Michał Karbownik - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Europa pyta o legionistę

Barcelona, Celtic, Napoli i Tottenham walczą o Karbownika

Wiśnia, źródło: Sport.es, Sportitalia, Daily Record

Coraz dłuższa kolejka chętnych ustawia się po Michała Karbownika, który latem może pożegnać się z Legią. Dzięki udanym występom w tym roku, pomocnik znalazł się na celowniku m.in. Celticu, Napoli, Tottenhamu, a nawet FC Barcelony. Kontrakt "Karbo" wygasa dopiero za rok, więc z teoretyczną sprzedażą "Wojskowi" wcale nie muszą się jednak spieszyć.

Nie tak dawno pisaliśmy na naszych łamach o zainteresowaniu Karbownikiem dwóch hiszpańskich klubów - Realu Sociedad oraz Realu Betis. Ostatnie dni otworzyły przed obrońcą nowe kierunki. Jak podają Włosi, w swoich szeregach Karbownika chętnie widziałby prezes SSC Napoli. O możliwych przenosinach zawodnika do tego kraju pisze dziennikarz Sportitalia Gianluigi Longari.



Kierunek brytyjski

Ponadto 19-latek jest w kręgu zainteresowań dwóch zespołów z Wysp Brytyjskich - Celticu Glasgow i Tottenhamu Hotspur. Szkoci mieli już dwukrotnie obserwować piłkarza przed wymuszoną przerwą w rozgrywkach z powodu koronawirusa. Z kolei w Londynie Karbownik miałby być młodszą alternatywą dla Danny'ego Rose'a i Bena Daviesa. Według angielskich dziennikarzy orientacyjna cena za legionistę to 7-9 milionów funtów.

Zastępca Alby?

Nowych graczy na lewą obroną szukają także w Barcelonie. Jordi Alba ma 31 lat i z całą pewnością Hiszpanie już teraz szukają za niego potencjalnego zastępcy. Zdaniem El Mundo Deportivo oraz serwisu sport.es w kręgu zainteresowań Katalończyków jest właśnie Karbownik, w którym widzą spory talent.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Radzisz - 08.05.2020 / 17:04, *.com.pl

Orlando jest wolny. Brać go ????

odpowiedz
WWL - 08.05.2020 / 13:58, *.play-internet.pl

Kasa minimum 10mln € i jeszcze jedno:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko nie cweltik!

odpowiedz
Alba - 07.05.2020 / 15:13, *.play-internet.pl

Chłopak naprawdę gra podobnie do Alby. Teraz pole do popisu mają starsmenago. Jak się nadają do biznesu to 15 mln euro też go opyla.

odpowiedz
x - 07.05.2020 / 16:16, *.vectranet.pl

@Alba: 15mln? nie pij tyle

odpowiedz
Mundry - 07.05.2020 / 17:56, *.orange.pl

@x: jakby był np. Chorwatem to by spokojnie poszedł za tyle. Nie wiem czemu Polscy piłkarze są tak nisko cenieni. Sprawy nie poprawia sytuacja gospodarcza po normalnie dla takiej Barcelony 15 mln euro to żaden wydatek. Tottenham ponoć daje tyle samo tylko, że w funtach (9 mln).

odpowiedz
x - 08.05.2020 / 00:35, *.vectranet.pl

@Mundry: widzisz i o to chodzi, problem własnie polega na tym, ze polskie kluby to kretyni co nie potrafia sie cenic :/

odpowiedz
BPS - 10.05.2020 / 22:22, *.chello.pl

@x: hehe, problem w tym, że życie to nie FM. Ktoś daje określony hajs i albo robisz deal albo nie, a nikt nie będzie płacił wielkich pieniędzy za piłkarzy z klubów, które nie potrafią awansować do pucharów i są w ogonie Europy...

