Oprawa Legii na meczu z Podbeskidziem - fot. Marcin

Na stadionach: Żołnierze Wyklęci

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

W miniony weekend na polskich stadionach kibice zaprezentowali transparenty poświęcone Żołnierzom Wyklętym, a fani Legii, Cracovii i Jagiellonii z tej okazji przygotowali patriotyczne oprawy. Komisja Ligi ukarała tymczasem bramkarza Górnika Łęczna, Sergiusza Prusaka za popieranie kibiców Zawiszy w walce z Radosławem Osuchem.

"Nie ma że boli, Zawisza to klub kiboli" - w koszulce z takim hasłem paradował Prusak w przerwie meczu Górnika z Zawiszą. Liczby wyjazdowe w ostatniej kolejce nie powalały na kolana - najliczniej pojechał Lech na mecz przyjaźni do Krakowa. Wisła tymczasem wypełniła sektor gości w Bełchatowie.

W tym tygodniu czekają nas mecze Pucharu Polski, a od piątku kolejka ligowa. Rusza także I i II liga.

Ekstraklasa:

Cracovia 0-0 Lech Poznań (830).
Fani Lecha na meczu przyjaźni zajęli miejsca w młynie "Pasów" - dzięki temu frekwencja w nim wyglądała zdecydowanie lepiej niż na dotychczasowych meczach. Cracovia zaprezentowała sektorówkę "Dla Was Niepodległa Polska była najważniejszą sprawą" z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, oraz malowany biało-czerwony transparent "Żołnierze Niezłomni Cracovia nie zapomni".

GKS Bełchatów 3-1 Wisła Kraków (380).
Wiślacy wykorzystali przyznaną im przez GKS pulę biletów. W sektorze gości, oprócz flagi "Wisła Sharks", wywiesili transparent "Nigdy przed mocą nie ugięli szyi". GKS ze skromnym młynem na tym meczu.

Ruch Chorzów 1-1 Lechia Gdańsk (171).
Lechiści przyjechali do Chorzowa w 121 osób. Dodatkowo wspierali ich fani Wisły (40) i Śląska (10). Wywiesili dwie flagi. Ruchu niespełna 5,5 tysiąca, z przyzwoitym dopingiem, bez oprawy.

Jagiellonia Białystok 1-2 Korona Kielce ().
Gospodarze zaprezentowali kartoniadę tworzącą symbol Polski Walczącej, mini sektorówkę przedstawiającą wilka oraz malowany transparent "Żegnał Ich wieczny mrok, gdy ruszali w bój...". Kielczanie przyjechali z trzema flagami. Co ciekawe, w pierwszą stronę podróżowali bez eskorty policji, co w Białymstoku zdarza się niezmiernie rzadko.

Pogoń Szczecin 0-1 Górnik Łęczna (60).
Skromna frekwencja na stadionie w Szczecinie - poniżej 5 tysięcy osób. Szczecinianie wywiesili transparent poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Górnicy na poniedziałkowy, daleki wyjazd przyjechali w 60 osób, w tym Motor (9) i Chełmianka (5). Wywiesili cztery flagi, w tym płótno Chełmianki.

Legia Warszawa 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (25).
Legioniści przygotowali oprawę składającą się z biało-czerwonego transparentu "Żołnierze Wyklęci", malowanej sektorówki z wilkiem, transparentu z hasłem "Wśród cieniów nocy, w mroku drzew, wezwani na Ojczyzny zew" (zaczerpniętym z wiersza "NSZ - To my") oraz białych i czerwonych chorągiewek. W trakcie prezentacji fani odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego oraz odpalili ponad 40 rac. Sędzia spotkania wykazał się godną pochwały inicjatywą i minutę ciszy "skończył" gwizdkiem po dwóch zwrotkach hymnu, ale grę rozpoczął dopiero, gdy kibice zakończyli wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Podbeskidzia 25 osób, bez flag i dopingu.

