fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki 27. kolejki Ekstraklasy

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na zakończenie kolejki Arka wygrała z Termaliką 4-0. W najciekawszych meczach 27. kolejki Ekstraklasy Lech rozgromił Jagiellonię 5-1, a Legia pokonała Lechię 3-1. W sobotę odbyły się trzy spotkania. W dwóch z nich wysoko wygrali goście: Cracovia z Pogonią, a Piast z Sandecją. Wisła Płock okazała się lepsza od Korony Kielce. W piątek Górnik Zabrze zremisował u siebie z Zagłębiem 2-2, a Wisła Kraków pokonała Śląsk 3-1.

27. kolejka:
Górnik Zabrze 2-2 Zagłębie Lubin
Wisła Kraków 3-1 Śląsk Wrocław
Sandecja Nowy Sącz 0-3 Piast Gliwice
Pogoń Szczecin 0-3 Cracovia
Wisła Płock 2-0 Korona Kielce
Lech Poznań 5-1 Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk 1-3 Legia Warszawa
Arka Gdynia 4-0 Termalica Nieciecza

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
Wolfik - 14.03.2018 / 16:21, *..238

@do Wolfik: Synek....nie wiem coś za datę wytrzasnął, ale mniejsza z tym. Nie mam zamiaru uczyć ciebie historii, wystarczy poczytać. Z inwektywami też nie będę polemizował, mam je w życi.

A mistrzostwo Legii mnie nie boli, wręcz przeciwnie. Wisła mnie średnio obchodzi, więc to chyba nie do mnie. A skoro nawet nie chciało się przeczytać na temat czego rozmawialiśmy z Kolegą 667 to wal się.

odpowiedz
Do Wolfik - 14.03.2018 / 00:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

1611 - 2018 = 220 lat ? '' Kraków był stolicą Rzeczypospolitej do 3-ego rozbioru '' ??! Spie....j dzia.u ! W tym sezonie zdobędziemy czternaste mistrzostwo Polski i tym samym będziemy ich mieć tyle samo co Żabole i Szko.y . A biedna , frajerska Skisła zostanie w tyle , bo w tej dekadzie nie jest w stanie zrobić prawie nic . Powiedz , czy boli ?... (L)egia to my . A ty , kim jesteś ?

odpowiedz
667 - 14.03.2018 / 00:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ps. Wiem , że Kazimierz Wielki urodził się w Krakowie , ale uznałem , że on i wszyscy królowie Polski to po prostu przedstawiciele naszego Miasta (L) i kraju , i że w perspektywie oficjalnego ogłoszenia , że jesteśmy Stolicą , można ich uznać za naszych (L) . Chociaż w drugim rzędzie , mogą siebie uważać także za Krakowiaków . Ale skoro w naszym imieniu sprawowali władzę , to chyba przede wszystkim można ich uznać za naszych ziomów , mieszkających tam . Trochę to zawiłe , ale tak to jest -jesteśmy Stolica . No tak , łączy nas nasza (L)egia Warszawa .

odpowiedz
Wolfik - 13.03.2018 / 21:10, *..dynamic.mm.pl

@667: Jeśli tak to postrzegasz, niech będzie. Z mistycyzmem nie będę dyskutował. Każdy z nas jest w swoim rodzaju patriotą lokalnym. A i tak łączy nas Legia :).

odpowiedz
667 Do Wolfik - 13.03.2018 / 21:02, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Warszawa zawsze była i jest Stolicą Po(L)ski , nawet w piątym czy pierwszym wieku tak było , nawet w starożytności . Po prostu wtedy jeszcze nie byliśmy zorganizowani , a nasze miasto było polem , łąką albo małym grodem . Ale ta ziemia (L) to PRZEZNACZENIE i wszystko ( także przejściowe , ZAPOWIADAJĄCE NAS (L) stolice : Gniezno i Kraków ) co było przedtem jest tylko ( i aż ) zapowiedzią nas . Szanujemy historię tych rezydencji Warszawskich ( Przeznaczenie ) , szanujemy naszych Warszawskich ( np. Kazimierz Wie(L)ki ) królów - oni wszyscy reprezentowali JEDYNĄ forewer nadchodzącą STOLICĘ naszego (L) kraju . Taka jest prawdziwa wersja historii . Nikt nie odbiera zasług Gnieznu i Krakowowi . PAMIĘTAMY , kto tam jest pochowany . Szacun , Cześć i Chwała. Po prostu , jak by Ci to powiedzieć ... My , fanatycy (L) ( chyba i Ty ?) wiemy swoje . Nie zgadzam się na dzielenie historii naszego kraju na czas bez nas (L) jako SERCA narodu i czas ( ~220 lat ) naszej rzekomo '' rezydencjalnej funkcji ''(!) . Można mnie nazwać maniakiem , ale nikomu krzywdy nie robię , więc do cholery ta krótka debata historyczna jest po prostu zderzeniem spojrzenia radykalnego na naszą historię i spojrzenia (Twojego ) bardzo poprawnego politycznie ( niekoniecznie historycznie ) . Kontrowersja ? Dla mnie nie - myślę że wielu fanatyków dwa razy się zastanowi , zanim powie , że jakoś drastycznie przesadzam czy coś . Okazałem szacunek historii , ale też widzę ją i uznaję w hardkorowo (L)egijnym kształcie .

