Arka Gdynia na finale PP w Warszawie - fot. arkowcy.pl

Na stadionach: Strefa dla palących

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Przed tygodniem rozegrano finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, a w ostatni weekend kolejną serię spotkań we wszystkich klasach rozgrywkowych. Lechici przy tej okazji zaliczyli najliczniejszy wyjazd w swojej historii - na trybunach pojawiło się ich 17 tysięcy. Znacznie gorzej było pod względem zaprezentowanych opraw. Lechici przekonują, że mieli przygotowane trzy prezentacje, ale z różnych powodów do skutku doszła tylko jedna z nich.
Ze względu na końcowy wynik hasło "Do trzech razy sztuka!" nie było zbyt trafne, a zaprezentowana kartoniada nie była zbyt wyraźna - poznaniacy użyli za małej czcionki do zaprezentowania dat.

W lidze najliczniejszy wyjazd zanotowali lechiści i wspierający ich Śląsk na stadion niedawnego zgodowicza z Krakowa. Wcześniej fani obu ekip udali się do Gliwic, gdzie grał Śląsk.

GKS Katowice kolejny raz wykorzystał wszystkie bilety na wyjazdowym meczu swojego klubu, tym razem w Siedlcach. Oprawy zaprezentowali fani kilku ekip - m.in. Ruch, Korona, Radomiak, Wigry, Olimpia Grudziądz, Hutnik Warszawa i Czarni Jasło.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (1100).
Lechiści do Krakowa przyjechali transportem kołowym. Wraz z nimi liczna delegacja Śląska (550). Nie wszyscy przyjezdni weszli na stadion. W sektorze gości zawisło 9 flag. Wcześniej 160 fanów z Gdańska wspierało Śląska w Gliwicach.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (520).
Śląsk przyjechał do Gliwic autokarami i furami, a na sektor wchodzili przez całą pierwszą połowę. W sektorze gości zasiadło 520 fanów, w tym Lechia (160), Slezsky Opava (8) oraz Miedź. Przyjezdni wywiesili 9 flag. Prowadzili doping przez krótki okres drugiej połowy, bowiem w 65. minucie spotkania opuścili stadion i ruszyli w stronę Krakowa na mecz lechistów z Wisłą.

Termalica Nieciecza - Lech Poznań (400).
Lechici w komplecie stawili się na wyjazdowym meczu w Niecieczy. W sektorze gości wywiesili 6 flag. Miejscowi machali kilkudziesięcioma chorągiewkami w barwach.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (120).
W Kielcach wróciła normalność i koroniarze kolejny raz mogli zasiąść w młynie, gdzie zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Pamiętaj, szczęście sprzyja lepszym", folii aluminiowych oraz mini sektorówki "Ekstraklasa 8". Jagiellonii 120 osób z jedną flagą.

Cracovia - Arka Gdynia ().
Na meczu przyjaźni arkowcy zasiedli wraz z Cracovią w ich młynie. Frekwencja na trybunach bez szału - niewiele ponad 6 tysięcy fanów.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin (58).
Skromna grupa lubinian przyjechała do Chorzowa. Przyjezdni ze wsparciem Polonii Bytom, bez flag i ze sporadycznym dopingiem. Gospodarzy na meczu ponad 6,3 tysiąca. Niebiescy zaprezentowali oprawę - transparent "Na boisku graliście dla nas, a tysiące stało za Wami - teraz w tych ciężkich chwilach czuwajcie nad nami", niebieskie kartoniki, herby Ruchu i Ruchu Wielkie Hajduki, a także wizerunki zasłużonych dla Ruchu postaci, jak Gerarda Cieślika, Jerzego Wyrobka, Ernesta Wilimowskiego i Teodora Peterka.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (-).
Niespełna 10 tysięcy kibiców na trybunach. Portowców w młynie około 500. Sektor gości tego dnia pozostał pusty, bowiem legioniści ukarani zostali dwoma meczami zakazu wyjazdowego. Na sektorach gospodarzy zasiadło incognito kilkudziesięciu fanów z Warszawy.

Górnik Łęczna - Wisła Płock (-).
Fani z Płocka, w ramach kibicowskiej solidarności, nie pojechali na mecz do Lublina.

I liga:

Pogoń Siedlce - GKS Katowice (278).
Pomimo otrzymania zaledwie 145 biletów, katowiczanie ruszyli na wyjazd w niemal dwukrotnie większej liczbie. Ostatecznie w sektorze gości zameldowało się 278 przyjezdnych, w tym trzech fanów Górnika. Większość dotarła na stadion mocno spóźniona.

