Kto nas obroni, gdy przyjdą oni? - prześmiewczy transparent w wykonaniu lechitów - fot. fotokolejorz.pl
REKLAMA

Na stadionach: Kto nas obroni, gdy przyjdą oni?

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Najciekawsze kibicowsko spotkanie rozegrano w niedzielę w Poznaniu. Na trybunach zasiadło najwięcej widzów w tej kolejce, w tym liczna grupa przyjezdnych, którzy ponadto zaprezentowali oprawę. Jej poziom pozostawiał jednak wiele do życzenia. Dobrze na wyjeździe do Zabrza zaprezentowało się także Zagłębie Lubin. Aż pięć meczów ostatniej kolejki rozegrano bez udziału kibiców gości i tylko w przypadku Termaliki zero wyjazdowe nie było wymuszone przez Komisję Ligi.

Fani kolejnych ekip nabijają się z policji, która w styczniu tego roku przygotowała plakat zachęcający do pracy w niebieskim mundurze - przedstawiający kibiców w kominiarkach z odpalonymi racami, wraz z hasłem "Kto was obroni, gdy przyjdą oni?". Podobnie uczynili w niedzielę lechici, na płótnie przedstawiając dzielnych, zamaskowanych i uzbrojonych stróżów prawa.

Spośród meczów niższych klas rozgrywkowych na wyróżnienie zasługuje spotkanie KKS-u Kalisz z Bałtykiem Gdynia - wysoka frekwencja jak na czwartą klasę rozgrywkową, liczny młyn (ok. 800) gospodarzy, oprawa oraz dobra liczba przyjezdnych (105). Wrażenie może także robić wysoka frekwencja na Widzewie, gdzie mecz z Victorią Sulejówek obejrzało ponad 17 tys. kibiców, w tym blisko 100-osobowa ekipa przyjezdnych. Ultrasowali także fani Stali Mielec na meczu z Górnilkiem Łęczna oraz Radomiak na meczu z Legionovią.

Na zapleczu ekstraklasy ciekawie zapowiadało się spotkanie Stomilu z Ruchem. Chorzowianie pojechali na ten wyjazd w dobrej liczbie, ale spotkanie zostało przełożone z powodu złego stanu murawy. Ruch w takim razie ruszył w stronę Łodzi na mecz Widzewa, gdzie dotarło 530 "Niebieskich". GKS Jastrzębie przybiło w ostatnich dniach oficjalny układ ze "Stalówką".

Zbliża się termin derbów Rzeszowa, na które oprawę szykowali ultrasi Resovii. Choreografia na pewno nie wyjdzie tak jak pierwotnie planowano, bowiem tę przejęli fani Stali Rzeszów, zupełnie zaskakując lokalnych rywali podczas jej szykowania. W najbliższy weekend niezwykle ciekawie zapowiada się również spotkanie Świtu Nowy Dwór z Widzewem.

Ekstraklasa:

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (907).
Dobra frekwencja w Poznaniu - na trybunach ponad 28,5 tys. kibiców, którzy zebrali na oprawy 9087 złotych. Poznaniacy wywiesili transparenty "Kto nas obroni, gdy przyjdą oni?" (skierowany do policji) oraz "Norbert Justyna z Warszawy policyjna frajerzyna". Jagiellonia przyjechała w dobrej liczbie - 907 osób z przyzwoitym oflagowaniem. Zaprezentowali niewielką malowaną sektorówkę z kolejnymi odhaczonymi meczami wyjazdowymi oraz jakimś dziwnym stworem + transparent "Wasza kolej!". Całość uzupełniły kartoniki w barwach oraz kilkanaście rac.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (504).
Dobry wyjazd lubinian do Zabrza. Nie wszyscy przyjezdni zasiedli w sektorze gości. Zagłębie wspierane przez Polonię Bytom (217), Falubaz (7), Odrę Opole (5) i Arkę (1). W sektorze gości wywiesili 10 flag. W drugiej połowie przyjezdni machali flagami na kiju i odpalili ognie wrocławskie i stroboskopy. Frekwencja tego dnia zdecydowanie niższa niż w rundzie jesiennej. Na trybunach zasiadło łącznie 12,6 tys. fanów. Zabrzanie wywiesili transparent "Komisjo Ligi nie zatrzymasz nas nigdy!".

Wisła Płock - Korona Kielce (270).
Koroniarze w 270 osób przyjechali do Płocka z dwiema flagami. Nafciarze wywiesili transparent "Kto nas obroni, gdy przyjdą bandyci w niebieskich mundurach?". Na trybunach 4 tys. widzów.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (-).
Legioniści z powodu zakazu na meczu pojawić się nie mogli. Lechistów na trybunach tylko 12 tysięcy. W trakcie meczu na trybunach rodzinnych rozciągnięto flagę... jednego ze sponsorów.