odpowiedz
Krzeszczu - 13.03.2018 / 19:28, *..cust.bredband2.com

@ Wolfik: Tak, prawda, chodzilo mi o Zygmusia (czyli Sigismunda), tego z kolumny, ale ze byl szwed to mi sie po prostu poj**alo z Gustavami. Bo bylo i jest ich tutaj w miare sporo :-)
My bad.

odpowiedz
Wolfik - 13.03.2018 / 19:04, *..dynamic.mm.pl

@Krzeszczu: Nie Gustaw tylko Zygmunt (ten z kolumny :) ) przeniósł Dwór Królewski ze względu na sejmy. Ale formalnie nadal stolica był Kraków a Warszawa miastem rezydencjonalnym JKM. Warto zaznaczyć też, że kolejne koronacje nadal odbywały się w Krakowie.

Zatem widzisz Przyjacielu, ile niektórzy mieszkańcy tego zacnego grodu wiedzą o swoim mieście :).

odpowiedz
Krzeszczu - 13.03.2018 / 17:37, *..cust.bredband2.com

@ Wolfik: czy aby nie Gustav III Vasa nie przeniosl stolicy do Warszawy w 15ktorymstam, czy moze myli mi sie lekcja historii....?
;-)
Pozdro

odpowiedz
Wolfik - 12.03.2018 / 23:07, *..dynamic.mm.pl

@667: Stolic wstępnych??? Trochę się zagalopowałeś w tej swojej wypowiedzi. Formalnie Kraków był stolicą 1-ej Rzeczypospolitej do 3-go rozbioru (1795). Warszawa jest zatem stolicą od ~220lat, Kraków był nią lat ~750.

Warszawa to piękne miasto (chociaż ciągle odznaczone piętnem zniszczeń ostatniej wojny), ale nie dopisuj filozofii, gdzie jej nie ma.

Bardzo mnie wqurwia obrażanie mieszkańców innych miast, zatem powiem Tobie tak: na Silesji godają, że prawdziwe Hanysy mieszkają w Dusseldorfie, Gelsen czy Dortmundzie a prawdziwi Warszawiacy zginęli w powstaniu. To tak tytułem otrzeźwienia.

A kibice Legii są wszędzie, czego jestem żywym przykładem :).

odpowiedz
Arecki - 12.03.2018 / 20:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Piter to zapamiętaj ten dzień,bo szybko nie zobaczysz Jadzi na fotelu lidera.MP 2018 LEGIA WARSZAWA!!!!!

odpowiedz
meter - 12.03.2018 / 20:47, *..151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Piter
Ten szlak to stąpanie po kruchym lodzie koleś.Macie Arke,Lubin(każdy pkt dla nich ważny bo biją sie o 8) i Płock,który przy niekorzystnym układzie moze z niej wylecieć..Coś czuje ze was łach je...ie w tabeli jeszcze:)

odpowiedz
PiwoWodkaWino - 12.03.2018 / 20:43, *..8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co my złego zrobiliśmy tym z NC+ ,że tak ostatnio nienawidzą Legii? Nie wspominając komentarzów Węgrzyna przy meczu z Lechem;dziś w podsumowaniu kolejki znowu żadnego legionisty w 11-stce kolejki...

odpowiedz
667 do Piter - 12.03.2018 / 17:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Stolic ZAPOWIADAJĄCYCH JEDYNĄ STO(L)ICĘ (wstępnych , TYMCZASOWYCH ) było dwie , ale to nie ma znaczenia . Stolica jest tylko jedna - (L)EGIA WARSZAWA . I zawsze tak było . Zapamiętaj to , chłopcze . A tak poza tym , to podpisałem się 667 niedawno , a nie wysłałem ( chyba zapomniałem ) jednego wcześniejszego tekstu . To był żart , a skoro go nie widzę , to znaczy , że pod nikogo się nie podszyłem . Szkoda , bo to śmieszne było . Jeśli chodzi o Jagę , to już spuchliście , pszczółki z prowincji . Legia mistrz mistrz mistrz !

