Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Wtorek, 17 maja 2016 r. godz. 18:41

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Przyjdź królestwo twoje

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami dwie ostatnie kolejki w Ekstraklasie. W ich trakcie miały miejsce trzy ponad tysięczne wyjazdy - Legia w 1400 osób pojechała do Gdańska, Lech na zakazie w 1000 do Lubina, a Górnik w 1600 na ostatni mecz w ekstraklasie do Niecieczy. Na stadionie Termaliki fani KSG pożegnali się z ekstraklasą rzucaniem pirotechniki i krzesełek na murawę.

Z tego powodu policja jeszcze kilka godzin po meczu trzymała przyjezdnych, domagając się m.in. ściągnięcia odcisków palców wszystkich kibiców Górnika.

Dobre wyjazdy zanotowała także Lechia, Zagłębie Lubin, Jagiellonia i Piast. W niższych ligach warty odnotowania jests liczny wyjazd Arki do Olsztyna. Stal Mielec świętowała awans do I ligi, prezentując oprawę na meczu z ROW-em. Najciekawsze prezentacje miały miejsce przy Łazienkowskiej, gdzie Legia świętowała mistrzostwo Polski. Ultrasowali także Opravcy na meczu Cracovii z Lechią, Górnik na wyjeździe do Niecieczy, Lech na meczu z Ruchem oraz Śląsk na meczu z Górnikiem Łęczna. Wrocławianie chcieli w ten sposób uczcić 15-lecie zgody z Miedzią. W niższych ligach oprawy przygotował Stomil, Odra Opole, Wisła Sandomierz i ROW.

Ekstraklasa - 37. kolejka:

Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze (1600).
Zabrzanie na ostatni w tym sezonie wyjazd pojechali w bardzo dobrej liczbie do Niecieczy - zajęli nie tylko sektor gości, ale i większość trybuny prostej. Zabrzanie wspierani przez Wisłokę (100), ROW (25) i GKS (1). Zaprezentowali malowany transparent "Walka trwa", nad którym machali flagami na kijach i odpalili kilkanaście rac. Po meczu wkurzeni spadkiem swojej drużyny, rzucili na boisko race i wyrwane z sektora gości krzesełka. Po meczu byli długo trzymani pod stadionem - policja spisywała wszystkich, choć początkowo chciała nawet pobierać od wszystkich zabrzan odciski palców.

Cracovia - Lechia Gdańsk (700).
Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę z najważniejszymi postaciami w historii klubu (wśród nich obecny właściciel Pasów), transparent "Nagrodą za naszą wiarę jest to, że dziś oglądamy to w co wierzyliśmy", a całość uzupełniło racowisko na dwóch trybunach. Lechiści wspierani przez Wisłę wykorzystali przyznaną im pulę biletów. Z obu stron nie brakowało wzajemnych uprzejmości.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (600).
Lubinianie do Gliwic przyjechali transportem kołowym w 600 osób z 10 flagami. Zagłębie wspierane przez Zawiszę, Odrę i Falubaz. W drugiej połowie machali flagami na kijach oraz odpalili race i ognie wrocławskie. Piast z bardzo licznym młynem, liczącym na mistrzostwo Polski.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków (450).
Wiślacy przyjechali w ok. 450 osób do Bielska. W sektorze gości nie wywiesili flag. Gospodarze wywiesili transparent "1 liga na nas czeka, kto ma honor nie ucieka!".

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (402).
Pogoń przyjechała pociągiem rejsowym w 400 osób z 10 flagami. Legioniści zaprezentowali kilka opraw. Pierwsza z nich to malowany transparent "Przyjdź królestwo Twoje", flagi na kiju i spora liczba rac. Dym sprawił, że mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. W trakcie meczu warszawiacy jeszcze kilka razy odpalali pirotechnikę. Najwięcej na początku drugiej połowy, kiedy na Żylecie odpalone zostały czerwone, białe i zielone świece dymne oraz ponad 100 rac na dachu, po obu stronach boiska. Kilkanaście minut po meczu legioniści wybiegli na murawę, a później kilkadziesiąt tysięcy kibiców świętowało zdobycie mistrzostwa Polski na Starówce.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (387).
Gospodarze cały czas bojkotują mecze u siebie. Jagiellonia przyjechała w 387 osób z transparentem "Piłka nożna dla kibiców".

