Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski: Jesteśmy przygotowani na transfery rzędu miliona euro

Redakcja, źródło: Piłka Nożna - Wiadomość archiwalna

- Nie martwię się ofensywą transferową Lecha. Lech robi to, co powinien robić. Różnica między naszymi klubami jest taka, że oni muszą przebudować drużynę, my zaś – jedynie wzmocnić na kilku pozycjach. Z zastrzeżeniem, że dla nas i tak największym wzmocnieniem będzie utrzymanie trzonu, który istnieje - mówi w wywiadzie dla Piłki Nożnej. Dariusz Mioduski.

- Z punktu widzenia płynności finansowej łatwiej jest udźwignąć pensje niż duży jednorazowy wydatek na początku, ale ciężko jest znaleźć naprawdę dobrych zawodników – a przy okazji przyszłościowych – z wolnymi kartami. Jeżeli zajdzie potrzeba, to na kluczowe pozycje jesteśmy przygotowani na transfery rzędu miliona euro – za każdy – bo za mniejsze pieniądze trudno znaleźć jakość satysfakcjonującą Legię - twierdzi właściciel klubu.

- Nawet z występem w grupie LM nie widzę szansy na zwiększenie budżetu. Pamiętajmy, że Legia została ograniczona pod względem przychodów na kilka najbliższych lat. Wiele umów ze sponsorami zostało podpisanych lub przedłużonych o dwa, trzy, nawet cztery lata, więc wpływy z segmentu komercyjnego są już ustalone i wcale nie będzie łatwo o ich powiększenie. Trzeba będzie działać niezwykle kreatywnie, wymyślić zupełnie inne niż dotychczas mechanizmy pozyskiwania funduszy od reklamodawców. Pracujemy nad tym, ale to nie zwalnia klubu z optymalizacji kosztów. Nie może być tak, że Legia będzie nadal wydawała pieniądze bez sensu. (...) Zwłaszcza w ostatnim roku sporo kosztów było niepotrzebnych, działając z głową, można było osiągnąć identyczny wynik sportowy przy znacznie niższych nakładach - mówi Mioduski.

Obszerny wywiad o transferach, finansach i bieżącej działalności Legii przeczytacie tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.