X Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając w tej witrynie, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji przy użyciu plików cookie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Raków Częstochowa na meczu z Nadwiślanem Góra
Raków Częstochowa na meczu z Nadwiślanem Góra
Wtorek, 2 czerwca 2015 r. godz. 16:08

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Gra jest świeczki warta

Bodziach, źródło: Legionisci.com

To nie był najlepszy tydzień w ekstraklasie pod względem wyjazdów i opraw. Jedyną prezentację na tym szczeblu rozgrywek przygotowali legioniści, zaś najliczniejszym wyjazdem okazał się... słaby wyjazd Wisły na Łazienkowską. We Wrocławiu Śląsk nadal ma niemałe problemy z frekwencją.

W niższych ligach dobry wyjazd zaliczył Stomil do Płocka, Motor do Jarosławia, czy Zagłębie do Kołobrzegu. Ultrasowali fani Wisły Płock, Miedzi, Kotwicy, Beskidu Andrychów, Czarnych Jasło, JKS-u Jarosław, Polonii Przemyśl, Górnika Konin, KKS-u Kalisz, Błękitnych Stargard, Rakowa, Karkonoszy oraz na żużlu Falubaz, Stal Rzeszów i Unia Tarnów.

Na żużlowym meczu Apatora z GKM-em Grudziądz młyn gospodarzy - nie pierwszy raz - zajęli kibice Elany (80), pokazując miejsce w szeregu lokalnemu rywalowi. "Krzyżacy" tymczasem odnieśli się do zaistniałej sytuacji, wydając krótki komunikat: "Czy naprawdę toruński klub i policja, który asystowała kibicom Elany 'odprowadzając' ich na stadion nie wiedzieli co wprowadzenie takiej grupy mogłoby wywołać przy odrobinie podniesionej adrenaliny? Dodatkowo wprowadzili ich wprost na sektor toruńskiego młyna. Kibice Elany byli doskonale zorganizowani i przyszli jeszcze przed otwarciem stadionu - dziwnym trafem klub podjął decyzję nie wpuszczać wcześniej kibiców Apatora z grupy UF`08 by przygotowali sektor młyna do zorganizowania oprawy i dopingu. To pokazało po raz kolejny zacofanie KS Toruń, któremu nie zależy kto jest na meczu i jaka będzie atmosfera na trybunach, byle kasa się zgadzała. Przedostatni mecz wywołał niemały skandal w związku z nasłaniem, bez wyraźniej przyczyny, ochrony na sektor młyna kibiców Apatora. Zdaje się że wczorajszy incydent miał na celu dalsze wybijanie z głowy kibicom zorganizowanego dopingu dla toruńskich żużlowców z Aniołem na piersi."

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 1-0 Wisła Kraków (572).
Słaby wyjazd Wisły, która pociągiem specjalnym przyjechała do Warszawy w 572 osoby z dwiema flagami. Legionistów na meczu ponad 24 tys. Zaprezentowali flagowisko tworzące napis "CWKS", a także sektorówkę w kształcie koszulki. Na Żylecie pojawiła się do góry kołami flaga Lazio, nowej zgody Wisły.

Śląsk Wrocław 1-0 Lechia Gdańsk ().
Na stadionie Śląska frekwencja kolejny raz fatalna. Nawet na meczu przyjaźni i walcząc o europejskie puchary, fanów WKS-u pojawiło się na stadionie poniżej 7 tysięcy osób. Jak wyglądać będzie frekwencja, gdy przyjdą słabsze wyniki wrocławian? Może czas pomyśleć o powrocie na Oporowską?

Górnik Łęczna 0-1 Ruch Chorzów (380).
Chorzowianie do Łęcznej pojechali w 380 osób, w tym kilkunastu widzewiaków. Przyjezdni wywiesili 6 flag i prowadzili dobry doping. Górnik Łęczna z dopingiem przez całe spotkanie.

Korona Kielce 2-1 Piast Gliwice (200).
Piast całkiem przyzwoicie zaprezentował się w Kielcach, gdzie pojawił się w 200 osób z dwiema flagami i dobrym dopingiem. Koroniarzy na stadionie 5,5 tysiąca. Prowadzili doping przez całe spotkanie. Z obu stron bez opraw.

