Igrzyska w Rio: Nowacka walczy o złoto!

Oktawia Nowacka z Legii walczy o medal w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W czwartek legionistka nie miała sobie równych w szermierce. W piątek nasza zawodniczka zajęła 16. miejsce w pływaniu, uzyskując w tej konkurencji 290 pkt. Następnie w dodatkowej, jedynej tego dnia walce szermierczej, Nowacka pokonała Kanadyjkę, Melanie Mc Cann i zdobyła kolejne 2 punkty i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej!
W jeździe konnej legionistka uzyskała 293 punkty, strącając tylko jedną (pierwszą) przeszkodę. Przed ostatnią konkurencją - biegiem ze strzelaniem, legionistka ma na swoim koncie 847 punktów, o 12. więcej od drugiej w klasyfikacji wieloboju, Elodie Clouvel z Francji. Ostatnia konkurencja rozpocznie się o 23:00. Transmisja w TVP1.