Graffiti Ruchu nawiązujące do straty flag przez GKS Katowice

Na stadionach: Ruch przejął oflagowanie GieKSy

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Najważniejszym kibicowsko wydarzeniem ostatniego tygodnia była strata przez GKS Katowice aż 44 flag na rzecz Ruchu. Katowiczanie początkowo tłumaczyli, że flagi zniknęły z ich stadionu w wyniku włamania do magazynku. Na reakcję "Niebieskich" nie trzeba było długo czekać - okazuje się, że Ruch wraz z Wisłą trafili na stadionie lokalnego rywala ultrasów szykujących oprawę, a jeden z nich, by uniknąć większego lania, wskazał miejsce trzymania flag.

Relacja Ruchu (pisownia oryginalna): "Zostaje wyczajone, że ultrasi gieksy przygotowują na stadionie oprawę. Gdy jesteśmy pod stadionem część gieksiarzy stoi akurat na zewnątrz na przerwie w wykonywanych pracach. Gdy kończą przerwe wchodzimy za nimi. Zastani w środku gieksiarze nie podejmują walki, spierdalają i chowają się w pomieszczeniach po całym budynku. Jednemu z ultrasów nie udaje się ucieć, zalicza oklep i sam dobrowolnie zdradza sekretne miejsce ukrycia flag gieksy. Otwieramy magazyn wskazany przez gieksiarza i tym samym wchodzimy w posiadanie 44 flag gksu katowice. Tak jak wyżej napisaliśmy akcja typowo chuligańska. Na miejscu zdarzenia byli obecni aktywni w życiu kibicowskim ultrasi gieksy. Odnosząc się krótko do wersji kibiców gksu - podane przez nich rewelacje, iż zdarzenie miało charakter typowego włamania są zakłamaną manipulacją mającą na celu zminimalizowanie największej porażki w ich kibicowskiej historii."

Chorzowianie wydali także ciekawy komunikat dotyczący swojego byłego piłkarza, Patryka Lipskiego.

W ekstraklasie liczby wyjazdowe w minionym tygodniu były bardzo słabe - żadna z ekip nie przekroczyła 200 osób na obcym stadionie. Żadna z ekip nie pokusiła się także o oprawę. Pod tymi względami ciekawiej było w niższych klasach rozgrywkowych. Motor w 800 osób przyjechał do Ostrowca, zaś KSZO (dobra frekwencja w młynie, jak i na całym stadionie) zaprezentowało oprawę z wykorzystaniem piro. W dobrej liczbie w Bielsku stawił się GKS Tychy, a Podbeskidzie odpaliło stroboskopy pod sektorówką. Nie mniej ciekawe było spotkanie Stomilu z Górnikiem, które elektryzowało także ze względu na przedmeczowe zajścia obu ekip jesienią. Tym razem do niczego nie dopuściła policja, ale zabrzanie w dobrej liczbie stawili się w sektorze gości. Stomil z rekordowym młynem i oprawą.

Ultrasowali także kibice KKS-u Kalisz, Drwęcy NML, Hutnika Kraków, Odry Wodzisław, czy GKP Targówek. Oficjalnie przy okazji wyjazdu Kotwicy do Częstochowy, przybity został układ z Pogonią, choć już wcześniej obie ekipy wspierały się wzajemnie i wywieszały swoje flagi na stadionie.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk - Korona Kielce (161).
Koroniarze do Gdańska przyjechali z trzema flagami. Lechiści wywiesili transparent zachęcający do wyjazdu do Poznania w najbliższy weekend oraz płótno "Derby dla Śląska".

Lech Poznań - Pogoń Szczecin (150).
Niespełna 16 tysięcy na trybunach. Lechici przeprowadzili zbiórkę na oprawy, ale ta nie dała najlepszych wyników (ok. 5 tys. złotych). Tymczasem poznaniacy musza jeszcze zapłacić PKP ponad 17,5. tys. kary za zaciąganie hamulców w specjalach wiozących ich na finał Pucharu Polski na Narodowy. Pogoń w skromnej liczbie jak na ten blisko i dość prestiżowy wyjazd. W sektorze gości zawisła jedna flaga, "Granatowo-bordowi".

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków (143).
Wiślacy przyjechali do Białegostoku mocno spóźnieni, ze względu na wycieczkę krajoznawczą, jaką po Podlasiu zaoferowała im policja. 60 przyjezdnych w ogóle na stadion nie dotarło. Wiślacy wywiesili jedną flagę - "Wierność".

