Unia Oświęcim na meczu z Hutnikiem Kraków
REKLAMA

Na stadionach: Chuligani miasta pokoju

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Biało-czerwona kartoniada zaprezentowana na meczu Polska - Dania prawdopodobnie nie zostanie oprawą roku. W przerwie reprezentację swoje mecze rozgrywały drużyny niższych klas rozgrywkowych, a najciekawiej zapowiadał się III-ligowy pojedynek pomiędzy rezerwami Jagiellonii a Widzewem. Widzewiacy mieli zagwarantowanych 1000 biletów, ale ostatecznie pomimo zapewnień gospodarzy, że wszyscy chętni będę mogli zakupić bilet na inne sektory, RTS mecz spędził przed bramami stadionu, przy okazji lekko je naruszając.

Podczas sparingu Korony w Końskich miejscowy FC kieleckiego zespołu zaprezentował oprawę. Szybko zareagowali widzewiacy z tej samej miejscowości, którzy przekonują, że Koroniarze w Końskich nie mają nic do powiedzenia. Z ciekawszych meczów wymienić należy spotkanie Resovii z Unią Tarnów, na którym fani obu ekip zasiedli na jednej trybunie. Hutnik Kraków pojechał do Oświęcimia w dobrej liczbie, a gospodarze zaprezentowali oprawę z wykorzystaniem pirotechniki.

I liga:

Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze (108).
Zabrzanie bez flag i dopingu. Zgodnie z zapowiedzianym protestem, fani KSG na razie pojawiają się tylko na wyjazdach, ale nie prowadzą dopingu dla swojej drużyny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec (72).
Stal, wspierana przez Koronę (3), stawiła się w Bielsku-Białej w 72 osoby i z jedną flagą.

Znicz Pruszków - GKS Tychy (10).
Gospodarze ze skromnym młynem i jedną flagą. GKS-u, pomimo zakazu, pojawiło się 10 osób.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz (0).

Wisła Puławy - Miedź Legnica (0).
Gospodarzy w młynie ponad 60.

Niższe ligi:

Jagiellonia II Białystok - Widzew Łódź (1600).
Widzewiacy do Białegostoku zorganizowali pociąg specjalny. Białostoczanie zagrali mecz na płycie głównej, przekazując przyjezdnym 1027 wejściówek i zezwalając na zakup dodatkowych biletów na sektory gospodarzy, po czym... blokując w systemie sprzedaży możliwość zakupu przez osoby z woj. łódzkiego. Łodzianie przyjechali w ok. 1600 osób w jednakowych, okazjonalnych szalikach. Zamiast obiecanej możliwości zakupu dodatkowych 600 biletów, były kolejne "gierki", przez które zakup ponadprogramowej puli nie doszedł do skutku, a i pozostali kibice pozostali przed bramami. Tam doszło do spięcia z policją, w efekcie czego zniszczone zostało ogrodzenie przy stadionie. "Informacje podawane przez Panią prezes Jagiellonii są nieprawdziwe. Nie odmówiliśmy przyjęcia darmowych biletów, nikt nam ich nie oferował, a wręcz przeciwnie - przez większość pobytu w Białymstoku próbowaliśmy doprosić się o dodatkową pulę wejściówek. Nie po to jechaliśmy tyle godzin, ponosząc m.in. koszty organizacji pociągu, żeby nie chcieć wejść na stadion i nie kibicować w dobrej liczbie swojej drużynie" - poinformowało Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa.

Resovia - Unia Tarnów (170).
Fani obu ekip zasiedli tym razem na jednej trybunie. Unia przyjechała w 170 osób i z flagą "Duma Tarnowa". Obie ekipy miały ze sobą zgodę już w połowie lat 80.

