Stan prac na 26 kwietnia 2020 - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Raport

Budowa LTC: Porządki, sztuczne boisko, ul. Legionistów

Woytek

Prezentujemy kolejny raport zdjęciowo-filmowy z terenu budowy ośrodka treningowego Legii, który od początku kwietnia 2019 roku budowany jest w gminie Grodzisk Mazowiecki. W tygodniach plac budowy w znacznym stopniu został już uporządkowany, trwają także odbiory kolejnych części w budynku głównym. Blisko ukończenia jest także bezpośrednia droga dojazdowa do ośrodka, czyli przyszła ulica Legionistów, którą wykonuje gmina.

Pięć pełnowymiarowych boisk trawiastych z dnia na dzień coraz bardziej zielenieje, najbardziej zielone jest to ze sztuczną nawierzchnią, a powstaną jeszcze jeszcze dwa duże place do gry.

Do wykonania pozostał etap drugi, który pierwotnie miał być odroczony w czasie ze względu na koszty. Legii udało się jednak uzyskać w połowie ubiegłego roku dodatkową dotację z Ministerstwa Sportu w wysokości 9 mln zł i przedstawiciele klubu zapowiadali, że dzięki temu za jednym zamachem uda się zrealizować pełną skalę projektu. Całość najprawdopodobniej będzie gotowa kilka miesięcy po otwarciu głównej części ośrodka, która planowana jest na przełom czerwca i lipca.

Do wykonania pozostał mały stadion, dodatkowe boisko sztuczne, infrastruktura półotwarta oraz kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią do mniejszych gierek, czyli obszar zaznaczony ramką na poniższych zdjęciach:

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Poniżej możecie obejrzeć najnowszy film i najnowsze zdjęcia z placu budowy.



Front budynku głównego

fot. Woytek / Legionisci.com

Boiska z naturalną nawierzchnią, pierwsze od góry będzie wyłącznie do dyspozycji pierwszej drużyny

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, które na zimę będzie przykrywane balonem

fot. Woytek / Legionisci.com

Miejsca parkingowe

fot. Woytek / Legionisci.com

Obok boiska ze sztuczną nawierzchnią wg planu ma powstać mały stadion

fot. Woytek / Legionisci.com

Droga dojazdowa do ośrodka - ulica Legionistów wraz z przystankiem autobusowym

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com



Postęp prac


Kwiecień 2019 - kwiecień 2020


fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

+dodaj komentarz
Zu(L)us - 30.04.2020 / 11:02, *.centertel.pl

Prawo Pascala. Kto kopie ten zapier...la. Oczywiście po piłkę. Pozdrawiam

odpowiedz
Kuba - 30.04.2020 / 12:47, *.t-mobile.pl

@Zu(L)us: Twoja interpretacja Prawa Pascala jest zła. Poprawnie brzmi ono: "bramkarz stoi - bramkarz zap....ala"

odpowiedz
ja - 01.05.2020 / 19:23, *.chello.pl

@Kuba: Nie masz racji. Prawo Pascala to: "kto wyp... ten zap...". Natomiast prawo Newtona to: "bramakrz stoi - bramkarz goni".

Pozdrawiam :D

odpowiedz
Trzeba koniecznie dodać, że - 08.05.2020 / 13:41, *.196.16

Pitagoras twierdzi, że bimber śmierdzi.
Natomiast Tales dowodzi, że to nic nie szkodzi.

odpowiedz
Zu(L)us - 30.04.2020 / 03:05, *.centertel.pl

Do Jasio Byłeś. Widziałeś wątpię. Coś takiego nie ma na wschód od Amsterdamu. Gdzie jest kuźnia talentów. W Wawie była to Agrykola. Niestety BYŁA. Trener Rudzik,Jabłoński dawali w kość. Mistrzostwo Wawy zdobyliśmy bez straty punktu. Życzę zdrówka

odpowiedz
News⚽️Legia⚽️Warsaw - 29.04.2020 / 19:30, *.155.208

Został do wybudowania stadionik ,i kilka otwartych tematöw ..I powinien być mini Ł3! Można ? Tak na minimum 5tyś krzesełek I zadaszony jak w szklane tarasy,można?czy przeciètność polskich sportowych budowli to standard ?