odpowiedz
autor - 07.05.2020 / 13:18, *.vectranet.pl

Ta walczą ahhahahahaha, a potem odejdzie za żałośne 1,5 euro np, po co te pierniczenie o 10 milionach czy cholera wie jak wysokich sumach? Kazdy i tak wie, ze za grosze odejdzie, a jego kariera padnie szybko. Na zachodzie to pilkarze nie sa takie cienkie anorektyczne chlopaczki jak nasi.

odpowiedz
Dentysta - 06.05.2020 / 19:28, *.mm.pl

A Legia walczy o Karbownika?????

odpowiedz
Lopez - 06.05.2020 / 21:26, *.centertel.pl

@Dentysta: dla Miodka liczą się tylko pieniądze więc raczej nie walczy tylko kasa kasa i kasa się liczy

odpowiedz
Pawelll - 06.05.2020 / 11:08, *.vectranet.pl

Sprzedać go za gotówkę. Nie w ratach. Bo potem może być kiepsko z kasą. Na jesieni na 99% czeka nas powtórka z rozrywki.

odpowiedz
Lopez - 05.05.2020 / 16:14, *.centertel.pl

A jeszcze parę lat temu z akademii wychodziły takie drewna jak Michał żyro którego nawet w Żyrardowie nie chcieli i chodziły opinie że trzeba będzie komuś dopłacić żeby ktoś go wziął...

odpowiedz
ale jaja - 05.05.2020 / 15:10, *.pognet.pl

zacznijmy się szanować można zacząć rozmawiać od kwoty 15 mln euro

odpowiedz
m4pierwszy - 05.05.2020 / 14:40, *.92.5

Księżyc, Mars, Saturn przestawiają swoje teleskopy na Karbownika

odpowiedz
Juri - 05.05.2020 / 07:51, *.tpnet.pl

Juve

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.05.2020 / 20:35, *.inetia.pl

Karbownik nie jest nawet trochę podobny do wspomnianych wyżej graczy. Do Barcy do pomocy jak najbardziej, nigdy nie zagra w seniorach, ale może się wybić na hiszpański rynek z drużyny B. Z tym, że to samo może osiągnąć w Legii. Ale najlepszą opcją byłby Celtic, bo tam mógłby grać swoje.

odpowiedz
Piter - 04.05.2020 / 17:59, *.chello.pl

"Kontrakt "Karbo" wygasa dopiero za rok, więc z teoretyczną sprzedażą "Wojskowi" wcale nie muszą się jednak spieszyć."
Jak to nie muszą się spieszyć ze sprzedażą? Muszą i to bardzo!
Dla mnie to generalnie skandal, że taki zawodnik ma tylko rok kontraktu. Kiedy on błysnął? Mniej więcej rok temu. Czyli wchodząc do pierwszego zespołu miał tylko 2 lata kontraktu? Kto dopuszcza do takich rzeczy? Zagrał dobrą rundę, później drugą i już ma rok do końca kontraktu, czyli tak naprawdę Legia ma jedno okienko na zarobienie na nim, bo pół roku przed końcem kontraktu może podpisać już kontrakt z nowym klubem i odejść po kolejnym pół roku za darmo. Taki młody talent wchodząc do pierwszej drużyny powinien mieć 5 lat kontraktu. Wtedy po dobrym roku klub ma atuty po swojej stronie w postaci jeszcze czterech lat kontraktu. Potencjalny kupiec da wtedy więcej kasy. Miodulski opowiada bajki, że pójdzie za kilkanaście baniek, a prawda jest taka, że dał dupy, skoro taki młodzian ma tylko rok kontraktu. Teraz może sobie zażyczyć wysokiego kontraktu lub po prostu odejść za śmieszny pieniądz. Skończy się tak, że za pół roku podpisze kontrakt z nowym klubem i Legia będzie mieć wybór oddać go za kolejne pół roku za darmo lub od razu za śmieszny pieniądz, typu milion euro.

odpowiedz
grzesiek - 04.05.2020 / 19:17, *.centertel.pl

@Piter: o to w tym chodzi ze szybko odpalił i nikt go nie zmusi do przedluzenia kontraktu

odpowiedz
Cerro - 04.05.2020 / 16:23, *.centertel.pl

Prezes DM w maseczce ;)
https://www.isbtech.pl/2020/05/emitel-dolacza-do-akcji-legii/