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna (81).
Na meczu fani Śląska świętowali 15-lecie zgody z Miedzią. Z tej okazji do Wrocławia przyjechała spora grupa fanów z Legnicy. Ultrasi obu zaprzyjaźnionych klubów przygotowali oprawę składającą się z transparentu "Omnia In Manibus Nostris" (Wszystko w naszych rękach), flag na kijach oraz świec dymnych i rac. Górnik przyjechał do Wrocławia w 81 osób, w tym Chełmianka (4) z jedną flagą.

Lech Poznań - Ruch Chorzów (-).
Lechici swoje niezadowolenie z postawy piłkarzy wyrazili zarówno poprzez niższą niż zwykle frekwencję (11,3 tys.), jak i transparent skierowany do kopaczy - "Że nam się chciało oglądać, to co na boisku się działo" - w nawiązaniu do filmu, w którym piłkarze Lecha drwią z fanów "Kolejorza", motywujących ich przed finałem PP. Ponadto poznaniacy wywiesili transparent "Najlepszych kiboli macie, cały sezon w chu... gracie", nad którym machali flagami i odpalili kilkadziesiąt rac.

Ekstraklasa - 36. kolejka:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (1400).
Legioniści przyjechali do Gdańska dwoma pociągami specjalnymi w 1400 osób. W sektorze gości wywiesili 20 flag. Gospodarzy na meczu ponad 22 tysiące osób. Lechiści spalili zdobyczne szaliki i koszulki, w czym początkowo próbowali im przeszkadzać strażacy. Z obu stron spora liczba uprzejmości.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań (1000).
Lechici na zakazie, bez większych problemów zasiedli na stadionie w Lubinie w ponad 1000 osób. Zagłębie z licznym młynem, flagami na kiju i transparentem "Panie Skóra chcemy wielkiego Zagłębia! 2007 Pamiętamy!".

Ruch Chorzów - Piast Gliwice (624).
Po mobilizacji Piasta na wyjazd do Warszawy gliwiczanie mieli zapewniony bezpłatny przejazd do Chorzowa. Na ten wyjazd wybrało się 624 kibiców gości - ponad połowę mniej niż na Łazienkowską. Przyjezdni prowadzili doping przez całe spotkanie, a w swoim sektorze wywiesili jedną, długą flagę - "Całe życie Piast Gliwice". Łącznie na trybunach 7,4 tys. widzów.

Górnik Zabrze - Korona Kielce (265).
Koroniarze pojechali do Zabrza w 265 osób z jedną flagą. Na trybunach na ostatnim meczu ekstraklasy w Zabrzu stawiło się 18 tysięcy fanów.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ().
Na zgodowe spotkanie wrocławianie ruszyli transportem kołowym. Na stadionie wywiesili dwie flagi. Ich liczba trudna jest do oszacowania, bowiem zajęli miejsca obok wiślaków. W drodze powrotnej dodatkowe atrakcje starał się zapewnić im Górnik.

Pogoń Szczecin - Cracovia (40).
Cracovia na ten wyjazd dojechała spóźniona i na stadionie stawiła się pod koniec pierwszej połowy. Wywiesili jedną flagę i nie prowadzili dopingu. Gospodarzy na trybunach 5 tysięcy z dobrym dopingiem i ze sporą ilością bluzgów.

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała (25).
Młyn gospodarzy liczył ponad 500 osób. Przyjezdni na pożegnanie z ekstraklasą przyjechali w 25 osób z kilkoma flagami i sporadycznym dopingiem.

Jagiellonia Białystok - Termalica Nieciecza (20).
Przyjezdni wywiesili dwie flagi, rozciągnęli na krzesełkach sektorówkę i machali paroma flagami na kiju.

I liga:

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia (440).
Dobry wyjazd Arki do Olsztyna, gdzie nieźle oflagowali swój sektor. Stomil z licznym młynem - ok. 1300 osób. Rozciągnęli odnowioną sektorówkę, machali flagami na kiju i odpalili piro (race, strobo, świece, petardy).

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn (140).
Stomilowcy do Sosnowca przyjechali w 140 osób z trzema flagami. Doping prowadzili tylko w drugiej połowie spotkania. Zagłębie bez młyna.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów (84).
Przyjezdni z trzema flagami i dopingiem przez cały mecz. Nie zabrakło uprzejmości z arkowcami, świętującymi awans do Ekstraklasy.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice (0).

Niższe ligi:

Stal Głowno - Widzew Łódź (850).

BKS Stal Bielsko-Biała - Odra Opole (170).
Gospodarze z licznym młynem oraz transparentem dla kibiców po drugiej stronie muru. Odra przyjechała w 170 osób i zaprezentowała skromną prezentację - kartoniki w barwach oraz transparent "Wyprawa wikingów".