odpowiedz
Hehe - 29.04.2020 / 19:02, *.chello.pl

Ul Legionistów bierze nazwę od pilkarzy czy od kibiców z północnej? O których chodzi?

odpowiedz
Cult⚽️Warsaw⚽️Sport - 29.04.2020 / 16:51, *.155.208


✨⚽️⚽️⚽️✨

odpowiedz
drw86 - 29.04.2020 / 11:30, *.236.35

Przepięknie!

odpowiedz
Zu(L)us - 29.04.2020 / 03:46, *.centertel.pl

Szacun Miodek.Czegos takiego nie ma w Polsce.

odpowiedz
Jasio - 29.04.2020 / 10:20, *.telkab.pl

@Zu(L)us: ze co? Szacun szacunem, ale baza treningowa w Lubinie jest wieksza.

odpowiedz
Arbitraż Sportowy - 28.04.2020 / 20:09, *.centertel.pl

Legia na Łazienkowskiej + LTC + współpraca marketingowa klub-kibice + pełen stadion + wynik piłkarzy = będziemy poziom wyżej. Lubiliśmy Leśnego ale on był hazardzistą. Miodek zbuduje nam klub. Zobaczycie. Mam nadzieje tylko ze jak to wszystko zagra a on przepier...li nam Legiunie to i tak znowu my zostaniemy tylko z tym. Miodek do boju Legia do przodu ! PS: panowie ale cos dziwnie cicho było o tym Wandzlu co synka wzięli jego do Legii po kontuzji za 30k/m.

odpowiedz
BRL - 28.04.2020 / 21:49, *.play-internet.pl

@Arbitraż Sportowy: niby tak, ale jego konsekwencja i logika niektórych ruchów gasi mój optymizm.

odpowiedz
Robson1916 - 28.04.2020 / 14:55, *.chello.pl

Ładna powstaje maszynka do robienia hajsu.

odpowiedz
Dobry Duszek - 28.04.2020 / 15:40, *.chello.pl

@Robson1916: stać go

odpowiedz
lol - 27.04.2020 / 21:32, *.amazonaws.com

git

odpowiedz
dezet - 27.04.2020 / 18:54, *.chello.pl

Kozacko to zaczyna wyglądać

odpowiedz
Wiem co mówię - 27.04.2020 / 18:34, *.chello.pl

Pksem można dojechać?

odpowiedz
Hg - 27.04.2020 / 21:05, *.chello.pl

@Wiem co mówię : furmanką

odpowiedz
Elquatro - 27.04.2020 / 18:22, *.chello.pl

Szopen powinnien zrobić parapetowe jakiej nie zrobił nikt, tak by milicja waliła do drzwi, niech się sztuczne ognie palą, palą, palą a my, tańczmy walczyka i królewskie do oporu cała noc za free

odpowiedz
Zu(L)us - 29.04.2020 / 04:17, *.centertel.pl

@Elquatro: Zróbmy więc Mistrzostwo jakiego nie przeżył nikt niech pyraki walą walą walą do ł 3 niech rozblysnie nasza Zyleta a My będziemy Królewskie pić. Ooo.OZ.Kocham ich moja młodość

odpowiedz
Hehe - 29.04.2020 / 15:12, *.chello.pl

@Zu(L)us: a po co pyraki mają walić do Ł3?

odpowiedz
Zu(L)us - 30.04.2020 / 03:09, *.centertel.pl

@Hehe: Na kpy żeby się pytali

odpowiedz
hehe - 30.04.2020 / 08:09, *.chello.pl

@Zu(L)us: ???

odpowiedz
Obi - 27.04.2020 / 18:00, *.chello.pl

Wspaniała sprawa.

odpowiedz
wawerr - 27.04.2020 / 17:46, *.tpnet.pl

Ośrodek prezentuje się solidnie a ciekawe jak wygląda sytuacja z trenerami do tej akademii, czy miodek o to zadbał żeby się nie powtórzyła sytuacja jak z Michałem Żyro że drewniak przeszedł przez akademie mając dwie gorsze nogi i jest teraz uważany za najgorszego zawodnika w XXI wieku w Legii i może i nawet w całej Polsce

odpowiedz
nieznamsietosiewypowiem - 27.04.2020 / 17:43, *.chello.pl

a jak im wpadnie piłka do tej wody, to obowiązuje prawo Pascala?

odpowiedz
Jasio - 29.04.2020 / 10:24, *.telkab.pl

@nieznamsietosiewypowiem:
Dobre.

