fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Liga zakończona. Legia na 14. miejscu!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki podjął dziś decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 Energa Basket Ligi, pomimo nierozegrania całego sezonu zasadniczego. Postanowiono zachować klasyfikację końcową, zgodnie z którą nasz zespół zakończył sezon 2019/20 na miejscu 14. Mistrzem został Stelmet, srebrny medal przypadł Startowi, a brąz - Anwilowi. Decyzja PLK odnośnie końcowej klasyfikacji jest mocno kontrowersyjna, bowiem wzięto pod uwagę jedynie sumę punktów zdobytą przez drużyny, chociaż niektóre zespoły rozegrały o dwa spotkania mniej niż pozostałe.
"W związku z zakończeniem sezonu na warunkach wskazanych powyżej wszystkie zespoły sklasyfikowane w tabeli zachowują prawo do udziału w rozgrywkach Energa Basket Liga w kolejnym sezonie rozgrywkowym" - poinformowała PLK, co oznacza, że w tym sezonie nie spada żadna z drużyn, choć początkowo EBL opuścić miał jeden zespół.

Najlepszym strzelcem rozgrywek EBL został Michał Michalak z Legii, który zdobył 373 punkty w 17. spotkaniach, co dało mu średnią 21,94 pkt. w sezonie. Legionista wyprzedził m.in. Dominika Artisa oraz Josha Bostica. Po raz ostatni zawodnik Legii był królem strzelców w sezonie 2017/18, kiedy Anthony Beane zdobywał średnio 22,35 punktu na mecz, notując taki wynik w 20. meczach ligowych (łącznie 447 punktów).

Końcowa klasyfikacja Energa Basket Liga w sezonie 2019/2020:
1. Stelmet Enea BC Zielona Góra
2. Start Lublin
3. Anwil Włocławek
4. Asseco Arka Gdynia
5. Polski Cukier Toruń
6. Trefl Sopot
7. WKS Śląsk Wrocław
8. King Szczecin
9. PGE Spójnia Stargard
10. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
11. Enea Astoria Bydgoszcz
12. HydroTruck Radom
13. GTK Gliwice​
14. Legia Warszawa
15. MKS Dąbrowa Górnicza
16. Polpharma Starogard Gdański

Czołówka klasyfikacji najlepszych strzelców w sezonie 2019/20:
1. Michał Michalak (Legia Warszawa) - śr. 21,94 pkt. (373 punkty, 17 meczów)
2. Dominic Artis (MKS Dąbrowa) - 21,57 pkt. (302 pkt., 14 meczów)
3. Josh Bostic (Asseco Arka Gdynia) - 19,91 pkt. (438 pkt., 22 mecze)
4. Raymond Cowels III (PGE Spójnia) - 18,32 pkt. (403 pkt., 22 mecze)
5. Devoe Joseph (Śląsk Wrocław) - 17,0 pkt. (340 pkt., 20 meczów)

Szczegółowa końcowa tabela PLK w sezonie 2019/20
Wszystkie wyniki PLK w sezonie 2019/20

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Barnes - 19.03.2020 / 23:59, *.tpnet.pl

Brawo Michał ! (L)

odpowiedz
Brawo !! - 19.03.2020 / 18:05, *.master.pl

Utrzymanie w Lidze załatwione przy stoliczku ?

odpowiedz
Barnes - 19.03.2020 / 23:57, *.tpnet.pl

@Brawo !!: Pytasz o to Polfarmę Starogard Gdański ? ( bo są na ostatnim miejscu ... ) . Dziwnie rozumujesz , przecież nikt tego nie planował .

odpowiedz
Misio - 19.03.2020 / 15:22, *.riz.pl

A mielismy by mistrzem , co jest? To decyzja PZPN?

odpowiedz
varsovian - 19.03.2020 / 10:31, *.orange.pl

Idiotyczna decyzja.