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn (163).
Stomilowcy przyjechali do Nowego Sącza w 88 osób, wspierani przez Hutnika Kraków (66) oraz Wisłę Płock (9). Przyjezdni wywiesili 6 flag, w tym dwa płótna Hutnika, a także transparent skierowany do gospodarzy "Miasto lidera. Do Olsztyna same zera!".

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki (72).
Fani obu ekip zasiedli obok siebie na jednym sektorze i zaprezentowali oprawy. Pierwszą z nich była sektorówka z Jokerem trzymającym kartę w ręku + transparent "Stawiamy wszystko na jedną kartę", a całość uzupełniła pirotechnika. Fani z Suwałk pokazali malowaną sektorówkę, pasy w barwach swojego klubu, a także transparent "Strefa dla palących" oraz odpalili piro.

Niższe ligi:

Ruch Wysokie Maz. - Widzew Łódź (510).
Po dwóch meczach zakazu wyjazdowego widzewiacy pojechali w nadkomplecie do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie zajęli nie tylko sektor gości, ale i przylegające do niego sektory.

Podhale Nowy Targ - Motor Lublin (290).
Kolejny bardzo dobry wyjazd Motorowców. W Nowym Targu wspierali ich Górnik (31), Chełmianka (29) i Śląsk (12).

Płomień Zagorzyce - Wisłoka Dębica (245).
Przyjezdni wspierani przez Siarkę (90), Górnika (12) i ROW (2).

GKS Jastrzębie - Górnik Wałbrzych (233).

Puszcza Niepołomice - Polonia Warszawa (200).
Przyjezdni (63), wspierani przez Cracovię (137), wywiesili w sektorze gości trzy flagi.

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg (118).
Olimpia stawiła się w Radomiu w 118 osób, w tym Legia (45) i Świt NDM (10). Wywiesili jedną flagę. Gospodarze z oprawą, na którą składały się sektorówka "Erkaes", transparent "Jesteśmy jak rodzina, to żadna ściema, ślemy pozdrowienia dla tych, których tutaj nie ma" oraz kilkanaście rac.

Motor Lublin - Avia Świdnik (100).

Jarota Jarocin - KKS Kalisz (94).
Przyjezdni z jedną flagą. Jaroty w mynie 70. Gospodarze zaprezentowali transparent "Aż po życia kres", małą sektorówkę i odpalili piro.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia (91).
Lutnia Piszczac - Chełmianka Chełm (85).

ROW Rybnik - GKS Bełchatów (84).
Bełchatowianie z małymi przygodami dotarli do Rybnika w 84 osoby, w tym Wisła Sandomierz (2). W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Z obu stron nie brakowało bluzgów. ROW-u w młynie 140.

Wierna Małogoszcz - Stal Rzeszów (82).
Przyjezdni wspierani przez Karpaty (10). Wywiesili jedną flagę.

ŁKS Łódź - Świt Nowy Dwór Maz. (46).
Fani Świtu weszli na stadion dzięki pomocy gospodarzy i zajęli miejsca na ich trybunie. Wraz z nimi Bug Wyszków (7) oraz MKS Ciechanów (4).

Unia Tarnów - JKS Jarosław (40).
Przyjezdni ze względu na brak listy weszli na stadion dopiero na ostatnich 10 minut. Wraz z nimi GKS (10) i Unia (10).

Błękitni Stargard - Polonia Bytom (-).
Przyjezdni z powodu zakazu nie mogli pojawić się na tym wyjeździe. Gospodarzy w młynie ok. 20, w trakcie meczu dopingowali przez mniej więcej 5 minut.

Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec (-).
Sosnowiczanie za mecz w Zabrzu zostali ukarani zakazem wyjazdowym do końca sezonu.

