Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 5 lutego 2018 r. godz. 09:00

Wywiad z trenerem Romeo Jozakiem: Radović to prawdziwy lider

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po zakończeniu zgrupowania w Hiszpanii porozmawialiśmy z trenerem Legii Romeo Jozakiem na temat tego co udało się zrealizować i czego możemy oczekiwać po Legii w rundzie jesiennej. Chorwacki szkoleniowiec przyznał, że początek przygotowań napędził mu trochę stracha, a sparingi są po to, by testować nowe rozwiązania i wybierać najlepsze. Jakim systemem będzie grała Legia? Kto jest blisko pierwszej jedenastki?
Zapraszamy do lektury!

Jak Pan oceni ostatnie mecze sparingowe?
- Jako trener nie mogę dać się ponieść emocjom. Muszę trzymać je na maksymalnie stabilnym poziomie. Nasi kibice są pełni emocji i oni oczywiście przejmują się wynikami, co jest normalne. Podam jednak przykład, który zilustruje to, co chcę przekazać: jeśli jest osoba, która ma mieć operację serca i stoi nad nią spanikowany lekarz, to nie będzie dobrze. Ja jestem właśnie takim „doktorem”, który musi w sposób spokojny i stabilny zebrać wszystkie informacje. Nie jestem zaniepokojony wynikiem sparingu z Viktorią, ale jestem zatroskany popełnionymi błędami. Czasami gdy wygramy, nie przejmujemy się błędami, ale to nie oznacza, że ich nie ma - wówczas też jestem nimi zaniepokojony.
Z innym podejściem zagraliśmy z Chińczykami, a z innym z Viktorią. Tych dwóch spotkań nie da się porównać. Mecz z Viktorią był takim, który otworzył nam oczy. Asystent trenera Viktorii jest moim dobrym kolegą i powiedział mi: "słuchaj, my przegraliśmy 10 dni temu 0-5 z Red Bull Salzburg i 1-5 z Chińczykami. W meczu z Legią chcieliśmy zagrać tak, jak byśmy grali o punkty". W spotkaniu z Viktorią mieliśmy problem z naszymi decyzjami i naszym myśleniem, ale jestem zadowolony, że dzień po meczu piłkarze otworzyli umysły i zrozumieli swoje błędy.
Do dziś pamiętam mecz z Piastem - najtrudniejszy emocjonalnie, jaki do tej pory miałem w Legii. Wygraliśmy, ale popełniliśmy miliony błędów. Ważne więc jest to, by mieć błędy pod kontrolą i wygrywać.

Czy podczas obozów udało się zrealizować zakładane cele?
- Podczas obozów wykonaliśmy dobrą pracę. Może trochę mniej pracowaliśmy w Ameryce, ze względu na długie loty, ale rozegraliśmy tam dwa dobre mecze. Nieco się przestraszyłem, gdy trzech zawodników doznało urazów podczas pierwszego spotkania.
Gdy zobaczyłem schodzącego Eduardo, to pomyślałem sobie "o mój Boże". Po tym meczu trener przygotowania fizycznego powiedział mi, że mieliśmy dużo szczęścia, iż skończyło się tylko trzema kontuzjami. Zagraliśmy tuż po przylocie, bez odpowiedniego treningu z piłką. Potem jednak z dnia na dzień wszystko się stabilizowało.

Podczas przygotowań zagraliście trzema różnymi systemami w pięciu meczach. Nie za dużo?
- Nawet gdybyśmy zagrali pięcioma różnymi systemami, nie powiedziałbym, że to za dużo. Pomysł z trzema obrońcami porzuciliśmy dość szybko. Miałem poważne obawy co do niego, ponieważ w Ekstraklasie mamy być drużyną, która będzie dominować. Obozy przygotowawcze są po to, by zebrać możliwie najwięcej informacji. Błędy, które tu popełnimy, nic nas nie kosztują, więc możemy sobie na nie pozwolić. W najbliższy piątek błędy będą nas kosztowały dużo więcej. W tej chwili mamy tylko jeden dylemat – czy będziemy grać systemem 4-3-3, czy 4-2-3-1.

fot. Hagi / Legionisci.com

Którzy zawodnicy podczas zgrupowania wyglądali najlepiej?
- To skomplikowany temat. Odpowiedź na to pytanie poznacie w najbliższy weekend. Można powiedzieć, że na przykład Remy grał dobrze, ale każdy zawodnik w inny sposób dochodzi do odpowiedniej formy. Dobrym przykładem jest Marko Vesović. Nie przejmuję się jego urazem. Jak wyzdrowieje, to będzie jak pocisk, ponieważ takie ma warunki fizyczne. Vesović od razu będzie gotowy do gry. Najważniejsze, że wszyscy dali z siebie 100 procent podczas treningów. Był tylko jeden trening na Florydzie, z którego nie byłem zadowolony.
Jak chce się odkryć jakość zawodnika, to trzeba patrzeć na trzy rzeczy. Numer jeden to talent, numer dwa to jego serce, pasja i energia, a numer trzy to jego umysł. Jeżeli te trzy rzeczy są na możliwie wysokim poziomie, to wtedy mamy... Rogera Federera. On ma niesamowity talent, niesamowite serce i niesamowity umysł. Jeżeli czegoś z tego brakuje, to zawsze jest jakiś problem, z nad którym musimy pracować.

