Tomasz Zahorski, Dariusz Mioduski, Anna Krupka, Grzegorz Benedykciński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z uroczystości

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę ośrodka treningowego

Woytek, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek o godzinie 10:30 na placu budowy w gminie Grodzisk Mazowiecki odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ośrodka treningowego Legii Warszawa. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, więc wydarzenie cieszyło się zdecydowanie większym zainteresowaniem mediów.

Spotkanie poprowadził Tomasz Zahorski, prezes Akademii Piłkarskiej Legii, a wystąpienia mieli Dariusz Mioduski, wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka oraz premier Morawiecki.

- Ten projekt reprezentuje coś, w co głęboko wierzę. Budowa Legia Training Center to efekt współpracy bardzo wielu osób, z bardzo wielu środowisk. Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, dziękuję Ministerstwu Sportu i Rekreacji oraz pani minister Annie Krupce, dziękuję panu burmistrzowi gminy Grzegorzowi Benedykcińskiemu. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, z którego bardzo dumna będzie nie tylko Legia, ale i cała Polska - powiedział Mioduski.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

- Kazimierz Górski mówił, że piłka to prosta gra, w której można wygrać, przegrać lub zremisować. W takich ośrodkach piłki nożnej jest jeszcze prościej, bo można tylko wygrać. Cieszę się, że w końcu stawiamy na pracę pozytywistyczną, oddolną pracę, która na pewno przyniesie efekty. Parafrazując naszego wielkiego przodka Jana Zamoyskiego, mogę powiedzieć, że sukcesy polskiej piłki będą takie, jakie będzie szkolenie. Dziękuję Legii, że infrastruktura będzie udostępniana także innym mniejszym klubom, dziękuję za to przetarcie szlaków. Mam nadzieję, że tego typu ośrodki będą rosły w innych miastach - powiedział szef rządu.

- Legię kochają miliony Polaków, widać to na każdym przystanku. Liczymy na to, że odrobina miłości do Legii przeleje się na gminę Grodzisk Mazowiecki. Gdyby nie wizjonerstwo pana prezesa Mioduskiego, ta inwestycja by nie powstała. Jako patriota, jako Polak, bardzo za to dziękuję. Dziś jest szczęśliwy dzień dla mnie i dla całej gminy Grodzisk Mazowiecki - powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Dodatkowa dotacja

Pierwotny plany budowy ośrodka treningowego został w ostatnich miesiącach zweryfikowany ze względu na koszty i możliwości finansowe klubu.
- Wystąpiliśmy o dodatkowe finansowanie. Myślę, że dzięki temu dodatkowemu wsparciu, które wstępnie zapowiedzieli dziś pan premier i pani minister, uda nam się zrealizować pełną skalę tego kompleksu, czyli mały stadion, dodatkowe boisko sztuczne oraz, infrastruktury półotwartej oraz kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią do mniejszych gierek. Od początku mieliśmy to w planach, ale nie było na to finansowania. Jeżeli jest trend, że państwo pomaga różnym klubom, to bardzo się z tego cieszymy i mam nadzieję, że z tego skorzystamy - powiedział Tomasz Zahorski.

- Nie wiem ile tego finansowania otrzymamy, ale wniosek jest na około kilkanaście milionów złotych. Termin realizacji tej części zależy od tego kiedy otrzymamy decyzję i kiedy będziemy mogli wystartować. Myślę, że może zostać dokończone kilka miesięcy po otwarciu głównej części ośrodka - dodał prezes APL.

Część, która miała zostać zrealizowana w późniejszym terminie widać na poniższym zdjęciu otoczoną czerwono-biało-zieloną ramką.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Podczas uroczystości wmurowana została także kapsuła czasu, w której znalazły się między innymi dwa egzemplarze programu meczowego Legii Warszawa, koszulka meczowa z podpisami zawodników,miarka budowlana, oraz książka od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


Zdjęcia z placu budowy

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Fi(L)ippo - 16.05.2019 / 01:17, *.cyfrowypolsat.pl

No tak...po co inwestować w pierwszy zespół skoro można wyszkolić w akademii "perełki" które sprzeda się z zyskiem by wypchać portfel pREZESA. Bo przecież te pieniądze na transfery nie szły i nie pójdą!!!