Jagiellonia Białystok 3-2 Górnik Zabrze (130).
Zabrzanie w dość słabej jak na swoje możliwości liczbie pojawili się w Białymstoku. W sektorze gości wywiesili trzy flagi i transparent dla trzymanego w areszcie od 3. lat kibica - "Wolność dla Maćka!". Gospodarze z licznym młynem i dobrym dopingiem przez cały mecz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 Cracovia Kraków ().
Cracovia oficjalnie organizowała wyjazd do Bielska, dokąd podróżowała samochodami. Na stadionie pojawiło się niespełna 100 "Pasów".

Lech Poznań 1-0 Pogoń Szczecin (-).
Portowcy na wyjazd do Poznania jechać nie mogli z powodu rzucania piro w Krakowie. Na trybunach zasiadło ponad 27,5 tysiąca kibiców. Transparent: "Piła biała siła. Od 15 lat nasze zawołanie wróży wrogom lanie".

GKS Bełchatów 1-4 Zawisza Bydgoszcz (-).
Niespełna 3 tysiące kibiców pojawiło się na meczu GKS-u, który prawdopodobnie spadnie z ekstraklasy. Mimo to kibice zamierzają wspierać swój klub do końca. Wyjazdowicze Pinokia tym razem się nie zebrali ;)

I liga:

Wisła Płock - Stomil Olsztyn (300).
Do Płocka przyjechało około 300 Stomilowców, którzy wywiesili 6 flag. Siedzieli bezpośrednio obok gospodarzy. Ci natomiast zaprezentowali oprawę z hasłem "Prawdziwi fanatycy, nie jacyś podrabiańcy" oraz pirotechniką.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki (45).
Wigry pojechały na wyjazd do Chojnic w 45 osób, w tym Granica Kętrzyn (6). W sektorze gości wywiesili po jednej fladze obu ekip. Chojniczanka tego dnia bez młyna, Wigry z dopingiem przez całe spotkanie.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz (12).

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin (-).
Gospodarze zaprezentowali malowany transparent "Zielono-niebiesko-czerwoni" oraz odpalili nad nim kolorowe świece dymne.

Niższe ligi:

JKS Jarosław - Motor Lublin (300).
Mimo zakazu wyjazdowego na 3 mecze, w Jarosławiu pojawiło się 300 motorowców, a wśród nich Śląsk (20). Gospodarze zaprezentowali skromną prezentację "Jarosławscy fani w klubie zakochani" z użyciem rac i świec dymnych. JKS przybił na tym meczu układ z Unią Nowa Sarzyna.

Górnik Konin - KKS Kalisz (175).
Dobry wyjazd KKS-u do Konina, gdzie stawiło się ich 175. W sektorze gości zaprezentowali sektorówkę "KKS" i odpalili pirotechnikę. Później rozwinęli jeszcze malowaną sektorówkę. Wywiesili też transparent z pozdrowieniami dla Maćka Dobrowolskiego - przetrzymywanego w areszcie kibica Legii. Gospodarze również z oprawą - białymi i niebieskimi pasami materiału, sektorówkę i transparentem "Biało-niebieskie imperium". Zaprezentowali także baloniki w barwach oraz folie aluminiowe.

Odra Opole - BKS Stal Bielsko-Biała (170).
BKS pojechał do Opola w 170 osób, w tym Zagłębie (26) i Miedź (16). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec ().
Sosnowiczanie w dobrej liczbie na dalekim wyjeździe do Kołobrzegu. "Kotwa" z oprawą składającą się z transparentu "I ślubuję ci wierność aż do śmierci", pasiastej sektorówki oraz świec dymnych.

Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola (130).
"Stalówka" mimo zakazu pojechała do Brzeska w 130 osób.

Polonia Przemyśl - Czarni Jasło (120).
Polonii w młynie 230, w tym "Stalówka" (60). Obie ekipy z pirotechniką.

Wierna Małogoszcz - Wisła Sandomierz (110).
Przyjezdni wspierani przez Siarkę (30) i GKS Bełchatów (10). Wywiesili dwie flagi.

Błękitni Stargard Szczeciński - ROW Rybnik (62).
Gospodarze zaprezentowali transparent "Stargardzcy Fanatycy", sektorówkę w barwach oraz odpalili kilka rac. ROW przyjechał w 62 osoby.

