Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Płock - fot. jagiellonia.net
REKLAMA

Na stadionach: Zakazami szantażować się nie damy

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami mecze ostatniej tegorocznej kolejki ekstraklasy i do 10 lutego mamy wolne od ligowej piłki. Najciekawiej zapowiadały się mecze Śląska z Arką oraz Ruchu z Wisłą, na którym można się było spodziewać wspólnej choreografii. Tej ostatecznie nie było, zaś we Wrocławiu gospodarze próbowali podejścia pod sektor gości, ale czynili to niezbyt śmiało i tak naprawdę do niczego większego nie doszło.

Oprawę - sektorówkę "Ultra" - zaprezentowali kibice Jagiellonii na meczu z Wisłą Płock. Przyjezdni zasiedli na stadionie dzięki uprzejmości miejscowych. Koroniarze odnieśli się do próby szantażu ze strony działaczy i zapowiedzieli, że na trybuny wrócą dopiero za 482 dni - po wygaśnięciu nałożonych na nich kar.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia (1000).
Arkowcy w dobrej liczbie stawili się we Wrocławiu, z licznym wsparciem Zagłębia Lubin, Polonii Bytom, Lecha, Górnika Wałbrzych i Gwardii Koszalin. Z przyzwoitym oflagowaniem. Łącznie na trybunach pojawiło się ponad 7 tysięcy kibiców - sporo więcej niż na ostatnim meczu z Pogonią, choć i tak trzykrotnie mniej w porównaniu z niedawnym spotkaniem z Legią. Nie brakowało oczywiście obustronnych bluzgów, a wrocławianie próbowali podejścia pod sektor gości, ale do niczego nie doszło - przyjezdni zdjęli flagi z ogrodzenia, zaś w pobliżu klatki pojawili się mundurowi i ochrona.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków (700).
Około 700 fanów Wisły zawitało w piątek do Chorzowa na mecz przyjaźni z Ruchem. Obie ekipy zasiadły obok siebie w młynie HKS-u. Wiślacy wywiesili trzy flagi. Ruch ponadto zaprezentował transparenty "Weszło - dziennikarskie frajerzyny, wasze 'artykuły' to zwykłe kpiny!" (transparent odnosił się do nieudolnych dziennikarskich "artykułów" i ludzi szukających wszędzie sensacji, którzy spuścili nasz klub już do 4 ligi, bez jakiegokolwiek zbadania sprawy - tłumaczą chorzowianie) oraz "Twój czas w Ruchu dobiegł końca, miej honor i odejdź", jak również sporych rozmiarów transparent z pozdrowieniami do więzienia.

Cracovia - Lech Poznań (400).
Na meczu przyjaźni pojawiło się ponad 8 tysięcy kibiców, w tym 400-osobowa grupa lechitów. Poznaniacy przywieźli ze sobą cztery flagi i zasiedli w młynie gospodarzy. Obie ekipy prowadziły rywalizację, kto głośniej dopinguje. Następnego dnia kilkudziesięciu fanów "Kolejorza" wybrało się do Wrocławia, by wspierać Arkę.

Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin (70).
Na dalekim wyjeździe stawiło się 70 "Portowców". Gospodarze ze 100-osobowym młynem.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (60).
Na trybunach pojawiło się ponad 8 tysięcy kibiców. Gospodarze zaprezentowali pasiastą sektorówkę z hasłem "Ultra". Jagiellonia wywiesiła transparent "Konfetti wreszcie pocięte", odnoszący się do sytuacji, jaka miała miejsce w Augustowie przy okazji obchodów 11 listopada. Fani z Płocka przyjechali pomimo zakazu i dzięki pomocy białostoczan, zajęli miejsca na trybunach. Wywiesili jedną flagę.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (33).
Na poniedziałkowym wyjeździe do Lubina pojawiło się 33 kibiców Piasta. Gliwiczanie bez flag. Łącznie na trybunach zasiadło niewiele ponad 4 tysiące kibiców. Młyn lubinian mocno przerzedzony.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk (-).
Lechiści z powodu zakazu za derby z Arką do Kielc pojechać nie mogli. Gospodarze nadal bojkotują mecze przed własną publicznością. Wywiesili na trybunach transparent "Zakazami szantażować się nie damy. Za 482 dni wracamy".

Legia Warszawa - Górnik Łęczna (-).
Fani Górnika na Łazienkowską nie przyjechali ze względu na bojkot pierwszej drużyny. W sektorze gości mogli więc zasiąść legioniści, którym ostatecznie wystarczyło miejsc na pozostałych trybunach - na stadionie pojawiło się 21,9 tys. kibiców. Doping tego dnia stał na niezłym poziomie. "Pozdrowiono" m.in. trenera gości, Franciszka Smudę, wypominając mu dawne zgrzyty z Arturem Borucem, a po meczu długo dziękowano Nikoliciowi, który zapowiedział zmianę barw klubowych.


Wyjazd tygodnia: 1000 fanów Arki we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Górnikiem Łęczna:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Płock:
Ruch Chorzów na meczu z Wisłą Kraków:
Śląsk Wrocław na meczu z Arką Gdynia:
Arka Gdynia na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:
Cracovia i Lech na meczu przyjaźni:
Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.