ROW Rybnik - Raków Częstochowa (123).
Raków wspierany przez Chemika (30) przyjechał do Rybnika z kilkoma flagami. Gospodarzy w młynie niewiele ponad setka.

Stal Rzeszów - Hetman Zamość (93).

Stal Mielec - ROW Rybnik (88).
ROW wspierany przez Górnika (8) Wisłokę (1). Gospodarze z oprawą - transparentami "Jak się bawić, to się bawić. Awans mamy, można palić", z wykorzystaniem piro.

Polonia Środa Wlkp. - Elana Toruń (89).
Elanowcy wspierani przez Ruch (8), stawili się w Środzie Wielkopolskiej w 89 osób z sześcioma flagami.

Jałowiec Stryszawa - Unia Oświęcim (87).
Unia wspierana przez Hejnał Kęty (20) z jedną flagą.

Hutnik Kraków - Wisła Sandomierz (85).
Wisła wspierana przez Siatkę (7) i GKS Bełchatów (1), zaprezentowała oprawę, na którą składały się foliowy napis "6 dzień tygodnia, sekto płonie jak pochodnia", podświetlany piro, a także sektorówka "Milicyjna ździro, zgadnij kto odpala piro".

Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola (80).
Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków (20).


Wyjazd tygodnia: 1400 legionistów w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Pogonią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Pogonią Szczecin:

Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu z Lechią Gdańsk:
Piast Gliwice na meczu z Zagłębiem Lubin:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:
Termalica Nieciecza na meczu z Górnikiem Zabrze:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:
Lech Poznań na meczu z Ruchem Chorzów:
Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Podbeskiedziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Wisłą Kraków:


Śląsk Wrocław na meczu z Górnikiem Łęczna:
Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na meczu z Legią Warszawa:


Jagiellonia Białystok na meczu z Termaliką Nieciecza:


Termalica Nieciecza na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Pogonią:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na meczu z Koroną Kielce:


Pogoń Szczecin na meczu z Cracovią:


Wisła Kraków na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Ruch Chorzów na meczu z Piastem Gliwice:
Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy:


Wisła Puławy na meczu z Radomiakiem Radom:


Stal Stalowa Wola na meczu z Błękitnymi Stargard:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Arka Gdynia na meczu z Bytovią Bytów:


Bytovia Bytów na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


GKS Katowice na meczu z Chojniczanką:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik:


Marcovia Marki na meczu z Sokołem Serock:


Stal Mielec na meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Avia Świdnik na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:


Stomil Olsztyn na meczu z Arką Gdynia:
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


BKS Stal Bielsko-Biała na meczu z Odrą Opole:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z BKS-em Bielsko-Biała:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na meczu z Wisłą Płock:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Wisła Sandomierz na wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków:
GKS Tychy na meczu z Nadwiślanem Góra:


Stal Mielec na meczu z ROW-em Rybnik:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Polonią Środa Wlkp.:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu ze Stalą Głowno:


Polonia Przemyśl na wyjazdowym meczu z Lewartem Lubartów:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo:


przeczytaj więcej o: , , , ,


Komentarze: (8)

Pruszkow, 17.05.2016 19:04:34 - *.play-internet.pl

Czasami zdjecie Rakowa to nie z sektora gosci w Pruszkowie?

syrenka, 17.05.2016 19:20:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a ...Konin też był na trybunach i świetnie się bawił...Pozdrowienia......!!!!!!!!

Bugi , 17.05.2016 23:05:34 - *.dynamic.mm.pl

Od czego zależy czy dla redakcji dana ekipa miała dobry wyjazd lub nie ?

R., 17.05.2016 23:40:37 - *.dynamic.chello.pl

Czy zgoda Górnik - GKS Katowice jest aktualna?

elo, 17.05.2016 23:54:30 - *.dynamic.chello.pl

Dlaczego Zagłębie bez młyna w meczu ze Stomilem? Jakiś protest?

Lambda, 18.05.2016 08:59:54 - *.4

Kibice Górnika są homoseksualni? Lubią rozbierać facetów, nawet ze spodenek. Tęczowy Górnik.

Milanowski Biegacz, 18.05.2016 09:12:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Pruszkow-pewnie, ze to stadion Znicza :)

legia, 18.05.2016 15:03:30 - *.play-internet.pl

Piwo ma dachu kompletnie niewidoczne, takie rzeczy tylko w nocy

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!