fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

26. kolejka Ekstraklasy. Kompletna Jagiellonia

Mishka, źródło: Legionisci.com

W ostatnim meczu 26. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia odniosła piąte zwycięstwo tej wiosny. W niedzielę przy Łazienkowskiej w starciu Legii z Lechem górą gospodarze. Trzy punkty w meczu z Arką wywalczyła Cracovia. Dwa bezbramkowe remisy i przerwany mecz - to bilans sobotnich spotkań: punktami podzieliły się Śląsk i Sandecja oraz Korona i Pogoń. W Gliwicach Piast wygrywał z Górnikiem 1-0, ale z powodu zamieszek na trybunach spotkanie nie zostało dokończone. Komisja Ligi zdecydowała się przyznać walkower zabrzanom, ale jednocześnie odjęła 3 punkty Górnikowi za zachowanie kibiców.
W dwóch piątkowych meczach padły trzy bramki - Termalica przegrała u siebie z Wisłą Płock 1-2, a Zagłębie zremisowało z Lechią 0-0.

26. kolejka:

Termalica Nieciecza 1-2 Wisła Płock
Zagłębie Lubin 0-0 Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław 0-0 Sandecja Nowy Sącz
Korona Kielce 0-0 Pogoń Szczecin
Piast Gliwice 0-3 Górnik Zabrze (walkower, na boisku 1-0)
Cracovia 2-1 Arka Gdynia
Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań
Jagiellonia Białystok 2-0 Wisła Kraków

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (54)

Scypion Afrykański - 02.03.2018 09:12:19, *.warszawa.virtuaoperator.pl

Jeśli wygramy z łachem sprawa mistrzostwa pozostanie otwarta, jeśli nie wygramy będzie ciężko, bo zgaga pewnie odjedzie na kilka punktów. Dlatego Legio musisz wygrać z tym frajerskim klubem z kraju kwitnącej bulwy!

- 02.03.2018 09:44:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

TBB-Płock 2:2
Zagłebie-Lechia1:1
Śląsk-Sandecja 2:0
Korona-Pogoń 0:2
Piast-Górnik 1:3
Cracovia-Arka 0:0
Legia-Lech 4:1
Jagiellonia-Wisła1:2

Juri - 02.03.2018 09:47:59, *.centertel.pl

Walczyć i zwyciężyć.
Legia Mistrz.

Grucha - 02.03.2018 09:50:05, *.dynamic.gprs.plus.pl

Legia-Lech trzeba grać grubo na remis, kto gra grubo wygrać musi.

WWL - 02.03.2018 10:15:21, *.play-internet.pl

Nie chcę narzekać, ale babajaga znowu jeden dzien wiecej od nas odpoczynku.
Czyżby duch M. Dziurowicza się uaktywnił?

Bolek - 02.03.2018 10:21:01, *.3

TBB-Płock 1
Zagłebie-Lechia 2
Śląsk-Sandecja 1
Korona-Pogoń 2
Piast-Górnik 1
Cracovia-Arka 1
Legia-Lech 1
Jagiellonia-Wisła X

- 02.03.2018 10:27:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

TBB-Płock X
Zagłebie-Lechia 1
Śląsk-Sandecja 1
Korona-Pogoń X
Piast-Górnik 2
Cracovia-Arka 1
Legia-Lech 2
Jagiellonia-Wisła 2

zeno - 02.03.2018 10:34:57, *.138

WWL nie narzekaj, nie narzekaj, kopacze mają jeden dzień odpoczynku więcej od Lecha a i tak w plecy będzie.

True - 02.03.2018 11:24:20, *.dynamic.gprs.plus.pl

Veso znowu na obronie, a Cafu wskoczy za Antolica, reszta chyba bez zmian. Do boju Legio !!!!

Artur - 02.03.2018 13:49:03, *.51

Zeno amicowcu masz swoje strony, po co Tu wlazisz? Chyba jeszcze wan ich nie pozamykali, nie? Komentuj tam I nie lecz kompleksow. (L)

Wolfik - 02.03.2018 20:09:13, *.dynamic.mm.pl

Trzech typerów i trzy wtopy na dzień dobry :). Jeśli to wasz sposób zarabiania na życie, to gratuluje... :).

doArtur - 02.03.2018 20:27:37, *.dynamic.gprs.plus.pl

Najpierw spójrz na ilość tematów związanych z meczem z Kolejorzem na naszych stronach a później pier...l o kompleksach.

do doArtur - 02.03.2018 22:24:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ty nie pie...l . Przed meczem to naturalne , że jest trochę tematów . Macie kompleksy , Pyrki i tyle . Nie pomoże Trałka , nie pomoże Bjelica - weźmie na was trzy punkty w Niedzielę Sto(L)ica .

Do Bokek - 03.03.2018 08:03:54, *.play-internet.pl

Mistrzowski Typer :)

OSTATNIA OKAZJA - 03.03.2018 10:22:18, *.internetia.net.pl

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA JUTRZEJSZY KLASYK Z LECHEM - KTO PIERWSZY TEN LEPSZY ZANIM JESZCZE COKOLWIEK ZOSTAŁO - DZISIAJ OSTATNIA OKAZJA ABY BYĆ NA JUTRZEJSZYM ŚWIĘCIE POLSKIEJ PIŁKI

Zamoj - 03.03.2018 17:49:24, *.248.ipv4.supernova.orange.pl

Taka padaka jaką gra Śląsk to te 4 bramki co im planowaliśmy to minimum
Dzisiaj z Sandecja to mieli wór szczescia

TMR - 03.03.2018 22:33:57, *.elartnet.pl

To walkower. Piast 0:3 Gawno w Wiadrze.

nsns - 03.03.2018 22:45:57, *.157

piast vs. gornik 1:0 dobry wynik. Ale chyba bedzie walkower i 0:3.

Dickson Chotowski - 03.03.2018 23:08:27, *.range109-145.btcentralplus.com

Mecz w Gliwicach..milicja nie potrafi gwarantowac bezpieczenstwa...to od czego oni sa ?? 1312 !!!

Wolfik - 03.03.2018 23:28:04, *.dynamic.mm.pl

Zawsze mówiłem, że Gliwice to stan umysłu jest....

Buhahaha - 03.03.2018 23:36:48, *.dynamic.chello.pl

Piast rozwalił płot i to wszystko..Szybko sytuacja opanowana i mimo 30 min spokoju psy dalej stoją na murawie jak te kołki..
Mecz przerwany- KABARET !!

Gizir - 03.03.2018 23:50:51, *.128

Qwy z Zabrza dobrze to zapanowlali najpierw spalili flagi piastuchow zaczęli skakać po płocie jak piastole ruszyły w tym momencie zabole stanęły chdzby nigdy nic... Jak dla mnie obustronny walkower ale pewnie doj. Piastowi a szkoda bo dużo lepsi na boisku...

do do Bobek - 04.03.2018 00:18:36, *.dynamic.mm.pl

z jego skutecznoscia to jutro remis albo w plecy :/

@rek - 04.03.2018 06:43:55, *.dynamic.chello.pl

Mecz dwóch drużyn śląskich, to i gwarą poleciał nasz redaktor: "...z powodu zamieszek na trybunach spotkanie nie zostało dokońcaone.."...:)))

A tak poważniej, to dzisiaj nasza "bezpieka" na trybunie gości powinna być czujna, bo nie daj Boże taki scenariusz jak w Gliwicach i "tracimy" kolejne 3 pkt przy stoliku... Pozdro (L)

Seba1980 - 04.03.2018 07:04:57, *.play-internet.pl

Do Zamoj. Za to z Lechem Śląsk zagrał całkiem przyzwoicie a z Sandencja był faworytem ale skoro mówisz że grał piach to pewnie mobilizacja przy nowym trenerze stsrczyla tylko na Kolejorza. Ważne dziś 3 punkty come on Legia

@Dickson Chotowski - 04.03.2018 07:38:39, *.dynamic.chello.pl

No też mnie to zastanawia, bo było mało kibiców, a do tego KSG nie kwapiło się żeby coś zdziałać. Widziałeś jak kibic Piasta leci przez murawę, a za nim 7 policjantów, w tym jeden zalicza glebę? Następni policjanci próbowali biegać za śmiałkiem i w sumie na prostej murawie trzech z dwudziestu po akcji z benny hilla zalicza glebe, to o czym mu mówimy? Wszyscy oni rzucili się na zmęczonego fana i pięknie, szybko, sprawnie przez 10 minut zrobili z nim co trzeba. Piast też chyba chciał tylko z ogrodzeniem powalczyć. Można było spokojnie wylecieć. Do analizy testy dla białych kasków i dla Piasta hmm ale którego z trybuny centralnej czy tej co jest za bramką kilka filmików szkoleniowych jak to inni robią

Buli - 04.03.2018 09:01:57, *.wroclaw.dialog.net.pl

Celowe działanie V kolumny. Ci co podawali się za kibiców piasta raczej sprzyjają górnikowi i dlatego tak postąpili. Zamiast porażki będzie walkower i trzy punkty dla górnika. PRAWDZIWI KIBICE BRAWO

Do @rek - 04.03.2018 09:14:43, *.play-internet.pl

Tylko ciekawe co łach mialby palic w swoim sektorze gamoniu?!

@rek do Do - 04.03.2018 10:18:25, *.dynamic.chello.pl

Sam jesteś matołem i gamoniem... Tutaj nie chodzi o samo spalenie "czegokolwiek" pierwotniaku, ale np. o celowe wywołanie zadymy z sektorem rodzinnym tudzież próbę wtargnięcia przez ogrodzenie na murawę... W twoim przypadku - bez pozdrowień...:/

Kibole - 04.03.2018 11:23:16, *.static.ip.netia.com.pl

Debile widzieli ze Górnik zaczyna coraz mocniej atakowac to tak przeszkodzili ze Stefan zakonczyl mecz

Gienek - 04.03.2018 11:27:34, *.play-internet.pl

Dzisiaj na boisku i na trybunach łach zostanie zmiażdżony.

Wiewiór - 04.03.2018 12:03:17, *.49

Ciekawe co zrobi Komisja Ligi. Mimo wszystko wydaje mi się, że sportowo ucierpi jedynie Piast. A Górnik tylko finansowo(choć znacząco, bo wina ich była niepodważalna i to oni wszystko spowodowali) i jakieś zakazy wyjazdowe.
1. Za tym stanowiskiem przemawia to, że to Piast był gospodarzem i to on nie zapewnił odpowiedniej ochrony przez słabe płoty. Gdyby płot nie poszedł, sędzia nie sprowadziłby zawodników do szatni, a nawet jakby tak się stało, powróciliby i dokończyli mecz. Więc to bezpośrednio z winy Piasta mecz został przerwany i niedokończony. O ile kibice pewnie po jakimś czasie by się uspokoili, o tyle płotu nie dało się szybko naprawić by bezpieczeństwo meczu nie było już zagrożone.
2. Na korzyść Piasta(i obustronnym walkowerem jeśli można to nazwać korzyścią) działa to, że mimo uchylenia płotu w jednym miejscu, za ciosem poszła tylko jedna osoba. Reszta została, nie przekroczyła go. Nie można więc moim zdaniem zakwalifikować tego jako wtargnięcie publiczności na boisko. Ba! Powinno się to docenić w tym sensie, że kary nie powinny być aż tak drastyczne jakby być mogły. Policji jeszcze nie było na boisku. Droga była praktycznie wolna, a jednak zostali.
Kolejnym i chyba najistotniejszym powodem dla dwustronnego walkowera jest to, że wszystko zostało sprokurowane przez kibiców Górnika. Oni wywiesili flagi, spalili je, zeszli pod trybunę, szarpali płot, mieli kominiarki, prowokowali przyśpiewkami aby ci drudzy przyszli po flagi. Zrobili znacznie więcej złego niż kibice Piasta z wyjątkiem tego, że u nich płot nie został w żadnym miejscu przerwany. Mimo tego oni również podlegają moim zdaniem pod pkt 18) regulaminu. Nie byłoby właściwe nagradzanie ich sportowo walkowerem za takie zachowanie kiedy przegrywali w 80 minucie. To może spowodować próby podobnych zachować w przyszłości. Prowokowanie kibiców drużyny przeciwnej przy niekorzystnym wyniku aby wygrać w inny sposób. Skoro możliwy jest obustronny walkower, niech Komisja z tego skorzysta!
Jeszcze jednym małym plusem tego rozwiązania, teoretycznie nieistotnym, ale moim zdaniem w praktyce pewnie biorą pod uwagę takie rzeczy jest to, że była 80 minuta, a Piast wygrywał ten mecz. Po pierwsze ma to znaczenie dla powodu, o którym napisałem powyżej, że to może zachęcić do podobnych prowokacji w przyszłości. Po drugie byłoby to niesprawiedliwe nagradzać kibiców wywołujących zagrożenie na stadionie wygranym meczem, kiedy na 80% by go przegrali. Gdyby to Górnik wygrywał pewnie jest, że walkowera dostałby tylko Piast.
Co zostanie orzeczone, dowiemy się jutro. Ciekawi mnie też to co dzisiaj powiedzą w Lidze+ Ekstra. Czy będą tylko mówić jak to jest źle w Ekstraklasie na trybunach i Piasta kibice są głupi aby coś takiego zrobić - walkower dla Górnika! Czy też pomyślą że takie zachowanie kibiców Górnika nie zasługuje na aprobatę także w sensie sportowym i wpadną na pomysł dwustronnego walkowera, który moim zdaniem jest sprawiedliwszy, ale mniej prawdopodobny.

CEL OSIĄGNIĘTY - 04.03.2018 12:05:33, *.play-internet.pl

Żabole mieli świadomość, że 10 minut kopaczom nie wystarczy na zmianę wyniku i akt desperacji został w postaci wywołania awantury i piast się na to złapał.
Kaski sobie nie mogły poradzić z garstką agresorów to po kiego wuja tam wogole byli. Trzeba było wypchnąć ekipę gówna w wiadrze i dokończyć mecz.

- 04.03.2018 13:02:32, *.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

piast czekal na gornik.pewnie jakby gornik wjechal to by poszli na calosc.a tak to tak jak ktos napisal mogloby nie byc wtargniecia

Wolfik - 04.03.2018 17:27:24, *.dynamic.mm.pl

Piast czekał na Górnik? Trochę znam tutejsze relacje i mogę powiedzieć, że ultrasi Piasta nie mają jakichkolwiek szans z Torcidą. Zresztą nie raz odmawiali "spotkań" a okazji ku temu mieli wiele.

Zatem ich zachowanie jest pozbawione jakiejkolwiek logiki.

Matt - 04.03.2018 22:34:22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kibole po raz kolejny negatywnie wpływają na obraz naszej ligi

jutro Wisła goli Jagę :)

Do Matt - 05.03.2018 07:25:49, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kibole to światowy problem , wkrótce w paramencie europejskim odbędzie się głosowanie nad sankcjami przeciwko kibolom w naszym fasisztoskim państwie , a Donald T i Juncker będą walić butami w blat , żeby zmusić wszystkich do bezwzglendnego głosowania . Mecze bendom oglondać tylko liberalne vipy , socjaliści , geje , nibyuchodźcy i pożyteczni idioci . I wszyscy na siedząco z rękami na kolanach . A z bluzgów to będzie można krzyknąć dwa razy podczas meczu : kurka wodna ! I kurcze blade ! I tyle . Hehe .