97% spoleczenstwa nie zrozumie.

odpowiedz
Cyniek - 27.04.2020 / 17:13, *.play-internet.pl

Ośrodek mega miejmy nadzieję że za kilka lat będziemy zbierać z tego plony

odpowiedz
Arek - 27.04.2020 / 14:43, *.tpnet.pl

To się Mioduskiemu udało. Uparł się na ośrodek, no to będzie. W zasadzie to już jest.

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 14:29, *.chello.pl

Gdzie to jest? W garwolinie? Warszawski klub...

odpowiedz
jo - 27.04.2020 / 15:56, *.tpnet.pl

@:) : w dooopie u twojej starej. Dlatego tak dużo boisk i innych rzeczy. Wszystko weszło i jeszcze mały stadion wejdzie...

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 16:17, *.chello.pl

@jo: amebo

odpowiedz
Pio - 27.04.2020 / 16:23, *.chello.pl

@:) : nigdy dziadu takiego nie będziecie mieć a teraz wracaj do mopa

odpowiedz
Matigol - 27.04.2020 / 17:12, *.orange.pl

@:) : Od kiedy jesteś kibicem Legii ( o ile w ogóle nim jesteś ) że piszesz takie kocopały? O przepraszam - miejscownść też na literę "G" wiec prawie zgadłeś. Grodzisk Mazowiecki, gmina Książenice. I jeśli miałbyś jakieś pojęcie np o cenach gruntów to nie zadawałbyś głupich pytań. Większośc klubów buduje swoje centra treningowe poza miastami. Żal mi Cię.

odpowiedz
jo - 27.04.2020 / 22:00, *.tpnet.pl

@:) : i do tego jeszcze analfabeta... Garwolin piszę się z wielkiej litery, a warszawski to przymiotnik, więc pisze się go z małej litery. Idź się wyedukuj wtórny analfabeto zanim znowu zabłyśniesz...

odpowiedz
karol - 29.04.2020 / 23:29, *.centertel.pl

@jo:
fakt, kolega pytający mocno niezorientowany, jak na kibica Legii. Ale nie napisał znowu niczego takiego, żebyś go prostaczku potraktował tą swoją "kulturą" a la menda. W domu się wychowywałeś ćwoku czy w rynsztoku?

odpowiedz
Litra czystej poproszę. - 27.04.2020 / 14:25, *.chello.pl

Podobno małolaci wieczorami będą dawać nogę do lasu, a przez las do wodopoju24.

odpowiedz
(L) - 27.04.2020 / 14:19, *.net.pl

@Developer "do wykonania pozostał mały stadion, dodatkowe boisko sztuczne"
Więc dwa będą.

odpowiedz
Developer - 27.04.2020 / 14:07, *.stansat.pl

Rzuca się w oczy mala ilość miejsc parkingowych. I jedna rzecz mnie zastanawia, 1 sztuczne? Czyli przyjdzie zima i wrocimy do standardow z Ł3, gdzie fefnascie druzyn trenuje na jednym boju

odpowiedz
Jarosław Kret - 27.04.2020 / 14:20, *.chello.pl

@Developer: w naszym strefie klimatycznej spokojnie wystarczy jedno

odpowiedz
(L) - 27.04.2020 / 13:49, *.net.pl

Super!

odpowiedz
Brawa dla Prezesa - 27.04.2020 / 13:22, *.plus.pl

DARIUSZ MIODUSKI KING!!!

odpowiedz
Kuba - 27.04.2020 / 12:17, *.t-mobile.pl

Super! Dajcie kiedyś zdjęcia z wnętrza budynku.
PS: parking tylko na 44 pojazdy, będzie tłoczno.