odpowiedz
xmen - 14.05.2019 / 21:54, *.chello.pl

Jesteśmy sąsiadami po drugiej stronie ulicy mam działkę od 30 lat :)
Legia zbliża się do swojego kibica :)

odpowiedz
Jimmy L - 14.05.2019 / 18:11, *.t-ipconnect.de

To najlepsza nowina ostatnich dni.Panie Miodulski ja kibic Legi dziekuje ta Akademia to byc albo nie byc w dzisiejszych czasach ta budowa przenosi nas w inny wymiar

odpowiedz
A - 13.05.2019 / 22:24, *.chello.pl

Co jest z tablicą z nazwiskami kibiców na 100 lecie odzyskania niepodległości? Kamieniarz strajkuje?

odpowiedz
xyz - 14.05.2019 / 12:29, *.101.17

@A: no właśnie , też ciekawy jestem kiedy będzie...

odpowiedz
Lukas - 13.05.2019 / 18:53, *.chello.pl

Wjechały koparki więc nie pozostaje nic innego jak napisać: mamy to!

odpowiedz
Kuba - 13.05.2019 / 17:35, *.t-mobile.pl

Niech Państwo pomoże wybudować boiska treningowe pod stadionem Legii od ul. Czerniakowskiej!
Niech Miasto stołeczne pomoże wybudować te boiska! Ile jeszcze mamy czekać?

odpowiedz
oLaf - 13.05.2019 / 18:15, *.vectranet.pl

@Kuba: 100% racji!! mamy pod nosem -obecnie trawę- która leży odłogiem kilka lat - no chyba nie ma nic prostszego niż zrobić tam boiska!!!???!1 (wiem, biurokracja - ale to przegięcie ile to trwa!!!)

odpowiedz
adam - 13.05.2019 / 17:07, *.virginm.net

Legia Training Center ..to już nie może być polska nazwa ??? od wielu lat nowe budynki to jakieś center,tower,..normalnie mnie to wku..ia..mieszkamy w Polsce i mówimy polskim językiem..w Barcelonie kompleks nazwany jest po hiszpańsku,w Monachium oczywiście po niemiecku,Ajax ma swoją bazę nazwaną po holendersku,tylko w Polsce nazywają wszystkie nowe porojekty po angielsku..czemu ma to służyć ???

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 13.05.2019 / 17:11, *.t-mobile.pl

@adam: Podzielam Twoje zdanie kolego.

odpowiedz
News⚽️Legia - 13.05.2019 / 16:54, *.94.35

To wydarzenie na wage złota i tak w tym klimacie Legia jako pierwsza zdobywa Puchar Mistrza I wszystko co jest w piłce nożnej !za budowe nowej ery Legii!Warszaaawaaa!

odpowiedz
NAS - 13.05.2019 / 16:52, *.centertel.pl

Zgadzam się z kolegą "spasionym" w 100%. Nawet koparki z napisem "budujemy przyszłość Legii Warszawa". Super sprawa dla klubu, a maruderzy i płaczki się tu produkują, NIENAWIDZĘ malkontentówPłaczące rury!!! Je*ać was z uśmiechem na twarzy!!!

odpowiedz
spasiony - 13.05.2019 / 16:11, *.123.82

Rzecz fundamentalna dla rozwoju i przyszlosci Legii, a kilku smutasow juz wylewa swoje zale. Czy ci abnegaci potrafia sie w zyciu z czegos cieszyc?

Mozna miec sluszne zastrzezenia do prezesa za bledy w zarzadzaniu, amatorszczyzne w doborze szkoleniowcow itp. Artykul dotyczy budowy osrodka Akademii i jezeli temat uda sie zakonczyc pomyslnie to Mioduski zapisze sie na dobre w historii Legii czy sie to komus podoba czy nie. On tez kiedys przestanie byc prezesem/wlascicielem ale Akademia zostanie.

Szkolic bedzie gdzie, teraz chodzi o to "jak" i przez kogo. Czy pan Jacek Zielinski, wspanialy Legionista, bedzie w stanie zorganizowac to na odpowiednim poziomie?

odpowiedz
hehehe - 13.05.2019 / 16:05, *.closbrothers.pl

heheheh mioduski chyba schudł bo garnitur jak po starszym ojcu :D

odpowiedz
James - 13.05.2019 / 19:48, *.plus.pl

@hehehe: chyba raczej po starszym bracie

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 13.05.2019 / 15:35, *.play-internet.pl