odpowiedz
pol - 19.03.2020 / 17:08, *.chello.pl

@varsovian: ....jasne....lepiej zbierać się w tłumie i zarażać............ech..............

odpowiedz
varsovian - 19.03.2020 / 23:55, *.orange.pl

@pol: Nie, wystarczyło rozgrywki zawiesić i monitorować rozwój sytuacji.

odpowiedz
gazza - 19.03.2020 / 06:52, *.inetia.pl

Sie popisali koszykarze...

odpowiedz
Qwerta - 19.03.2020 / 06:47, *.play-internet.pl

Stelmet i tak miał najwięcej pkt. na 22 mecze. Jedyny zespół co może czuć się "oszukany" to polski cukier. Rozegrał 2 spotkania mniej od pozostałych. W przypadku 2 zwycięstw był by na drugiej lokacie.

odpowiedz
Legia kosz! - 18.03.2020 / 23:51, *.chello.pl

Nieźle nas wydymali, była szansa na pierwszą ósemkę!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 18.03.2020 / 23:17, *.btcentralplus.com

K. Mac. Myslalem przez sekunde ze tu chodzi o pilke nozna!!!!

odpowiedz
Y - 19.03.2020 / 00:35, *.virginm.net

@MIODUSKI OUT !!!!: hahahaha ja tak samo!

odpowiedz
Maciek - 19.03.2020 / 11:13, *.t-mobile.pl

@MIODUSKI OUT !!!!: ja przez 3 dopoki mi sie zdjecie nie zaladowalo

odpowiedz
Kipkorir - 19.03.2020 / 15:08, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!:
haha u mnie też serce na chwilę stanęło! Zanim się obrazek załadował i "Koszykówka" nie była dostatecznie widoczna :)

odpowiedz
jo - 18.03.2020 / 23:15, *.tpnet.pl

Kurła, już się przestraszyłem, źe o ekstraklapę chodzi ;-)

odpowiedz
Sputnik 44 - 18.03.2020 / 20:47, *.cyfrowypolsat.pl

Cała ta PLK to jedna wielka żenada... Kluby (w większości) bez kibiców i tradycji, pełne obcokrajowców szóstego sortu. A potem kluby, które bronią się przed spadkiem mogą wybierać w dziesięciu rodzajach europucharów...

odpowiedz
... - 18.03.2020 / 20:03, *.co.uk

..w kolejnych dwoch sezonach Legia w pucharach nadal bedzie grala w kwalfikacjach do ligi mistrzow.. jednym slowem potega! :o)))) Druzyna mega sukcesu, jak cala ta liga..

odpowiedz
L - 18.03.2020 / 17:34, *.orange.pl

Zobaczycie że to samo czeka ekstraklasę.

odpowiedz
daroo - 19.03.2020 / 10:35, *.chello.pl

@L: tylko skutki będą ciutek inne

odpowiedz
greatgames - 18.03.2020 / 17:24, *.chello.pl

Utrzymanie to jedyna pozytywna wiadomość. Liczyłem na coś więcej przed tym sezonem.

odpowiedz
dariok - 18.03.2020 / 16:51, *.mm.pl

Stelmet mistrz stolikowy podobnie jak kiedys Lech Poznan

odpowiedz
SKL - 18.03.2020 / 17:00, *.play-internet.pl

@dariok: Czaisz tą delikatną subtelną różnicę jak ta że Stelmet wygrał ligę, a wtedy Lech był trzeci w tabeli, a tylko dzięki anulowaniu wyników dwóch meczy został "miszczem" przy zielonym stoliku ??

odpowiedz
lebron - 18.03.2020 / 21:58, *.chello.pl

@SKL: Stelmet nie wygrał ligi. Liga się kończy po play-offach.

odpowiedz
Żenada - 18.03.2020 / 16:35, *.play-internet.pl

I znowu się upiekło, trup znów przypudrowany, można gotówki nadal w oknie wystawiać, jak listonosz idzie.

odpowiedz