Tomasz Zahorski, Dariusz Mioduski, Anna Krupka, Grzegorz Benedykciński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Relacja z uroczystości

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę ośrodka treningowego

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek o godzinie 10:30 na placu budowy w gminie Grodzisk Mazowiecki odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ośrodka treningowego Legii Warszawa. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, więc wydarzenie cieszyło się zdecydowanie większym zainteresowaniem mediów.

Spotkanie poprowadził Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii, a wystąpienia mieli Dariusz Mioduski, wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka oraz premier Morawiecki.

- Ten projekt reprezentuje coś, w co głęboko wierzę. Budowa Legia Training Center to efekt współpracy bardzo wielu osób, z bardzo wielu środowisk. Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, dziękuję Ministerstwu Sportu i Rekreacji oraz pani minister Annie Krupce, dziękuję panu burmistrzowi gminy Grzegorzowi Benedykcińskiemu. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, z którego bardzo dumna będzie nie tylko Legia, ale i cała Polska - powiedział Mioduski.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

- Kazimierz Górski mówił, że piłka to prosta gra, w której można wygrać, przegrać lub zremisować. W takich ośrodkach piłki nożnej jest jeszcze prościej, bo można tylko wygrać. Cieszę się, że w końcu stawiamy na pracę pozytywistyczną, oddolną pracę, która na pewno przyniesie efekty. Parafrazując naszego wielkiego przodka Jana Zamoyskiego, mogę powiedzieć, że sukcesy polskiej piłki będą takie, jakie będzie szkolenie. Dziękuję Legii, że infrastruktura będzie udostępniana także innym mniejszym klubom, dziękuję za to przetarcie szlaków. Mam nadzieję, że tego typu ośrodki będą rosły w innych miastach - powiedział szef rządu.

- Legię kochają miliony Polaków, widać to na każdym przystanku. Liczymy na to, że odrobina miłości do Legii przeleje się na gminę Grodzisk Mazowiecki. Gdyby nie wizjonerstwo pana prezesa Mioduskiego, ta inwestycja by nie powstała. Jako patriota, jako Polak, bardzo za to dziękuję. Dziś jest szczęśliwy dzień dla mnie i dla całej gminy Grodzisk Mazowiecki - powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Dodatkowa dotacja

Pierwotny plany budowy ośrodka treningowego został w ostatnich miesiącach zweryfikowany ze względu na koszty i możliwości finansowe klubu.
- Wystąpiliśmy o dodatkowe finansowanie. Myślę, że dzięki temu dodatkowemu wsparciu, które wstępnie zapowiedzieli dziś pan premier i pani minister, uda nam się zrealizować pełną skalę tego kompleksu, czyli mały stadion, dodatkowe boisko sztuczne oraz, infrastruktury półotwartej oraz kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią do mniejszych gierek. Od początku mieliśmy to w planach, ale nie było na to finansowania. Jeżeli jest trend, że państwo pomaga różnym klubom, to bardzo się z tego cieszymy i mam nadzieję, że z tego skorzystamy - powiedział Tomasz Zahorski.

- Nie wiem ile tego finansowania otrzymamy, ale wniosek jest na około kilkanaście milionów złotych. Termin realizacji tej części zależy od tego kiedy otrzymamy decyzję i kiedy będziemy mogli wystartować. Myślę, że może zostać dokończone kilka miesięcy po otwarciu głównej części ośrodka - dodał prezes APL.

Część, która miała zostać zrealizowana w późniejszym terminie widać na poniższym zdjęciu otoczoną czerwono-biało-zieloną ramką.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Podczas uroczystości wmurowana została także kapsuła czasu, w której znalazły się między innymi dwa egzemplarze programu meczowego Legii Warszawa, koszulka meczowa z podpisami zawodników,miarka budowlana, oraz książka od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


Zdjęcia z placu budowy

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.