Czy trener obawia się najbliższego meczu? Czy zawodnicy są w odpowiedniej formie?
- Nie obawiam się. Myślę, że jesteśmy w gotowi. Potencjalnie jeden lub dwóch zawodników może jeszcze do nas dołączyć. Aktualnie zawodnicy są kondycyjnie "martwi", ponieważ bardzo ciężko pracowali. Przez weekend odpoczniemy i zaczynamy walkę. [rozmawialiśmy w Benidormie - przyp. Redakcja]

Uczyliście zawodników szybkiej gry. Czy tę szybszą Legię zobaczymy już w meczu z Zagłębiem?
- Taki jest plan - nie tylko na mecze w Ekstraklasie, ale ogólnie na grę w piłkę nożną. Straciliśmy Thibaulta Moulina, ale mamy wielu zawodników w linii pomocy. Chcemy przyspieszyć grę, ale chcemy grać mądrze. Najważniejsze jednak będzie zdobywanie punktów. Jeżeli wygramy z Zagłębiem, to nie mamy żadnych gwarancji, że zdobędziemy tytuł mistrzowski. Jeżeli nie pokonamy Zagłębia, to nie spowoduje, że nie wygramy Ekstraklasy.

Co będzie najważniejsze w grze Legii w tej rundzie? Szybsza gra i co jeszcze?
- Musimy grać bardziej wydajnie. Szybsza gra nie jest najważniejsza, bo w meczu z Piastem była niemądra, a w niektórych momentach nawet szalona. Aby gra była bardziej poukładana, decyzje podejmowane na boisku muszą być lepsze. To oznacza, że jak widzę przed sobą czterech kolegów, którym mogę zagrać piłkę, to najlepszą decyzją będzie podanie do tego konkretnego. Musimy sprawić, by szybsza gra polegała na szybszym podejmowaniu najlepszych decyzji. Piłka nożna jest tak szybka, że zawsze mam na plecach rywala, więc decyzję muszę podjąć zanim doleci do mnie piłka. Jeżeli decyzję podejmę dopiero gdy będę miał piłkę przy nodze, to rywal też już będzie przy mnie – a to jest za wolno. Nad tym pracowaliśmy i to są ulepszenia, które chcę zobaczyć na boisku.

fot. Woytek / Legionisci.com

Czy potrzebujecie napastnika?
- Każdy potrzebuje dobrego napastnika, oczywiście my też. Jestem zadowolony z tego, jak rozwija się Jarek Niezgoda. Gdy trafiłem do Legii, Jarek pracował ciężko, ale teraz dodatkowo widać, że się otworzył. Jest nieśmiałą osobą i niewiele mówi, a niedawno na podszedł do mnie, kiedy siedzieliśmy jedząc śniadanie, położył mi rękę na ramieniu i powiedział "Coach, how are you?". Zatkało mnie i nie wiedziałem co odpowiedzieć (śmiech). Będziemy popychać Jarka do tego, by był coraz lepszy. Uważam, że jeżeli będzie grał tak jak jesienią, to już wkrótce znajdzie się w reprezentacji Polski. Nie chcę nakładać na Adama Nawałkę żadnej presji… (śmiech). Eduardo? Widzimy, że jego forma idzie momentami trochę w górę i trochę w dół. Oczywiście chętnie widzielibyśmy w drużynie znakomitego napastnika, ale najpierw trzeba go znaleźć, a następnie za niego zapłacić.

Co Pan sądzi o Miroslavie Radovicu, który wrócił do treningów po kontuzji? Kiedy będzie gotowy do gry?
- Jestem zadowolony, że w ostatnim sparingu zagrał aż 80 minut. Nadal widać u niego lekką niepewność w koordynacji i podczas biegu, ale to jest niesamowity lider. Powiedziałbym, że to prawdziwy lider, który ma w sobie wszystkie trzy najważniejsze cechy, o których mówiłem. Kiedy wróci? Mogę powiedzieć jedno: dopóki nie będzie całkowicie przygotowany, "Rado" zawsze znajdzie się w osiemnastce meczowej na ławce rezerwowych. Mam nadzieję, że na boisku pojawi się za 2-3 tygodnie.

Czy Chris Philipps ma szansę zagrać z Zagłębiem Lubin?
- Na razie jest za wcześnie, by to stwierdzić. Kupiliśmy go nie bez powodu. Jest młodym zawodnikiem, ale ma pewne ważne cechy i doświadczenie z Ligue 1. Będzie jednym z kandydatów do gry, ale nie wiem czy wyjdzie w podstawowym składzie.

Jak blisko pierwszej jedenastki jest Sebastian Szymański?
- Bardzo blisko - prosta i krótka odpowiedź.