Hutnik Kraków - Beskid Andrychów (58).
Na wyjazd do Krakowa, Beskid zebrał się w 58 osób, w tym Górnik Libiąż (4) i Energie Cottbus (3). Przyjezdni odpalili race, świece i ognie wrocławskie.

Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra (0).
Raków wywiesił malowany, trójkolorowy transparent "Gra jest świeczki warta", zaprezentował flagi na kiju i odpalił race. Mobilizacja w szeregach gospodarzy spora, dzięki szansom na awans do I ligi. Głośny doping nie pomógł jednak piłkarzom, którzy niespodziewanie przegrali aż 0-4.


Wyjazd tygodnia: 572 kibiców Wisły w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Wisłą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu z Pogonią Szczecin:
Jagiellonia Białystok na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu z Piastem Gliwice:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:
Górnik Łęczna na meczu z Ruchem Chorzów:


Miedź Legnica na meczu z Zagłębiem Lubin:


Wisła Płock na meczu ze Stomilem Olsztyn:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Kotwicą Kołobrzeg:


Kotwica Kołobrzeg na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


BKS Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z JKS-em Jarosław:


JKS Jarosław na meczu z Motorem Lublin:


Czarni Jasło na wyjazdowym meczu z Polonią Przemyśl:
Polonia Przemyśl na meczu z Czarnymi Jasło:


Górnik Konin na meczu z KKS-em Kalisz:


KKS Kalisz na wyjazdowym meczu z Górnikiem Konin:Falubaz Zielona Góra na meczu z Unią Leszno:
Unia Leszno na wyjazdowym meczu z Falubazem Zielona Góra:


Raków Częstochowa na meczu z Nadwiślanem Góra:


Stal Rzeszów na meczu z Unią Tarnów:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu ze Skrą Częstochowa:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


Wisła Sandomierz na wyjazdowym meczu z Wierną Małogoszcz:


Hutnik Kraków na meczu z Beskidem Andrychów:


Beskid Andrychów na wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków:Stilon Gorzów na wyjazdowym meczu z Zagłębiem II Lubin:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Karkonosze Jelenia Góra na meczu ze Stilonem Gorzów:


Stilon Gorzów na wyjazdowym meczu z Karkonoszami Jelenia Góra:


Unia Tarnów na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów (żużel):


GKM Grudziądz na wyjazdowym meczu z Apatorem Toruń:Komentarze: (9)

falafel, 02.06.2015 16:38:27 - *.polkomtel.com.pl

Amica jak zwykle mocna w gębie...

Siwy, 02.06.2015 19:03:52 - *.226

Szacunek dla Górnika za przekaz dla Maćka.

Legia FC GDz, 02.06.2015 19:13:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Olimpii około 70 osób a nie 12.

Zzz, 02.06.2015 19:19:05 - *.centertel.pl

Zagłębie ugoszczone przez Kołobrzeskich Legionistów. Dobry melanż.

fan beskidu, 02.06.2015 21:09:41 - *.78

psy na przy wchodzeniu na sektor zwinęła nam trans dla maćka

FC, 02.06.2015 21:41:54 - *.CNet2.Gawex.PL

Warto dodać, że na meczu w Kołobrzegu , miejscowa Kotwica przy zaprezentowaniu oprawy spaliła sobie sama flagę:)

Ka, 03.06.2015 08:38:29 - *.internetdsl.tpnet.pl

Unia Tarnów zaorała Stalówkę. Riposta mistrz ;)

(L)MP93, 03.06.2015 09:53:39 - *.konstancin.net.pl

Kurcze, przykładajcie się do tych relacji. Np.: "Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec ().
Sosnowiczanie w dobrej liczbie na dalekim wyjeździe do Kołobrzegu. "Kotwa" z oprawą składającą się z transparentu "I ślubuję ci wierność aż do śmierci", pasiastej sektorówki oraz świec dymnych." Wychodzi, że ich w ogóle nie było, coś trzeba wpisać w nawias. I jak są podpisy nad zdjęciami, to piszcie żużel, jeśli jest to żużel, jeżeli nazwy klubów się powtarzają - "Stal Rzeszów na meczu z Unią Tarnów" i inne takie drobiazgi...

jedyny normalny, 04.06.2015 22:47:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

czemu nie zamieszczanie informacji z meczów TMRF Widzew

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!