Oprawa ŁKS-u Łódź na meczu z Lechią
REKLAMA

Na stadionach: Przybyli tu pewnym krokiem...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Ruszył nowy sezon ekstraklasy, który poprzedziło spotkanie o Superpuchar w Gliwicach. Lechiści wraz ze zgodami stawili się na tym wyjeździe w 1200 osób, z oprawą. Na pierwszym meczu po powrocie do najwyższej ligi choreografię zaprezentowali także fani ŁKS-u oraz Rakowa.

Raków Częstochowa przynajmniej do końca bieżącego roku będzie swoje mecze rozgrywał w Bełchatowie. Niestety, wszystkie spotkania odbędą się bez udziału kibiców gości - ze względów bezpieczeństwa taką decyzję podjął prezydent Bełchatowa.
Kibice z Częstochowy pokazali, że hasło "Piłka nożna dla kibiców" nie jest im obce i fanów Korony wpuścili na swój sektor - Koroniarze zajęli miejsca na tej samej trybunie, na której uformowano młyn.

ŁKS ma pozwolenie na przyjmowanie przyjezdnych na swoim stadionie (na razie otwarta tylko jedna trybuna + tymczasowa klatka), ale ich liczba jest mocno ograniczona (do 240 szt.). Dobrze na wyjazdach w ostatni weekend zaprezentowali się fani Lecha oraz Pogoni. W najbliższy weekend sezon 2019/20 rozpoczną zespoły z pierwszej i drugiej ligi.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Lech Poznań (773)
W Gliwicach wyraźnie mniejsze zainteresowanie meczem ligowym, w porównaniu ze środowym spotkaniem Ligi Mistrzów. Lechici przyjechali w dobrej liczbie - 773 osoby, z kilkunastoma flagami.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (500)
Portowcy do Warszawy przyjechali pociągiem rejsowym, w dobrej liczbie, ok. 500 osób, z pięcioma flagami. Na trybunach ok. 13 tysięcy widzów. Legioniści z niezłym dopingiem, przed meczem pożegnali Arka Malarza, który spędził w klubie 4,5 roku. Pod koniec spotkania oberwało się właścicielowi i działaczom - fani skandowali wówczas "Tamten sezon przeje...ny, może w tym się utrzymamy" oraz "Hej Mioduski co zrobiłeś, Legię nam rozpier...łeś".

Raków Częstochowa - Korona Kielce (384)
Pomimo zamkniętego sektora gości (decyzja zapadła kilka dni przed meczem), na stadionie w Bełchatowie, gdzie na razie swoje mecze rozgrywać będzie Raków, pojawiła się dobra grupa Koroniarzy. Kibice z Kielc (384), dzięki uprzejmości Rakowa, zajęli miejsca na skraju sektora za jedną z bramek, obok młyna częstochowian. Łącznie tego dnia na trybunach ok. 3 tys. widzów. Raków z oprawą - transparentem "Zobacz Zbyszku, wróciliśmy" oraz sektorówką "1944 - 2014" i chorągiewkami w barwach.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (350)
Ponad 14,6 tys. widzów na trybunach - jeden z lepszych wyników w naszej ekstraklasie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Wrocławianie przyjechali w 350 osób, z czterema flagami. Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk (240)
Na pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy komplet widzów, co jest o tyle łatwiejsze, że wciąż wybudowana jest tylko jedna trybuna. Kibice gości zasiadają zaś na tymczasowej trybunie za bramką - lechiści przyjechali w komplecie (240 os.), z dwiema flagami. ŁKS z oprawą - transparentem "Przybyliśmy tu pewnym krokiem, by zwyciężać z każdym wrogiem" oraz sektorówką przedstawiającą kibica z biało-czerwono-białą flagą zmierzającego w stronę napisu "Ekstraklasa".

Wisła Płock - Górnik Zabrze (187)
Na poniedziałkowe spotkanie w Płocku przyjechało 187 kibiców Górnika, którzy w sektorze gości wywiesili 7 flag.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok (139)
Białostoczanie na pierwszy wyjazd w nowym sezonie pojechali do Gdyni, gdzie stawili się z jedną, niewielką flagą "BKS". Arkowcy z transparentem dla przyjaciół z Wałbrzycha - "Górnik Wałbrzych nigdy nie zginie". Zaprezentowali także niewielkie malowane płótno odnoszące się do ostatniej akcji z lechistami.

Zagłębie Lubin - Cracovia (130)
Po stronie gospodarzy dość skromna frekwencja, szczególnie w samym młynie. Przyjezdni na tym wyjeździe w skromnej liczbie, z jedną niewielką flagą.

Superpuchar:

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (1200)
Lechiści na mecz o Superpuchar do Gliwic przyjechali w dobrej liczbie - w sektorze gości zasiadło ok. 1200 fanów, z czego samych lechistów było 824. Wspierani przez Śląska (350) oraz Raków (26). Dość skromnie prezentowało się natomiast oflagowanie gdańszczan na tym wyjeździe (dwie flagi). Lechiści zaprezentowali oprawę - chorągiewki w barwach oraz podświetlany pirotechniką foliowy napis "Lechia Gdańsk" z pucharem oraz datami 1983 i 2019. Piast z dobrym młynem (z flagami przyjaciół - Bate Borysów i GKS-u Jastrzębie). W dopingu dało się zauważyć kserowanie najnowszych legijnych pieśni.


Wyjazd tygodnia: 1200 fanów Lechii w Gliwicach na meczu o Superpuchar
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Pogonią Szczecin:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice (Superpuchar):
Piast Gliwice na meczu z Lechią Gdańsk (Superpuchar):


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie):
Raków Częstochowa na meczu z Koroną Kielce (w Bełchatowie):

Arka Gdynia na meczu z Jagiellonią Białystok:

Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:
Zagłębie Lubin na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Wisła Kraków na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:
ŁKS Łódź na meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk na wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź:


Wisła Płock na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
WRWE - 25.07.2019 / 16:24, *.t-mobile.pl

Brawo Biała Gwiazda

odpowiedz
Gliwiczanin, - 24.07.2019 / 08:26, *.clubnet.pl

@Robert: w 2008 roku jak Piast grał swoje mecze w Wodzisławiu Śląskim (oddalone o 60 km) to też przyjechało ponad 3 tyś. Później jeździło średnio 1,5-2 tyś.

odpowiedz
zdzicho - 24.07.2019 / 07:36, *.tpnet.pl

@Robert: to pierwszy mecz, zobaczymy ilu ich będzie w maju jak spadek będzie bardzo realny

odpowiedz
ziutek - 23.07.2019 / 23:24, *.vectranet.pl

Na biednej Wiśle ładna frekwencja,trzeba przyznać.Oby u nas była podobna w następnym meczu.

odpowiedz
Arek - 23.07.2019 / 23:14, *.tpnet.pl

@Chemik: ciekawe, czy nas tak wpuszczą. Szczerze wątpię.

odpowiedz
Chemik - 23.07.2019 / 22:15, *.play-internet.pl

Szacun dla Rakowa! PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!

odpowiedz
Robert - 23.07.2019 / 19:06, *.t-mobile.pl

Kibice Rakowa muszą jeździć na każdy swój domowy mecz 80 km w jedną stronę i na pierwszym meczu było ich ponad 3tys. To jest wyjazd tygodnia.

odpowiedz
Fan stalówki - 23.07.2019 / 18:47, *.172.78

na Meczu Piast-Lechia i Piast-Lech Byli fani Stalówki 1 było nas 15 osób drugim 9 osób

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.