Co będzie dalej z Brianem Iloskim i co trener sądzi o Mikołaju Kwietniewskim?
- Brian otrzyma szansę. Jest młodym zawodnikiem, który nigdy nie miał styczności z poważnym futbolem. Ma kilka zalet, które mi się podobają. Chcemy podpisać z nim kontrakt i prawdopodobnie gdzieś wypożyczymy na pół roku, a latem zobaczymy co dalej.
Mikołaj Kwietniewski dołączył do nas niespodziewanie. Podoba mi się jego szybkość, agresywność i bezpośredniość w grze. Tak jak powiedziałem wcześniej: błędy w Ekstraklasie kosztują dużo i nie mogę sobie pozwolić na wiele błędów. Będzie z nami trenował i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Jeżeli nie załapie się do kadry meczowej, to będzie występował w drużynie rezerw. Na wszystko przyjdzie pora.

fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (77)

strategia, 05.02.2018 09:14:59 - *.acn.waw.pl

Radovic to może kiedyś był liderem ta historia z Chinami później fochy że kontrakt za krótki mu zaproponowali i wieczne kontuzje sprawiły że mógł być legendą a tak będzie jednym z wielu. I nie hejtujcie mnie teraz i nie mieszajcie z błotem, powiedziałem swoje zdanie.

soly, 05.02.2018 09:17:53 - *.adsl.cybercity.dk

Stawiac na NIEZGODE.ktrory nie umie przyjac,odegrac,utrzymac sie przy pilce,a tylko pary razy dobil do pustej bramki.to nie swiadczy dobrze o trenerze.A do tego oddac Sadiku,ktory w Legii nie znalazl miejsca,ale za to w Hiszpani bedzie gral??..o co tu kaman?..czy w Legii nie ma ani jednego fachowca??..juz nie wspomne o wiecznych Broziach,Kucharczykach,Kopach..itd..

K78, 05.02.2018 09:37:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hejterzy za
3.
2.
1.
Start!

Kamil, 05.02.2018 09:40:47 - *.161

Czyli tak wzmocnilismy rezerwy, a Eduardo raz w górę raz w dół.... bez komentarza

mietek, 05.02.2018 09:40:49 - *.emea.ibm.com

"Piłka nożna jest tak szybka, że zawsze mam na plecach rywala, więc decyzję muszę podjąć zanim doleci do mnie piłka. Jeżeli decyzję podejmę dopiero gdy będę miał piłkę przy nodze, to rywal też już będzie przy mnie – a to jest za wolno."

Odnoszę wrażenie, że to stwierdzenie tłumaczy częściowo zagraniczny zaciąg podczas okna transferowego. Bo niestety polski piłkarz musi sobie piłkę najpierw przyjąć, potem ze trzy razy poprawić, a dopiero wtedy się zastanawia, co z nią zrobić. Ewentualnie spróbuje strzału bez przyjęcia, a wtedy piłka ląduje gdzieś w okolicach Czerniakowskiej ;)

SZCZERA PRAWDA, 05.02.2018 09:49:31 - *.internetia.net.pl

TAKI ŚMIESZNY SOBIE WYWIAD , A POTRZEBUJEMY JESZCZE WZMOCNIEŃ , MOCNYCH WZMOCNIEŃ .

wkz, 05.02.2018 10:10:35 - *.159

do strategia. Zgadzam się. Niech sobie piszą co chcą ale tak właśnie jest. Kolejny błąd to Jędrzejczyk - mąciciel. Dobrze że nie ma już Rzeźnika

Ta(L)izman, 05.02.2018 10:17:46 - *.dynamic.chello.pl

Co z tym Vesoviciem w końcu jest???
Wraca do treningów,bumeluje czy operacja???
Niezgoda i Szymsńki w 1 składzie to wariactwo, które będzie nas kosztować ogrom nerwów.

Rob, 05.02.2018 10:23:44 - *.adsl.inetia.pl

Lech, Zagłębie, Wisła, Górnik i pozostałe kluby zasówały na obozach, typowe przygotowanie do rundy, treningi, mecze sparingowe itd, a Legia pojechała do Stanów promować się, Floryda CUP nic zawodnikom nie dała, tylko stracili czas na przygotowania, oby Romeo nie żałował tej wycieczki.

jnq, 05.02.2018 10:28:50 - *.play-internet.pl

soly, na szczescie mamy fachowca w postaci twojej osoby.
Napisz do zarzadu, szkoda że twój talent i mądra głowa marnuje się przed monitorem. Może Prezi zrobi z Ciebie drugiego ebebenge i sprowadzisz nam Neymara albo Ronaldo bo ostatnio narzekają żę im źle w swoich klubach... ;)

kokojambo, 05.02.2018 10:29:40 - *.72.ipv4.supernova.orange.pl

"Mocne wzmocnienie"... yyy acha. Coś jak fakt autentyczny i cofanie się do tyłu.

MarioL, 05.02.2018 10:32:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ten Federer to w jakiej lidze chodzi bo nie znam takiego pilkarza, hę?