odpowiedz
Krzeszczu - 12.03.2018 / 11:57, *..134

@ Piter: dle mnie to ani wies ani bialorus, ale rdzenne ziemie polskie. Od dziada pradziada. Nawet Lwow i Brzesc-Litewski ”, ale tego sie chyba nigdy nie doczekamy ;-))

Rywalizacja sportowa (i pewne obelgi d tym zwiadane) to jedno, ale kultura i szacunek to cos zupelnie innego.

Bluzgajmy na siebie na kibicow ale szanujmy sie jako polakow. Ot i moje skromne zdanie.
Moze nawet Cafu bedzie to w stanie pojac.

odpowiedz
Piter - 12.03.2018 / 11:26, *..static.chello.pl

Wiesniak z Białorusi melduje sie i wita panow z przeniesionej stolicy :) Gratuluje zwyciestwa i przypominam, że dalej to my liderujemy ekstraklasie a juz w sobote wracamy na zwycieski szlak.

odpowiedz
667 - 12.03.2018 / 03:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Żartuję , podszyłem się pod niego . Myślę , że jego ( tego kartofla ''Saską '') nie stać na taką kulturę . To słaby troll i prowokator . Dobranoc (L)udzie . Już prawie odzyskaliśmy lidera . Pozdro .

odpowiedz
Rosomak - 12.03.2018 / 01:19, *..met.pl

A gdzie jedyny sprawiedliwy SAska był karny dla słowników jestem ciekaw opini !!!

odpowiedz
Hu(L)it - 11.03.2018 / 23:09, *..126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wieśniak to stan umysłu. Wyluzuj Cafu bo zachowujesz się jak oni. Pozdrawiam(L)

odpowiedz
Cafu - 11.03.2018 / 22:05, *..dynamic.chello.pl

@ Krzeszczu: Wybacz kolego ale ja zachowuje się w ten sposób w jaki te "wieśniaki" co tu bombardowały naszą stronę.
" Mieczem wojujesz, od miecza giniesz"

odpowiedz
Cafu - 11.03.2018 / 21:29, *..dynamic.chello.pl

I gdzie te wieśniaki z Białorusi?! Żałoba narodowa na wsi Białystok?

odpowiedz
Znawca karnych - 11.03.2018 / 20:46, *..dcenter.pl

Ciekawy jestem czy płaczkowi Bielicy nie jest wstyd za karnego.

odpowiedz
zibi - 11.03.2018 / 19:55, *..static.ip.netia.com.pl

Lech i Legia walcza o mistrza czyli standard...mowilem jaga nie wytrzymala presji..pyry ich zmiotly

odpowiedz
Mok - 11.03.2018 / 18:52, *..dynamic.chello.pl

To wieśniaki 5 w plecy!

odpowiedz
Tomasz (L) - 11.03.2018 / 17:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Mówiłem , że Jaga osłabnie do rundy finałowej , ale nie wiedziałem , że aż tak bardzo . To cieniasy . Leszek , dziękujemy że pracujecie na nasze mistrzostwo . To było sympatyczne z waszej strony . Tylko (L)eeegia , ukochana Leeegia - dziś Warszawa czeeeka na zwycięstwo Twe !

odpowiedz
Wolfik - 11.03.2018 / 17:43, *..dynamic.mm.pl

Trzeba przyznać, że Lech był bardzo zdeterminowany by ten mecz wygrać. Rozbili Jagę w pył można powiedzieć.

odpowiedz
janusz - 11.03.2018 / 17:33, *..centertel.pl

ogórkowa liga welcome to :) a pewnie o 18 cienka lechia urwie punkty potęznej Legiuni

odpowiedz
mat - 11.03.2018 / 17:27, *..dynamic.chello.pl

No to mamy 5-1 dla Lecha. Wreszcie Jaga przegrywa i traci sporo bramek!

odpowiedz
mat - 11.03.2018 / 16:26, *..dynamic.chello.pl

Na razie Lech 1-1. To dobry wynik w perspektywie zakończenia rundy zasadniczej.

odpowiedz
krys008 - 11.03.2018 / 10:55, *..serv-net.pl

Lechia grała słabo, ale ma potencjał, bramkarza, który będzie chciał się pokazac i najważniejsze zadziała efekt nowej miotły. Dodam bardzo dobrej miotły. Mimo wszystko wierzę, że wywalczymy 3 pkt.