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 04.05.2020 / 15:23, *.centertel.pl

Sprzedadzą go za 5mln

odpowiedz
grzesiek - 04.05.2020 / 13:08, *.centertel.pl

Jesli bylbym wlascicielm klubu z checia bym pchnął chłopaka do fc barcelony o ile to prawda. Kasa za pilkarza tez by sie zgadzala. A Karbo mialby najlepsze warunki do rozwoju.

odpowiedz
grzesiek - 04.05.2020 / 13:11, *.centertel.pl

@grzesiek: albo napoli. Zaszze mialby lepiej z aklimatyzacja pod bokiem Ziela

odpowiedz
tomiacab - 04.05.2020 / 13:18, *.virginm.net

@grzesiek: nigdy do tego niewolniczego klubu. Nie skrzywdził bym tak chlopaka. Do barcy tak ale z wypożyczeniem na rok do Legii

odpowiedz
Kuba - 04.05.2020 / 15:30, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Jak ja bym był prezesem klubu to bym powiedział: "Michał, daję Ci podwyżkę, może nie tyle co tamci, ale solidną kasę. Zastanów się, co będziesz jechać do "zadżumionej" Hiszpanii? Zostań w Warszawie, podpiszemy nowy kontrakt."
A tak na serio to życzę mu jak najlepiej, niech wybierze najlepsze dla siebie i swojej kariery rozwiązanie.

odpowiedz
stanowskitokr3tyn - 07.05.2020 / 14:45, *.com.pl

@grzesiek: problem jest taki, ze karbownik chce, legia chce, ale barcelona nie chce bo nawet nie wie kto to jest :D

odpowiedz
Vuko WON - 04.05.2020 / 10:28, *.vectranet.pl

A ostatecznie wyląduje w Płocku
Buahahahahaha

odpowiedz
Zły Krasnolud - 04.05.2020 / 13:19, *.virginm.net

@Vuko WON: chyba ty

odpowiedz
Arek - 04.05.2020 / 13:42, *.t-mobile.pl

@Zły Krasnolud: milcz !!!

odpowiedz
Arek - 04.05.2020 / 15:40, *.tpnet.pl

@Vuko WON: i tak lepiej niż lądowanie jakie zaliczyłeś w Tworkach. ahaha.

odpowiedz
... - 04.05.2020 / 17:02, *.master.pl

@Arek: wypad na k6 thebillu

odpowiedz
Trec - 04.05.2020 / 22:27, *.chello.pl

@Vuko WON: morda kmiocie

odpowiedz
Zły Krasnolud - 06.05.2020 / 23:14, *.virginm.net

@Arek: ssij areczku

odpowiedz
Przemo - 04.05.2020 / 09:36, *.tpnet.pl

* " Cwelticu"

odpowiedz
Przemo - 04.05.2020 / 09:34, *.tpnet.pl

Tylko nie do tego '' Cwelitcu""

odpowiedz
Tomek - 04.05.2020 / 08:03, *.chello.pl

Najśmieszniejsze w tym tytule to "Celtic". Ciekaw jestem czy Dundee United też ma na oku naszego asa.

odpowiedz
Obcy - 04.05.2020 / 07:02, *.t-mobile.pl

Będzie śmiesznie,jak nie podpisze nowego kontraktu i w styczniu pójdzie za czapkę drobnych do nowego klubu. Pan Piekario umie liczyć. W mediach kreuje się na zbawcę Legii, a na boku kręci swoje biznesy. Prezes Mioduski tutaj nie podskoczy. Trzeba było w zimie dążyć do zawarcia nowej umowy. Teraz to jesteśmy zdania na łaskę Pana menagera. Obym się mylił.

odpowiedz
oLaf - 04.05.2020 / 14:07, *.vectranet.pl

@Obcy: +zapomnieli dodać Real Madryt ; ))) Zgadza się, jesteśmy ugotowani - musimy go sprzedać teraz bo za rok za friko pójdzie : O