@rek do mietek, 05.02.2018 10:33:46 - *.dynamic.chello.pl

Mam nadzieję bracie, iż może dopiero za kadencji RJ nasi gracze zrozumieją, na czym polega szybsza gra... Bo poprzedni trenerzy w swoich wywiadach także zwracali uwagę, iż (L)egia powinna grać szybciej, tzn. z pierwszej piłki... Wszak ten element gry trenuje się na treningach w tzw. małych gierkach czy też grze "w dziada"... Ale słowa poprzednich trenerów o szybszej grze trafiały chyba w próżnię... Bo nadal mieliśmy na boisku długie holowanie piłki przez takich Kopczyńskich, Broziów, Kucharczyków, Moulinów czy nawet Gui... Na zachodzie w większości lig od wielu lat gra się z pierwszej piłki, dlatego tak bardzo zachwycamy się relacjami piłkarskimi z Bundesligi, La Ligi czy Premier Leaque... Samemu jak czasem patrzę na mecze wspomnianych lig, a dosłownie za chwilkę przerzucę na C+ na jakiś mecz ekstraklasy to mam dziwne wrażenie, jakbym oglądał mecz w jakimś "zwolnionym tempie", tak jakby film się zacinał... Śmieszne, ale i brutalnie prawdziwe...:)))

Poza tym powtórzę słowa z jednego z moich poprzednich postów, a mianowicie, iż wpierw była euforia z zakupu pierwszych czterech nowych piłkarzy, ale po kilku "treningowych" sparingach okazuje się, iż ci sami optymiści stali się pesymistami... Okienko transferowe jeszcze w Polsce trwa, a wszyscy już wieszają psy na RJ, IK i DM, zarzucając im "brak reakcji" po sprzedaży Cyganka, Młynka i Ferrari... Liga się jeszcze nie zaczęła, a już wszyscy martwią się i wieszczą wszem i wobec walkę (L)egii o 8-kę... Aż strach pomyśleć, jaki będzie wysyp "znawców", jak mimo wszystko zdobędziemy MP 2017/2018... Wtedy okaże się np., iż to dzięki JM mamy te mistrzostwo, bo na koniec swej kadencji "zdobył" tak dużą przewagę punktową, iż RJ nie mógł tego spieprzyć...;))) Pozdro (L)

Znawca, 05.02.2018 10:53:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wesowicz to ogóras a niektorzy czekają na niego jak na Ronaldo.

ciekawy, 05.02.2018 10:55:15 - *.20

A co z czupa-czupsem? czy ktos wie, czy uda nam sie sprzedac komus ten szrot?

bubu, 05.02.2018 11:01:23 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

PO RAZ KOLEJNY PYTAM, KIEDY WZMOCNIENIA.

@strategia, 05.02.2018 11:06:22 - *.internetdsl.tpnet.pl

masz rację. Jedyne czym się zapisze, to że obcokrajowiec z największą liczba meczy, ale do legendy to mu duuuużo brakuje

tomiacab, 05.02.2018 11:30:56 - *.125

Co do Radovicia zgadzam się z strategia i wkz. Kiedyś był tu taki Rado. Teraz jest tylko Radovic.

Mercato , 05.02.2018 11:37:04 - *.centertel.pl

Niech sprzedadzą jeszcze Pazdana i szukają kolejnych zawodników. Kto jeszcze może być wartościowy? Chyba coś można byłoby za Jedze dostać od Turków. Tak czy siak obecnym zarząd to kpina. Czytacie wgl komentarze na legia net? Totalne buraki tam są, oni myślą że Marko Marin trafi do Legii :d dzieciarnia totalna i jeszcze piszą ze my jesteśmy trollami? W takim razie większości kibiców Legii jest trollami a oni słodkimi pierdzacymi nas różowo rodzynkami. Powinni zrobić porządek z tamtą stroną

@Strategia, 05.02.2018 11:39:05 - *.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A co ma bycie liderem szatni do bycia legendą?

dresik.vip, 05.02.2018 11:46:43 - *.cgn1.cld.meteor.ie

Jeśli chupa-chups ma dalej ważny kontrakt to mam nadzieję że po odejściu Sadiku będzie trenował z pierwszą drużyną i może niespodziewanie wystrzeli z formą.

Tom, 05.02.2018 11:52:13 - *.play-internet.pl

A ja mam takie pytanie, czy Maiga bedzie naszym pilkarzem czy nie?
Bo na razie cicho cos a mial wyladowac w niedziele.

Świstak666, 05.02.2018 12:00:21 - *.dynamic.chello.pl

Bez kontraktów są całkiem nieźli napastnicy:
-Jonathan Cristaldo dobry argentyński napastnik, grał w Szachtarze więc Europa wschodnia nie jest mu obca
-Oleksandr Gladky ponad 100 goli strzelonych na Ukrainie
-Ruud Boymans i Michiel Kramer
dobrzy holenderscy napastnicy, prawie setka goli w I i II lidze holenderskiej
-Diego Capel może grać też skrzydłowego, więcej asyst niż goli, a taki zawodników nam brakuje
-Babacar M'Baye Guèye ponad 100 bramek we Francji.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 05.02.2018 12:00:23 - *.tvp.pl

Typowa mowa-trawa, taki klasyczny "wywiadzik". Piłka jest coraz szybsza, chcemy zawodników lepszych a nie gorszych, wyniki w sparingach nie są ważne itd. Ale nie ma co się dziwić, w końcu co ma powiedzieć trener - "słabo to wygląda, obóz na Florydzie to był poroniony pomysł, z nowych do gry w 1. jedenastce nadaje się tylko Remy"? Takich słów nie usłyszycie, a to jest niestety prawda. Chociaż znamienne jest i tak to że trener powiedział o jednym nieudanym treningu, to dużo mówi. Bardzo obawiam się meczu z Zagłębiem.... Obym nie miał racji.

t do strategia, 05.02.2018 12:10:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

zgadzam się w 100%

mietek, 05.02.2018 12:16:32 - *.emea.ibm.com

@ @rek: A to prawda. Pamiętam, jak nasi kopacze po meczach z Borussią w Lidze Mistrzów sami mówili, że umiejętnościami czysto technicznymi to aż tak mocno od rywali nie odbiegali (jakkolwiek to brzmi). Ale jeśli chodzi o szybkość, siłę, wybieganie to była przepaść i zostali niemalże "zjedzeni" już na starcie. I to było widać w Dortmundzie - jak Borussia zwalniała, to strzelaliśmy bramki. Jak tylko przyspieszali, to byliśmy mijani jak słupki kilometrowe na autostradzie :) I sam liczę na to, że tym razem słowa o przyspieszaniu gry nie będą tylko pustą deklaracją.

Co do jęczenia. Wiesz, ja już wymyśliłem na wszelki wypadek "brazylijską" ksywkę dla Eduardo, ale nie będę jej używał, dopóki go nie zobaczę w akcji na boisku w meczu o coś, a nie o puchar pasztetowej. Ciekaw jestem, czy na forach Piasta czy Wisły Kraków też było takie samo stękanie, że szrot, jak wyciągali Rubena Jurado czy Carlitosa. Czy tam też było gadanie, że poziom B-klasy.
Zresztą - do dzisiaj pamiętam, jak na początku po VOO jeżdżono, że grubas. A potem były śpiewy, żeby został w Warszawie.

Miro, 05.02.2018 12:34:20 - *.play-internet.pl

Jesteście wspaniali jako płaczki pod każdym kościołem kasowalibyście stare mochery kto by nie przyszedł to ciągle mało jest źle wściekła kaskę że swoich kont odkupcie klub od łóżka i pokażcie na co was stać bo jak narazie to jesteście jak stare dewoty

Rychu, 05.02.2018 12:34:39 - *.warszawa.virtuaoperator.pl

Jestem bardzo ciekaw meczu z Zagłębiem, ale ja w przeciwieństwie do trenera jestem pełen obaw po tym co zobaczyłem w meczach sparingowych. Obym się mylił, a trener oby miał rację.
O kadrze Legii trudno powiedzieć czy jest mocniejsza niż w jesieni. Główni konkurenci do tytułu raczej się wzmocnili, w tym Górnik, z którego nikt nie odszedł, wbrew optymistycznym przewidywaniom naszego kudłatego prezesa.
Wiadomo, że jeśli nie wygramy meczu z Zagłębiem nie stracimy jeszcze szans na mistrza ale będzie trudniej, później tych punktów może brakować. Po co nerwowa końcówka, jeśli wcześniej można sobie zapewnić przewagę.

do @rek, 05.02.2018 12:49:46 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

he, he, ja tez jak po Ekstraklasie widzę LaLiga to wydaje mi się, że mecz puszczają na przyśpieszonych obrotach ; )))

Serio. : O

Ogólnie- dobrze jest, trzeba dać pół roku trenerowi żeby poukładał zawodników - widać transfery sami "byleby nie z polskiej ligi " - chyba u nas wyszkolenie techniczne za słabe i mentalność też nie ta co potrzeba.

I dobrze, mogą być zagraniczniaki byleby dobrze grali.

oLaf

wrzt, 05.02.2018 13:28:35 - *.play-internet.pl

Transfer Maigi wysypany, a Kurzawa ewidentnie chce zmienić klub !

Darek, 05.02.2018 13:28:42 - *.dynamic.chello.pl

Za dużo w Legii słabych piłkarzy i po kontuzjach.Teraz wzmocniliśmy rezerwy a na nowych piłkarzy mamy czekać do końca lutego.Zanim ci nowi choć trochę wkomponują się w zespół będzie połowa kwietnia.Oby nie było wtedy za późno na nowych piłkarzy.
Piłkarze Legii zarabiają najlepiej w Polsce a nie widać tego na boisku.W meczach nie zależnie z kim czy Sandecją czy amicą jest takie samo męczenie buły.Nie ma widocznej różnicy klas między tymi zespołami.Co roku zmieniają się piłkarze i trenerzy a poziom Legii jest taki sam słaby.Później dochodzi do takiej sytuacji jak obecnie,że na 21 meczów potrafimy wygrać 12. Z tego po ładnej grze 2.
Dla mnie mało przekonujący wywiad.A wszystko i tak zweryfikuje boisko.

do Znawca, 05.02.2018 13:32:24 - *.play-internet.pl

"pójdź stąd" jak mawiał Słowacki

Do Mietek , 05.02.2018 13:53:35 - *.centertel.pl

Pół biedy, jakby Ci nasi piłkarze potrafili przyjąć piłkę. Kilkakrotnie zwracałem na to uwagę, że mają z tym spory problem. I to jest dla mnie niewytlumaczalne, bo za takie pieniądze, to przynajmniej podstawy piłkarskiego rzemiosła powinni znać.
A co do szybkiej gry, to Borussia nam pokazała jaka jest różnica.

0055gp, 05.02.2018 13:55:07 - *.toya.net.pl

do @rek, masz rację największy wysyp fachowców i wszystko wiedzących jest po fakcie.
Mnie na razie martwią te kontuzje, głównie z początku okresu przygotowawczego i to co przeczytałem wyżej, że są powodem rozegrania meczu po podróży i bez przygotowania,
a to już trochę obciąża trenera - chodzi o fakt wyrażenia zgody na taką niefrasobliwość - chyba że musiał.

do mietek, 05.02.2018 14:45:47 - *.dynamic.chello.pl

Ze co? Dzisiaj jeszcze nie pilem, ale chyba mimo wszystko sprawdze poziom alkoholu we krwi albo zaloze okulary. Ze oni ni odbiegaja technika za bardzo od pilkarzy Borussi? Oni ledwo potrafia wymienic dwa, trzy szybkie podania i przyjac pilke. A ze tak mowili? Ja tez moge mowic, ze gram w tenisa jak Federer.

@rek, 05.02.2018 14:53:41 - *.dynamic.chello.pl

do mietek
do oLaf
do 0055gp

Koledzy, niedługo ci płaczkowie i narzekacze będą narzekać, iż za dużo zawodników "wypożyczyliśmy", bo trzeba było dać "jeszcze jedną" szansę Berto, Nagy'emu czy Jodłowcowi... A ja powiadam: wietrzenie szatni było KONIECZNE i nie odbyło się ono w perspektywie kilku najbliższych meczy, ale w perspektywie letniego okienka transferowego i walki (L)egii o puchary europejskie... Taka jest moja koncepcja...:)))

A swoją drogą z zawodników wypożyczonych jakiś biedny klub w Polsce mógłby zorganizować sobie całkiem niezłą jedenastkę..: Majecki, Ryczkowski, Michalak, Nagy, Berto Szwoch, Jodłowiec, Moneta, Żyro, Czerwiński, Nawotka i zapewne Kwietniewski, Czukwu i Illoski...:))) Pozdro (L)

heniek, 05.02.2018 15:00:55 - *.warszawa.virtuaoperator.pl

Panowie jest dramat co tu dużo mówić. Od Zagłębia dostaniemy w pape 0:4 i dopiero zacznie się drapanie w głowę czemu tak się stało.

warszawiak66, 05.02.2018 15:08:29 - *.dynamic.chello.pl

O ile w zeszłym roku byłem jakiś spokojny co do zdobycia Mistrzostwa, mieliśmy przecież Vadisa to tym roku mam jakieś mieszane odczucia. Obym się niepotrzebie przejmował. Nie krytykujmy zbytnio sztabu szkoleniowego, piłkarzy i prezesa. Przecież nawet z tym składem - jeżeli chłopcy będą zaangażowani to na 100% wygrają ligę i puchar. Co do rozgrywek europejskich to nie ma co sie jeszcze wypowiadać, bo na razie Legia nie zdobyła nic w sezonie 17/18. Poczekajmy - zobaczymy.

olew, 05.02.2018 15:08:45 - *.warszawa.vectranet.pl

Tutaj tradycyjnie sami niezadowoleni, pierwsze miejsce w lidze półfinał PP, jesteśmy słabi , będziemy jeszcze słabsi. Zdobycie mistrza i Pucharu nic tu nie zmieni. Messi znowu wybrał Barcę zamiast Legii, więc do chrzanu taki zarząd , grajki, trener,kibice...

Jack(L) , 05.02.2018 15:23:18 - *.211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak są transfery obcokrajowców to płaczecie że trzeba nam Polaków a jeździcie po Kuchym, Pazdanie, Jędzy. Ok to kogo chcielibyście w (L) Lewandowski, Zieliński, Glik no chyba nie te buty. Każdy transfer zły decyzja zarządu zła. Przykład:Moulin grał u nas to był drewno, dno itd. Jak odszedł za 1.5 mln ojro to okazuje się że to był gracz jakich nam brakuje. Nie jestem zachwycony całą tą sytuację która dzieje się w Legii ale czas na hej ty przyjdzie po sezonie dajcie im się wykazać. A nie pisać swoje żagle tylko po to żeby zobaczyć swój wpis na forum. Pozdrowienia dla tych normalnych Legionistów.

do @rek, 05.02.2018 15:23:53 - *.2

Jeszcze by ta "wypożyczona " ekipa , by w ekstraklapie o puchary walczyła ;) :D

mietek, 05.02.2018 15:34:55 - *.internetia.net.pl

@Do Mietek z 13:53: To są braki z czasów juniorskich. Fakt, stary chłop też jeszcze się może czegoś nauczyć. Rzecz w tym, że naszym się po prostu nie chce.

@do mietek z 14:45: A mało to razy słyszeliśmy, jak to mówili, że "kontrolowali mecz" w sytuacji, gdy nie stworzyli sobie nawet pół okazji bramkowej?

@ @rek: Ja nie będę narzekał. Kadra nie jest z gumy i się nie rozciągnie, więc kogoś zawsze trzeba gdzieś odesłać. A jeśli taki Berto przywiezie - jak w Misiu - z 10 kilo obywatela mniej, to tylko przyklasnąć :)

andreas, 05.02.2018 15:43:45 - *.rev.snt.net.pl

Ciekawe gdzie trafi na wypożyczenie Iloski? Raczej w Polsce nie ma klubu gdzie mógłby się podszkolić i grać. Sanogo terminuje na Słowacji, może Iloskiego wysłać do Czech tam jest lepsze szkolenie pod względem taktyki, a my chcemy zawodnika kompletnego.

Wyniki, 05.02.2018 15:46:17 - *.static.ip.netia.com.pl

Mysle że bedzie łatwe zwyciestwo 0:3 albo 0:4, mimo nieudanych sparingów mamy najlepszy skład w lidze.

Do strategia, 05.02.2018 16:04:11 - *.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Piszac tutaj, nie licz na pochwaly wlasnych glupot. Radovic zarobil kase i dal zarobic kase klubowi. Radovic chcial odejsc, by zarobic, ale tego samego chcial klub BL. Na tamta chwile, te pieniadze za Miro byly potrzebne.
A po przyjsciu do nas z Partizana, pchal Legie do przodu. Runde jesienna mial swietna. Strzelal, podawal,asystowal! Miro jest nam potrzebny, a Twoje wypociny sa zbedne. I jeszcze liczysz na brak reakcji do Twoich glupot.

Sebo(L), 05.02.2018 16:10:21 - *.play-internet.pl

@rek napisz co z tym Maigą? Przychodzi czy zrezygnowano z tego transferu?

Arek, 05.02.2018 16:17:00 - *.free.aero2.net.pl

Tak szczerze mówiąc, to ja też mam obawy po tych sparingach. Do tego dochodzi też to, że nie pamiętam, kiedy my dobrze zaczęliśmy wiosnę. Chociaż nie, za Czerczesowa chyba.

Lee, 05.02.2018 16:20:19 - *.110

K78 = K6

Patriota, 05.02.2018 16:34:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czytam i lisza hejterzy ktorzy nie maja pojecia o pilce tylko zle zle.i zle messiego by wqm sprowqdzili to byloby ale za stary itp moim zdaniem jest ok zobaczymy co w lidze bedzie ale jest ok wzmocnienia naprawde dobre

(L)evy, 05.02.2018 16:38:24 - *.239

Nie mamy rozgrywającego i napastnika. Bez tego znów bedą problemy.

mietek, 05.02.2018 17:17:45 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Myślę, bracie, że temu panu to by Enklawa nie zaszkodziła ;))

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=22752

kokojambo, 05.02.2018 17:24:19 - *.72.ipv4.supernova.orange.pl

Rado najlepszy. Legionista z krwi i kości, nie to co te Nikolicie, Vadisy i inne "gwiazdki" którzy uciekają przy pierwszej lepszej okazji.

@rek do SeboL, 05.02.2018 17:58:47 - *.dynamic.chello.pl

Pisałem już kilka dni temu, iż z Maigi nici... W niedzielę strona francuska to ponownie potwierdziła... Maiga ma poważne oferty z Hiszpanii i Włoch w kontekście już letniego okienka... Tak więc: Maiga nie dla Legii... Pozdro (L)

Martin, 05.02.2018 18:02:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czuję w kościach, że jeszcze będą 2 transfery, na 100% napastnik i być może ofensywny pomocnik. Na Maige raczej nie ma co liczyć.

Lysy_Wola, 05.02.2018 18:21:54 - *.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Koledzy...
Po co spory...???po co kłótnie....??,po co wasze zwady glupie...??? Przeciez w maju na Starowie.... :)

, 05.02.2018 18:30:14 - *.centertel.pl

Tytuł wskazuje na to ze pan z biura odkryl ameryke

WWL, 05.02.2018 18:39:03 - *.dynamic.chello.pl

Tu nie ma co narzekać.
Myślę ,że bez dobrego pomocnika ofensywnego i klasowego napastnika nasi piłkarze sami wpadną w panikę.
Z tego co mówił trener-uczy ich nowych ustawień.Mogą one zagrać pod warunkiem maksymalnego zaangażowania całego zespołu oraz wyuczonych schematów między zawodnikami z jednej formacji oraz między tymi formacjami.
Jak oni mogą zagrać dobrze te Ustawienia jak tego nie wyuczyli a do tego cały czas odpadają koledzy(z różnych powodów)
Rado sam tego nie pociągnie.Uważam,że mamy dobry zespól,ale brakuje nam tych dwóch ofensywnych piłkarzy(topowych!)
Na naszą niekorzyść działa czas-nie mamy go już przed Zagłębiem wcale!

