Radomiak Radom na meczu z Rakowem Częstochowa - fot. radomiak.pl
REKLAMA

Na stadionach: Niebieskie półmózgi, zamknijcie nas za bluzgi

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zdecydowanie kibicowskim numerem jeden minionego tygodnia było spotkanie Lecha z Legią. O ile do tej pory lechici na każde ze spotkań z legionistami przygotowywali oprawy, tym razem postanowili oszczędzić fundusze na nadchodzący finał Pucharu Polski z zaprzyjaźnioną Arką. Legioniści kolejny raz odpalili piro - w końcówce spotkania w sektorze gości pośród flag na kiju zapłonęło kilkadziesiąt rac.

Na pozostałych stadionach ekstraklasy bez opraw. Kolejny raz co nieco działo się przy sektorze gości na Cracovii, tym razem przy okazji spotkania ze Śląskiem. Na zapleczu ekstraklasy dwa wyjazdy w ciągu kilku dni zaliczyli katowiczanie - GieKSa zarówno w Pruszkowie, jak i Puławach stawiła się w nadkomplecie. Fani Wisły Puławy tymczasem zaprezentowali transparent skierowany do policji "Niebieskie półmózgi, zamknijcie nas za bluzgi".

W niższych ligach dobry wyjazd zaliczyła Stalówka do Stargardu oraz Zagłębie Sosnowiec do Kluczborka. Działo się także w Nowej Rudzie, gdzie miejscowy Piast przez murawę udał się w stronę fanów ze Świdnicy. Ultrasowali kibice Pogoni na meczu Pucharu Polski, Radomiaka, Miedzi, Stali Mielec oraz Sparty Brodnica na meczu przyjaźni z Legią Chełmża.

Ekstraklasa:

Lech Poznań - Legia Warszawa (1800).
Mecz obejrzało ponad 41 tysięcy fanów, w tym 1800 legionistów. Warszawiacy przyjechali dwoma specjalami, a Stowarzyszenie Kibiców Lecha opłaciło przejazd legionistów autobusami z dworca w Palędziu na stadion. Legia wywiesiła 19 flag, a na kilka minut przed końcem spotkania zaprezentowała konkretne flagowisko w asyście kilkudziesięciu rac i stroboskopów. Gospodarze wywiesili transparent "Lech 100% anty antifa", legioniści "Janusz Waluś - czekamy. Szybkiego powrotu bracie".

Termalica Nieciecza - Wisła Kraków (1500).
Część przyjezdnych dotarła na stadion spóźniona. Oprócz miejsc w sektorze gości (400), zajęli też część trybuny gospodarzy. Wiślacy wywiesili trzy flagi.

Korona Kielce - Ruch Chorzów (680).
Dobra liczba chorzowian na poniedziałkowym wyjeździe do Kielc. Ruch dobrze oflagował sektor gości i prowadził niezły doping. Korona bez młyna (protest).

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (350).
Lechiści z kilkoma flagami, w tym płótnem Czarnych Słupsk. Wywiesili także transparent "Katyń = Ludobójstwo".

Cracovia - Śląsk Wrocław (270).
Wrocławianie przyjechali do Krakowa w 270 osób. W sektorze gości wywiesili 4 flagi, w tym płótno Lechii. Młyn "Pasów" skromny. W trakcie spotkania doszło do wymiany "uprzejmości" w pobliżu bufora.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (120).
Liczba gospodarzy w młynie wyjątkowo skromna. Łącznie na trybunach pojawiło się niewiele ponad 5 tysięcy fanów. Jagiellonia z jednym płótnem - "JagaPJW.pl".

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (-).
Portowcy z bardzo skromnym młynem, w którym wywiesili płótno z pozdrowieniami dla braci za kratami oraz "Freedom for Janusz Waluś". Arkowców z powodu zakazu brak.

Górnik Łęczna - Wisła Płock (-).
Oficjalnie spotkanie w Lublinie obejrzało ok. 2,6 tysiąca kibiców. Fani z Płocka w ramach kibicowskiej solidarności odpuścili wyjazd.

I liga:

Wisła Puławy - GKS Katowice (235).
Katowiczanie w nadkomplecie stawili się w Puławach. Gospodarze wywiesili transparent "Niebieskie półmózgi, zamknijcie nas za bluzgi".

Miedź Legnica - Chrobry Głogów (213).
Gospodarzy w młynie 700, w tym Śląsk (100), Promień Żary (21) oraz BKS Bielsko (5). Na gnieździe wywiesili transparent poświęcony Januszowi Walusiowi. Na sektorze rodzinnym zaprezentowali folie w barwach. Główną oprawą meczu była sektorówka w barwach, 200 flag na kiju, transparent "Czy za te race grzywnę zapłacę?" + 20 niebieskich rac. Chwilę później na płocie zawisł transparent "Czy za te świece na dołek polecę?" oraz odpalonych zostało 10 świec dymnych. Przyjezdni, wspierani przez Stilon, stawili się w 213 osób i w swoim sektorze wywiesili 5 flag.

