Chełmianka Chełm na meczu z Hetmanem Zamość - fot. 12zawodnik.pl
REKLAMA

Na stadionach: Ofiara zmieniła się w łowcę

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niższych klasach rozgrywkowych wciąż trwa walka, zarówno o awanse, jak i utrzymanie, i w minionym tygodniu nie brakowało meczów, które wzbudzały uwagę kibiców. Na pierwszy plan wychodzi mecz Motoru z Polonią Przemyśl (III liga), który obejrzało prawie 6 tysięcy fanów, w tym 950 kibiców gości. Fani Polonii, wspierani przez Wisłę, Stalówkę i Ładę, zaprezentowali choreografię skierowaną do Motoru, z hasłem "Nie udawaj łowcy, jeśli jesteś ofiarą".

W weekend rozgrywano również spotkanie Ruchu Radzionków z Concordią, które ze względu na wydarzenia sprzed roku miały dodatkowy wymiar. Tym razem na trybunach zabrakło kibiców Concordii, którzy protestują przeciwko prezesowi klubu. "Cidry" natomiast w nawiązaniu do zeszłorocznej katastrofy i braku reakcji wymiaru sprawiedliwości (policjant, który zabił Dawida nie został ukarany i nadal wykonuje swoje "obowiązki"), wywiesiły transparent "Mordercy wciąż na wolności 02.05.15".

Bardzo dobre spotkanie rozegrano także w Chełmie, gdzie Chełmianka zaprezentowała ciekawą prezentację, a dobry wyjazd na pożegnanie z czwartą klasą rozgrywkową zaliczył Hetman. Ultrasowali również kibice Unii Tarnów, Radomiaka, Unii Oświęcim, Moto-Jelcz Oławy, jak również Jagiellonia na meczu Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią. Polonia Przemyśl przybiła w ostatnich dniach układ z Ładą Biłgoraj, zaś Jagiellonia - na razie gościnnie - wspierała Motor.

I liga:

Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce (70).
Siedlczanie przyjechali w 70 osób, z trzema flagami. Gospodarze świętowali 20-lecie zgody z Polonią Bydgoszcz, która wspierała ich w 54 osoby.

Wisła Płock - Wigry Suwałki (62).
Wigry do Płocka przyjechały w 62 osoby, z dwiema flagami.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice (-).
Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Niższe ligi:

Motor Lublin - Polonia Przemyśl (950).
Bardzo ciekawe spotkanie w Lublinie, na które Polonia przyjechała z bardzo licznym wsparciem zgód - Wisły (330), Stalówki (200) i Łady Biłgoraj (140). Przyjezdni wywiesili łącznie 9 flag, w tym płótna zaprzyjaźnionych ekip. W II połowie zaprezentowali sektorówkę z duchami w barwach Polonii, Wisły i Stalówki stojącymi nad postacią w barwach Motoru, a całość uzupełniły piro i transparent "Nie udawaj łowcy, jeśli jesteś ofiarą". Przy okazji tego meczu Polonia Przemyśl przybiła układ z Ładą. Gospodarze z licznym, 1800-osobowym młynem. Wspierali ich fani Śląska, Górnika Łęczna (20) oraz gościnnie Jagiellonia Białystok. Z atrakcji ultras zaprezentowali race i strobo oraz kilkadziesiąt flag na kiju.

Lewart Lubartów - Motor Lublin (800).
Motorowcy na bliski wyjazd przyjechali w 800 osób i z czterema flagami. Prowadzili przeciętny doping. Ich piłkarze zapewnili sobie awans do barażów o II ligę. Gospodarzy w młynie ok. 40, z dwiema flagami.

Chełmianka Chełm - Hetman Zamość (430).
Liczny młyn Chełmianki, w którym zaprezentowano oprawę składającą się z malowanej sektorówki i dwóch transparentów tworzących hasło "Znamy się na tym, wy wiecie o tym. Specjalizacja to my kłopoty". Całość uzupełniło piro. Druga prezentacja to kolejna malowana sektorówka + piro oraz trans skierowany do rywali - "Ciągle się spinacie - awantur 0 macie". Hetman w 430 osób wypełnił sektor gości, gdzie wywiesił m.in. transparent skierowany do przyjezdnych - "Przydupasy bez klasy". Wywiesili banery z odpaloną petardą oraz hasłem "Jak spadać to z hukiem!", czemu towarzyszyły odpalane petardy.

Polonia Przemyśl - Karpaty Krosno (200).
Karpaty do Przemyśla przyjechały w 82 osoby, wspierani przez Stal Rzeszów i Hutnika Kraków (10).

Piast Tuczempy - Stal Rzeszów (197).
Przyjezdni wspierani przez Karpaty (82).

Wilga Widełka - Igloopol Dębica (100).
Orzeł Przeworsk - JKS Jarosław (100).
Wisła II Puławy - Stal Poniatowa (50).
Warta Poznań - KKS Kalisz (39).

Unia Tarnów - Baskid Andrychów (35).
Fani Beskidu nie mieli możliwości obejrzenia meczu z trybun, ale mimo to pojawili się przed stadionem "Jaskółek" w 35 osób. Gospodarzy w młynie 120, z oprawą, na którą składały się malowana sektorówka przedstawiająca króla Władysława Jagiełłę, Jana III Sobieskiego oraz kibica w kominiarce. Całość uzupełniły transparent "Teraz czas na nas" oraz kilkanaście świec dymnych.

Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy (-).
Goście zostali ukarani zakazem wyjazdowym za spotkanie z Radomiakiem.


Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:
Chrobry Głogów na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Radomiak Radom na meczu z Polonią Bytom:


Jagiellonia Białystok na meczu CLJ z Pogonią:


Pogoń Siedlce na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Rozwojem Katowice:


Orzeł Przeworsk na meczu z JKS-em Jarosław:


JKS Jarosław na wyjazdowym meczu z Orłem Przeworsk:


Unia Tarnów na meczu z Beskidem Andrychów:
Lewart Lubartów na meczu z Motorem Lublin:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Lewartem Lubartów:


Motor Lublin na meczu z Polonią Przemyśl:


Polonia Przemyśl na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:Resovia na meczu z Chełmianką Chełm:


Stal Mielec na meczu z Olimpią Zambrów (+ feta z okazji awansu):Chełmianka Chełm na meczu z Hetmanem Zamość:

Hetman Zamość na wyjazdowym meczu z Chełmianką Chełm:Ruch Radzionków na meczu z Concordią Knurów:


Karpaty Krosno na wyjazdowym meczu z Polonią Przemyśl:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Unia Oświęcim na meczu z Zagórzanką Zagórze:


Moto-Jelcz Oława na meczu z Burzą Swojków:


Gryf Wejherowo na meczu z Błękitnymi Stargard:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.