Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice - fot. kibicewisly.pl
Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice - fot. kibicewisly.pl
Wtorek, 8 marca 2016 r. godz. 12:00

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Mury, ściany, bloki, domy... niosą w Polskę krzyk stłumiony

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W minionym tygodniu rozegrano dwie kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Najciekawiej było na dolnośląskich derbach pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem oraz w rywalizacji Górnika z Lechem - poznaniacy jako pierwsi stawili się w sektorze gości na nowym stadionie zabrzan i tę wizytę zaznaczyli dobrym racowiskiem. Górnik tymczasem odpalił piro w Warszawie, przy okazji wyjazdu na Legię.

Ruch zaliczył kolejny wyjazd na zakazie, meldując się w poniedziałek w dalekim Szczecinie w półtorej setki i z dwiema flagami. 13-meczowy zakaz dla HKS-u zakończy się wraz z końcem sezonu. Na derbach Dolnego Śląska, bardzo dobrze pod względem ultras zaprezentowali się wrocławianie, prezentując trzy kartoniady, patriotyczną prezentację oraz spore ilości pirotechniki. Lubinianie, którzy ze zgodami przybyli w 1200 osób, również odpalili piro. Po meczu część graczy WKS-u musiało posłusznie oddać koszulki kibicom, jako niegodni ich noszenia.

Ładną patriotyczną oprawę przygotowali fani Wisły na meczu z Piastem. Na zapleczu ekstraklasy ciekawym pojedynkiem na Dolnym Śląsku były derby Chrobrego z Miedzią - obie ekipy przygotowały oprawy. Legniczanie ponadto zmniejszyli liczbę krzesełek w sektorze gości. Ultrasował także GKS Katowice na meczu z Arką, a także Radomiak na meczu z Rakowem. Pod względem wyjazdów w niższych ligach dobrze pokazali się Arkowcy w Katowicach, Miedź w Głogowie, Raków w Radomiu i GKS Tychy w Rybniku.

Ekstraklasa - 26. kolejka:

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (1200).
Fani Śląska na derbach z Zagłębiem zaprezentowali się bardzo dobrze pod względem opraw. Wrocławianie przygotowali trzy kartoniady z użyciem piro, rozciągnęli również malowaną sektorówkę "Historia Roja", machali flagami na kiju i odpalili kolejną partię rac. Śląsk zaprezentował jeszcze jedno racowisko oraz rozciągnął sektorówkę. Zagłębie przyjechało w 1200 osób, przygotowało jeden pokaz pirotechniczny w asyście flag na kiju. Na trybunach oczywiście nie brakowało wzajemnej wymiany uprzejmości. Po meczu fani Śląska pozbawili swoich piłkarzy koszulek, uznając, że ci nie zasługują na noszenie ich barw.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze (811).
Zabrzanie do Warszawy przyjechali w 811 osób i z 9 flagami, wspierani przez GKS (19), ROW (15) i Wisłokę (10). Przyjezdni zaprezentowali malowaną sektorówkę "Będziemy z tobą aż do śmierci", nad którą odpalili kilkanaście rac. Na trybunach w Warszawie ponad 23 tysiące kibiców z głośnym dopingiem.

Lech Poznań - Cracovia (800).
Mecz przyjaźni obejrzało w Poznaniu niespełna 25 tysięcy kibiców, w tym bardzo duża liczba dzieci ze szkół. Liczba gości trudna do oszacowania (ok. 800), ze względu na fakt, że zajęli miejsca w "Kotle". Przywieźli ze sobą kilka flag. Płótna lechitów przepasane żałobnym kirem.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (100).
Na meczu z Jagiellonią na trybunach pojawiło się niespełna 11,5 tys. kibiców. Lechiści bez oprawy, nie licząc rozciągniętej sektorówki w kształcie koszulki. Jagiellonia wywiesiła jedną flagę i transparent "Wolność dla Janusza Walusia".

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów (150).
Było to siódme kolejne spotkanie, na które Ruch miał zakaz wyjazdowy. Nie licząc derbów w Zabrzu, zaliczyli wszystkie z nich. Zakaz obowiązywać ich będzie jeszcze do końca sezonu. Pogoń wpuściła przyjezdnych do sektora gości, gdzie ci wywiesili dwie flagi. Młyn Portowców skromny. Pod koniec meczu, gdy na boisku było wiele emocji (czerwone kartki, rzuty karne), fani obu klubów nie szczędzili sobie wzajemnych uprzejmości.

Wisła Kraków - Piast Gliwice (140).
Wiślacy zaprezentowali patriotyczną choreografię, składającą się z malowanej sektorówki oraz sporych rozmiarów transparentu "Mury, ściany, bloki, domy... niosą w Polskę krzyk stłumiony". Fani z Grodu Kraka wypowiedzieli się także w kwestii ew. zatrudnienia w ich klubie Franciszka Smudy, wywieszając transparent "Smuda łapy precz od Wisły". Teraz kibice z Krakowa wybierają się do czeskiej Pragi na mecz Lazio w europucharach. Gliwiczanie z dwiema flagami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce (115).
Gospodarzy w młynie podobna liczba do ostatniego meczu. Korona przyjechała w 115 osób.

