Cracovia na derbach z Wisłą Kraków - fot. niebiescy.pl
REKLAMA

Na stadionach: Cracovia ostrzelała wiślaków

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami dwie ostatnie ligowe kolejki w roku 2017. Na trybunach działo się wyjątkowo wiele. Wisła pozazdrościła konkretnych pokazów pirotechnicznych legionistom i sami również nadymili, co skutkowało blisko 15-minutową przerwą w meczu. Piro odpalił po raz drugi z rzędu Górnik. Nic jednak nie przebije tego, co zrobiła Cracovia na derbach z Wisłą, ostrzeliwując sektor gości.

Pasy w tym celu zaprezentowały jedną z choreografii na trybunie prostej, skąd znacznie bliżej niż z młyna do sektora gości. Cracovia nie ograniczyła się do rzucania w lokalnych rywali rac, ale także rzuciła petardy oraz odpaliła wyrzutnie.Fani Lecha i Legii zaliczyli kolejne wyjazdy na zakazach - wydaje się, że obecnie, kiedy zakazy wyjazdowe rozdawane są na prawo i lewo, to właśnie jedyne sensowne rozwiązanie. Oprawy z wykorzystaniem pirotechniki zaprezentowali w minionym tygodniu także fani Zagłębia Lubin, Piasta oraz Arki.

Ekstraklasa - 21. kolejka:

Legia Warszawa - Wisła Płock (577).
Fani z Płocka przyjechali do Warszawy autokarami, w 577 osób, wspierani przez Stomil (70). W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag i prowadzili głośny doping. Na trybunach 13,7 tys. kibiców.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (200).
Portowcy wywiesili transparent PDW ze świątecznymi życzeniami dla braci za kratami oraz płótno "Pesković - kogo jeszcze zamierzasz tutaj zepsuć? Kudła, Słowik, Załuska - mało?". Arkowcy z trzema flagami oraz transparentem dla zastrzelonego przez policję kibica Cracovii.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin (90).
Na stadionie Wisły ponad 10 tysięcy widzów. Gospodarze zaprezentowali konkretny pokaz pirotechniczny, przez który spotkanie zostało przerwane na kwadrans. Piro zostało odpalone nad malowanym transparentem "Wśród nocnej ciszy blask się rozchodzi". Wiślacy zaprezentowali także sektorówkę w barwach i flagi na kiju. Pod adresem lokalnego rywala i ich derbowej prezentacji wywiesili transparent "Gdzie byłeś niewierny przerzucie, jak Wisła walczyła z Zomo w Nowej Hucie?!". Zagłębie przyjechało w 90 osób i w sektorze gości wywiesiło cztery niewielkie flagi.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (50).
50 fanów z Białegostoku wybrało się na ten wyjazd. Przyjezdni bez barw, kilka razy zaznaczyli swoją obecność. Na stadionie niespełna 4 tys. kibiców.

Lech Poznań - Termalica Nieciecza (42).
Skromna grupa z Niecieczy stawiła się na tym wyjeździe. Młyn lechitów mocno przerzedzony. Poznaniacy odpalili krzyż z rac ku pamięci zastrzelonego przez policję kibica Cracovii.

Korona Kielce - Piast Gliwice (40).
Koroniarze jak zwykle wystawili młyn jedynie na górnej kondygnacji. Piast przyjechał w 40 osób, z jedną flagą, i w drugiej połowie kilka razy zaznaczył swoją obecność.

Górnik Zabrze - Cracovia (-).
Niespełna 18 tysięcy kibiców obejrzało poniedziałkowe spotkanie z Cracovią. Zabrzanie, którzy mieli walczyć o pierwsze miejsce na koniec roku, niespodziewanie wysoko przegrali z Cracovią. "Pasy" do Zabrza przyjechać nie mogli z powodu zakazu wyjazdowego za derby, który zresztą obowiązywać będzie do końca rozgrywek. Ultrasi KSG zaprezentowali konkretny pokaz pirotechniczny.

Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk (-).
Lechiści z powodu zakazu do Niecieczy pojechać nie mogli. Sandecja wywiesiła transparent odnoszący się do przeciągającej się budowy ich nowego stadionu, w związku z czym perspektywa spotkań w Niecieczy przedłuży się znacznie - "Gdzie nas stadion k... mać?! Nikt już tutaj nie chce grać!".

Ekstraklasa - 20. kolejka:

Zagłębie Lubin - Lech Poznań (1531).
Gospodarze z przeciętnym młynem, w którym zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę z dwoma kadrami - przedstawiającymi kolegów z podwórka oraz zamaskowanych kumpli z trybun. Całość dopełniał transparent "Czasy się zmieniają - priorytety pozostają" oraz kilkadziesiąt rac odpalonych wokół sektorówki. Lechici kolejny raz zdołali pojechać na mecz na zakazie, do tego w bardzo dobrej liczbie - 1531 osób. W swoim sektorze lechici wywiesili transparent "Komedia Ligi karze, a my? Znów w autokarze".

