fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Biblioteka legionisty: Fanatycy. Futbol na śmierć i życie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach października na rynku pojawiła się książka "Fanatycy. Futbol na śmierć i życie", traktująca - jak można się domyślić - o ludziach, którzy swoje poświęcili jednemu klubowi. Autorem książki jest anonimowy fanatyk, który nie zdradza której dokładnie drużynie kibicuje, ale z pewnością dość dobrze zna nasze środowisko, a kibolskie klimaty nie są mu obce.

Kup książkę z 37% rabatem!.

Autor przedstawił swoje kibicowskie początki, pierwszy wyjazd, na który by pojechać, musiał zwiać z domu. Znacie to z własnego doświadczenia? Właściwie czytając całą książkę i różne kibicowskie perypetie - podróże, bójki, użeranie się z kanarami czy problemy z rodziną itd. - można znaleźć bardzo wiele podobieństw z własną drogą, którą przeszło się za młodu.

Na 300 stronach znajdujemy opisy różnych kibicowskich sytuacji, jak akcja Widelec, awantura w Wilnie czy problemy legionistów z ITI. Przytoczone zostały także sytuacje z innych ekip czy "sraczki" ze strony rządu przed Euro 2012. Właściwie każdemu zaangażowanemu fanatykowi zagadnienia przedstawione w niej są czymś bardzo dobrze znanym. Tym bardziej wydaje się, że książka ta skierowana jest do osób słabiej znających nasz klimat i środowisko. Może poniekąd pozycja ta pozwoli zrozumieć im nasz tok rozumowania i postępowania.

Nieścisłości w tekście jest niewiele. Bardziej uważni czytelnicy wyłapią takie niuanse, jak fakt, że Legia i Lech grali w Wilnie na dwóch różnych stadionach. Generalnie książkę czyta się dobrze, tyle że osoby mocno zaangażowane w życie kibicowskie niekoniecznie dowiedzą się czegoś nowego. Dla osób spoza naszego środowiska będzie to z pewnością znacznie ciekawsza lektura.

Tytuł: Fanatycy. Futbol na śmierć i życie
Autor: Anonimowy fanatyk
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 300
Rok wydania: 2017
Cena okładkowa: 36,90 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.Wejdź na www.fanatycyksiazka.pl, przeczytaj kolejne fragmenty i dowiedz się więcej!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.