Górnik Zabrze 3-3 Śląsk Wrocław (-).
Na trybunach w Zabrzu 3 tysiące kibiców i brak przyjezdnych, z powodu zamkniętego sektora gości. Zabrzanie wywiesili transparent "Żołnierze Wyklęci. Prawdziwi bohaterowie żyją w naszej pamięci".

Zawisza Bydgoszcz 2-0 Piast Gliwice (-).
Piast, podobnie jak pozostałe ekipy, odpuścił wyjazd do Bydgoszczy, solidaryzując się z fanatykami Zawiszy, którzy nie kończą protestu. Na trybunach jak zwykle pustki.


Wyjazd tygodnia: 830 kibiców Lecha w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreografia Legii na meczu z Podbeskidziem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Legią:


Cracovia na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Cracovią:


GKS Bełchatów na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Górnik Zabrze na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Ruch Chorzów na meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:
Jagiellonia Białystok na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Pogoń Szczecin na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Ruch Chorzów na meczu piłki ręcznej:


Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (14)

dejf - 03.03.2015 14:45:43, *.dynamic.chello.pl

i tak Nasza oprawa była najlepsza!!!
Legia Mistrz!!!

dejf - 03.03.2015 14:48:35, *.dynamic.chello.pl

aaa! i gdzie oni tam tego mini wilka widzą w tym Białymstoku????? ;-)))))) mini klub-miniwilk! :-)

dejf - 03.03.2015 15:22:19, *.dynamic.chello.pl

może miał być wilk a wyszedł śledż..... :-)))))))

WLK - 03.03.2015 15:28:15, *.dynamic.chello.pl

Pogoń do Łęcznej pojechała w ponad 360 osób (pełny sektor), a Górnicy w drugą stronę w 60 osób. To jednak pokazuje siłę wyjazdową Pogoni, chociaż u siebie b.marnie się prezentują.

wampirek - 03.03.2015 15:37:45, *.dynamic.gprs.plus.pl

Platforma nam tej oprawy nie wybaczy. Już jest zakaz do Wrocławia, to będą i dalsze szykany. Oni nienawidzą patriotycznych opraw.

normalny di dejf - 03.03.2015 15:49:18, *.ideabank.pl

nie spinaj się buraku. Bardzo ładna oprawa jak na nich.

kibic - 03.03.2015 15:54:38, *.eter.net.pl

Sergiusz Prusak - szacunek! Coraz mniej takich ludzi z zasadami. Sędzia Gil - uważam, że też mu się należą pozdrowienia. Myślących ludzi, którym nie tylko kasa w głowie jest coraz mniej.

abc - 03.03.2015 17:26:06, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Na pierwszym filmiku Ruchu przed odtworzeniem - po lewej gość w czarnych włosach wygląda jak Haker Bonzo

do redakcji - 03.03.2015 17:56:10, *.ip.amg.net.pl

Nie "NSA to my" tylko "NSZ to my" :)

int - 03.03.2015 19:06:24, *.dynamic.chello.pl

Szacun dla wszystkich wspominających ŻW

bielany - 03.03.2015 20:17:12, *.dynamic.chello.pl

Nie wiem czy się bać czy cieszyć,ale w sportowych wiadomościach pochwalili patriotyczne oprawy Legii i Jagieloni

Ktosiek - 03.03.2015 21:52:22, *.dynamic-ww-2.vectranet.pl

Szanowna Redakcjo!
Czy ktoś czyta komentarze pod artykułami? We fragmencie o oprawie meczu Legia - Podbeskidzie drukarski chochlik zmienił skrót "NSZ" na "NSA". Poprawcie koniecznie!

Arek - 03.03.2015 23:36:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kawał buraka z tego Prusaka, ale trzeba mu przyznać szacun. Pamiętam ten mecz pikniki bydgoskie nieźle się tam spinały na niego.

koneser - 04.03.2015 06:59:51, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie wiem kto maluje te sektorówki ale czasami naprawdę są na dużym artystycznym poziomie. To spojrzenie zawarte w tym wilku mówi więcej niż 1000 słów. Brawo!

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.