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 12:54, *.chello.pl

@Kuba: podaj mejla to ci wyślą

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.04.2020 / 11:17, *.centertel.pl

Maja rozmach skubancy...

odpowiedz
Bartosz - 27.04.2020 / 10:22, *.chello.pl

Darek Mioduski zastał Legie drewnianą a zostawi murowaną! Brawo Panie Prezesie!

odpowiedz
PND - 27.04.2020 / 10:29, *.chello.pl

@Bartosz:bardziej Mioduskim zastał Legie w Legie w Lidze Mistrzów zostawił bez pucharów!!! Przez 3 lata rozwalił ranking i teraz i 1000 boisk nie pomoże!

odpowiedz
Jest super a będzie jeszcze lepiej - 27.04.2020 / 11:04, *.t-mobile.pl

@Bartosz: bez: LM, LE, Mistrzostwa i PP w 2019, dodatkowo bez trenera.

odpowiedz
Arek - 27.04.2020 / 10:19, *.master.pl

MTC.. ciekawe ile Legia będzie płaciła za korzystanie z tego ośrodka.

odpowiedz
oLaf - 27.04.2020 / 11:57, *.vectranet.pl

@Arek: było kiedyś podane: bodajże 120 mln zł przez najbliższe 20 lat... to jest biznes , Panie : O

Ww. to dramat, cieszy chociaż to że w rok zbudowali całkiem fajny ośrodek, naprawdę nieźle (nie jest to 60-cio piętrowy wieżowiec żebyśmy nie popadli w hurraoptymizm, ale zawsze fajny obiekt : )

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 12:53, *.chello.pl

Co ty bredzisz

odpowiedz
Szymon - 27.04.2020 / 14:26, *.chello.pl

@oLaf: a co jest fajnego w 60 piętrowym wieżowcu no i jak miałby tam funkcjonować ośrodek akademii?

odpowiedz
News⚽️Legia - 27.04.2020 / 15:03, *.188.227

@Szymon: 60 piètrowiec czyli, Legia Tower na myśliwieckiej stanie ....na tarasie wieżowca basen I sala do jogi w biurowcu mieszkalnym praca i mieszkania tylko dla kibicòw Legii,narazie wysłałem projects ,concept i design wraz planami budowlanymi tam gdzie trzeba:)

odpowiedz
Sputnik 44 - 27.04.2020 / 17:32, *.cyfrowypolsat.pl

@News⚽️Legia: czyli do lekarza prowadzącego?

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 18:32, *.chello.pl

@Sputnik 44: z nim to już ordynator się bawi

odpowiedz
oLaf - 27.04.2020 / 19:50, *.vectranet.pl

@:) : Icek Pejsiasty, co ty dziecko jesteś???

Przeczytaj dokumenty, biznes plan etc. to wtedy młotku będziesz wiedział jak się robi biznes - tu LTC to w uproszczeniu (dokładnie nie pamiętam, ale jak masz dostęp do google.pl i trochę rozumku to znajdziesz) : 60 mln wartość budowy (parę dotacji po 6 i chyba 15 mln zł), koszty kredytu przez kilkanaście lat 30 mln zł, reszta to zysk czyli ok. 30 mln zł. A Legia zapłaci za korzystanie 120 mln zł. Taki transfer pieniędzy.

Z tym wieżowcem to taki przykład (jej, co drugiemu tutaj jak gimbazie trzeba tłumaczyć ; ), że budowa 60 pięter to trwa i trudno jest postawić a ten jednopiętrowy budynek LTC to nic specjalnego/wyjątkowego z punktu widzenia budownictwa, nie jest to jakaś wyjątkowa technologia czy trudność ; ))

odpowiedz
:) - 27.04.2020 / 21:37, *.chello.pl

@oLaf: nie mam dostępu do google.pl bo urwali od internetu

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 28.04.2020 / 00:23, *.188.227

@:) widać że ciebie skrzywdzili,szkoda mi ciebie....

odpowiedz
:) - 28.04.2020 / 06:28, *.chello.pl

@News⚽️Legia and Friends Forever : i vice versa hehe

odpowiedz
oLaf - 28.04.2020 / 11:22, *.vectranet.pl

@:) : kurde, trzeba coś z tym zrobić: może skarga to Trybunału Praw Człowieka??

odpowiedz
:) - 28.04.2020 / 14:50, *.chello.pl

@oLaf: ale suchar

odpowiedz