Fani Cracovii wzniecili pożar w sektorze gości, paląc szaliki Wisły - fot. cracoviatomy.net
REKLAMA

Na stadionach: Hoolturalne derby Krakowa

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dwie oprawy po stronie Wisły, kolejne dwie w wykonaniu lechistów i... dwie prezentacje "Kolejorza". Przedostatnia tegoroczna kolejka ekstraklasy obfitowała w atrakcje ultras. Największe zainteresowanie towarzyszyło oczywiście derbom Krakowa, na których gospodarze byli licznie wspierani przez Ruch.

Wiślacy do obu swoich opraw odpalili pirotechnikę. Cracovia tymczasem oprócz racowiska i podświetlanej folii z hasłem obrażających lokalnego rywala, podpaliła zdobyczne szale, powodując tym samym mały pożar w sektorze gości, do gaszenia którego wykorzystano obecny na meczu wóz straży pożarnej.Na meczu przyjaźni pomiędzy Lechią i Śląskiem gdańszczanie zaprezentowali dwie oprawy - obie z wykorzystaniem piro. Również dwukrotnie pirotechniki użyli poznaniacy na meczu z Koroną. W najbliższej kolejce ciekawie zapowiada się mecz przyjaźni pomiędzy Ruchem i Wisłą, na który w Krakowie trwa mobilizacja.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków - Cracovia (2000).
Niespełna 29 tysięcy kibiców obejrzało derby Krakowa na stadionie przy Reymonta. Mecz, jak można się było spodziewać, rozgrywany był przy akompaniamencie przeciągłych bluzgów. Z obu stron nie zabrakło choreografii. Pierwsza oprawa wiślaków składała się z sektorówki "Sic parvis Magna" otoczonej racami oraz transparentu "Towarzystwo Sportowe założone ku chwale polskiego sportu". Druga prezentacja to malowana sektorówka z rekinem oraz hasłem "Gdy wróg był u bram pokonaliśmy go sami" i transparent "Dziś tym miastem rządzą ludzie z zasadami", a całość uzupełnił kolejny pokaz pirotechniczny. Kibice Cracovii wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca. Cracovia wspierana przez GKS Tychy (60), Tarnovię (29), Sandecję (17), Polonię (15), Lecha, Arkę oraz gościnnie ŁKS Łódź (9). Na ogrodzeniu wywiesili nową flagę "Hoolturalni Kibice". W trakcie spotkania próbowali rozwalić boczne ogrodzenie sektora gości, co utrudniała im zebrana szybko w tym miejscu ochrona. Zaprezentowali racowisko, podświetlany foliowy napis "Je..ć Wisłę" oraz... pożar, spowodowany spaleniem szalików lokalnego rywala.

Piast Gliwice - Legia Warszawa (860).
Legioniści przyjechali do Gliwic w 860 osób. Sektor gości został konkretnie oflagowany. Nieźle niósł się również doping legionistów. Piast z przyzwoitym młynem, bez oprawy.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław (500).
Lechiści na meczu przyjaźni zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza z nich przygotowana została z okazji 20-lecia ekipy "Młode Orły" - podświetlony pirotechniką foliowy transparent, malowana sektorówka z orłem oraz transparent "20 lat na chuligańskim szlaku - chuligani z północy znani z przemocy". Druga prezentacja to transparent "Pochodzimy z dalekich Polski krańców, łączy nas nienawiść do komuny i ojczyzny zdrajców", nad którym rozciągnięto malowaną sektorówkę i odpalono kilkadziesiąt rac. Śląsk przyjechał w około 500 osób, z jedną flagą.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (160).
Przyjezdni, wspierani przez Falubaz (28), Polonię Bytom oraz Arkę (2), stawili się w sektorze gości w 160 osób. Przyjechali transportem kołowym. Wywiesili dwie flagi oraz transparent "Polonia nigdy nie zginie". Prowadzili sporadyczny doping, dość często wymieniając "uprzejmości" z gospodarzami.

Lech Poznań - Korona Kielce (75).
Poznaniacy zaprezentowali dwie oprawy na meczu z Koroną. Pierwsza z nich to malowany transparent "Ex Posnania Lux", malowana sektorówka oraz flagi na kiju, folie i piro (60 strobo i 60 ogni wrocławskich). Na kwadrans przed końcem meczu lechici machali flagami na kiju i odpalili 55 rac. Koroniarze przyjechali w 75 osób i z dwiema flagami.

Wisła Płock - Ruch Chorzów (-).
Gospodarze z bardzo skromnym młynem. Chorzowianie z powodu zakazu do Płocka pojechać nie mogli, więc zamiast tego pojechali wspierać Wisłę na derbach z Cracovią.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok (-).
Decyzją wojewody na stadionie Arki zamknięto sektor gości na trzy spotkania. Co ciekawe, decyzję taką wydano dopiero miesiąc po derbowym meczu z Lechią. Warto dodać, że już wcześniej arkowcy zostali ukazani za to właśnie spotkanie przez Komisję Ligi. Na trybunach tego dnia pojawiły się zaledwie 4 tysiące widzów. Młyn miejscowych, tzw. "Górka", był zamknięty, więc doping prowadzony był z trybuny prostej i tam również pojawiło się oflagowanie.

Górnik Łęczna - Termalika Nieciecza ().
Mecze Górnika w Lublinie nadal bojkotowane są przez fanatyków, więc frekwencja na poziomie półtora tysiąca nikogo dziwić nie może.


Wyjazd tygodnia: 800 fanów Legii w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na derbach z Cracovią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Legią Warszawa:


Wisła Kraków na meczu z Cracovią:
Cracovia na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:Lechia Gdańsk na meczu ze Śląskiem Wrocław:
Pogoń Szczecin na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Lech Poznań na meczu z Koroną Kielce:Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Wisła Płock na meczu z Ruchem Chorzów:


Anwil Włocławek na meczu z Turowem Zgorzelec:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.