odpowiedz
Hajzer - 11.03.2018 / 07:48, *..static.ip.netia.com.pl

Dzisiaj ma byc pogrom ze słabiutka Lechia. 0:3 pewne 3pkt to obowiazek!

odpowiedz
Cult⚽️Legia! i inni! - 11.03.2018 / 01:14, *..92

10.03.2018 23:59 - *.92

Jacek, 10.03.2018 12:18 - *.centertel.pl
Dosc trzesienia gaciami przed kazdym rywalem. Jestesmy Legia Warszawa i w kazdym meczu powinnismy dominowac od poczatku do konca. Kazdy przeciwnik wymaga szacunku ale musimy znac swoja wartosc. Mamy takich pilkarzy, ze to rywal powinien sie nas obawiac. Nie wyobrazam sobie straty punktow w tym meczu.

odpowiedz
Arek - 11.03.2018 / 00:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A czy zwrócił ktoś może uwagę, jak Węgrzyn wczoraj kombinował przy karnym dla Wisły? Ten typ jednak ma nasrane pod kopułą. A tam też przecież była ręka i przy tej ręce juz się zgadzał na karnego. W ostatnią niedzielę trochę nie bardzo i nie omal w histerię wpadł.

odpowiedz
Culy❤️Legia - 10.03.2018 / 23:59, *..92


Jacek, 10.03.2018 12:18 - *.centertel.pl
Dosc trzesienia gaciami przed kazdym rywalem. Jestesmy Legia Warszawa i w kazdym meczu powinnismy dominowac od poczatku do konca. Kazdy przeciwnik wymaga szacunku ale musimy znac swoja wartosc. Mamy takich pilkarzy, ze to rywal powinien sie nas obawiac. Nie wyobrazam sobie straty punktow w tym meczu.

odpowiedz
Wojtas - 10.03.2018 / 23:41, *..196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Olimpia dostała bilety na ten mecz....?

odpowiedz
@syjon - 10.03.2018 / 22:32, *..centertel.pl

4 na 5 jak na razie
Niezłe

odpowiedz
Do Arecki - 10.03.2018 / 21:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Przewidziałeś wysokie zwycięstwo Bajernu w jego jutrzejszym meczu ? Łaał , jeśli obstawiasz u buka , to chętnie nawiążę z Tobą współpracę . Hehe , wiem że chodzi Ci o NASZE zwycięstwo . Pozdro .

odpowiedz
Arecki - 10.03.2018 / 18:23, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nasze gwiazdki powinny do znudzenia oglądać dzisiejszy mecz Bayernu Monachium z HSV...,aby chociaż w części pokazać to co zrobił Bayern w jutrzejszym meczu.

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2018 / 14:52, *..dynamic.mm.pl

@do Wolfik: Raczej nie zawinił przy bramce Maresa. Zresztą, który obrońca się nie myli? Ja jednak wolę młodego Polaka, reprezentanta młodzieżówki niż ściągniętego emeryta z zagranicy. Chyba, że jest 2x lepszy.

odpowiedz
Do Jacek - 10.03.2018 / 12:29, *..dynamic.chello.pl

Święte słowa

odpowiedz
Jacek - 10.03.2018 / 12:18, *..centertel.pl

Dosc trzesienia gaciami przed kazdym rywalem. Jestesmy Legia Warszawa i w kazdym meczu powinnismy dominowac od poczatku do konca. Kazdy przeciwnik wymaga szacunku ale musimy znac swoja wartosc. Mamy takich pilkarzy, ze to rywal powinien sie nas obawiac. Nie wyobrazam sobie straty punktow w tym meczu.

odpowiedz
Raf - 10.03.2018 / 09:58, *..3-1.cable.virginm.net

Carlitosa do Legii na następny sezon

odpowiedz
do Wolfik - 10.03.2018 / 05:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

i zawalił przy kolejnej ;) obrońcę rozlicza się za obronę a nie za bramki.

odpowiedz
Biała Łapa - 10.03.2018 / 01:53, *..dynamic.chello.pl

Trener Stokowiec jest świetnym motywatorem, w dodatku to jego debiut w drużynie Lechii, która koniecznie pragnie się przełamać na własnym boisku. Nie będzie łatwo naszej drużynie narzucić swój styl gry. Najbardziej obawiam się o formację defensywną, która ponownie będzie zmuszona zagrać w przemeblowanym ustawieniu. Jeżeli wygramy, to po ciężkim boju, z jednym trafieniem więcej.
A ci, którzy piszą, że Gdańszczanie są obecnie beznadziejni mogą przeżyć w niedzielnej konfrontacji gorzkie rozczarowanie. Swoją drogą, skąd w niektórych "naszych" kibicach takie bezkrytyczne i bałwochwalcze nastawienie?!

