Michał Pazdan - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Dwóch legionistów powołanych do reprezentacji Polski

Woytek, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał siedmiu zawodników z polskiej ligi na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Rumunią, który odbędzie się 10 czerwca 2017 roku o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym. Wśród nich znalazło się dwóch piłkarzy Legii - Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk.

Kadra Polski na mecz przeciwko Rumunii:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Łukasz Skorupski (Empoli FC, Włochy), Wojciech Szczęsny (AS Roma, Włochy)

Obrońcy: Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (US Città di Palermo, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart 1893, Niemcy), Igor Lewczuk (FC Girondins de Bordeaux, Francja), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Damian Dąbrowski (Cracovia), Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain FC, Francja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Olympique Lyonnais, Francja), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC, Anglia), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht, Belgia), Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF, Dania)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
123 - 01.06.2017 / 22:10, *..dynamic.chello.pl

@taka prawda. Dąbrowskiego debiut (O ile się nie mylę) to był w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dwie bramki z jego winy i karny obroniony przez Malarza , w pucharze Polski. Skurcze go łapały pod koniec spotkania, nie był przygotowany i tyle. Było minęło. @ do kibic haha dobre Ale taka prawda.

odpowiedz
123 - 01.06.2017 / 21:59, *..dynamic.chello.pl

Siedmiu wspaniałych z super ekstraklasy

odpowiedz
grzesiek - 01.06.2017 / 18:01, *..centertel.pl

Pazdek odejdzie po sezonie no to zostanie juz nam tylko 1 reprezentant...

odpowiedz
Fass - 01.06.2017 / 10:20, *..143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dawać vadisa :D

odpowiedz
taka prawda - 01.06.2017 / 09:25, *..internetdsl.tpnet.pl

Do taka prawda , 31.05.2017 17:25:33 - *.tktelekom.pl

A co ma debiut w Legii do jego obecnej formy która jest naprawdę wysoka? Ty nie chyba a napewno jesteś głupi.

Nie obrażaj, to chyba forum i każdy może powiedzieć swoje zdanie

odpowiedz
taka prawda - 01.06.2017 / 09:24, *..internetdsl.tpnet.pl

Nie ma go w kadrze więc chyba się nie nadaje nie?

odpowiedz
do kibic - 01.06.2017 / 08:16, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

zaraz po wakacjach jak ustalą nowy terminarz na rundę jesienną :)

odpowiedz
Dres - 31.05.2017 / 22:38, *..play-internet.pl

Do dziad-jesli juz to 10.fabian,Szczęsny,beres,Lewczuk,pazdek,jedza,grosik,ryba,wolski,lewy

odpowiedz
dziad - 31.05.2017 / 20:56, *..dynamic.chello.pl

9 (byłych/obecnych) Legionistów :)

odpowiedz
kibic - 31.05.2017 / 20:50, *..play-internet.pl

Kiedy rozpocznie sie sprzedaz biletow na mecz z Lechia?

odpowiedz
do do arek - 31.05.2017 / 20:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Najlepszy debiut w Legii to miał Vadis. Jak by usiadł na ławce po pierwszych 4 meczach to by nikt złego słowa nie powiedział.
A teraz wszyscy zgodnie pieją że to najprawdopodobniej najlepszy grajek jaki do tej pory grał w ekstraklapie...

odpowiedz
Legionista - 31.05.2017 / 18:48, *..226

Zastanawiam się czy trener Nawałka ma jakąś wizje na naszą kadrę ponieważ tacy piłkarze nie powinni grać: Wilczek (choć jego chce w Legii, ale jest na poziomie naszej ekstraklasy...) Peszko.... Krychowiak co nic nie gra... Dąbrowski z cracovia - jak jego forma jest słaba (jego też bym chciał w Legii za Kope) Błaszczykowski który nic nie gra... Kamiński... Rybus... No przepraszam, ale taka Kapustka też nie powinien dostawać powołania i wiem że teraz nie dostał (mówię tak ogólnie) prędzej to bym dał Szymańskiemu niż jemu! Ogólnie te powołania są słabe ponieważ liczy się tylko koleżeństwo! Jak ktoś porówna Nawałke do TRENERA GÓRSKIEGO to wiadomo że nie zna się na piłce..... Nawet nasz Magiera był by lepszym selekcjonerem niż on... A wyniki nic nie pokazują ponieważ z taką kadrą to powinni dominować w eliminacjach, a nie taki remis z kazachstanem...

odpowiedz
Do taka prawda - 31.05.2017 / 17:25, *..tktelekom.pl

A co ma debiut w Legii do jego obecnej formy która jest naprawdę wysoka? Ty nie chyba a napewno jesteś głupi.

