na meczu z Koroną Kielce - fot. jagiellonia.net Białostoczanie zaprezentowali na trybunach sporych rozmiarów sektorówkę w barwach, a także oprawę - transparent "Mentalita Ultras", okrągłą sektorówkę przedstawiającą postać w kominiarce, w której oczach odpalono pirotechnikę.

Pogoń Szczecin 0-1 Legia Warszawa (-).
Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa - fot. Mishka Na meczu obecnych było ponad 11 tysięcy kibiców. Portowcy zaprezentowali sporych rozmiarów sektorówkę, która przykryła całą trybunę prostą: "POGOŃ", zaś obok niej rozwinięta została wielka flaga z datą założenia klubu: 1948. Nowa sektorówka Pogoni ma wymiary 141x30 metra. Flaga była nagrodą od sponsora za zebranie 500 kg kapsli oraz frekwencję na poziomie 50 tysięcy osób na 7 meczach. Z powodu zakazu wyjazdowego legionistów brak.

Widzew Łódź 2-1 Piast Gliwice (-).
Spotkanie w pierwotnym terminie zostało przerwane w 12. minucie z powodu ulewy. Dokończono je dzień później. Widzewiaków na trybunach około 3,2 tysiąca.

Zawisza Bydgoszcz 0-1 Górnik Zabrze (-).
Na Zawiszy bez zmian - fatalna frekwencja i brak przyjezdnych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 Zagłębie Lubin (-).
Podbeskidzie zaprezentowało malowaną sektorówkę ze skrótem "TSP" i bliżej nieokreśloną postacią oraz transparent "Walczyć do końca!".

Śląsk Wrocław 1-0 Cracovia Kraków (-).
Na tym meczu, zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego, zamknięty był sektor gości i młyn wrocławian. Fani Śląska mogli zająć inne trybuny, a miejsc i tak było dla nich aż nadto, biorąc pod uwagę, że spotkanie obejrzało niewiele ponad 6100 widzów.

I liga:

GKS Katowice - GKS Tychy (300).
Fani GKS-u Tychy w 300 osób pojawili się na derbach w Katowicach i nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. Przygotowali niespodziankę, jaką był przelot awionetki ciągnącej hasło "Tylko Tyski GKS!".

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn (89).
Przyjezdni z trzema flagami.

Dolcan Ząbki - Puszcza Niepołomice (0).
Gospodarzy w młynie setka, w tym Huragan Wołomin (10), Olimpia Warszawa (8) i CKS Czeladź. Zaprezentowali sektorówkę "Duma Warszawskiego Przedmieścia".

II liga:

Stal Mielec - Pelikan Łowicz ().
Gospodarze zaprezentowali oprawę - foliową sektorówkę z czaszką oraz transparent "Stal Mielec tak się bawi". Całość uzupełniły świece dymne.

Niższe ligi:

Broń Radom - RKS Radomsko (120).
Gospodarzy w młynie około 150. Machali flagami na kiju i odpalili świece dymne. Goście z dobrym oflagowaniem. Zaprezentowali transy na dwóch kijach i chorągiewki. Spotkanie bez bluzgów.


Wyjazd tygodnia: 1200 fanów Lecha w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Lechem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Lechem Poznań:Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Ruch Chorzów na meczu z Pogonią Szczecin:

Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:Piast Gliwice na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Cracovia na meczu z Jagiellonią Białystok:Lech Poznań na meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:
Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:
Jagiellonia Białystok na meczu z Koroną Kielce:Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Widzew Łódź na meczu z Piastem Gliwice:


Śląsk Wrocław na meczu z Cracovią:
Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Zagłębiem Lubin:


GKS Katowice na meczu z GKS-em Tychy:
GKS Tychy na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:Polonia Świdnica na meczu ze Stilonem Gorzów:


Stilon Gorzów na wyjazdowym meczu z Polonią Świdnica:


Dolcan Ząbki na meczu z Puszczą Niepołomice:


Broń Radom na meczu z RKS-em Radomsko:


RKS Radomsko na wyjazdowym meczu z Bronią Radom:


Sokół Nisko na meczu z Czarnymi Jasło:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Jarotą Jarocin:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z Górnikiem Wałbrzych:


Chrobry Głogów świętuje awans do I ligi:


Igloopol Dębica na meczu z Pogórzem Wielopolem Skrzyńskim:


Resovia na meczu z Chełmianką Chełm:


Chełmianka Chełm na wyjazdowym meczu z Resovią:


KSZO Ostrowiec na wyjazdowym meczu z Sołą Oświęcim:


Moto-Jelcz Oława na meczu z Piastem Karnin:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Maz.:


Pogoń Siedlce na meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu z Pogonią Siedlce:


ŁKS Łódź na meczu z LKS-em Mierzyn:


Bytovia Bytów na meczu z UKP Zielona Góra:
Stal Mielec na meczu z Pelikanem Łowicz:
Falubaz Zielna Góra na meczu ze Stalą Gorzów:


przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (19)

WTK - 03.06.2014 14:35:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Obiektywnie patrząc to Legia Klasa Sama W SOBIE :) Kocham flagi na trybunach a w tym meczu ich nie brakowało!

1916 - 03.06.2014 14:39:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

w Szczecinie obecnych przynajmniej kilkunastu Legionistów, wszakże kontakty pozostały

ktoś - 03.06.2014 14:48:39, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

http://fanatik.ogicom.pl/?p=2504 ciekawie było w Kielcach tego dnia

aniol19 - 03.06.2014 15:40:23, *.dynamic.chello.pl

Potwierdzam w Szczecinie kilkunastu Legionistów obecnych...

Portowiec - 03.06.2014 16:18:52, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Pogoni 106 w Chorzowie, co nie robi nikomu wiekszej roznicy.

FARMAZON - 03.06.2014 16:18:53, *.dynamic.kamnet.pl

Słabe info macie odnośnie Zagłębie - Widzew ? Po pierwsze Widzew rzucał race pod koniec pierwszej połowy. Po drugie spotkanie zostało przerwane z powodu rzucania rac na murawę, ale przez kibiców Zagłębia, nie Widzewa. Rac było kilkadziesiąt, były rzucane w odstępie kilkudziesięciu sekund przez co sędzia nie mógł dokończyć spotkania.

szczecin-warszawa - 03.06.2014 16:42:46, *.dynamic.chello.pl

Kilkunastu legionistow ja ziomkiem pszy kasach bylo widac legie czyli nas

www - 03.06.2014 16:47:51, *.dynamic.chello.pl

Widzew i Zagłębie piękne zakończenie,szacun :)

Do redakcji - 03.06.2014 16:48:42, *.skierniewice.vectranet.pl

Mecz był przerwany przez kibiców Zagłębia ,a nie Widzewa.

giovanni - 03.06.2014 16:58:34, *.dynamic.chello.pl

Dolcan i Pogoń Siedlce na plus,fajnie że coś robicie.Dużo w Kielcach się działo i nie chodzi o gre piłkarzy :) Zastanawiający jest rts w Lubnie,zawsze Zaglębie daje 700 czy 800 biletów a tu 1100

kosmita - 03.06.2014 17:11:45, *.wasko.pl

Falubaz piękna druga oprawa:) Kto pamięta ten wie:):):)

SS - 03.06.2014 17:13:14, *.dynamic.kamnet.pl

Zagłębie zawsze daje 1000 biletów.

Tom@zino - 03.06.2014 20:20:09, *.dynamic.chello.pl

a kLech widać, że uznaje MP '93 zdobytego przy zielonym stole...

do redakcji! - 03.06.2014 20:55:06, *.dynamic.chello.pl

dajcie info o biletach na ruby!

@Tom@zino - 03.06.2014 22:46:13, *.dynamic.chello.pl

A to niespodzianka, od 1993 je uznają.

maniek - 04.06.2014 00:30:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

nasza najlepsza !!!

Prazanin - 04.06.2014 06:24:59, *.play-internet.pl

70 Legionistow przyjechalo pociagiem nocnym.....pozniej nie wiem.........czyli w Szczecinie Legii troszke wiecej niz w relacji :)

stefan - 04.06.2014 09:30:02, *.110

TYLKO FALUBAZ

Sasza - 04.06.2014 13:15:54, *.arcus.com.pl

Ruch ma chyba najdziwniejszy sektor ultras w ekstraklasie. Chodzi mi o usytuowanie na stadionie, które bardziej kojarzy mi się z typowym sektorem gości na większości obiektów.

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.