Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów - fot. niebiescy.pl
REKLAMA

Na stadionach: Nieudana lubińska kartoniada

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W miniony weekend liczne wyjazdy zanotowali fani w Ekstraklasie - lechici w prawie 1900 osób pojechali do Lubina, a legioniści w niecałe 1300 osób stawili się we Wrocławiu. Na stadionie Śląska kibice obu drużyn zaprezentowali oprawy z wykorzystaniem pirotechniki. Zagłębie Lubin zaprezentowało nieudaną kartoniadę, którą uzupełniły świece dymne.

Bardzo dobrze na wyjeździe w Chorzowie pokazała się również Jagiellonia, która przy okazji zaprezentowała oprawę z wykorzystaniem piro. Niestety jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki pomiędzy Wisłą i Arką rozegrano bez przyjezdnych, na których ciąży zakaz za derby z Lechią. W Krakowie kolejny raz dało się zauważyć, że większość trybun (nie licząc młyna), nie akceptuje nowych zgód zawartych przez Sharksów.

W niższych klasach rozgrywkowych Widzew w 400 osób przyjechał do podwarszawskich Ząbek na mecz z rezerwami Legii. W dobrej liczbie także Polonia Bytom z licznym wsparciem zgód w Elblągu, choć zdecydowana większość przyjezdnych na stadion nie wchodziła. Oprawę z wykorzystaniem pirotechniki zaprezentowali fani Radomiaka oraz Jaroty.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin - Lech Poznań (1873).
Na trybunach niespełna 9 tysięcy kibiców, w tym liczna grupa z Poznania (1873), która tradycyjnie już zajęła miejsca na trybunie za bramką. Poznaniacy z dobrym oflagowaniem i głośnym dopingiem. Zagłębie zaprezentowało niezbyt udaną kartoniadę na dwóch trybunach tworzącą daty "1946" i "2016". Ponadto odpalili 30 pomarańczowych świec dymnych.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (1265).
Legioniści do Wrocławia przyjechali w 1265 osób w 10 flagami. Na wyjście piłkarzy zaprezentowali flagowisko i kilkadziesiąt rac. Śląsk w 10. minucie zaprezentował transparenty "Fanaticos Est Semper Virens", rozciągnęli malowaną sektorówkę z zieloną postacią. Całość uzupełniły ognie wrocławskie. W drugiej połowie odpalili sporą liczbę rac. Na trybunach 22 tysiące kibiców.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok (615).
Jagiellonia przyjechała do Chorzowa pociągiem specjalnym w 615 osób. Przyjezdni zaprezentowali transparent "Blask żółci i czerwieni wśród cieni tej ziemi", flagi na kiju oraz odpalili pirotechnikę. Ruch wywiesił transparent "Śląski charakter macie, ciężkie chwile przetrwacie. Polonia trzymajcie się".

Wisła Płock - Piast Gliwice (150).
Gliwiczanie przyjechali do Płocka w półtorej setki z trzema flagami. Jeden z gliwiczan, podejrzewany przez policję o rzucenie petardy, został zatrzymany na komendzie.

Cracovia - Termalika Nieciecza (140).
Gospodarze ze skromnym młynem, w którym wywieszono transparent poświęcony jednemu ze zmarłych kibiców oraz płótno "Te trybuny zgodnie krzyczą - ruszysz Jacka, kibice cię rozliczą! 100% poparcia dla trenera!". Termaliki ok. 140 osób z dwiema flagami i rozłożoną na krzesełkach sektorówką.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin (70).
Gospodarze wciąż bojkotują spotkania przed własną publicznością. Pogoń na ten daleki wyjazd podróżowała z przygodami. W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna (-).
W poniedziałek w Gdańsku ponad 11 tysięcy kibiców na trybunach. Fanów gości z wiadomych względów brak.

Wisła Kraków - Arka Gdynia (-).
Ponad 9 tysięcy kibiców na trybunach, gości z powodu zakazu wyjazdowego po derbach Trójmiasta - brak. W centralnym miejscu młyna wisiała flaga "PF" Ruchu. Jak co mecz, pozdrawianie nowych zgód - Widzewa i Ruchu, było kwitowane przeciągłymi gwizdami przez pozostałe trybuny. Arkowcy mają jeszcze karę na wyjazd do Chorzowa.

I liga:

GKS Katowice - Chrobry Głogów (67).

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec (40).
Sosnowiczanie z jedną flagą. Pogoń zaprezentowała transparent "Biało-niebieskie barwy królewskie" wraz z mini sektorówką oraz baloniadę w barwach.

Stal Mielec - Górnik Zabrze (-).
Z powodu zamkniętego sektora gości, kibiców z Zabrza brak.

Niższe ligi:

Legia II Warszawa - Widzew Łódź (400).
Widzewiacy do Ząbek przyjechali w minimalnym nadkomplecie pociągiem z przesiadką w Warszawie. W sektorze wywiesili jedną flagę oraz transparent "Ś.P. Patryk - Życie jest bezcenne, za śmierć przyjdzie wam zapłacić". Widzewiacy pod koniec spotkania wywiesili też płótno z przesłaniem do swoich piłkarzy - "Jak nie zaczniecie zapier..., to będziecie stąd spier...".

Olimpia Elbląg - Polonia Bytom (335).
W sektorze gości stawiło się zaledwie 10 kibiców, w tym Arka (2). Liczna grupa - Polonia (100), Zagłębie Lubin (100), Arka (80), Odra Opole (30) i Góral Żywiec (15) przyjechała pod stadion na 20 minut przed końcem spotkania i na stadion już nie wchodzili, wywieszając jedynie transparent "Polonia nigdy nie zginie".

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola (150).
Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło", sektorówkę przedstawiającą kartę do gry z kibicem z szalikiem i piwem w dłoni oraz hasłem "Piknik". Po odwróceniu sektorówki, pojawił się na niej napis "Ultras" oraz kibic z racami. Całość uzupełniło 30 odpalonych rac.

Polonia Warszawa - Odra Opole (27).


Wyjazd tygodnia: 1873 kibiców Lecha w Lubinie
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na meczu z Legią Warszawa:
Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:
Lechia Gdańsk na meczu z Górnikiem Łęczna:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na meczu z Piastem Gliwice:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Ruch Chorzów na meczu z Jagiellonią Białystok:


Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu z Termaliką Nieciecza:


Wisła Kraków na meczu z Arką Gdynia:


GKS Katowice na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Radomiak Radom na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Legią II (w Ząbkach):


Pogoń Siedlce na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Pogonią Siedlce:


Jarota Jarocin na meczu z Elaną Toruń:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Jarotą Jarocin:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.