odpowiedz
Mr T - 31.05.2017 / 17:21, *..dynamic.mm.pl

Brakuje Dąbka. Nawałka na jego miejsce powołuje swojego ulubieńca - Cionka.

odpowiedz
do"do arek" - 31.05.2017 / 16:37, *..pzu.pl

A przypomnieć Ci debiut Pazdana w kadrze za Benhackera? Serio weź się zastanów chłopie...

odpowiedz
do arek - 31.05.2017 / 16:01, *..internetdsl.tpnet.pl

a co dobry miał debiut w Legii?!?!?!?!

odpowiedz
felek - 31.05.2017 / 16:00, *..pse.pl

Gdzie jest Dąbrowski? W bieżącym okresie czasu jest lepszy niż Kiellini.

odpowiedz
miron - 31.05.2017 / 15:49, *..play-internet.pl

a co z Dabkiem?ma chłopak potencjał i wyczucie a co do Jedzy trochę nie formie jest niestety.

odpowiedz
Arek - 31.05.2017 / 15:17, *..free.aero2.net.pl

Do taka prawda, Ty na prawdę taki głupi, czy udajesz tylko?

odpowiedz
bzyk(L) - 31.05.2017 / 14:33, *..static.ip.netia.com.pl

Ja nie rozumiem powołania dla Krychowiaka? Taki Jodłowiec częściej gra i także jest zasłużony dla reprezentacji- a powołania brak. Brak powołania dla Dąbrowskiego też jest dziwny!

odpowiedz
gizior - 31.05.2017 / 13:46, *..120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I peszko ...

odpowiedz
Jest Peszko jest impreza!!! - 31.05.2017 / 13:45, *..centertel.pl

Pępkowe Lewgo będzie dalej opijać :)

odpowiedz
qqleskoooo - 31.05.2017 / 13:37, *..139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Adam Nawałka nie lubi Legii i powołuje tylko kolesiów

odpowiedz
pnk - 31.05.2017 / 13:35, *..pzu.pl

Dąbrowskiego powołał... Ale z Cracovii (może mu się pomylili? :) )... Wolski ok. Co tam zaś robi Góralski? Na szczęście nie ma szans na grę... Nic do niego nie mam ale do poziomu kadry to mu baaaaaardzo dużo brakuje.

odpowiedz
majkel - 31.05.2017 / 13:07, *..dynamic.mm.pl

do L, Paulus71, Lex i Kamila: powołał tylko numery faksów mu się pomyliły i zamiast do Warszawy poszło powołanie do Krakowa:D

odpowiedz
Dickson Chotowski - 31.05.2017 / 12:49, *..range109-145.btcentralplus.com

A gdzie Dabrowski ?? O wiele lepszy niz Cionek albo Kaminski.

odpowiedz
do Kamil - 31.05.2017 / 12:48, *..internetdsl.tpnet.pl

Ma potencjał? 30 letni obrońca u schyłku kariery nie może mieć potencjału.

odpowiedz
taka prawda - 31.05.2017 / 12:47, *..internetdsl.tpnet.pl

Dąbrowski nie nadaję się do reprezentacji. Jeżeli w reprezentacji zaliczy taki debiut jak w Legii (mecz z Borussią) to ja serdecznie dziękuję.

odpowiedz
ważny - 31.05.2017 / 12:44, *..internetdsl.tpnet.pl

A czemu nie powołał naszego filara defensywnego Kopczyńskiego?!?!?!?!?! Może z miejsca stałby się kapitanem reprezentacji?

odpowiedz
walo - 31.05.2017 / 12:19, *..dynamic.gprs.plus.pl

Potwierdza sie że nie są powoływani zawodnicy w formie a pupilki trenera

odpowiedz
Kamil - 31.05.2017 / 12:17, *..tktelekom.pl

Szkoda, że Dąbrowskiego nie powołał... :( Chłopak ma potencjał.

odpowiedz
Lex - 31.05.2017 / 12:16, *..static.ip.netia.com.pl

Szkoda liczyłem, że Dabek dostanie szansę pokazania się na kadrze - ale szczerze do Nawałki nie można mieć pretensji kadra gra super wyniki bardzo dobre, a z tego selekcjonera rozliczamy. Więc dla mnie nawet Peszke może powoływać, ale ważne abyśmy z 1 miejsca pojechali do Rosji.

odpowiedz
beerg - 31.05.2017 / 12:15, *..93

z całym szacunkiem ale Jędza to ostatnio słabiutko

odpowiedz
paulus71 - 31.05.2017 / 12:14, *..centertel.pl

Czyli Adam Nawałka woli Tiago Cionka niż Macieja Dąbrowskiego

odpowiedz
L - 31.05.2017 / 12:13, *..127.threembb.co.uk

FAKEN a GDZIE Dabrowski sie pytam.!!!!!! LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz