Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław

Na stadionach: Mróz odstraszył kibiców

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Mrozy, które dotarły do Polski w ostatnich dniach, miały spory wpływ na frekwencję przy okazji meczów ostatniej kolejki. Dość powiedzieć, że spotkanie Sandecji w Niecieczy obejrzało 312 widzów, a mecz w Płocku 899 osób. Wiele spotkań rozegrano bez udziału kibiców gości. Podczas kolejki rozgrywanej w weekend najliczniej pojawili się fani Górnika we Wrocławiu, którzy trzema pociągami specjalnymi przyjechali w 2081 osób.

Zabrzanie nie odpalili pirotechniki, czego można się było spodziewać przy tak dobrej liczbie na obcym stadionie. Tłumaczyć to można chyba jedynie obawą przed zakazem wyjazdowym na derby z Piastem. W najbliższej kolejce nie tylko spotkanie Piast - Górnik zwróci uwagę kibiców. W niedzielę przy Łazienkowskiej Legia podejmować będzie Lecha, a przyjezdni będą mogli liczyć na liczne wsparcie ŁKS-u.

Podczas dwóch ostatnich kolejek ekstraklasy zabrakło opraw meczowych, a oprócz licznego wyjazdu KSG, najlepiej na obcych stadionach pojawili się lechici w Kielcach (513), Jagiellonia w Warszawie (303) oraz Wisła na zakazie w Gliwicach.

Ekstraklasa - 25. kolejka:

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (303).
Mecz obejrzało ponad 12 tys. kibiców, co było najlepszym wynikiem ostatniej kolejki rozegranej w środku tygodnia. Legioniści wywiesili biało-czerwone płótno "Wyklęci". Jagiellonia przyjechała autokarami, w ok. 300 osób, bez flag. W sektorze gości wywiesili jedynie biało-czerwony transparent "Żołnierze Wyklęci. Cześć Waszej Pamięci". Z obu stron nie brakowało wymiany uprzejmości.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (100).
Portowcy do Zabrza przyjechali pociągiem rejsowym, w ok. 100 osób. W sektorze gości wywiesili flagę "PS on tour" oraz transparent dla jednego z fanów. Gospodarzy na trybunach 6,2 tys. W Zabrzu trwa już mobilizacja na mecz przyjaźni z Hajdukiem, jak również spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski z Legią.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Lubin (25).
Na daleki wyjazd do Niecieczy pojechało 25 kibiców Zagłębia. W sektorze gości bez flag. Frekwencja na trybunach fatalna - łącznie spotkanie obejrzało zaledwie 312 widzów.

Arka Gdynia - Piast Gliwice (2).
W sektorze gości pojawiło się jedynie dwóch fanów Piasta. Frekwencja na całym stadionie była równie niska, jak na większości pozostałych w tej kolejce - na poziomie 4 tysięcy. Na trybunach nie działo się nic ciekawego.

Lechia Gdańsk - Termalica Nieciecza (0).
Na meczu zaledwie 2,2 tys. kibiców, z czego zdecydowana większość zajęła miejsca w młynie. Fani z Niecieczy nie pojawili się na tym dalekim wyjeździe.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław (-).
Fatalna frekwencja w Poznaniu, gdzie na trybunach pojawiło się tylko 4,5 tys. kibiców. Młyn gospodarzy również wyglądał dość skromnie. Jak wiadomo, na liczbę widzów spory wpływ miał 10-stopniowy mróz. Śląsk z powodu zakazu do Poznania przyjechać nie mógł. W sektorze gości pojawili się jedynie fani z KKN-u z flagą.

Wisła Kraków - Korona Kielce (-).
Spotkanie bez kibiców gości nie wzbudziło większego zainteresowania publiczności - obejrzało je tylko 4 tys. widzów. Wisła wywiesiła transparent mobilizujący do wyjazdu do Warszawy.

Wisła Płock - Cracovia (-).
Cracovia z powodu zakazu na wyjazdy nie pojeździ już w tym sezonie. W Płocku na trybunach jedna z najniższych frekwencja w ekstraklasie w obecnych rozgrywkach - 889 widzów. Około 200 osób zajęło miejsca w młynie, gdzie wywieszone zostały dwie flagi.