Piter - 05.03.2018 19:53:21, *.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Matt - zejdź na ziemię :) Ogoliła to Jaga Legię, a nie Wisła Jagę.

Krzeszczu - 05.03.2018 19:57:07, *.cust.bredband2.com

@ Do Matt, 05.03.2018 07:25:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl:

" fasisztoskim państwie"
"bendom oglondać" ?????
O w morde........

Wolfik - 05.03.2018 20:27:06, *.dynamic.mm.pl

Żabole dostali białej gorączki na wieść o odebraniu im 3 punktów. Oczywiście wszystko - w ich ocenie - jest ustawione pod Legię. To, że sportowo prawie na pewno przerżnęliby spotkanie nie ma dla nich znaczenia.

Tymczasem Jaga robi swoje, aczkolwiek chyba tylko naiwni wierzyli w wygrana Wisły w Białymstoku. Za tydzień mecz o dużym znaczeniu Lech-Jagiellonia. A my nie możemy zlekceważyć Lechii, która gra słabo ale będzie pod nową miotłą.

eth - 05.03.2018 20:34:38, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co jak co, ale odjęcie trzech punktów za spalenie flagi to decyzja dziwna i żałosna - choć pod względem tabeli - dobra dla nas.

eMeRKa - 05.03.2018 20:43:04, *.dynamic.chello.pl

Wiewiór szacun!

grzesiek - 05.03.2018 21:13:26, *.centertel.pl

Powiem tylko ze jakby wszystkich karali -3 pkt za zachowanie kibicow no to niektore ekipy moglyby z ujemnym bilansem skonczyc. Dziwna decyzja.

Maly - 05.03.2018 21:44:53, *.dynamic.chello.pl

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z wydarzeniami podczas meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze w 26. kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na oba kluby. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości, ale jednocześnie trzy punkty zostały odjęte Górnikowi.

Zgodnie z par. 7.6.17. przepisów PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną zawody zostały zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść klubu Piast Gliwice w związku z zachowaniem kibiców, którzy spowodowali przerwanie meczu. Z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry. Komisja oparła swoje orzeczenie na podstawie oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN oraz po wysłuchaniu przedstawicieli obydwu stron.

Piast Gliwice poinformował Komisję Ligi o podjętych działaniach, w wyniku których zidentyfikowano już kilkadziesiąt osób biorących udział w zajściu. Dodatkowo dopuściły się one zniszczenia mienia na stadionie. Na osoby te zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe oraz będą wobec nich złożone pozwy o naprawienie szkód. Klub podjął decyzję, że do zakończenia sezonu 2017/2018 zamknięte zostaną znajdujące się za bramką sektory O, P, R, S. Z kolei osoby, które zajmowały miejsca w sektorach P i R na meczu z Górnikiem Zabrze, nie będą mogły zakupić biletu do zakończenia rundy zasadniczej na żadną trybunę.

Komisja Ligi postanowiła wymierzyć karę uwzględniającą działania i publiczne deklaracje klubu. Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne mecze z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Jednocześnie klub Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne mecze z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów.

– Według raportu sędziego oraz delegata zawodów bezpośrednim powodem przerwania meczu w Gliwicach i braku możliwości jego kontynuowania przez sędziego było zachowanie kibiców Piasta. W związku z tym odpowiedzialność za to, że mecz nie mógł zostać dokończony, spoczywa na organizatorze meczu. Decyzja Komisji została podjęta na podstawie przepisów, które w takim przypadku przewidują obligatoryjną weryfikację zawodów jako walkower. Komisja dostrzegła jednak, że zachowanie kibiców Piasta nastąpiło na skutek prowokacji ze strony kibiców gości. Orzeczona kara o docelowym odjęciu trzech punktów ma mieć skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych, zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego – tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Ekstraklasa S.A. informuje, iż zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej oraz Klubów planowane jest wprowadzenie zmiany w przepisach. Umożliwią one prewencyjne działania, które będą zapobiegać tego typu incydentom, do jakich doszło w trakcie meczu Piast – Górnik.