Ciekawe czy rząd znajdzie pieniążki na dotacje dla naprawdę uzdolnionych chłopaków czy będzie to towarzystwo wzajemnej adoracji bogatych rodziców

odpowiedz
Ojciec Młodego Legionisty - 14.05.2019 / 00:56, *.chello.pl

@(L)eve(L)64: Kolego niestety muszę cie zmartwic. Akademia jest i bedzie towarzystwem wzajemnej adoracji ludzi z ukladami, kasą i h....j wie czym jeszcze. Moj młody gra w Akademi dlatego widze co sie dzieje i ilu mlodych zdolnych chłopaków nie gra w Akademii a grają fajtłapy rodziców z ukladami lub kasą i to niestety duza zasługa Zahorskiego. Potem sie dziwimy ze liderem wychowanków Legii jest Kopczyński

odpowiedz
Bear - 13.05.2019 / 15:14, *.orange.pl

Jedyna dobra wiadomość w ostatnich dniach.
Przeraża mnie tylko że nad wszystkim władze ma człowiek który nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego i tym bardziej nadzorowania akademii.
A patrząc jakimi ludźmi do tej pory pan Mioduski się otaczał to bardzo się boję o szkolenie legijnej młodzieży.

odpowiedz
Gor - 13.05.2019 / 15:10, *.t-mobile.pl

Stawiać! Budować! WARSZAWA musi panować!

odpowiedz
kamyk - 13.05.2019 / 15:05, *.play-internet.pl

Vuko dostał kontrakt to jeszcze rozumiem mimo iż za wcześnie , pewnie "zawodowcy " w meczu z Pogonią dali do zrozumienia że i to też nie jest im na rękę ale ok., kamień węgielny czy też wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę ośrodka treningowego to rozumiem był premier ,a układy trzeba sobie wyrabiać to też ok. , teraz jeszcze brakuję aby "pseudokopacze" tak jak Trener podpisali lukratywne kontrakty jeszcze przed tymi dwoma ostatnimi meczami w lidze i wtedy scenariusz taki że Mistrz zostanie w naszych rękach stanie się realny!!!!!!A może Premier pomoże.....

odpowiedz
Michal - 13.05.2019 / 14:51, *.plus.pl

A gdzie jest mistrzostwo?Ja się pytam gdzie? Bo na razie to my musimy wygrać 2 mecze i liczyć na innych.Porażka i dno.

odpowiedz
Redi - 13.05.2019 / 14:59, *.chello.pl

@Michal: o mistrzostwie masz pozostałe artykuły, więc po co się pompujesz jak kabanos, tworzy się fantastyczna rzecz dla klubu, miasta, młodzieży a Ty wyjeżdżasz z mistrzostwem, wpadnij na trening i zmotywuj tych patalachow z boiska a nie się tu pocisz, pzdr

odpowiedz
PO(L)SKA - 13.05.2019 / 14:50, *.centertel.pl

Czy ktoś wie co z tablicą na 100lecie odzyskania niepodległości z nazwiskami kibiców z meczu z Piastem w grudniu 2018?

odpowiedz
Rdzenny - 13.05.2019 / 14:44, *.centertel.pl

I co ta akademia da, synowie zamożnych rodziców wyślą swoje kulawe pociechy bez serca do piłki aby w przyszłości kaleczyli tak jak historia pokazała co niektórzy wychowankowie Legii, to wszystko nie po to aby zarobił klub ale po to aby j... PUDEL mógł napchac swój kabzun w przyszłości ta akademia nie jest po to aby w przyszłości klub grał w europejskich pucharach jak równy z równym z innymi mocnymi ale po to żeby zarabiać pieniądze dla korporacji pudła, pudel won pusty stadion!

odpowiedz
b - 13.05.2019 / 21:27, *.inetia.pl

@Rdzenny: ty jestes debilem czy udajesz ?

odpowiedz
Arek - 13.05.2019 / 22:47, *.tpnet.pl

@Rdzenny: a tak poza tym, to w rodzinie wszystko w porządku?

odpowiedz
Biel - 13.05.2019 / 14:32, *.tpnet.pl

@Jacek:

odpowiedz
Jacek - 13.05.2019 / 14:20, *.netfala.pl

Mioduski gdzie jest mistrzostwo!?

odpowiedz
Franco - 13.05.2019 / 15:01, *.plus.pl

@Jacek: rozwijamy się na wielu płaszczyznach... . Nasze DNA.... Czasem trzeba krok wstecz.... Głęboko wierzę że tym razem.... Niepotrzebnie zaufalem.... Liczę że w przyszłości....

odpowiedz
tomiacab - 13.05.2019 / 14:14, *.145.220

Wmuruj swój lokowany łeb ...

odpowiedz
Obcy - 13.05.2019 / 14:29, *.t-mobile.pl

@tomiacab: Akademii nie było źle. Jak zaczęli budować też niedobrze.

odpowiedz
Stop 447 - 13.05.2019 / 16:28, *.centertel.pl

@Obcy:
Budują - świetnie. Ale niezależnie od tego niech wmuruje swój wizjonerski łeb.

odpowiedz