odpowiedz
Wolfik - 09.03.2018 / 18:23, *..dynamic.mm.pl

Tymczasem piękną bramkę dla Górnika strzela Wieteska. 5-tą w sezonie.

odpowiedz
luk - 09.03.2018 / 17:04, *..centertel.pl

Też mam złe przeczucie. Ile razy w Gdansku ostatnimi laty tracilismy tam szanse na tytuł. A Legia jest obecnie po prostu słaba.

odpowiedz
Wolfik - 09.03.2018 / 16:47, *..dynamic.mm.pl

A ja zastanawiam się kogo Jozin wystawi na lewym skrzydle. Czy znowu będziemy na siłę robić z Kacpra skrzydłowego. Na prawej stronie mamy Vesovicia, Kucharczyka i od bólu Rado, a na lewej ....

Hama to typowy środek, nigdy dobrego skrzydłowego z niego nie będzie. Łatamy tylko nim dziury.

odpowiedz
Amstaff - 09.03.2018 / 13:40, *..static.ip.netia.com.pl

Nie wyobrazam sobie innego wyniku jak wysokiej wygranej Lechia to poziom 3 ligii macedonskiej inny wynik to niech Jozak sie pakuje bo troche mnie zaczyna on irytowac

odpowiedz
ja do ja - 09.03.2018 / 12:16, *..189

Beznadziejna czy nie to i tak z nami zremisuje ponieważ my wcale nie jesteśmy tacy silni na jakich wyglądamy. Lech od pół wieku nie strzelił bramki na wyjeździe i oczywiście w jakim meczu mu to się udało? W meczu z Legią. Także w niedzielę remis będzie dla Legii dobrym wynikiem. Dodatkowo Lechia zmieniła jeszcze trenera co też da im zawodnikom pozytywnego kopa

odpowiedz
Gienek - 09.03.2018 / 11:48, *..warszawa.virtuaoperator.pl

Lechia jest beznadziejna, ale na Legię jak zwykle zepną poślady i łatwo nie będzie. Szczególnie u siebie są groźni, a w Gdańsku ostatnio Legii łatwo się nie grało. Liczę na 3 punkty i stratę punktów zboczonego klubu w Poznaniu.

P.S. Świat się do góry nogami przekręcił, bo kibicuje łachowi aby nie przegrał w najbliższym meczu...

odpowiedz
ja - 09.03.2018 / 11:22, *..dynamic.chello.pl

Lechia jest teraz beznadziejna.
Nie wyobrażam sobie byśmy nie wygrali tego meczu.

odpowiedz
Wiano - 09.03.2018 / 10:37, *..static.ip.netia.com.pl

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 4-1
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3-0
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 2-0
Pogoń Szczecin - Cracovia 1-1
Wisła Płock - Korona Kielce 2-1
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1-1
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1-4
Arka Gdynia - Termalica Nieciecza 1-1

odpowiedz
Kaktus - 09.03.2018 / 10:07, *..dynamic-ww-09.vectranet.pl

Legia musi wygrać w Gdańsku, nie ma innej opcji dla nas.

odpowiedz
Scypion Afrykański - 09.03.2018 / 10:04, *..warszawa.virtuaoperator.pl

W Gdańsku trzeba wygrać za wszelką cenę, nieważne w jakim stylu. W Poznaniu najlepiej jakby wygrał łach albo remis też nie będzie zły. Jeśli zgaga wygra praktycznie będzie już nie do dogonienia w rundzie zasadniczej.

odpowiedz
GLC - 09.03.2018 / 09:28, *..itsa.net.pl

w niedziele w Gdańsku 0-3!!!

odpowiedz
syjon85 - 09.03.2018 / 09:20, *..play-internet.pl

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 1-1
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3-0

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0-0
Pogoń Szczecin - Cracovia 1-2
Wisła Płock - Korona Kielce 2-0

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1-2
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0-1

Arka Gdynia - Termalica Nieciecza 1-1

odpowiedz
@rek - 09.03.2018 / 09:15, *..dynamic.chello.pl

Nie oglądamy się na innych... Nie patrzymy na koalicje przeciwko (L)egii... Od teraz tylko same zwycięstwa... Mocno (L)egio... Pozdro (L)

odpowiedz
ja - 09.03.2018 / 09:01, *..189

W niedzielę w Gdańsku remis...

odpowiedz