Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Na stadionach: Weekend offenders

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, czemu miało służyć zamknięcie na kilkanaście tygodni sektora gości w Białymstoku, przekonał się zaraz po meczu Jagiellonii z Legią, po którym nagle wszelkie niedociągnięcia zostały poprawione i kibice Lecha już spokojnie mogli do Białegostoku przyjechać.
Poznaniakom nie udało się jedynie wnieść przygotowanej oprawy, ale nie przeszkodziło to im w zaprezentowaniu racowiska.

Piro odpalili również kibice Wisły Płock, którzy po raz pierwszy w historii pojawili się na nowym stadionie przy Łazienkowskiej. Do tego w bardzo dobrej liczbie. Fatalnie na meczu z Pogonią wyglądał młyn Śląska, szczególnie w porównaniu z niedawnym meczem z Legią, na którym było o... 18 tysięcy kibiców więcej. Ultrasował również Ruch, a na meczach Pucharu Polski także Wigry i GKS Jastrzębie. W najbliższy weekend derby Krakowa.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Wisła Płock (1221).
Niespełna 22 tys. kibiców obejrzało mecz przy Łazienkowskiej. W Płocku trwała od dłuższego czasu spora mobilizacja, której efektem było 1221 osób w sektorze gości, w tym Stomil (264) i Hutnik Kraków (115). Przyjezdni dobrze oflagowali swój sektor i zaprezentowali oprawę. Na nią składał się transparent "Akcja meczu", a także sektorówki - "Ultras Sport" i "Weekend offenders", pomiędzy których rozwinięciem płocczanie odpalili piro - świece dymne, strobo i achtungi.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (745).
Sektor gości został otwarty znacznie wcześniej niż pierwotnie planowano, czyli zaraz po meczu z Legią. Lechici do Białegostoku pojechali pociągiem specjalnym w 745 osób. Na sektor nie udało się im wnieść oprawy, co nie powstrzymało ich od odpalenia pirotechniki.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (242).
Portowcy w dobrej liczbie stawili się we Wrocławiu, gdzie w sektorze gości wywiesili pięć flag. Frekwencja na trybunach w niczym nie przypominała tej z ostatniego meczu Śląska z Legią (22 tys.). Na stadionie pojawiło się niespełna... 4 tysiące osób, a młyn WKS-u był porównywalny z liczbą kibiców gości.

Piast Gliwice - Korona Kielce (145).
Koroniarze na stadionie Piasta zameldowali się w 145 osób i z dwiema flagami.

Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin (40).
Lubinianie na tym wyjeździe stawili się w 40 osób, w tym Zawisza (3) i Falubaz (1) bez flag.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (-).
Lechia z zakazem wyjazdowym, nie mogła pojawić się na tym meczu z podtekstami. Na trybunach 9,6 tysiąca kibiców, ale młyn wiślaków poniżej średniej.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia (-).
Gospodarzy na poniedziałkowym meczu ok. 5 tysięcy. Zaprezentowali w młynie oprawę składającą się z transparentu "Do boju Niebiescy" oraz flag na kiju. Jako że zostali ukarani zakazem wyjazdowym, w najbliższej kolejce udadzą się do Krakowa na derby.

Cracovia - Górnik Łęczna (-).
Na meczu pojawiło się ok. 5 tysięcy kibiców. Młyn "Pasów" bardzo skromny, można podejrzewać że więcej osób wybierze się w najbliższy weekend na derbowy mecz przy Reymonta. Górnika Łęczna oczywiście brak (bojkot).

Puchar Polski:

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie (170).
Gospodarzy w młynie około 450. Zaprezentowali sektorówkę i odpalili kilka rac. Fani z Jastrzębia przyjechali w 170 osób, z kilkoma flagami oraz odpalili stroboskopy.

Wisła Kraków - Lech Poznań (-).
Poznaniacy mają zakaz na wszystkie mecze obecnej edycji Pucharu Polski za rzucanie pirotechniką na ostatnim finale PP z Legią.


Wyjazd tygodnia: 1221 kibiców Wisły Płock w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Cracovia na meczu z Górnikiem Łęczna:


Ruch Chorzów na meczu z Arką Gdynia:


Wisła Kraków na meczu z Lechią Gdańsk:


Jagiellonia Białystok na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:

Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Śląsk Wrocław na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:
Piast Gliwice na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Wisła Kraków na meczu PP z Lechem Poznań:


Wigry Suwałki na meczu z GKS-em Jastrzębie:GKS Jastrzębie na wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.