Pogoń Szczecin - Cracovia (-).
Cracovia z zakazem wyjazdowym do końca sezonu, więc w Szczecinie pojawić się nie mogła. Portowcy z przeciętnym młynem, gdzie wywiesili niewielki transparent "Cracovia k...". W trakcie meczu nie brakowało uprzejmości pod adresem przyjezdnych.

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice (-).
Z powodu zakazu wyjazdowego za mecz z Górnikiem gliwiczanie do Niecieczy przyjechać nie mogli. Frekwencja po stronie "Sączersów" bardzo słaba - spotkanie obejrzało zaledwie 682 widzów. Ostatnie wyniki sprawiają, że klub z Nowego Sącza jest na najlepszej drodze do spadku z ligi. Po zakończeniu spotkania fani w dość dosadny sposób przekazali swoje "uwagi" piłkarzom. Fani Sandecji cały czas walczą o budowę nowego stadionu w Nowym Sączu. Nie wiadomo, czy opieszałość władz miasta nie wynika także z dużego prawdopodobieństwa spadku klubu do I ligi.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianie z powodu zakazu nie zawitali do Krakowa. Spotkanie obejrzało ok. 10 tysięcy kibiców.

Arka Gdynia - Termalika Nieciecza (0).
Poniedziałkowe spotkanie obejrzało 4,5 tys. widzów. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Kibiców gości brak.

I liga:

Stal Mielec - Górnik Łęczna (185).
Ekipa z Lubelszczyzny w dobrej liczbie stawiła się w Mielcu, z czego Górnika (86), wspieranego przez Motor (52) oraz Chełmiankę (47). Gospodarze z transparentem "W tym mieście dymić możemy tylko my!", nad którym odpalona została pirotechnika.

GKS Katowice - Raków Częstochowa (157).
Pomimo zakazu wyjazdowego, fani Rakowa stawili się w Katowicach w półtorej setki.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica (120).
Przyjezdni wspierani przez Śląsk (20). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Niższe ligi:

GKS Jastrzębie - Stal Stalowa Wola (260).
Obie ekipy zasiadły na jednej trybunie, ponadto "Stalówkę" wspierała Polonia Przemyśl (40), Łada Biłgoraj (30), Karpaty Krosno (16) i Sokół Nisko (27). Po spotkaniu ekipy wzięły udział w turnieju halowym i przybity został oficjalny układ na linii GKS Jastrzębie - Stalówka.

KKS Kalisz - Bałtyk Gdynia (105).
Bardzo ciekawe spotkanie, na które przyjechało 105 "Kadłubów". Przyjezdni dobrze oflagowali swój sektor, a także odpalili trochę piro, rozciągnęli sektorówkę i rzucili serpentyny. KKS z dobrym młynem, wspierani przez Elanę, Widzew i włoską Blacklist Como. KaKaeSiacy zaprezentowali niewielką sektorówkę, flagi na kiju oraz płótno "To my kaliscy fani, w całej Polsce znani", a całość uzupełniła pirotechnika.

Widzew Łódź - Victoria Sulejówek (98).
Spotkanie obejrzało ponad 17 tysięcy kibiców, w tym liczna grupa kibiców Ruchu, którzy dotarli na drugą połowę prosto z Olsztyna, gdzie odwołano spotkanie ich klubu. Victoria przyjechała w dobrej liczbie - blisko 100 osób, z dwiema flagami.

Wyjazd tygodnia: 907 kibiców Jagiellonii w Poznaniu
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Lechia Gdańsk na meczu z Legią Warszawa:


Lech Poznań na meczu z Jagiellonią Białystok:Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:
Górnik Zabrze na meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:
Wisła Kraków na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Pogoń Szczecin na meczu z Cracovią:
Wisła Płock na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Arka Gdynia na meczu z Termaliką Nieciecza:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Miedzią Legnica:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Chrobry Głogów na meczu z Olimpią Grudziądz:


Olimpia Grudziądz na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Stal Mielec na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:GKS Katowice na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Motor Lublin na meczu z Podhalem Nowy Targ:


Chemik Kędzierzyn-Koźle na wyjazdowym meczu z Polonią Nysa:


Gryf Wejherowo na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Radomiak Radom na meczu z Legionovią Legionowo:


Widzew Łódź na meczu z Victorią Sulejówek:


Victoria Sulejówek na wyjazdowym meczu z Widzewem Łódź:


KKS Kalisz na meczu z Bałtykiem Gdynia:
Bałtyk Gdynia na wyjazdowym meczu z KKS-em Kalisz:


MKS Karlino na wyjazdowym meczu z Leśnikiem Manowo:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.