– Po zaakceptowaniu zmian w przepisach przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy S.A., a następnie po wprowadzeniu analogicznych zapisów do regulacji PZPN, jeszcze w tym sezonie Komisja Ligi uzyska prawo podejmowania decyzji o rozgrywaniu poszczególnych meczów bez udziału kibiców gości. Decyzje te będą podejmowane w oparciu o przesłanki o potencjalnych poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa – dodaje przewodniczący Mrowiec.

Do WWL - 05.03.2018 22:03:19, *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Nir zapominaj, że Kmita pochodzi z białegostoku

Aryon - 05.03.2018 22:11:27, *.dynamic.chello.pl

@grzesiek

Masz rację, ale spójrz na to z innej strony. Czy Górnik zasłużyłby na 3 punkty skoro nie wywalczył zwycięstwa na boisku i w dodatku to jego kibice sprowokowali przerwanie meczu?

Jeśli mecz został przerwany z winy obu stron to powinno się go dokończyć w innym terminie albo uznać za nieodbyty, a więc żadna strona nie powinna dostać punktów z tego meczu.

Janusz z Pakistanu - 06.03.2018 00:12:41, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Była jeszcze jedna ręka Kostewycza. Ewidentna, z ruchem ręki do piłki i trafieniem piłki by uniemożliwić precyzyjny strzał Radowiczowi. Niestety ta ręka wszystkim umknęła. Myślę że warto to nagłośnić, biorąc pod uwagę jaką presję medialną się wytwarza przeciwko Legii, trzeba się bronic takimi argumentami. Poniżej gif z tą sytuacją:

gfycat.com/JoyfulInfantileAntlion

Do @ @rek - 06.03.2018 00:33:21, *.play-internet.pl

Jakby byl dym to zadzwonil bys ba PSY spoleczniaku!!!!

moon - 06.03.2018 01:35:04, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Komisja ligi i całe Pzpn to mafia . Przecież na Piaście prawie nic się nie stało . -3 punkty ? ( już nie ważne dla kogo ) . Za co ? Ile osób leży w szpitalu , 50 ? 100 ? Może więcej ? A nawet gdyby tak było , to przecież jest wolność i ludzie chcą się bawić ( a więc i bić ) . Byle bez sprzętu . Złośliwość policji i głupi zarząd Piasta , co nie stoi za swoimi kibicami . Słaabo .

bdbd - 06.03.2018 07:06:22, *.160

Walkower i -3? Powinno sie dokonczyc mecz!

Wolfik - 06.03.2018 08:35:15, *.dynamic.mm.pl

@moon: Ty tak serio...???? Jak dostaniesz w ryj idąc ulicą też powiesz, że nic się nie stało bo to wolność??? Rany boskie, co za dziwadła tutaj zaglądają.

@Wiewiór: super to opisałeś, szacun.

piotr_zabki - 06.03.2018 10:26:38, *.dynamic.gprs.plus.pl

Janusz z Pakistanu, masz całkowitą rację. Faktycznie wszystkim umknęło, a ręka utrudniła Mirowi czyste uderzenie. Brawo za czujność.

Kabaret - 06.03.2018 12:00:57, *.static.ip.netia.com.pl

Hehe - 3 punkty za palenie flag. Od teraz nie przeklinamy na stadionie i nie jemy słonecznika i apeluje i zachowanie ciszy jak w teatrze bo Mrowiec ma psychoze.

Piotrek - 06.03.2018 12:51:06, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Maly, 05.03.2018 21:44:53 - *.dynamic.chello.pl

Ostatni akapit jeży włos nie tylko na głowie.
Deja vu...