Cracovia - Wisła Kraków (750).
Derbowe spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie, a później jeszcze więcej kontrowersji. Wszystko za sprawą zachowania miejscowych, którzy konkretnie "ostrzelali" sektor gości. Wisła wykorzystała przyznaną im pulę wejściówek i na drugą stronę błoń udała się sprzed swojego stadionu. Wiślaków wspierały wszystkie zgody i układy, najliczniej zaś Ruch (100).
Gospodarze zaprezentowali kilka opraw. Jedną z nich był podświetlony pirotechniką foliowy napis na prostej - "Żyć możemy dzięki temu, za co bylibyśmy w stanie umrzeć". Ponadto zaprezentowali kartoniadę "13.12", malowaną niewielką sektorówkę oraz hasło "Jerzy Gruba wydał rozkaz strzelania do Polaków" oraz choreo z transparentem "15 lat minęło niczym 60 sekund" z wykorzystaniem piro. Tego dnia "Pasy" odpaliły konkretne ilości pirotechniki, ale zdecydowanie najwięcej mówi się o pirotechnice odpalonej na prostej i rzucanej w kierunku sektora gości - w tę stronę fruwały nie tylko race, ale i petardy, jak również użyto wyrzutni fajerwerków. Nie trzeba było długo czekać na reakcję Komisji Ligi - stadion Cracovii został zamknięty na dwa najbliższe mecze ligowe oraz kolejne derby Cracovia - Wisła. Krakowski klub musi zapłacić 100 tysięcy złotych, a ponadto fani "Pasów" mają zakaz wyjazdowy do końca obecnego sezonu.

Piast Gliwice - Legia Warszawa (400).
Legioniści dzięki uprzejmości gliwiczan zasiedli na stadionie w 400 osób. Piast zaprezentował oprawę składającą się z malowanej sektorówki i piro. Spotkanie przerwano z powodu zadymienia murawy, a ponadto jedna z petard wybuchła obok bramkarza Legii.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (150).
Niewiele ponad 9,5 tys. kibiców pojawiło się na trybunach stadionu Lechii. Lechiści bez oflagowania, bowiem szykowaną patriotyczną oprawę skonfiskowała im policja. Transparenty miały nawiązywać do rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Policja zaś zablokowała kibicowski magazyn w obawie nie tylko o hasła na transparentach i sektorówkach, ale również możliwość odpalenia pirotechniki. "Podkreślamy mocno, że nie był to pierwszy wybryk policji, która w poważaniu ma uroczystości i wydarzenia związane z historią Polski. Przypomnijmy, co działo się na pogrzebie Inki i Zagończyka, co działo się na obchodach "Grudnia 70." przy pomniku poległych stoczniowców - wlepianie mandatów, nękanie i grożenie zatrzymaniem, spisywanie uczestników - argumenty rodem ze stanu wojennego. Pytamy wprost - kto nakazał cenzurę oprawy upamiętniającą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, kto nakazał ostentacyjne okupowanie wejścia do magazynu klubowego, kto wydał rozkaz nękania kibiców podczas wejścia na mecz, kto umacnia arogancję funkcjonariuszy, którzy odbierając od przedstawiciela organizatora na piśmie żądanie opuszczenia imprezy masowej, pozostają na miejscu drwiąc z obowiązujących przepisów, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy i wydaje tego typu polecenia, kto umacnia zachowania policji rodem z PRL? Pytamy, jako pełnoprawni obywatele, oczekując od władz konkretnej odpowiedzi i wyciągnięcia stosownych konsekwencji" - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia "Lwy Północy".
Portowcy przyjechali w 150 osób, w tym Kotwica (24), z flagą "Duma Pomorza" i kilkoma mniejszymi (w tym płótnem Kotwicy), a także transparentem "Zima wasza, wiosna nasza. 13.12".

Arka Gdynia - Górnik Zabrze (161).
Na ten daleki wyjazd zabrzanie przyjechali w 161 osób, w tym GKS (3), ROW (1) i Wisłoka (1), z trzema flagami i transparentem "13.12.1981 Pamiętamy". Arkowcy zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentu "W walce z systemem zapłacili najwyższą cenę" oraz kilkunastu rac odpalonych na górze trybuny.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (59).
59 fanów Korony z dwiema flagami stawiło się na wyjazdowym meczu w Białymstoku. Gospodarze wywiesili transparent poświęcony swojemu zawodnikowi, który doznał groźnej kontuzji.

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz (-).
Sandecja z powodu zakazu wyjazdowego do Płocka przyjechać nie mogła. Wisła ze skromnym młynem.

Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław (-).
Na trybunach 2 tys. kibiców. Nie działo się nic godnego uwagi.

Wyjazd tygodnia: 1531 kibiców Lecha na zakazie w Lubinie
Oprawa tygodnia:

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:
Wisła Kraków na meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Górnik Zabrze na meczu z Cracovią:

Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na meczu z Arką Gdynia:


Lech Poznań na meczu z Termaliką Nieciecza:Śląsk Wrocław na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Legią Warszawa:


Zagłębie Lubin na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Cracovia na derbach z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Arka Gdynia na meczu z Górnikiem Zabrze:
Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Jagiellonia Białystok na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Wisła Płock na meczu z Sandecją Nowy Sącz:
Lechia Gdańsk na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Korona Kielce na meczu z Piastem Gliwice:


Anwil Włocławek na meczu z Polskim Cukrem Toruń:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.