Unia Oświęcim - Hutnik Kraków (173).
Młyn gospodarzy liczył tego dnia ponad 250 osób, w tym Hejnał Kęty (40). Uniści zaprezentowali transparent "Chuligani miasta pokoju", nad którym odpalili 30 rac i 40 ogni wrocławskich. Mimo informacji, że na stadion nie zostanie wpuszczony, Hutnik przyjechał ze wsparciem Magdeburga (13) w 173 os. Przyjezdni wywiesili cztery flagi i przez większość meczu prowadzili doping.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Łada Biłgoraj (80).
Mimo informacji o zamknięciu sektora dla przyjezdnych, Łada przyjechała do Tomaszowa wspierana przez Polonię Przemyśl (14) i Stalówkę (2). Kilka razy zaznaczyli swoją obecność, po czym zawrócili.

GKS Bełchatów - ROW Rybnik (64).
Przyjezdni z jedną flagą. Gospodarze bez dopingu, z transparentem "Chcemy trenera, nie wuefistę Andrzeja". Po meczu udali się na mecz RKS-u Radomsko na innym stadionie w Bełchatowie, gdzie nie zastali przyjezdnych i wywiesili transparent nawiązujący do zera wyjazdowego RKS-u.

Cosmos Nowotaniec - Karpaty Krosno (54).

Czarni Jasło - Sokół Nisko (40).
Fani Sokoła przyjechali do Jasła z jedną flagą. Nie zostali wpuszczeni na stadion, więc doping prowadzili zza ogrodzenia. W przerwie spotkania mieli awanturę z policją, podczas której na przyjezdnych ruszyli także miejscowi.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom (36).
Gospodarze zaprezentowali foliowy napis "Olimpia Elbląg", sektorówkę "1945", machali flagami na kiju i odpalili race. Ponadto wywiesili płótno "Football Fanatics Olimpia", nad którym odpalili świece dymne i petardy. Olimpii w młynie około 200. Radomiaka w Elblągu 36 osób z dwiema flagami.

Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg (18).
Huragan Morąg - Świt Nowy Dwór Maz. (10).
Zjednoczeni Bełchatów - RKS Radomsko (0).

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Powiślak Końskowola - Motor Lublin (95).

Astra Krotoszyn - Jarota Jarocin (24).
Gospodarzy w młynie 40. Wywiesili transparent "W pucharze gramy - to odpalamy", nad którym machali flagami na kiju oraz odpalili piro. Jarota przyjechała w 24 osoby, w tym LKS Czarnylas (3) i wywiesili dwie flagi. Przyjezdni odpalili 15 rac.

Biebrza Goniądz - ŁKS Łomża (13).

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek (150).
Fani Anwilu przyjechali do Starogardu w lekkim nadkomplecie. Prowadzili doping przez cały mecz, prezentując również baloniki oraz flagi na kiju. SKS-u w młynie ok. 30, z flagami na kiju.


Wyjazd tygodnia: 1600 kibiców Widzewa w Białymstoku
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje z trybun Polski i świata w dziale Na stadionach.

Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Jagiellonią II Białystok:Chojniczanka Chojnice na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


Hutnik Kraków na wyjazdowym meczu z Unią Oświęcim:


Unia Oświęcim na meczu z Hutnikiem Kraków:


Olimpia Elbląg na meczu z Radomiakiem Radom:Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Powiślakiem Końskowola:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


GKS Bełchatów na meczu z ROW-em Rybnik:


Resovia i Unia Tarnów na meczu III ligi:
GKS Katowice na meczu z Pogonią Siedlce:


Ostrovia Ostrów Wlkp. na wyjazdowym meczu z Victorią Ostrzeszów:


Neptun Końskie na meczu z Koroną Kielce:


Bug Wyszków na meczu z MKS-em Ciechanów:


Astra Krotoszyn na meczu z Jarotą Jarocin:


Jarota Jarocin na wyjazdowym meczu z Astrą Krotoszyn:


Anwil Włocławek na wyjazdowym meczu z Polpharmą Starogard Gdański:


Sparta Złotów na wyjazdowym meczu z Iskrą Krajenka:


Pogoń Leżajsk na meczu z KP Zarzecze:


Wisła Puławy na meczu z Miedzią Legnica:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.