Znicz Pruszków - GKS Katowice (123).
Katowiczanie na wyjazd do Pruszkowa otrzymali 100 biletów. Na wyjazd pojechały 123 osoby, w tym Banik (1), zaś na sektor weszło 9 osób mniej.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn (41).
Stomilowcy w Legnicy stawili się w 41 osób i z dwiema flagami.

Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz (8).

Niższe ligi:

Huragan Morąg - ŁKS Łódź (280).

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola (160).
Bardzo dobry wyjazd "Stalówki" do dalekiego Stargardu, wspieranej przez Polonię Przemyśl i Ładę Biłgoraj. Przyjezdni wywiesili 4 flagi.

Karpaty Krosno - JKS Jarosław (150).
Przyjezdni wspierani przez Stal Sanok (56) i Unię Nowa Sarzyna (15). Gospodarze wspierani przez Glinika.

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg (107).
Olimpijczycy, wspierani przez delegacje Legijnej Ornety i Pomorskich Legionistów, stawili się w Wejherowie w 107 osób i z czterema flagami. Gospodarze z kilkudziesięcioosobowym młynem.

Świt Nowy Dwór Maz. - ŁKS Łomża (77).

Piast Nowa Ruda - Polonia Świdnica (43).
Gospodarzy około setka w młynie. Przyjezdnych 43 osoby, w tym Górnik (15) z jedną flagą. Piast wraz ze zgodami ruszył na przyjezdnych przez murawę w 73. minucie spotkania. Z klatki udało się wybiec tylko dwóm osobom i doszło do jednostronnego starcia.

Lech II Poznań - Gwardia Koszalin (32).
Avia Świdnik - Unia Tarnów (22).

Puchar Polski:

Arka Gdynia - Wigry Suwałki (155).
Fani Wigier stawili się we wtorek w Gdyni w 155 osób, w tym Olimpia Grudziądz (24) oraz Granica Kętrzyn (8). Z tą pierwszą ekipą fani z Suwałk przybili układ. Przyjezdni wywiesili kilka flag, w tym płótna Olimpii i Granicy. Zaprezentowali też sektorówkę z białym niedźwiedziem i hasłem "Walczyć, wygrywać, nie poddawać się nigdy" oraz transparent z uzupełnieniem treści "Charakterne Wigry". Ponadto machali flagami na kiju i odpalili świece dymne. Gospodarzy na meczu niewiele ponad 4 tysiące. W Gdyni trwają już zapisy na wyjazd do Warszawy na finał PP.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań (-).
Rewanżowe spotkanie 1/2 finału PP obejrzało niespełna 4,7 tys. widzów. Portowcy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą", malowanej sektorówki przedstawiającej zamaskowanego kibica Pogoni i liter "PS" oraz kilkunastu rac. Lechici z powodu zakazu za zeszłoroczny finał PP na wyjazd pojechać nie mogli. Będą za to mogli pojawić się na tegorocznym finale PP na Narodowym, bowiem ich zakaz został zawieszony.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: R8 Kraków - Górnik Wałbrzych (60).


Wyjazd tygodnia: 1800 fanów Legii w Poznaniu
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na meczu z Legią Warszawa:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Piast Gliwice na meczu z Lechią Gdańsk:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Pogoń Szczecin na meczu z Arką Gdynia:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Cracovią:
Cracovia na meczu ze Śląskiem:


Arka Gdynia na meczu PP z Wigrami Suwałki:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu PP z Arką Gdynia:


Pogoń Szczecin na meczu PP z Lechem Poznań:

Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z MKS-em Kluczbork:


Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo:Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Górnik Zabrze na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Radomiak Radom na meczu z Rakowem Częstochowa:

Wisła Puławy na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy:
GKS Katowice na wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków:
Znicz Pruszków na meczu z GKS-em Katowice:


Miedź Legnica na meczu z Chrobrym Głogów:Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


GKS Tychy na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Anwil Włocławek na meczu z Zastalem Zielona Góra:


Piast Nowa Ruda na meczu z Polonią Świdnica:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Huraganem Morąg:


Warta Poznań na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Sparta Brodnica na meczu z Legią Chełmża:


KKS Kalisz na meczu z Polonią Środa Wlkp.:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Stal Mielec na meczu z Chojniczanką Chojnice:


GKS Tychy na meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy:


Legia Warszawa na meczu kosza z Basketem Poznań:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.