REKLAMA

Biblioteka legionisty: Oldschool Fanatics

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pod koniec sierpnia tego roku ukazał się pierwszy numer "gazetki pseudokibiców", zatytułowanej Oldschool Fanatics. Jej autorami są kibice Łódzkiego Klubu Sportowego, ale jak zapewniają we wstępie, w środku nie znajdziemy przekręcania faktów, a sympatie klubowe zostają odłożone na boku. Zin przybliżać będzie sytuację kibicowską z lat 90., a tematem pierwszego numeru jest jakże bliski wielu kibicom z Ł3 mecz, czyli finał Pucharu Polski z 1995 roku pomiędzy Legią i GKS-em Katowice.

Autorzy zebrali relacje kibiców nie tylko obu drużyn, ale również zaprzyjaźnionych ekip (m.in. Zagłębie Sosnowiec). Zamieścili też własną relację, bowiem na meczu byli obecni. Oprócz tego znajdziemy przedruki relacji z gazet codziennych i tym podobne, co uatrakcyjnia wspomnienia tamtych wydarzeń.
W środku ma być przede wszystkim o "dzikich latach 90." na trybunach polskich stadionów, ale jak widać, autorzy raz na jakiś czas zamierzają przygotować jeszcze większe smaczki - w tym numerze znajdziemy np. relację z trybun z meczu Arka - Lechia z czerwca 1984 roku, podczas którego gdynianie zostali wygonieni ze swojej słynnej "Górki". Zresztą relacji z meczów jest znacznie więcej, podobnie jak klimatycznych zdjęć z tamtego okresu.

Znając wcześniejsze dokonania wydawnicze jednego z autorów "Oldschool Fanatics", który wydał dwie części książki "Z pamiętnika Galernika", można być spokojnym o poziom pisma. I faktycznie, powinno zadowolić wszystkich, którzy chcieliby powspominać lub dowiedzieć się (młodzi, warto poznawać historię, również tę kibicowską) jak wyglądały trybuny polskich stadionów przed dwudziestu laty.

Drugi numer "Oldschool Fanatics" zaplanowano na 15 października, a nim m.in. kibicowski opis meczu Polska - Anglia z 1993 roku. "Gazetka pseudokibiców" ma ukazywać się regularnie, co dwa miesiące. Pozycję można bez problemu zakupić na Allegro, jak również w warszawskim sklepie Patoriots. Lektura godna polecenia.

Tytuł: Oldschool Fanatics
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2016
Cena: 10 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.