Finał Pucharu Polski:

Lech Poznań - Arka Gdynia (17000 - 7000).
Początkowo lechici mieli problemy ze zorganizowaniem pociągów specjalnych, ale ostatecznie 7 "specjali" ruszyło w drogę. Arkowcy również zorganizowali 7 pociągów, dość szybko rozprowadzając komplet, 10 tysięcy biletów. Ostateczna liczba Arki na stadionie to tylko ok. 7 tysięcy. Zajęli głównie miejsca na górnej części trybuny za bramką. Znacznie więcej było lechitów, którzy zaliczyli swój najliczniejszy wyjazd w historii - w 17 tysięcy osób. Pod względem opraw meczowych spotkanie zawiodło na całej linii. Przed meczem gdynianie stracili na rzecz policji 250 rac i 100 ogni wrocławskich. Mimo to co nieco pirotechniki ostało się w ich rękach, co oczywiście wykorzystali w trakcie spotkania - dokładnie 750 rac, 700 ogni wrocławskich i 100 ogni rzymskich. Arkowcy przygotowali jedną oprawę - żółtą kartoniadę tworzącą napis "Arka", uzupełnieniem zaś był sporych rozmiarów transparent "Morski Związkowy Klub Sportowy". Mieli także 1000 nowych flag na kiju. Lechici poza pokazami piro mieli przygotowane trzy oprawy, z których zaprezentowali tylko jedną. Z kolejną mieli problemy organizacyjne, trzecią "popsuli" piłkarze - można się domyślać, że nawiązywała do triumfu lechitów w PP. Jedyna zaprezentowana choreografia nie wyszła najlepiej ze względu na małe daty na kartonikach, a jej uzupełnieniem był transparent "Do trzech razy sztuka!". Lech zebrał tego dnia 5,5 tys. złotych na oprawy - bardzo słabo, biorąc pod uwagę ich frekwencję. Arkowcy wspierani przez Cracovię (380), Polonię (330), Zagłębie (201), KSZO (75), Gwardię Koszalin (15) i Górnika.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański (600).


Wyjazd tygodnia: 17 000 fanów Lecha w Warszawie na finale PP
Oprawa tygodnia: Choreo Arki na finale Pucharu Polski

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:Ruch Chorzów na meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Korona Kielce na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Cracovia na meczu z Arką Gdynia:
Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:
Wisła Kraków na meczu z Lechią Gdańsk:


Piast Gliwice na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
Termalica Nieciecza na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:
Olimpia Grudziądz na meczu z Wigrami Suwałki:


Wigry Suwałki na wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz:


Pogoń Siedlce na meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Pogonią Siedlce:


Górnik Zabrze na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Hutnik Warszawa na meczu z Bugiem Wyszków:

Arka Gdynia na finale PP w Warszawie:

Lech Poznań na finale PP w Warszawie:Radomiak Radom na meczu z Olimpią Elbląg:


Olimpia Elbląg na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


ROW Rybnik na meczu z GKS-em Bełchatów:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik:


Bytovia Bytów na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki:


Karpaty Krosno na meczu z Resovią:


Resovia na wyjazdowym meczu z Karpatami Krosno:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Sandecja Nowy Sącz na meczu ze Stomilem Olsztyn:


GKS Jastrzębie na meczu z Górnikiem Wałbrzych:


Górnik Wałbrzych na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:


Avia Świdnik na wyjazdowym meczu z Motorem Lublin:
Bałtyk Gdynia na wyjazdowym meczu z Elaną Toruń:


Elana Toruń na meczu z Bałtykiem Gdynia:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Ruchem Wysokie Maz.:


Hetman Zamość na wyjazdowym meczu z LKS-em Milanów (w Parczewie):


Wisłoka Dębica na wyjazdowym meczu z Płomieniem Zagorzyce:


Unia Tarnów na meczu z JKS-em Jarosław:


Chełmianka Chełm na meczu z Ładą Biłgoraj:


Góral Żywiec na meczu z Koszarawą Żywiec:


Drwęca Nowe Miasto Lub. na meczu z MKS-em Ełk:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Podhalem Nowy Targ:


Polpharma Starogard Gdański na wyjazdowym meczu z Asseco Gdynia:


Czarni Jasło na meczu z Polonią Przemyśl:


Miedź Legnica na meczu z Wisłą Puławy:


Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (24)

1982 - 10.05.2017 14:50:52, *.warszawa.vectranet.pl

Sektor gości w Siedlcach ma super kształt:)

... - 10.05.2017 15:41:32, *.play-internet.pl

Rok 2022 ... Finał PP ... Lech wywiesza transparent - do 9 razy sztuka ...

kibel - 10.05.2017 17:13:26, *.dynamic.chello.pl

do 3 razy sztuka... dobrze ze udalo im sie to swieto

Gocław (Warszawa) - 10.05.2017 20:19:15, *.play-internet.pl

Poda ktoś teksty dwóch piosenek z Hutnika Warszawa, pierwsza ta o Hutniczku, a druga ta z cebulą?

