Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 10 listopada 2017 r. godz. 17:10

Biblioteka legionisty: Fanatycy. Futbol na śmierć i życie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnich dniach października na rynku pojawiła się książka "Fanatycy. Futbol na śmierć i życie", traktująca - jak można się domyślić - o ludziach, którzy swoje poświęcili jednemu klubowi. Autorem książki jest anonimowy fanatyk, który nie zdradza której dokładnie drużynie kibicuje, ale z pewnością dość dobrze zna nasze środowisko, a kibolskie klimaty nie są mu obce.

Kup książkę z 37% rabatem!.

Autor przedstawił swoje kibicowskie początki, pierwszy wyjazd, na który by pojechać, musiał zwiać z domu. Znacie to z własnego doświadczenia? Właściwie czytając całą książkę i różne kibicowskie perypetie - podróże, bójki, użeranie się z kanarami czy problemy z rodziną itd. - można znaleźć bardzo wiele podobieństw z własną drogą, którą przeszło się za młodu.

Na 300 stronach znajdujemy opisy różnych kibicowskich sytuacji, jak akcja Widelec, awantura w Wilnie czy problemy legionistów z ITI. Przytoczone zostały także sytuacje z innych ekip czy "sraczki" ze strony rządu przed Euro 2012. Właściwie każdemu zaangażowanemu fanatykowi zagadnienia przedstawione w niej są czymś bardzo dobrze znanym. Tym bardziej wydaje się, że książka ta skierowana jest do osób słabiej znających nasz klimat i środowisko. Może poniekąd pozycja ta pozwoli zrozumieć im nasz tok rozumowania i postępowania.

Nieścisłości w tekście jest niewiele. Bardziej uważni czytelnicy wyłapią takie niuanse, jak fakt, że Legia i Lech grali w Wilnie na dwóch różnych stadionach. Generalnie książkę czyta się dobrze, tyle że osoby mocno zaangażowane w życie kibicowskie niekoniecznie dowiedzą się czegoś nowego. Dla osób spoza naszego środowiska będzie to z pewnością znacznie ciekawsza lektura.

Tytuł: Fanatycy. Futbol na śmierć i życie
Autor: Anonimowy fanatyk
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 300
Rok wydania: 2017
Cena okładkowa: 36,90 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.Wejdź na www.fanatycyksiazka.pl, przeczytaj kolejne fragmenty i dowiedz się więcej!Komentarze: (8)

Ding, 10.11.2017 21:51:04 - *.play-internet.pl

Skoro "cała prawda", to dlaczego autor wstydzi się podać swoje nazwisko?

Zapomniany, 10.11.2017 22:52:35 - *.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ding Ty to chyba z Mostowskich,co nie?!

Ha, 10.11.2017 22:56:43 - *.dynamic.mm.pl

a po co co tobie jego nazwisko? chcesz mu mandat wystawić?

Ł3, 10.11.2017 23:46:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ding to stary ubek

AAA, 12.11.2017 12:15:13 - *.dynamic.chello.pl

Ding czy zawsze lubisz donosić?

Ja, 12.11.2017 14:08:48 - *.play-internet.pl

Świetna książka, jednakże dla wielu osób treść może być szokująca.

123, 12.11.2017 14:09:03 - *.dynamic.chello.pl

Nie wiadomo jakiej drużynie kibicuje. .......widelec,Wilno

Do Ding, 12.11.2017 14:49:09 - *.range109-145.btcentralplus.com

Wyp....na K6 konfidencie !!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!