Górnik Łęczna - Termalika Nieciecza ().
Na meczu niespełna 4 tysiące kibiców. Gospodarze z dobrym dopingiem przez całe spotkanie. Teraz w Łęcznej trwa mobilizacja na wyjazd do Białegostoku.

Ekstraklasa - 25. kolejka:

Górnik Zabrze - Lech Poznań (1521).
Lechici licznie pojechali na wyjazd do Zabrza - jako pierwsi mieli możliwość pojawić się w sektorze gości na nowym stadionie Górnika. Poznaniacy konkretnie oflagowali swój sektor i zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Nawiedzeni goście" oraz kilkudziesięciu rac. Na trybunach tym razem o połowę mniejsza frekwencja niż na WDŚ - niespełna 12,5 tysiąca, co i tak było zdecydowanie najlepszym wynikiem na rozgrywanej w środku tygodnia kolejce.

Korona Kielce - Wisła Kraków (700).
Wiślacy w ekspresowym tempie wykupili wszystkie bilety na wyjazd do Kielc. Ostatecznie spotkanie zostało odwołane i przełożone na inny termin z powodu słabego stanu nawierzchni, a wiślacy zostali zawróceni, będąc już prawie u celu.

Termalica Nieciecza - Legia Warszawa (500).
Na meczu komplet 4,6 tysiąca widzów, bilety skończyły się tydzień przed meczem. Legioniści wykorzystali pulę 393 wejściówek i zajęli także część sektora przy sektorze gości. Wywiesili dwie flagi i transparent "Armio Wyklęta, Warszawa o Was pamięta". Miejscowi z flagami na kiju i konfetti.

Ruch Chorzów - Cracovia (169).
Cracovia do Chorzowa przyjechała w 169 osób, w tym GKS Tychy (50) z pięcioma flagami. Gospodarze przeprowadzili zbiórkę na oprawy, w wyniku której konto ultras powiększyło się o 753 złote.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (50).
Na trybunach w Białymstoku pojawiło się niespełna 7 tysięcy fanów, "Jaga" z licznym młynem. Pogoń na ten daleki wyjazd przyjechała w 50 osób.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ().
Mecz przełożony z powodu słabego stanu murawy. Wrocławianie zawrócili w połowie drogi do Gliwic, gdy dowiedzieli się o przełożeniu spotkania.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (-).
Zagłębie z mniejszym niż na meczu Legią młynem. Wywiesili transparent "Wyklęci przez komunistów, w naszym oczach niezłomni - Zagłębie nie zapomni!".

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna (-).
Młyn gospodarzy liczył ok. setki. Gości brak.

I liga:

Chrobry Głogów - Miedź Legnica (486).
Derbowe spotkanie obejrzało 2,5 tysiąca kibiców, w tym 600 fanów utworzyło młyn. Chrobry ze wsparciem Stilonu (60) i Unii Leszno. Miedź wykorzystała przyznaną im pulę wejściówek. W drugiej połowie gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Naród niezłomny", trzech sektorówek z husarzem, Małym Powstańcem oraz kibicem Chrobrego, zaś całość uzupełniły biało-czerwone flagi i kilkadziesiąt rac. Przyjezdni odpalili piro, a w trakcie meczu wyrwali kilkadziesiąt krzesełek.

GKS Katowice - Arka Gdynia (409).
Arkowcy na pierwszy wiosenny wyjazd przyjechali do Katowic w bardzo dobrej liczbie, wspierani przez Polonię Bytom (114). Solidnie oflagowali sektor gości. Gospodarze zaprezentowali podwieszany do dachu foliowy napis "Gieksiarze" oraz folie aluminiowe.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec (-).
Zagłębie wobec zakazu za wyjazd do Płocka, do Suwałk pojechać nie mogło.

II liga:

Radomiak Radom - Raków Częstochowa (220).
Na trybunach ponad 3,5 tysiąca kibiców, w tym pełny sektor gości (220). Raków z dobrym oflagowaniem i transparentem poświęconym Hieronimowi Dekutowskiemu ps. "Zapora". Gospodarze zaprezentowali sektorówkę z czaszką i datą założenia klubu, wywiesili transparent "Oko za oko, ząb za ząb, życie za Radomiaka" i odpalili kilkadziesiąt rac.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola (-).
Z powodu zakazu, "Stalówka" na derby przyjechać nie mogła. Gospodarze z oprawą (transparent i sektorówka) poświęconą Hieronimowi Dekutowskiemu. Na płótnie znalazły się wypowiedziane przez niego słowa "Amnestia to jest dla złodziei, a my jesteśmy Wojsko Polskie".