Pięknie się tam bawicie :) podoba mi się.

jakub - 10.05.2017 20:32:12, *.dynamic.chello.pl

Czy ktoś z kibiców Legii był na Stadionie Narodowym na ostatnim finale Pucharu Polski Lech Poznań-Arka Gdynia?
Pozdrawiam Wszystkich Kibiców Legii Warszawa-Pogoni Szczecin-Zagłębia Sosnowiec-Olimpii Elbląg-Stali Bielsko-Biała-FC Den Haag-Radomiaka Radom i Wszystkich FC.

Vito do ... - 10.05.2017 20:42:41, *.centertel.pl

Rok 2086 Lech wywiesza trans-do 10 razy sztuka ;)

leon - 10.05.2017 20:53:23, *.centertel.pl

Rok 2068 łach prezentuje -do 4 razy sztuka .

Polak - 10.05.2017 21:19:15, *.218

Jakie zgody/układy i kosy ma Radomiak?

Legia Chełmża - 10.05.2017 21:51:32, *.dynamic.mm.pl

Miło Koleżko że w pozdrowieniach wspomniałeś o FC. Cała Legia razem, pozdrawiam.

Tadek - 10.05.2017 22:07:17, *.centertel.pl

A szmaty amiki zawisną już za tydzień na Żylecie do góry kołami... i spłoną.

do Polak - 10.05.2017 22:07:37, *.adsl.inetia.pl

Najwieksza kose to maja z Kielcami

dex - 10.05.2017 22:22:22, *.play-internet.pl

Największą kosę Radomiak ma z Powiślanką Lipsko.

@Polak - 10.05.2017 22:57:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgody brak
Układ z Legia
Kosy: Broń, Korona, Motor, Polonia, Kszo, Raków i inni :)

Cult⚽️Legia - 11.05.2017 00:19:36, *.231

Kilka tematòw spoko,reszta obciach ,mało europejskich stadionów ,rzàd Kaczyny nie lubi inwestować w piłke nożná a szkoda jego ludzie kochajà piłke nożná✨⚽️✨

cyniek - 11.05.2017 08:15:50, *.gostynin.vectranet.pl

kosy Radomiaka.korona kszo bron granat skarzysko

kosy radomiaka - 11.05.2017 09:54:10, *.centertel.pl

Kosą Radomiaka jest Pogoń Siedlce

/// - 11.05.2017 10:08:40, *.191

Pyruchy powinni zmienić hasło na "do trzech razy dupa" i byłoby ok :)

Radom - 11.05.2017 10:58:08, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z kos Radomiaka dodałbym jeszcze kluby krakowskie oraz Jagiellonię Białystok.

WO(L)A - 11.05.2017 11:33:37, *.ncbj.gov.pl

Młyn Pogoni Siedlce to jakaś kpina obecnie... Same dzieci, jakieś dziewczynki, babunie... Za to Resovia ładnie oflagowana ;)

WO(L)A - 11.05.2017 11:47:20, *.ncbj.gov.pl

KAŻDY klub, który nie jest zgodą, albo układem jest KOSĄ! Czy to takie trudne?? Po co te wyliczanki...

HKS do Gocław ( Warszawa ) - 11.05.2017 12:37:58, *.150

Smacznie sobie spałem, piękne sny miałem, o Hutniczku śniłem, aż się przebudziłem! Blanta zapaliłem, wódką go popiłem i o mym Hutniczku sobie zanuciłem! Hutniczek Warszawa najważniejsza sprawa! Hutniczek Warszawa Bielańska ekstaza!

cebula cebula czosnek czosnek zbudujemy sobie mostek cebula cebula czosnek ż** bycie ż**** to jest wstyd!

Do Radomia - 11.05.2017 14:33:27, *.dynamic.mm.pl

A Korona Kielce to co ?? nie rozumie ze Radomiak ma kose z Pogonia kibice Siedlec i Radomia przyjezdzaja i kibicuja Legi a na osobnosci maja kose???

rob bandit - 11.05.2017 19:52:04, *.satfilm.com.pl

@@Polak:Radomiak raczej nie ma lekko-dobrze że jest uk(H)ład z Legią...Zaufaj Dobrym R... Forza Legia!!!

Gocław Warszawa - 15.05.2017 15:30:32, *.play-internet.pl

Dziękuję HKS :) piosnka o Hutniczku jest kozak :)

Z pewnością się na Hutnika wybiorę, żałuje że nie trafiłem na tamten mecz z Bugiem.

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.