Lysy_Wola, 05.02.2018 19:27:23 - *.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@(L)evy odpowiadając na Twoje spekulacje - Antolc-Eduardo....

@rek do WWL, 05.02.2018 20:22:40 - *.dynamic.chello.pl

RJ w swoim ostatnim wywiadzie sam przyznał, iż nie będzie opierać gry (L)egii na tym nowym stylu 1-3-5-2, bowiem obie konfrontacje amerykańskie "odrzuciły" go od tego projektu... Gra (L)egii będzie oparta na dobrze znanych graczom ustawieniach, a mianowicie: 1-4-2-3-1 oraz 1-4-3-3... Co do kolejnych wzmocnień: do końca lutego 1-2 wzmocnienia będą...!!! Pozdro (L)

WWL do @rek, 05.02.2018 20:51:11 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki za info ;-)
Pozdro (L)

Artur, 05.02.2018 21:07:41 - *.51

Mnie najbardziej podobal sie fragment o Iloskim: "Brian otrzyma szansę. Jest młodym zawodnikiem, który nigdy nie miał styczności z poważnym futbolem" I ten gosc moze u nas grac w podstawie, a na obozie byl wyrozniajacym pilkarzem...bez komentarza:)

mietek, 05.02.2018 21:21:39 - *.internetia.net.pl

@WWL: Uzupełniając niejako wypowiedź @rka dodam, że chyba jednak Zagłębie straciło tej zimy ważniejszych zawodników ze swojego składu, niż my (Jach, Świerczok). I teraz tak samo nie mają napastnika.

Hugon, 05.02.2018 22:50:12 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Będziemy popychać Niezgodę-dobrze prawi,dodał bym jeszcze popychać kopami.

@rek do Hugon, 06.02.2018 08:01:03 - *.dynamic.chello.pl

Żeby zabrzmiało zabawniej: będziemy popychać Niezgodę Kopa-mi...:))) Pozdro (L)

do Do strategia, 05.02.2018 16:04:11, 06.02.2018 08:49:22 - *.acn.waw.pl

Radovic odchodząc na pewno nie myślał o klubie, liczył tylko chińskie pieniądze. A co teraz forsy nie potrzeba w Legii przez te katastrofalne pomyłki transferowe? Na pensje dla Jędzy w absurdalnej wysokości? Taki syn marnotrawny trochę, myślał że co? Że w wieku 33 lat podbije jakąś ligę? Myślał że Legia go będzie błagać żeby wrócił? Mógł być legendą

SENIOR, 06.02.2018 09:40:44 - *.play-internet.pl

Ponoć trener Romeo ma doktorat z futbolu. Jednak swoją wizją w temacie Niezgody w reprezentacji się ośmieszył

do kokojambo, 06.02.2018 10:05:20 - *.acn.waw.pl

a Radovic to nie uciekł jak zobaczył większe pieniążki nie? Nie w ogóle on pojechał do Chin się rozwijać tak?

;), 06.02.2018 10:08:14 - *.centertel.pl

nie można porównywać naszej ligi z zagranicznymi. Tam grają dużo szybciej, ale dlatego że mają warunki, a u nas jak będziesz za szybki dla reszty, to ryzykujesz, że będą chcieli pozbawić cię nogi tacy siepacze jak choćby tosik czy sadlok

felek, 06.02.2018 12:22:06 - *.warszawa.virtuaoperator.pl

U nas gramy wolniej bo mamy gorsze boiska i piłka grzęźnie w błocie. Nie to co u takich Angoli, gdzie zielona trawka na boisku i tam mogą grać szybciej. U nas niestety jest błoto albo śnieg na boisku.

Pan, 06.02.2018 15:35:42 - *.dynamic.mm.pl

A Legia znowu się osłabiła .

Legia⚽️Legia, 06.02.2018 22:26:16 - *.45

To może być ostatni sezon Chorwacki w Legii,dyrektor jako Ojciec drużyny i znowu experymênt aby tylko był 3Mistrz!

siwylegia, 06.02.2018 22:34:02 - *.bb.sky.com

nie ma co panikowac.legia i tak mistrzem.reszta sie nie liczy

Nikki, 07.02.2018 00:22:40 - *.dynamic.chello.pl

@strategia masz w 100 procentach rację ...

Tom, 07.02.2018 02:43:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Rado już odpokutował . Odpier...ta się od niego .

do Tom, 07.02.2018 09:42:05 - *.acn.waw.pl

co odpokutował?

do do Tom, 07.02.2018 16:29:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chiny .

kokojambo, 08.02.2018 14:33:12 - *.72.ipv4.supernova.orange.pl

@do kokojambo: Rado wyjechał do Chin w wieku 31 lat po 9 latach spędzonych w Legii i wcześniej odrzucając m.in ofertę AS Monaco. O wyjazd do Chin mogą się czepiać szesnastolatki na utrzymaniu rodziców zapatrzone w pseudogangsterkich rapowych szczurków.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.