Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk - fot. arkowcy.pl
REKLAMA

Na stadionach: Stara szkoła fanatyzmu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tylko dwa spotkania najwyższej klasy rozgrywkowej rozegrano bez kibiców gości. Należy uznać to za sukces, bowiem regularnie z powodu decyzji Komisji Ligi meczów bez przyjezdnych jest więcej. Tym razem byłoby podobnie, gdyby Górnik nie zdecydował się wpuścić na zakazie - normalnie do sektora gości - ponad 1200-osobowej grupy kibiców "Kolejorza".

Niestety bez przyjezdnych rozegrane zostały derby Trójmiasta, których gospodarzem była Arka. Lechiści przeprowadzili ze swoimi grajkami rozmowę wychowawczą, a ci ostatecznie zdobyli trzy punkty. Ciekawe jak wyglądać będzie sytuacja w Szczecinie, gdzie "Portowcy" przed meczem z Legią straszyli (hasłami na transparentach) swoich piłkarzy, co może ich czekać jeśli nie wygrają z klubem z Łazienkowskiej.

Sandecja po awansie do Ekstraklasy, zaliczyła tak naprawdę jeden lepszy wyjazd, na pozostałych prezentując się mocno poniżej oczekiwań. Na bardzo bliskim (poniżej 100 km) wyjeździe do Krakowa, stawili się w dobrej liczbie i odpalili w trakcie meczu kilkadziesiąt rac. Większość z nich cisnęli na murawę lub w stronę trybuny rodzinnej Wisły. Można się spodziewać, że "Sączersi" zostaną ukarani długim zakazem wyjazdowym. Jakby nie patrzeć, kara na własne życzenie.

Oprawy zaprezentowali fani Pogoni, Arki, Zagłębia Lubin, a racowisko zaprezentowali kibice Sandecji. W niższych klasach rozgrywkowych ciekawie było na meczach Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów (gospodarze z oprawą) oraz GKS-u Jastrzębie z ROW-em Rybnik (obie strony z oprawami). Choreografię z wykorzystaniem pirotechniki przygotowali fani ŁKS-u Łódź. Kibice ŁKS-u Łomża na wyjazdowy mecz z Widzewem nie dotarli, bowiem nie wysłali do gospodarzy listy imiennej i na trasie zostali zawróceni. Jak się okazuje, RTS domaga się od klubu z Łomży uregulowania 2500 złotych za vlepki pozostawione po ostatniej wizycie na nowym stadionie Widzewa. Fatalnie wyglądał młyn GKS-u Katowice na meczu z Olimpią Grudziądz.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze - Lech Poznań (1430).
Lechici mieli spore problemy z organizacją tego wyjazdu. Nie udało się załatwić dwóch specjali (zablokowane przez wiadome służby) i do Zabrza pojechali autokarami (26). Około 160 osób na stadion nie weszło. Warto dodać, że oficjalnie lechici na ten mecz mieli zakaz, ale zasiedli w sektorze gości dzięki uprzejmości Górnika. Przyjezdni solidnie oflagowali swój sektor. Górnik odpalił krzyż z rac ku pamięci zmarłego kibica. Kolejny komplet na stadionie przy Roosevelta. Obie ekipy przez 26 minut nie prowadziły dopingu, oddając w ten sposób cześć zmarłemu "Pastorowi".

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz (1000).
Sandecja na ten bliski wyjazd wybrała się w końcu w dobrej liczbie, wspierana przez zgody, m.in. Czarnych Jasło (84). Sandecja wywiesiła transparent "Istra nikad neće umrije", skierowany do małej chorwackiej ekipki, Istra Pula. W trakcie meczu odpalili race, a część z nich wylądowała na murawie. W trakcie racowiska wywiesili na ogrodzeniu transparent "Wisła dziwko, derby blisko". Na trybunach pojawiło się ok. 14 tysięcy kibiców.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (400).
Portowcy przed meczem mobilizowali się do licznego stawienia się na trybunach, piłkarzy zaś "motywowali" transparentami z hasłem "Macie wygrać tak jak chcemy, bo was k... roz...my". W trakcie meczu zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki "Szczecin", transparentu "Trzymamy straż nad Odrą" oraz pirotechniki. W sektorze gości zawisły cztery flagi oraz transparent "Fabi jesteśmy z Tobą!".