Wyjazd tygodnia: 1521 fanów Lecha w Zabrzu
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska na meczu z Zagłębiem i Wisły na meczu z Piastem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Legią:


Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin:Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:

Lech Poznań na meczu z Cracovią:
Lechia Gdańsk na meczu z Jagiellonią:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechią:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na mecz z Koroną Kielce:


Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice:

Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Górnik Łęczna na meczu z Termaliką:


Pogoń Szczecin na meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Pogonią:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:
Termalika Nieciecza na meczu z Legią Warszawa:


Górnik Zabrze na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:
Ruch Chorzów na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Ruchem:


Jagiellonia na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Jagiellonią:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechią:


Podbeskidzie na meczu z Górnikiem Łęczna:


GKS Tychy na meczu hokeja z Podhalem Nowy Targ:


GKS Katowice na meczu z Arką Gdynia:
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


ROW Rybnik na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik:


Wisła Płock na meczu z MKS-em Kluczbork:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:
Chrobry Głogów na meczu z Miedzią Legnica:
Stomil Olsztyn na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


Radomiak Radom na meczu z Rakowem Częstochowa:
Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Radomiakiem:


Wigry Suwałki na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Wisła Puławy na meczu z Puszczą Niepołomice:


Siarka Tarnobrzeg na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Legia Warszawa na meczu kosza z Astorią Bydgoszcz:


przeczytaj więcej o: , , , ,


Komentarze: (19)

henio, 08.03.2016 12:41:41 - *.233

oprawa radomiaka - bogate uzębienie ma ta trupia czacha... :) wystarczyło zrobić węższy "uśmiech" a wrażenie byłoby dużo lepsze.

Mieczysław, 08.03.2016 12:49:40 - *.216.koba.pl

Jagiellonii 190, nie 100.

wschód, 08.03.2016 13:06:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Górnik Ł. był w Bielsku

kris, 08.03.2016 13:24:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wisła fajna oprawa z pomysłem bardzo mi się podoba ... Miedź również super oprawa i Śląsk oczywiście

Kibic, 08.03.2016 13:58:38 - *.192

Jaga 194 w Gdansku Nieciecza kilkadziesiat osob w Lecznej. Gornik Leczna 15 osob z flaga narodowa w Bielsko Bialej oraz wydaje sie ze wiecej Piasta w Krakowie

pio, 08.03.2016 14:08:13 - *.play-internet.pl

Brawo za wszystkie oprawy patriotyczne

demo(L)ition, 08.03.2016 15:07:34 - *.play-internet.pl

Coś mnie ominęło? Skąd i dlaczego żałobny kir na ziemniaczanych flagach?

..., 08.03.2016 16:26:50 - *.dynamic.chello.pl

jagiellonii 1500 nie 2800

Obiektywnie, 08.03.2016 16:44:23 - *.cyfrowypolsat.pl

Ta Jaga to w ogóle jakaś porażka. Niedługo na 3 auta będą jeździć na te wyjazdy :D 190 osób? Drugoligowe ekipy większą paką jeżdżą :D

Bidon, 08.03.2016 17:14:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

wislakow w warszawie chyba nikt delikatnie mowiac nie lubi...ale jedna trzeba im przyznac tą oprawą wymietli !!! radomiak jak na 2 lige rowniez kozak pod wzgledem frekwencji i oprawy
PS. slask konkretnie pojechal z pilkarzami jestem ciekaw czy tak samo postapili kibice ze swoimi kolegami ktorzy stracili w hiszpanii najlepsze swoje flagi jesli tak to szacun a jesli nie to hmm cos tu chyba nie gra...

1910, 08.03.2016 18:06:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

niektore druzyny 2 ligowe maja zblizona frekwencje do ekstraklasy. Frekwencja na ekstraklasie nie powala,Legia tylko ladnie.

wieLun, 08.03.2016 18:30:34 - *.52

to ruch zaszalal na zbiurce na oprawy haha m
na 2 serpentyny wystarczy TYLKO LEGIA

Kibic, 08.03.2016 19:22:47 - *.177

Ruchu 240 w Szczecinie. Skad chlopaki bierzecie te liczby? Leczna 15 osob w Bielsku. Sledzie 194 w Gda. Nieciecza w Lecznej tez byla i nawet niezla ekipa jak na ich mozliwosci

pnk, 08.03.2016 20:14:53 - *.dynamic.chello.pl

Jagielonii 5 000 i 8 000 flag dwoma samochodami.

..., 08.03.2016 21:35:24 - *.dynamic.chello.pl

do wieLun

śmiejesz się ze zbiórki ruchu ?
twoja zbiurka też jest niezła :)

Do Kibic, Mieczysław i innych, 09.03.2016 08:42:35 - *.cws.sco.cisco.com

Panowie, liczby podane tutaj są przesyłane przez kibiców z Polski. Nikt tam nie jeździ i ich nie liczy. A rozbieżności będą zawsze, w zależności od tego kto opisuje spotkanie :-)

(L)ewiatan, 09.03.2016 19:21:09 - *.play-internet.pl

jak dla mnie oprawa Wisły powinna być oprawą tygodnia. Super pomysł, hasło i wykonanie! Brawo wiślaki ;)

Bury, 10.03.2016 13:28:34 - *.nat.student.pw.edu.pl

Fajne oprawy o wyklętych

mich, 10.03.2016 18:39:40 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

ok

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!