Ekstraklasa - 24. kolejka:

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (2081).
Zdecydowanie najliczniejszy wyjazd w ekstraklasie w ostatnim czasie. Zabrzanie do Wrocławia przyjechali trzema pociągami specjalnymi, wspierani przez Wisłokę (70) oraz ROW (40). Bardzo dobrze oflagowali sektor gości. Z atrakcji ultras zaprezentowali jedynie sektorówkę w kształcie koszulki oraz flagi na kiju. Zabrakło przede wszystkim pirotechniki - prawdopodobnie ze względu na zakaz, który uniemożliwiłby im udział w nadchodzących derbach z Piastem. Doping przyjezdnych na bardzo dobrym poziomie. Łącznie na stadionie około 10 tys. widzów. Wrocławianie bez oprawy.
Po meczu kiedy ok. 700 fanów KSG czekało na swój pociąg, a na dworzec wjechał pociąg z kibicami Śląska wracającymi z meczu, doszło do krótkiej wymiany uprzejmości, w wyniku której policja zatrzymała trzech fanów WKS-u i dwóch KSG.

Korona Kielce - Lech Poznań (513).
Lechici do Kielc przyjechali autokarami, w 513 osób, wspierani przez KSZO (82), Cracovię (27) oraz ŁKS (1). W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag, w tym płótna KSZO oraz Cracovii. W trakcie meczu sporo wymiany uprzejmości, szczególnie na linii KSZO - Korona.

Piast Gliwice - Wisła Kraków (170).
Pomimo zakazu wyjazdowego, do Gliwic przyjechało 170 fanów Wisły. Przyjezdni bez flag zajęli miejsca w sektorze gości. Piast wywiesił transparent nawiązujący do meczu z Górnikiem - "A my na tej wojnie ładnych parę lat... 03.03.2018 20:30".

Pogoń Szczecin - Wisła Płock (143).
Na daleki wyjazd do Szczecina wybrało się 140 kibiców z Płocka oraz trzech fanów Stomilu. W sektorze gości wywiesili dwie flagi. Gospodarze wywiesili transparent "German Death Camps". Frekwencja na meczu, jak i w młynie Portowców słaba.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia ().
Bardzo słaba frekwencja na meczu przyjaźni, który w Lubinie obejrzało zaledwie 3 tys. widzów. Młyn gospodarzy, w którym zasiedli także arkowcy, dość skromny. Na meczu wywieszono płótno "German death camps".

Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz (120).
Na trybunach 1,6 tys. kibiców. Na pseudo derbowym meczu (obie drużyny obecnie występują na stadionie w Niecieczy) nie dopisała frekwencja. Miejsca, gdzie obie drużyny wystawiają młyn przy okazji meczów w Niecieczy, tym razem zajęła Termalica. Sandecja zasiadła pod drugiej stronie boiska. Było ich ok. 120, bez flag. Termalica wywiesiła trzy płótna.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (-).
Kibice Lechii z powodu zakazu po meczu z Pogonią do Białegostoku pojechać nie mogli. Gospodarze z niższą niż zazwyczaj frekwencją, na poziomie 6 tysięcy.

Cracovia - Legia Warszawa (-).
Mecz początkowo miał się odbyć bez udziału publiczności, ze względu na zachowanie Pasów na derbach z Wisłą. Ostatecznie wpuszczeni zostali karneciarze, ale młyn Cracovii bojkotuje mecze ze względu na zachowanie władz klubu. Na trybunach pojawiło się ok. 2,1 tys. widzów. "Reakcji ze strony władz klubu brak, żadne rozmowy nie zostały podjęte. Bojkot nadal trwa i będzie trwał do momentu dokąd włodarze nie zaczną się z nami liczyć i nie zdecydują się rozmawiać o obecnej sytuacji" - poinformowali fani Cracovii.

Wyjazd tygodnia: 2081 kibiców Górnika we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Górnik Zabrze na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Wisła Płock na meczu z Cracovią:


Wisła Kraków na meczu z Koroną Kielce:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:

Śląsk Wrocław na meczu z Górnikiem Zabrze:
Cracovia na meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Pogoń Szczecin na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Piast Gliwice na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Jagiellonia Białystok na meczu z Lechią Gdańsk:


Zagłębie Lubin na meczu z Arką Gdynia:


Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz (w Niecieczy):
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (15)

X - 01.03.2018 14:08:19, *.dynamic.chello.pl

widok młyna ekipy z Wronek oraz klubu Wisła - bezcenny

bebe - 01.03.2018 15:02:41, *.18

No amica wronki jak za dawnych lat na stadionie amica. A wisla jak nieciecza.

