Olimp Złocieniec na meczu z Lechem Czaplinek
REKLAMA

Na stadionach: Zmiany, zmiany, zmiany

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami ostatnie mecze ligowe sezonu 2015/16 w niższych klasach rozgrywkowych. Wiadomo, że w przyszłym sezonie czekają nas derby Łodzi na poziomie III ligi, bowiem awans z ligi czwartej wywalczył Widzew. Na fecie z tej okazji pojawiło się ok. 6 tysięcy kibiców. Na wyjazdowym szlaku najlepiej pokazał się Motor, który wykorzystał wszystkie bilety na środowy baraż w Elblągu.
Ostatecznie Motorowcy będą musieli jeszcze jeden sezon spędzić na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Na meczach w minionym tygodniu ultrasowali m.in. fani Olimpii, Widzewa, Polonii, Odry Opole, Olimpu Złocieniec, Unii Nowa Sarzyna czy FC Lecha z Bnina przy okazji meczu występującej w okręgówce Wiary Lecha.

Po wielu latach, oficjalnie w poniedziałek zakończona została zgoda Wisły z Lechią. "W związku z ruchami grupy decyzyjnej kibiców Wisły Kraków, które są nie do zaakceptowania przez kibiców Lechii Gdańsk, z dniem dzisiejszym zostaje zakończona zgoda z kibicami z Krakowa" - poinformowali lechiści. Tymczasem Wisła kilka godzin później wydała komunikat następujący: "Pomimo doniesień z Gdańska informujemy, że barwy Lechii Gdańsk nadal są akceptowane na naszym stadionie, a kibice Lechii szanowani w Krakowie. Grupy decyzyjne Wisły Kraków".

Dzień później zgodę z Wisłą zerwał Śląsk Wrocław.

Baraże:

Olimpia Elbląg - Motor Lublin (330).
Motor wykorzystał komplet biletów na mecz z Olimpią i do Elbląga pojechał pociągiem specjalnym. Na trybunach zebrało się ok. 3 tysiące kibiców. Gospodarze zaprezentowali nową, sektorówkę w barwach, a także machali flagami na kiju i odpalili kilkadziesiąt rac.

Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych (70).
Na trybunach niespełna 4 tysiące widzów. Gospodarze zaprezentowali kilka opraw - transparent "Kolory fanatyzmu", sektorówka w barwach + świece dymne, sektorówkę z czaszką z transparentem "Kibolska Sekcja Pirotechniczna" z racami i stroboskopami oraz trans "Początek był ...jowy, koniec mamy wybuchowy" w asyście świec dymnych i petard. Górnik mimo zakazu przyjechał na Muranów i zasiadł na trybunie Kamiennej dzięki uprzejmości miejscowych. Wywiesili trzy flagi, w ty płótno Polonii Świdnica.

Odra Opole - Vineta Wolin (8).
Przyjezdnych ośmiu z jedną flagą. Odra zaprezentowała sektorówkę w kształcie klubowego herbu, transparent "Spadliśmy z hukiem, wracamy z dymem" oraz świece dymne.

Warta Poznań - Garbarnia Kraków (0).
Kibice Warty nadal w konflikcie z panią prezes klubu i na meczu stawili się za ogrodzeniem, gdzie wywiesili flagę. Po meczu mogli świętować awans ze swoimi piłkarzami.

Niższe ligi:

Mławianka Mława - Bug Wyszków (100).
Victoria Sulejówek - Hutnik Warszawa (40).

Widzew Łódź - Mechanik Radomsko (-).
Mecz miał być rozegrany w Radomsku, ale ostatecznie odbył się na obiekcie SMS-u w Łodzi, w obecności 2 tysięcy kibiców. Fani RTS-u mieli problemy z policją, która parę razy wkraczała na trybuny i podejmowała interwencję, a także blokowała wstęp kibiców na stadion. Widzewiacy zaprezentowali malowany transparent "Władców Łodzi, czas nadchodzi" oraz odpalili czerwono-biało-czerwone świece dymne oraz race. Po meczu łodzianie udali się pochodem w kierunku centrum miasta, gdzie świętowano awans do III ligi.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Olimpia Elbląg na meczu z Motorem Lublin:
Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Widzew Łódź na meczu z Mechanikiem Radomsko:


Motor Lublin na meczu z Chełmianką Chełm:


Olimp Złocieniec na meczu z Lechem Czaplinek:Polonia Warszawa na meczuz Górnikiem Wałbrzych:


Górnik Wałbrzych na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa:


Wiara Lecha na wyjazdowym meczu z Kłosem Zaniemyśl:Gopło Kruszwica na meczu pierwszej drużyny z oldbojami:


Warta Poznań na meczu z Garbarnią Kraków:


Odra Opole na meczu z Vineta Wolin:


Vineta Wolin na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Unia Nowa Sarzyna na wyjazdowym meczu z Sokołem Kamień:


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.