REKLAMA

Biblioteka legionisty: To my chuligani

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wrześniu na rynku ukazała się kibicowska książka zatytułowana "To my chuligani". Jej autorem jest kibic Chrobrego Głogów, który opisuje swoje kibicowskie przygody - od pierwszego meczu na własnym stadionie, poprzez pierwsze wyjazdy, po zorganizowane akcje na kibiców obcych drużyn przejeżdżających przez Głogów.

Klimat książki bardzo podobny do wydanej przed czterema laty "Jestem kibolem", której autorem jest fan Stilonu Gorzów. "To my chuligani" opisuje sytuację lat 90., głównie na trybunach Chrobrego i zaprzyjaźnionych z nimi ekip. Wyjazdy pociągowe, znany na pamięć rozkład jazdy, ustawianie się na ekipy wracające ze swoich wyjazdów, ale również niemały kawałek życia codziennego fanatyka z tamtych czasów - to wszystko znajdziemy w najnowszej kibicowskiej powieści. Rodzice autora nie byli pozytywnie nastawieni do jego nowej pasji, tym bardziej wobec relacji mediów z meczów, z których przekaz był jeden - na trybunach w Polsce jest bardzo niebezpiecznie.

Więcej zdradzać nie będę, żeby nie psuć Wam naprawdę ciekawej lektury.

Tytuł: To my chuligani
Autor: Michał Frąckowiak
Wydawca: Andrzej Buda, Instytut Badań Interdyscyplinarnych
Liczba stron: 200
Rok wydania: 2016
Cena okładkowa: 29,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.