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (130).
Gliwiczanie skromne - oprócz trzech flag, wywiesili transparent "CyGany, czas wywiesić dywany!". Gospodarzy skromna liczba na całym stadionie - niewiele ponad 3,5 tys. We wtorek lubinianie zagrają derby ze Śląskiem, które z pewnością cieszyć się będą o wiele większym zainteresowaniem.

Legia Warszawa - Termalika Nieciecza (56).
Termalika przyjechała w 56 osób z trzema flagami. Legionistów na trybunach niespełna 20 tysięcy z bardzo dobrym dopingiem. Przed meczem prowadzona była zbiórka pieniędzy na oprawy oraz zbiórka zabawek dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

Wisła Płock - Cracovia (50).
Na trybunach 4 tysiące kibiców. Przyjezdni z jedną flagą i sporadycznym dopingiem.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna (-).
Kibiców gości z wiadomego powodu brak. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów (-).
Niebiescy z powodu zakazu wyjazdowego do Wrocławia nie przyjechali. Młyn gospodarzy skromny, podobnie zresztą jak od dawna prezentuje się frekwencja we Wrocławiu.

I liga:

Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze (357).
Zabrzanie w dobrej liczbie dotarli do Olsztyna, gdzie wspierał ich ROW (20), Wisłoka (11) oraz GKS (3). 40 fanów nie weszło na sektor gości. Stomilowcy zaprezentowali oprawę poświęconą zmarłemu Andrzejowi Biedrzyckiemu. Druga prezentacja to hasło "White-Blue Terror", 2000 serpentyn oraz sporo pirotechniki. Młyn olsztynian liczył blisko 1800 osób, w tym Lechia (80), Wisła Płock (50), ŁKS Łomża (37) i Polonia Bydgoszcz (28).

Wisła Puławy - Stal Mielec (60).
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (-).

Niższe ligi:

KSZO Ostrowiec - Motor Lublin (800).
Bardzo dobry wyjazd Motorowców, których wspierała Chełmianka (46), Śląsk (40) i Górnik Łęczna (4). Gospodarze zaprezentowali sektorówkę i odpalili piro.

Motor Lubawa - ŁKS Łódź (260).
Rekord Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie (180).
Hutnik Kraków - Unia Oświęcim (177).
Burza Pilawa - GKP Targówek (80).
Sokół Ostróda - Drwęca NML (80).
Zamek Kurzętnik - Jeziorak Iława (75).

Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg (57).
Na tym wyjeździe pojawiło się 57 fanów gości, w tym Pogoń (31). Wywiesili dwie flagi Kotwicy i jedną Pogoni. Przy okazji tego meczu Kotwica i Pogoń oficjalnie przybiły układ.

KKS Kalisz - Gwardia Koszalin (48).
Pomimo braku sektora gości, fani Gwardii zasiedli na stadionie w Kaliszu, dzięki pomocy gospodarzy. KaKaeSiacy z oprawą - transparentem "Duma Kalisza", sektorówką przedstawiającą zamaskowanego kibica oraz piro.

Sokół Nisko - Czarni Jasło (44).
Przyjezdni wspierani przez Sandecję (12) i Stal Mielec (1).

Świt Skolwin - Elana Toruń (33).
Odra Opole - Błękitni Stargard (9).


Wyjazd tygodnia: 800 fanów Motoru Lublin w Ostrowcu
Oprawa tygodnia:

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Termaliką Nieciecza:
Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Legią:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:
Lech Poznań na meczu z Pogonią Szczecin:


Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Kraków:
Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Śląsk Wrocław na meczu z Ruchem Chorzów:


Arka Gdynia na meczu z Górnikiem Łęczna:


Lechia Gdańsk na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Wisła Płock na meczu z Cracovią:
Cracovia na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Zagłębie Lubin na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Miedź Legnica na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Katowice na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:
Stomil Olsztyn na meczu z Górnikiem Zabrze:KSZO Ostrowiec na meczu z Motorem Lublin:Motor Lublin na wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy:


Raków Częstochowa na meczu z Kotwicą Kołobrzeg:


Kotwica Kołobrzeg na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Odra Wodzisław na meczu z MKP Centrum:


Hutnik Kraków na meczu z Unią Oświęcim:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Motorem Lubawa:


Drwęca Nowe Miasto Lubawskie na wyjazdowym meczu z Sokołem Ostróda:


KKS Kalisz na meczu z Gwardią Koszalin:Anwil Włocławek na meczu z Czarnymi Słupsk:


GKP Targówek na wyjazdowym meczu z Burzą Pilawa:


Legia Warszawa na meczach koszykarzy z GTK Gliwice:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.