Lech Poznań na meczu z Wisłą Płock - fot. kkslech.com
REKLAMA

Na stadionach: Prawdziwe asy na zapleczu ekstraklasy

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami druga seria gier ekstraklasy, a także pierwsze spotkania I i II ligi. Lepiej niż do tej pory prezentuje się frekwencja we Wrocławiu i Poznaniu. Fani Stali Mielec wrócili na trybuny i od razu zaprezentowali oprawę. Ultrasował także Śląsk oraz Lech. W niższych klasach rozgrywkowych prezentacje przygotowali fani Radomiaka, Miedzi czy Gryfa Wejherowo. Najbardziej efektowną choreografię przygotowali jednak kibice żużlowego Falubazu na derbowym meczu ze Stalą Gorzów.

Niezłe pierwsze wyjazdy w ekstraklasie zaliczyli kibice ŁKS-u i Rakowa. Najliczniej na wyjazdowym szlaku pokazała się jednak Legia.

Ekstraklasa:

Korona Kielce - Legia Warszawa (767)
Legioniści do Kielc przyjechali pociągiem specjalnym w 767 osób. W sektorze gości zawisło 9 flag, a przez całe spotkanie powiewały cztery flagi na kiju. Gospodarze z niezłą frekwencją, powyżej 11 tys. Brak atrakcji ultras.

Cracovia - ŁKS Łódź (630)
Łodzianie do Krakowa przyjechali w 630 osób, z sześcioma flagami. Frekwencja w młynie "Pasów" wyraźnie słabsza niż na meczu Ligi Europy z DAC.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (250)
Wiślacy na wyjazdowe spotkanie z Lechią przyjechali w 250 osób, a wraz z nimi delegacje Widzewa i Ruchu. W sektorze gości wywiesili 6 flag i transparent ze wsparciem dla chorzowskiego klubu. Z obu stron nie brakowało tego dnia uprzejmości.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (237)
Fani Zagłębia, wspierani przez Polonię Bytom (121) i Odrę Opole (4), stawili się w Zabrzu w 237 osób. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (187)
Raków w dobrej liczbie pojawił się na wyjazdowym meczu w Białymstoku, gdzie wspierał ich jeden kibic Lechii. W sektorze gości wywiesili 9 niewielkich flag i transparent "Górnik Wałbrzych nigdy nie zginie!". Na trybunach ponad 12,5 tys. widzów.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice (100)
Zaskakująco dobra frekwencja w młynie wrocławian (ok. 3 tys.). Śląsk zaprezentował oprawę - transparenty z hasłem "Stawiamy sprawę jasno - Mistrzostwa i Pucharów, tego chce to miasto!" podświetlone pirotechniką, a uzupełnione przez chorągiewki. Piast przyjechał w 100 osób i z trzema flagami.

Lech Poznań - Wisła Płock (67)
Słaba liczba fanów z Płocka na piątkowym wyjeździe do Poznania. Lechici zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów tworzących hasło "Mistrzostwa, puchary, to tylko dodatki. My chcemy... Miłości, wiary i walki", a całość podświetliła odpalona pirotechnika (świece dymne i stroboskopy).

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (-)
Niespełna 4 tys. fanów na meczu w Szczecinie, gdzie trwa budowa nowego stadionu. Portowcy wywiesili transparent "Szczecin przeprasza za mIsiło", odnoszący się do posła PO, który dopuścił się znieważenia symbolu Polski Walczącej.

I liga:

Miedź Legnica - Odra Opole (336)

Radomiak Radom - GKS Tychy (130)
Radomiak z oprawą "Prawdziwe asy na zapleczu ekstraklasy", do której odpalili trochę pirotechniki. GKS przyjechał w 130 osób.

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn (114)
Stomilowcy obecni w Bełchatowie w 114 osób, w tym Wisła Płock (6), z pięcioma flagami.

GKS Katowice - Znicz Pruszków (0)

Niższe ligi:

Gryf Wejherowo - Widzew Łódź (220)
Widzewiacy w nadkomplecie stawili się w Wejherowie i nie wszyscy zostali wpuszczeni do klatki - część osób spotkanie spędziło na obrzeżach stadionu, w lesie. Gryf z transparentem "Lata walk, wyjazdów, zwycięstw, klęsk. To wszystko dla ciebie Arko", nad którym odpalili race.


Wyjazd tygodnia: 767 kibiców Legii w Kielcach
Oprawa tygodnia: Choreo Falubazu na meczu ze Stalą Gorzów

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:Korona Kielce na meczu z Legią Warszawa:


Górnik Zabrze na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Śląsk Wrocław na meczu z Piastem Gliwice:

Piast Gliwice na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Cracovia na meczu z ŁKS-em Łódź:
ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Jagiellonia Białystok na meczu z Rakowem Częstochowa:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Lechia Gdańsk na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Lech Poznań na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Radomiak Radom na meczu z GKS-em Tychy:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Odra Opole na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:
Miedź Legnica na meczu z Odrą Opole:


Gryf Wejherowo na meczu z Widzewem Łódź:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Gryfem Wejherowo:Stal Mielec na meczu z Wartą Poznań:GKS Katowice na meczu ze Zniczem Pruszków:


Falubaz Zielona Góra na meczu ze Stalą Gorzów:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.