powiślak - 01.03.2018 15:10:41, *.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rozgrywanie meczy w takich warunkach mija się z celem.dla kogo te mecze? Garstki najwierniejszych na trybunach, ławka rezerwowych z soplami z nosa, zwiększone ryzyko urazow,a przecież na tydzień przed wiadomo jaka może być pogoda.ostatnie kolejki były grane na siłę żeby odbębnic.jak już nie ma terminów to wydłużyć rundę jesienną o styczeń.a teraz w lutym robić przerwy

No proszę - 01.03.2018 15:25:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widać kto ma najwięcej pikników :) Górnik 6 000, Lech 4500 Tak się chwalą frekwencją a jak mróz to kibiców nie ma :)

Juri - 01.03.2018 15:34:28, *.adsl.inetia.pl

Droższe bilety,zakazy ,nakazy i kary,to na pewno przyjdą rodziny z dziećmi i tłumy zadowolonych ludzi. Gwiazd nie ściągać,nie dadzą gwarancji klienta.

bubba - 01.03.2018 16:23:47, *.net.hawetelekom.pl

No ja się więc pytam, gdzie komisja licencyjna i po co w lidze takie twory jak Sandecja, brak stadionu, gra w Niecieczy i 300 osób na meczu ekstraklasy WTF???!!!

Bidon - 01.03.2018 17:52:06, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Proponuje spuscic kurtyne milczenia na to co sie dzieje na Cracovii, 100 % poparcia dla profesora Filipiaka mozna tolerowac pewne rzeczy przymykac oko ale to co sie dzieje w Krk ( czy to Wisla czy Cracovia, jedni drugich warci ) to czysty bandytyzm ktory czas wykopac ze stadionow.

Adam - 01.03.2018 18:59:00, *.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To chyba nie tylko efekt mrozów. Nowe stadiony zaczynają się nudzić po prostu.

olew - 01.03.2018 19:47:42, *.warszawa.vectranet.pl

właśnie dlatego ci co chodzą na taki piach jak z białymstokiem , w takie zimno , maja mieć pierwszeństwo w nabyciu czegokolwiek czy to puchar czy Barca , żenująco mało nas było, a uwagi mazgajów o warunkach to dno , jak Legia gra to się na biegun w slipkach zapier...la

Darek - 01.03.2018 20:55:12, *.dynamic.kabel-deutschland.de

Jagiellonia znalazla bardzo skuteczny sposob na nie tracenie flag.Po prostu jezdzic bez flag.
Frekwencja na wszystkich meczach mniejsza niz na jednym stadionie w Niemczech.Pozniej wszyscy sie dziwia czemu nie ma sponsora glownego ktory wylozy miliony za prawa do transmisji ekstraklasy.Zenujaca jest ta nasza liga.

@olew - 01.03.2018 21:13:42, *.centertel.pl

Tyle to i ja wiem

Bzdury - 01.03.2018 21:41:35, *.static.ip.netia.com.pl

Gra Arsenal-MC i tez garstka ludzi bo zimno. Mozna byc kibicem ale po co masz isc jak debil placisz 40 zl marzniesz a pilkarze raczem Cie takim czyms pomysl troche jakby jeszcze grali jak City to mozna z przyjemnoscia wymrozic sie ale na ekstraklase? Bedzie cieplo i bilety beda tansze(adekwakatne do poziomu) to oczywiscie ale 65 zl to Darek obraza kibicow

powiślak @olew - 02.03.2018 07:08:02, *.centertel.pl

Ja tam jestem zahartowany(miałem tylko lekkiego kaca).ale masz pozdrowienia od jednego co dziś leży na zapalenie płuc

Dada - 02.03.2018 11:20:24, *.dynamic.mm.pl

Uważacie, że wyjazd Wisły do Gliwic w 170 osób to dobry wyjazd? No prosze was, z Gliwic do Krakowa jest 100km, a np Pogoń pojechała w 100 osób do Zabrze, który jest oddalony od Szczecina o 560km...wiec uważam, że Portowcy mieli w tej kolejce "dobry" wyjazd, a nie Wisła która miałą na mecze 1h drogi....

Zimax - 02.03.2018 21:55:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Portowcy nawet nieźle . Chociaż dawniej bywało lepiej . Pozdro .

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.