Mioduski to jednak nie dość że czego nie ruszy to spieprzy to jeszcze szczęścia nie ma - bez koronawirusa Młody by już leciał do Hiszpanii za 10 mln Euro, a tak to cudem będzie wzięcie 7 mln...aby.

odpowiedz
Jurek ogórek - 04.05.2020 / 05:47, *.centertel.pl

Te tytuły wasze to jedno wielkie oszustwo jak k... walcza oniego na pięści czy może na noże się kroją a pozniej gostek ląduje gdzies w Turcji albo na cyprze bo hiszpanie i anglicy zajeci byli walkami o niego a turasy podstepem go przejeli

odpowiedz
guru43 - 04.05.2020 / 05:14, *.orange.pl

Jak Legia nie musi się śpieszyć z transferem Karbo, gdy za rok wygasa mu kontrakt? Przecież jeżeli nie przedłuży (co się nie zapowiada), to jeżeli nie w letnim okienku, to już w zimowym, cena się zmniejszy ze względu na to, że za pół roku będzie do wzięcia za darmo. Legia tylko w tym okienku, będzie miała mocną pozycję przy negocjacjach.

odpowiedz
Piter - 04.05.2020 / 18:01, *.chello.pl

@guru43: Dokładnie. I to nawet już w tym okienku ma słabą pozycję negocjacyjną w porównaniu jakby chłopak miał np 4 lata kontraktu, a młodym talentom powinni takie właśnie dawać, żeby nie uciekali za śmieszny pieniądz po jednej dobrej rundzie.

odpowiedz
Kristof - 04.05.2020 / 02:58, *.ziggo.nl

Podobno interesuje się nim jeszcze mistrz Luksemburga,San Marino,Andory,Wysp Owczych i czwarty zespół drugiej ligi wietnamskiej.

odpowiedz
Kris - 04.05.2020 / 01:50, *.play-internet.pl

Celtic to trochę kiepski kierunek.
W Barcelonie to pewnie nawet nie liznąłby murawy.
Napoli albo Tottenham wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.
Choć podejrzewam, że w Napoli miałby największą szansę aby przebić się do pierwszego składu.

odpowiedz
olew - 04.05.2020 / 00:15, *.vectranet.pl

Dobry jest, teraz chodzi się na Niego. Fajny grajek.

odpowiedz
Arek - 03.05.2020 / 23:15, *.tpnet.pl

Zawrotu głowy można dostać od tych wszystkich spekulacji. Współczuję młodemu, bo zamiast skupiać się na grze, to mieszają mu w głowie różnej maści doradcy próbujący uszczknąć coś dla siebie.

odpowiedz
ding - 03.05.2020 / 23:34, *.chello.pl

@Arek: Pisałem to już nieraz, ale powtórzę: Piekarski=Andrzej Duda Legii Warszawa

odpowiedz
Gość - 04.05.2020 / 01:31, *.master.pl

@Arek: współczuć to można twoim ojcom

odpowiedz
Koronakibic - 04.05.2020 / 06:54, *.com.pl

@Arek: skupiać na grze? Faktycznie bo od 1,5 miesiąca tyle meczy rozegrał, że ledwie na nogach stoi.

odpowiedz
Ostatnio ruch.m jak najęty - 03.05.2020 / 22:52, *.255.144

Nie puszczać poniżej 30 mln euro!

odpowiedz
jajogłowy - 05.05.2020 / 14:13, *.forcepoint.net

@Ostatnio ruch.m jak najęty: minimum 35 mln EUR + 100k EUR za każdą asystę i 300k EUR za każdą bramkę przez 5 kolejnych lat do tego siatka piłek adidasa i zapas izotoników na 2 sezony + wkręty do korków

odpowiedz
Browar - 03.05.2020 / 22:36, *.mm.pl

Zapomnieliście o realu madryt bo już to dzisiaj czytałem.

odpowiedz