Plusy i minusy po meczu z Górnikiem Łęczna

Qbas, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Parę dni po historycznym sukcesie w europejskich pucharach, legioniści skompromitowali się w ligowym starciu z Górnikiem Łęczna. Trudno przypomnieć sobie spotkanie, w którym „Wojskowi” przegrywaliby do przerwy aż 0-3, zwłaszcza w lidze. Mistrzowie Polski zlekceważyli gospodarzy i słono za to zapłacili.

Dziś nie będzie wyróżniania piłkarzy, bo żaden z nich nie wybił się ponad zatrważająco niski poziom reszty.

Dusan Kuciak - - przez długi czas bronił bardzo dobrze. Robił co mógł, a w 12 minucie odważnym wyjściem uratował zespół przed stratą bramki po fatalnym zagraniu Pinto. W końcówce i on zwariował, bowiem w niegroźnej sytuacji podał piłkę prosto pod nogi Szałachowskiego.

Łukasz Broź - - bardzo aktywny w ofensywie. Tak bardzo, że ciągle zostawała po nim dziura na prawej obronie. Z jego aktywności w ataku przed przerwą nic nie wynikało, po zmianie stron było już nieco lepiej, ale i tak był na bakier z efektywnością.

Jakub Rzeźniczak - - wydawało się, że to nasz najpewniejszy punkt w obronie, ale zdarzały mu się opłakane w skutkach momenty dekoncentracji. I, zupełnie jak nie on, parokrotnie fatalnie się ustawiał. Po przerwie szarpał, walczył, ale z mizernym skutkiem.

Inaki Astiz - - zagrał tak, że brakuje słów, by opisać słabość. Spóźniony, niechlujny, a potem już i nerwowy. Dramat, położył mecz. A sytuacja, w której Mraz ograł go, jak niemowlaka powinna śnić się Hiszpanowi do końca kariery.

Guilherme - - chwaliliśmy go ostatnio za grę w defensywie i ganiliśmy za jakość w ofensywie. No to teraz wyrównał oceny. Na swoje nieszczęście w dół. Był łatwo ogrywany przez Bonina, nie miał nawyków obrońcy i nie nadążał z asekuracją kolegów. W ataku bezproduktywny.

Michał Żyro - w 20 min. ładnie skręcił rywala w polu karnym i powinien był trafić do bramki. W czystej sytuacji uderzył jednak słabszą nogą prosto w Prusaka. Potem jeszcze głupio stracił piłkę i poszła kontra, która skończyła się trzecią bramką dla gospodarzy. Oto cały Michał w Łęcznej. I to nie w skrócie.

Ivica Vrdoljak - - starał się, walczył, szarpał za dwóch – najpierw za siebie i za Pinto, a potem jako jedyny defensywny pomocnik. Próbował też rozgrywać, ale robił to źle. Jemu przynajmniej się jednak chciało przez cały mecz.
Helio Pinto - mógł zanotować asystę, po tym jak wyłożył piłkę … Burkhardtowi. To było jedyne zagranie Portugalczyka, które zapadło w pamięć. Beznadziejny, całkowicie przeszedł obok meczu i po przerwie nie wrócił na boisko.

Michał Kucharczyk - - był na placu gry przez 45 minut i też dał się zapamiętać jedynie z tego, że po jego bezmyślnej stracie Górnik otworzył wynik spotkania. Co ciekawe, „Kuchy”, gdy już się zorientował, że stracił piłkę, to i tak biegł do przodu…

Ondrej Duda - miał świetną okazję na początku spotkania, ale ją zmarnował. Przez większość meczu był kompletnie bezproduktywny i nie miał pomysłu na zagęszczoną obronę gospodarzy. Dopiero w końcówce zaczął ciągnąć ten wózek do przodu. Najpierw uderzył w poprzeczkę, a potem zdobył bramkę honorową.

Marek Saganowski - - całkowicie niewidoczny w I połowie. Na początku drugiej z 3 metrów trafił głową prosto w bramkarza i jakby się rozkręcił, miał kilka sytuacji. Wszystkie jednak zmarnował. Bardzo słaby występ.

Tomasz Jodłowiec - - wszedł po przerwie, starał się rozbujać grę zespołu. Bardzo chciał, starał się, próbował wszystkiego: podań, dryblingów, strzałów. Bez efektu.

Orlando Sa - - o wiele lepszy niż „Sagan”. Brał grę na siebie, szukał pojedynków, pokazywał się na pozycji, walczył, przepychał się. Do sytuacji jednak nie dochodził. Zanotował za to asystę.