Korona Kielce - Śląsk Wrocław (217).
Wrocławianie do Kielc przyjechali transportem kołowym w 217 osób, w tym Motor (4) i Lechia (1). W sektorze gości wywiesili jedną flagę i transparent. Koroniarze zaprezentowali flagowisko.

Zagłębie Lubin - Cracovia (143).
Cracovia na wyjazd do Lubina dotarła w niespełna półtorej setki. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. Zagłębie z oprawą, na którą składały się transparent "Stara szkoła fanatyzmu", serpentyny, flagi na kiju i pirotechnika.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok (130).
Białostoczanie do Płocka przyjechali w 130 osób z trzema flagami. Gospodarze z przeciętnym młynem.

Termalika Nieciecza - Piast Gliwice (-).
Fani Piasta pokutują jeszcze za wyjazd do Zabrza i do Niecieczy pojechać nie mogli. Z tego też powodu nie pojadą pod koniec listopada do Szczecina.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (-).
Niestety derbowe spotkanie rozegrano bez udziału przyjezdnych. Lechiści po ostatniej porażce 0-5, odwiedzili swoich grajków na treningu, by wyjaśnić im powagę derbowego spotkania. Bilety zostały wyprzedane w przedsprzedaży. Arkowcy zaprezentowali oprawę składającą się z folii aluminiowych, malowanej sektorówki przedstawiającej kibica Lechii czyszczącego buty arkowcowi oraz transparentu "Najbardziej utytułowany klub w Trójmieście". Dziwić jedynie może brak piro.

Niższe ligi:

Odra Opole - GKS Tychy (230).
Odra ze skromnym, maksymalnie 350 osobowym młynem.

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica (120).
Motor Lublin - Orlęta Radzyń (104).

Stal Mielec - Stomil Olsztyn (82).
Stomilowcy wspierani przez Wisłę Płock (9) z jedną flagą.

AZS Biała Podlaska - KSZO Ostrowiec (50).
Pogoń II Szczecin - Górnik Konin (45).

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz (12).
Trybuny tego dnia wyglądały bardzo słabo, głównie ze względu na słabe wyniki piłkarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów (-).
Spotkanie bez kibiców gości nie powinno dziwić w tym regionie. Sosnowiczanie wspierani przez BKS Bielsko (80), Czuwaj Przemyśl (60) oraz Legię. Zaprezentowali oprawę z okazji 20-lecia Barra Bravas, na którą składały się malowana sektorówka "BB 97", transparent "Jest ryzyko, jest zabawa - wszystkiego najlepszego chłopakom z Barra Bravas" oraz 100 rac, 60 świec dymnych i 30 ogni wrocławskich.


Wyjazd tygodnia: 1430 kibiców Lecha na zakazie w Zabrzu
Oprawa tygodnia: Choreo ŁKS-u Łódź na meczu z Rozwojem Katowice

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Pogoń Szczecin na meczu z Legią Warszawa:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na meczu ze Śląskiem Wrocław:Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na meczu z Lechem Poznań:


Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk:Zagłębie Lubin na meczu z Cracovią:Cracovia na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Wisła Kraków na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na meczu z Jagiellonią Białystok:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


GKS Jastrzębie na meczu z ROW-em Rybnik:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:
GKS Katowice na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


GKS Bełchatów na meczu z Gryfem Wejherowo:


ŁKS Łódź na meczu z Rozwojem Katowice:GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Ruchem Chorzów:


Anwil Włocławek na meczu z Legią Warszawa:


Górnik Konin na wyjazdowym meczu z Pogonią II Szczecin:


Jeziorak Iława na meczu z Olimpią Olsztynek:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.